Iu stemming gcbragt, is het voorstel van burgemeester en wethouders aangenomen met 7 tegen 4 steramen en het verzoek mitsdien gewezen van de hand. (Tegen stemden de heeren S. Vader, van Voorst Vader, van der Meulen en F. van de Putte.) Het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1859, wordt ten gevolge der uitspraak van gedeputeerde staten, om een aangeslagene van de 26ste naar de 28ste klasse over te brengen, gewijzigd en het totaal bedrag alzoo verminderd met f 5. Het kohier der hondenbelasting wordt op f329 vastgesteld. Op het verzoek van H. de Jonge, om vrijstelling van dc voortdurende betaiing van f 1 cijns voor gebruik van gemeen- tegrond, omdat het gebruik heeft opgehouden, wordt gunstig beschikt. Aan A. Mcyler, wordt op zijn verzoek tegen betaling van f3 in erfpacht gegeven 1 roede 63 el grond van het plein bij de Ganzepoort, om te gebruiken bij den reeds aldaar door hem be zeten grond. Een voorstel tot wijziging van het brandreglement, zal bij de leden worden rondgezonden. Op voorstel van den voorzitter besluit de raad, don heer J. F. W. Conrad, ingenieur bij den waterstaat alhier, den dank der vergadering tc betuigen, voor zijne bemoeijingen bij de uitvoering van belangrijke gemeentewerken, en hem met zijne nieuwe standplaats geluk te wensehen. De voorzitter deelt mede, dat gedeputeerde staten het be sluit tot dekking van het tc kort op het kapitaal der leenbank, hebben goedgekeurd. Eenigc staatsbladen zijn gedeponeerd en daarna de vergade ring gesloten. öuttmlanüscije tijïiinqcn. Eng-elaMd. Londen 28 maart. The morningpost maakt eene depêche openbaar, welke onder dagteekening van 17 maart door den heer Cavour aan den sardinischen gezant, alhierden beer d'Azeglio, gerigt is ter beant woording der door de engelsche regering gedane vraagof Sardinië het voorbeeld van Oosten* rijk zou willen volgen en zich verbinden om Oostenrijk niet aan te lasten. In de bedoelde nota wordt verklaard dat, vermits Engeland den abnormalen toestand van Italië erkend en be loofd heeft mede te werken tot het vinden van een middel tot herstel van Italies rampen, Sardinië, op die toezegging staat makende, bereid is te beloven dat het geenen aanval tegen Oostenrijk ondernemen zal. Een hier uit Petersburg ontvangen telegram meldt, dat de russische regering met het huis Thomson, Bonar co., eene 3 pet. geldleening van 12 millioen p. st. gesloten heeft tegen den prijs van 67 pet. Londen 29 maart. Gisteren avond is het italiaansche vraag stuk in het hoogerhuis ter sprake gebragt. De minister van buitenlandsche zaken heeft op eene vraag van lord Clarendon over de zending van lord Cowleyen de bijeenkomst van een con gres inlichtingen gegeveu, welke misschien wel niet zoo duide lijk en volledig zijn als men verwacht had, maar die toch een nieuw licht verspreiden. Er blijkt o. a. uit dat lord Cowley bij zijn vertrek naar Wee- nen juist was ingelicht omtrent de eischen en voornemens van Frankrijk, welke hij bij de oostenrijksche regering heef tbloot gelegd. Op sommige punten heerscht thans tusschen beide ka binetten overeenstemming; over andere zal onderhandeld wor den. Wat het congres zelf betreft, zeide lord Malmesbury dat dit tegen het laatst van april zou bijeen komen doch dat. er nog vele ondergeschikte punten voorloopig moesten geregeld wor den tusschen de vijf mogendheden, die trouwens eenparig zijn toegetreden tot het denkbeeld der vereeniging van een congres. Een dier ondergeschikte punten is stellig de toelating van Sardinië. Engeland schijnt van oordeel dat de belangen der on derscheidene italiaansche staten behooren vertegenwoordigd te worden, maar hoe, heeft de minister niet gezegd. In het lagerhuis werd de beraadslaging gisteren voortge zet over de bill tot hervorming van het kiesregt. De zitting leverde echter niet veel belangrijks op. De heer Owen Stanley heeft zijne motie van wantrouwen in het gouvernement terug getrokken. De heer Disraeli heeft verklaard dat de politiek van het ka- binet, bij de beraadslaging over het voorstel van lord John Russell zal worden uiteen gezet. It B2.2 iscZülan (1 Weenen 25 maart. Men wil weten dat onder de voorwaarden door de regering gesteld, betreffende hare toetreding tot het congres onder anderen deze behoort., dat de graaf de Cavour zijne portefeuille moet. nederleggen. Volgens berigten uit Turyn moet. er weinig uitzigt beslaan, dat die minister uit het kabinet zal treden. Ten opzigte van de stelling onzer regeriug, met betrek king tot het aanstaande congres, wordt het volgendein een der voornaamste dagbladen gelezen//Indiener wordt aangedron gen op eene herziening der afzonderlijke verdragen, door onze regering aangegaan met de kleinere italiaansche staten, dan behoort bet geheime verdrag, hetwelk de keizer derEranschen met den koning van Sardinië heeft gesloten, insgelijks aan eene herziening onderworpen te wordendit moet onze regering op den voorgrond plaatsen. Algemeen wordt de wensch gekoes terd, dat onze regering de zaken van dat standpunt beschouwen zal, hetwelk iu elk opzigt billijk mag geheeten worden." Delete. Brussel 27 maart. Naar men verneemt heeft de minister van oorlog, om redenen van gezondheid, zijn ontslag bij den koning ingediend. Zoodra dit aangenomen zal zijn, moet hij voorne mens wezen tot herstel zijner gezondheid zich naar Italië te begeven. In de zitting der kamer van vrijdag is, naar aanleiding eener petitie, gesproken van de verzanding van de Schelde, welke naar het beweren van sommigen, mede ten gevolge vau zekere van wege het departement van oorlog aan die rivier uit gevoerde werken, in eene voor de scheepvaart verontrustende mate zou toenemen. De minister van buitenlandsche zaken heeft eenige opgaven medegedeeld, waaruit zijns inziens bleek dat er geen grond bestaat voor de ongerustheid, welke omtrent het toekomstige lot der rivier onder het publiek is verspreid. Het verschil hetwelk bij de peilingen op de Schelde sedert het jaar 1799 tot nu toe is gèbieken (zeide hij), duidt slechts eene verplaatsiug der geul aan, «er dan eene verzanding die voor Antwerpens communicatie met de zee gevaarlijk zou kun nen worden. Ik wil echter niet zeggen dat wij zorgeloos moeten zijn, want dit zou eene bedriegelijke gerustheid kunnen wezen; sedert drie jaren en langer is deze zaak door het bestuur van het loodswezen onophoudelijk aan de ernstige overweging van het gouvernement aanbevolen, maar de opgaven der onderha vige petitie zijn zeer overdreven." Frankrijk. Parijs 28 maart. Bij voortduring maakt natuurlijk al wat op het congres betrekking heeft, het hoofdonderwerp der gesprek ken uit. Scheen men voor een paar dagen bijna zeker dat Baden de plaats van bijeenkomst zou zijn, nu is er weder een gerucht in omloop dat daarvan afgezien is, en eensdeels noemt men thans LausaDne, anderdeels Mannheim. Dat het engelsche kabinet zijnen minister van buitenlandsche zaken lord Malmes bury tot vertegenwoordiger op het congres aanwees, werd reeds als een teeken opgemerkt dat de andere mogendheden dit voorbeeld zouden volgen. Intusschen heeft die keuze aau eeni ge londensche dagbladen aanleiding gegeven tot vrij hevigen tegenstand, en men kan dus wel zeggen dat de genen die het congres zullen uitmaken, nogeven weinig met zekerheid bekend zijn als de plaats waar men het houden zal. Overigens luiden alle berigtèn lieden weder dat Sardinië niet zal worden toegelaten, althanó' in dien zin waarin die mogend heid er wei op gehoopt zal hebben, nadat zij eene raadgevende stem had in het congres van Parijs. In strijd met de vorige berigten, waarin gesproken werd van de terugkomst in het vaderland van vier regementeu, vroe ger tot. versterking van het leger in Afrika uitgezonden, heeft het oQiciele dagblad thans medegedeeld dat vier regementen van de infanterie van linie, welke waren uitgekozen om deel uit te maken van ons leger in Afrika, bevel hebben ontvangen om zich derwaarts op weg te bewegen, zoo dat zij zich reeds in de eerste dagen van april in Algerie zullen bevinden. De Courrier du dimanche meent stellig te kunnen verze keren dat de Porte zich sedert eenige dagen minder dan ooit gezind betoont om de dubbele verkiezing van den heer Couza te erkennen. Naar de verzekering van liet genoemde blad zou den de overige mogendheden bedacht zijn op middelen om deze zaak ondanks den tegenstand der Porte te regelen. Intusschen wordt de opening der daarover te houden confe rentie telkens verschoven, en bekomt het gezag van den heer Couza in de beide vorstendommen eenige vastheid. In Moldavië is eene buitengewone belasting van vijf millioen piasters, en in Wallachye eene van acht millioen piasters uit geschreven om de legermagt der twee vorstendommen op eenen beteren voet le brengen. Deze taak zal worden ondernomen door eenen staf van fransche officieren onder leiding van den kolonel Dieu, gewezen commissaris van Frankrijk bij het turk- sche leger in den oosterschen oorlog. Tot nog toe was de ge wapende magt in Moldavië en Wallachye naar het voorbeeld van het russische leger iugerigt en gekleed. Aan den heer Germain is van regeringswege verboden in het Bulletin de Paris te schrijven. Hij had in dat nieuwsblad, hetwelk door een groot aantal provinciale dagbladen als bron gebezigd wordt, vredelievende artikelen geschreven en daarin scherpe aanmerkingen gemaakt op lieden welke opzettelijk de verwachting eener vredebreuk onder het publiek levendig sche nen te houden. De naaste aanleiding tot dit verbod is een den 16 dezer openbaar gemaakt betoog, waarin hij een artikel van den officielen Moniteur prees als eene vredelievende strekking hebbende, en dit tegen oorlogzuchtige aanmerkingen van het dagblad Le siècle verdedigde. De heer Germain staat bekend als een aanhanger van het keizerlijk gouvernement. Het eerstvolgende internationaal congres voor de tele grafie, zal dit jaar, op uitnoodiging van de regering, alhier wor den gehouden. Op nieuw is het gerucht in omloop, dat de maarschalk Pelissier de diplomatieke loopbaan zal vaarwel zeggen. In den Moniteur komt het volgende berigt voor: De heer Guérin-Méneville heeft de eer gehad den keizer in eene bijzondere audiëntie de voortbrengselen te vertoonen van de nieuwe chinesche zijdewormen, die hij in Frankrijk ingevoerd en inheemsck gemaakt heeft, en die iu de open lucht, bijna zon der moeite, niet op moerbezienboomen maar op twee uit Japan afkomstige heesters gekweekt worden. De keizer heeft met belangstelling deze nieuwe zijde beschouwd, wier productie kosten zoo weinig zijn, dat zij een artikel van verbruik voor alle volksklassen zal kunnen worden. In zijne zorgvuldigheid voor onze landbouwers, welke thans door de heerschende ziekte der gewone zijdewormen zoo groote schade lijden, heeft de keizer bevolen, dat er beslissende proeven zouden worden genomen, met het doel om die teelt, welke eene bron van rijk dom voor Frankrijk en Algerie kan worden, te verbreiden. Volgens een gerucht wordt de grootvorst IConstantijn van Rusland eerstdaags in onze hoofdstad verwacht. Parijs 29 maart. Heden is er niet veel bijzondere verandering in den loop der zaken te vermelden. Men noemt als gezanten op het congres, van Oostenrijk graaf von Buol, met graaf Har tig of baron vonHubner; voor Engeland lord Malmesbury en misschien lord Cowley; voor Pruissen de heeren de Schleinitz en de Pourtales, en voor Rusland de graaf von Kisseleff en de baron Brunnow. Voor Frankrijk noemt men graaf Walewsky, doch over den tweeden schijnt men het nog volstrekt niet eens te zijn. Men spreekt van den heer Drouyn de Lhuys, die in der tijd als minis ter het congres van Weenen bijwoonde. Spanje. De senaat van Spanje heeft zich vereenigd met het door de kamer van afgevaardigden aangenomen ontwerp van wet, waar bij het gouvernement magtiging heeft gevraagd om in de eerst volgende jaren eene som van 250 millioen gulden uit de opbrengst van den verkoop der in de doode hand zijnde goede ren te besteden, om spoorwegen en andere werken van algemeen nut aan te leggen en 's lands verweringsmicidelen in beteren staat te brengen. ItaBie. De turijnsche Opinione, het voornaamste dagblad van de miuisteriele partij in Piemont, meent te weten welke maatre gelen door Rusland, in overleg met Frankrijk, op het congres zullen worden voorgesteld. Er zouden namelijk in een protokol zekere door het pauselijke gouvernement in te voeren hervor mingen worden aangewezen. Verder zou worden bepaald, op welke wijze en met hoe veel krijgsmagt de katholijke mogend heden iu den kerkelijken staat zouden mogen tusschen beide komen, in afwachting van den tijd waarop het pauselijke gou vernement zelfgenoegzame krijgsmagt tot zijne verdediging en tot handhaving der orde zou hebben. De verdragen van Oos tenrijk met Napels, Parma en Modena zouden worden opgehe ven. Oostenrijk zou worden uitgenoodigd om de stad Piacenza te ontruimen. Aan de onderscheidene gouvernementen zou men hervormingen en het verleenen eener algemeerie amnestie aan raden. Eindelijk nog zouden Oostenrijk en Piemont worden uitgenoodigd om gedurende de onderhandelingen hunne troe pen minstens tien uren van de gemeenschappelijke grenslinié verwijderd te houden. Dit berigt van de Opinione stemt vrij wel overeen met een berigt van de londensche Morning post. Den 29 dezer de reede van Vlissingen gepasseerd, voor Ant werpen bestemdBelladonne, gez. Groult, Camillas, Caroline gez. B. Tancke, Aarhuus, Noord Nederlandgez. Krol, Scala Nova, Emily, gez. J. Bird, New-Castle. Den 28 uit die haven naar zee vertrokken: Gale, gez. J. E. Harrison, New-Castle, Sine Nominegez. J. W. Haccou, Middelsbro. Van Antwerpen afgekomen en naar zee gezeild: AlidaHendrika, gez. II. H. Biese, Noorwegen, Pieterdina gez. G. van Dalen, Rostock, Alida Anllioniagez. J. G. Visser, Koningsbergen, terwijl van de vreemde schepen, maandag uitgezeild, een groot aantal wegens tegenwind uit zee zijn leruggekomeu. GftnlmQ nan raupons. De heeren Hope comp., Ketwicli Voombergli en wed. W. Borski hebben bekend gemaakt, dat de coupons der pet. fransche certificaten van hunne administratie, verschenen 22 maart 1859, betaald zullen worden, ten kantore van de Associ- atie-cassa, met f 10,43.

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 2