fransclie troepen ontruimd wierd, dat hij aan de franschen vrij heid zou laten om, wanneer de ontruiming door eene omwente ling te Home mogl worden gevolgd, die stad weder te bezetten, dat er aan Oostenrijks zijde geen voornemen bestond om Pie- mont aan te vallen, en dat het oostenrijkschegouvernement gezind was om zelf veranderingen te brengen in de verdragen welke het met de italiaausche staten had aangegaan. Londen 22 maart. Gisteren avond heeft het lagerhuis zich tot een ver gevorderd uur bezig houden met de reformbill. Een groot aantal petitien daartegen en slechts twee daarvoor zijn ingekomen. De heer Disraeli stelde eene tweede lezing van het wetsontwerp voor. Daarop is door lord John Russell een amen dement ingediend, strekkende tot voortdurende vrijlating van de pachters welke 40 shillings betalen, en de vermindering van de vrij latiug in de burgten, doch voor het laatste heeft hij ge weigerd zelve een cijfer aan te geven. Langdurige beraadslagingen zijn hierop gevolgd, welke nog niet ten einde waren gebragt bij het sluiten der zitting. Ouitsclilaml. Weenen 20 maart. De Ost-Deutsche Post waarschuwt het publiek geen vertrouwen in de vredelievende geruchten te stel len en zegt dat het houden van een europecsch congres zeer twijfelachtig is. De aartshertog Albert had gisteren eene audiëntie bij den keizer, welke een uur duurde. Het staatsblad behelst eene opzegging der tusschen Modena en Oostenrijk bestaande tolovereenkomst. De handelsbetrek kingen des keizerrijks met dat hertogdom zullen voortaan vol gens de bepalingen van het tusschen Oostenrijk en Sardinië gesloten handelsverdrag geregeld worden. Herlijn 20 maart. Het Preuss. Wocheublatt bespreekt in zijn laatste nommer het jongste artikel in den franschen Moni- teur van den 15 dezer openbaar gemaakt, zoo mede de houding door Pruissen in de tegenwoordige omstandigheden aangeno men. De rigting, zegt dit blad. door den prins-regent in de staatkunde gevolgd, heeft hem meer nog dan vroeger het ver trouwen des volks doen verwerven. Door gematigdheid en ver zoenende voorstellen heeft het ministerie pogingen aangewend, om het gewigtjge vraagstuk eene vredelievende oplossing te doen erlangenzoo wel de regering als de dagbladpers hadden te regt begrepen, dat Pruissen als groote mogendheid, andere pligten te vervullen heeft dan de kleinere staten. De Neue Preuss. Zeitung deelt uit eene goed onderrigle bron mede dat prins Napoleon in de jongst verloopene dagen den graaf Cavour herhaaldelijk heeft aangemaand om geene aan leiding te geven tot hel verergeren der spanning tusschen Oos tenrijk en Sardinië, maar dat hij in tegendeel eene meer vrede lievende houding behoorde aan te nemen, er bijvoegende dat Erankrijk de greuzen zijner beloften niet zal overschrijden. Men wil weten dat de inlichtingen en mededeeliugen door den franschen gezant te Turyn, den heer de la Tour d'Auvergue, onlangs aan den keizer gegeven, ook dezen hebben genoopt lot het geven van dergelijken raad aan het sardinische kabinet. Frankrijk, Parijs 21 maart. In het officieole dagblad wordt heden een rapport medegedeeld van den heer Rouher, hetwelk door den keizer is goedgekeurd en waarin gezegd wordt dat van staats wege zal worden voortgegaan met den opkoop van katoen van de planters in Algerie. Voor het overige zijn de prijzen en pre- mien vervallen, die. vroeger aan zoodanige planters werden toegekend. De Moniteur bevat mede een verslag van de gisteren door Z. M. den keizer gehoudene revue op het Cliamp de Mars. Nadat de troepen gedefileerd hadden begaf, Z. M.zich naar het concert door de zangvereenigingen uit het geheele rijk in het Nijverheidspaleis gegeven, en alstoen gelastte Z. M. aan de wachthebbenden om de volksmenigte vrijelijk tot hem te laten naderen. Daarop ontstond een ontzettende beweging. Het volk schaarde zich dadelijk om den keizer en dreigde onder de poo- tCD der paarden le storten, terwijl met den meesten geestdrift de kreet: Leve de keizer weergalmde. Gelukkig heeft deze opgewondene beweging geenerlei onge val na zich gesleept. De heer Mussurus, de gezant der porte te Londen, welke den sultan op de conferentie vertegenwoordigen zal, is in het midden der vorige week alhier aangekomen. Men denkt, zegt Le constitutionel, dat de conferentie op het einde der loo- pende, of in het begin der volgende maand zal kunnen bijeen komen om de vraagstukken, welke door de dubbele verkiezing van den lieer Couza opgerezen zijn, te onderzoeken, Dezer dagen moet eene circulaire betreffende die verkiezing door de porte aan hare buiten 's lands aangestelde gezanten ge- rigt zijn. De hoofdinhoud daarvan wordt door een onzer weekbladen, Le courrier du dimanche, medegedeeld. Naar de opgave van dat blad behelst de circulaire eene aanwijzing en uiteenzetting van hetgeen namens Turkije in de conferentie zal worden volgehouden. De porte ziet in die verkiezing eene zoo klaarblijkelijke schending der overeenkomst van 19 augustus^ en eene zoo tastbare aanranding var. de regten des sultans, dat zij het onnoodig acht eene zoo onmiskenbare waarheid nader te bewijzen. Maar zij beschouwt die gebeurtenis als een gevolg van de woelingen der revolutionaire partij, en meent dat zij uit dit oogpunt ook voor de westersche mogendheden stof tot bezorgdheid oplevert en gevaarlijke gevolgen voor haar zou kunnen hebben. Parijs 22 maart. De Moniteur bevat heden eene nota van den volgenden zakelijken inhoud: Rusland heeft voorgesteld om een congres bijeen te roepen, ter voorkoming van de verwikke lingen, welke de toestand van Italië zou kunnen doen ontstaan en welke de rust van Europa zouden kunnen versloren. Dit congres zou worden zamengesleld uit gevolmagtigden van Frankrijk, Oostenrijk, Engeland, Pruissen en Rusland en zou in eene geheel onzijdige stad bijeen komen. Het gouvernement des keizers heeft zijne goedkeuring ge schonken aan dat voorstel van het russische kabinet. De minislerien van Engeland, Oostenrijk en Pruissen hebben hier op nog geen officieel antwoord gezonden. Dit berjgt is alzoo in strijd met de medcdeeling van The limes als of Oostenrijk zulk een cougres zou verlangen en het te Londen of Herlijn zou vergaderen. Het door Rusland aangenomen initiatief, op hetzelfde oogen- blik dat lord Cowley nog te Weenen onderhandelde, mag men intusschen wel aannemen dat veelligt met de zienswijze der oostenrijksche regering niet strookt. Eenedépeche van Weenen doet dan ook iu verband met. een. onder de rubriek Duitsch- land medegedeeld, artikel van Dc Ostdeutsche Post in zeer sterke bewoordingen uitkomen dat het bewind nog in geenen deele zijne toestemming heeft gegeven tot het houden van een congres. Wil het dat alleen doen op voorwaarden welke Rus land noch Erankrijk aannemelijk acht, dan blijft de zaak nog even ver. Italië. Turyn 20 maart. De van de oostenrijksche zijde aangevan gen mijnwerken aan de brug bij Buffalora zijn, ten gevolge van een uit Weenen ontvangen bevel gestaakt, waardoor een pro test van Sardinië is voorgekomen. In Toskane heerscht eene buitengewone gisting en vele vrij willigers zijn naar Piemont vertrokken Brieven uit Toskane zeggen dat de regering aldaar, op het oogenblik der uitgave, een geschrift in beslag genomen heeft, hetwelk een protest tegen de tusschen Oostenrijk en Tos kane gesloten verdragen behelsde. Dat vlugschrift, door de heeren Ridolfi, Ricasoli, Peruzzi en anderen onderleekend, heeft eenige beweging veroorzaakt. In verschillende steden des groothertogdoms worden adressen geteekend. ÉjanDrlslimgten. Cïraanmurkten. Amsterdam 23 maart. Tarwe onveranderd. Gerst flaauw. Raapolie op zes weken f 38J. Lijnolie op zes weken f 303. Rusland. Polen. Spanje. E'rijzen van eUecten. Amsterdam 23 maart. Nederland. Certific. Werkelijke schuld2£ pet. dito Nationale dito3 dito dito dito4 Aand Handelmaatschappij4£ Obl Maatschappij van weldadigheid 4 Oblig. 1798/18165 Certific. Hope co4 dito dito 1855, 6de serie 5 dito6 n Aand spoorweg (afgefourneerd) dito dito (onafgefourneerd) Schatkislobligatien4 Obligatien1£ dito binnenlandsch3 Cert ific. coupons bewijzen Crediet instelling (gefourneerd) Oostenrijk. Obligatien Weeuer metalliek 5 u dito amsterdamsche5 dito nationale5 dito 1847/1852 2fc Bank actiën3 Certificaten bij Rothschild2£ a Obligatien3 n dito nieuwe3 n dito Venezuela, dito41 Illinois. dito7 Mexico. dito3 Beurs van Londen, 22 maart, ten 12 ure. Consols 9G&. Beurs van Weenen, 21 maart, (slotprijzen) Metalliek. 5 pci. 73,75. Beurs van Parijs, 22 maart, (slotprijzen.) 44 pct.compt 3 pet. 69,10. Belgie. Portugal. Grenada. 631 971 1421 104 851 10J| 66J 234 30| 40} 651 m 67i 5li 45 45 m 394 821 201 ifrtij&mgm. Gisteren is in goeden staat ter reede van Vlissingen gekomen het barkschip Zeepaard, gez.T. Tjebbes qq., van Batavia. De lading daarvan bestaat uit2431 kranjangs suiker, 4300 balen koffij, en 2107 bossen bindrotting. Den 18 dezer ter reede van Vlissingen aangekomen voor Belgie bestemd: Odessa,gez. Barslow,New-Orleans. den I9den Juffer Grietjegez. Hazewinkel, Livorno, Lady Elisabethgez. Hadyson, Decision, gez. Witiieley, beide van Londen, den 20 Fortunagez. Schuldt, Gotheburgden 21 sten: Wijlca lïljlca, gez.J. Panjer, Requejade, Ociavie, gez. Jepsea, Louise Lconide, gez. Harlung, beide van Buenos-Ayres, Camillagez. Bateman, Londen, Dervjentwater, gez. Stephenson, Amble, Santurce. gez. Lopez, Havana, en den 22sten Ellida Johanna, gez. Bank, Stockholm. Den 19den langs die reede naar zee gezeild: Bezer, gez. Slower, Darthmoulb, Bella, gez. Williams, Li verpool, J. Elliot, gez. Tacker, New-York, N. Thompson, gez. Sbanon Havana, Mary Bentleijs, gez. Bentleijs, Bos ton, J. Curtis, gez. Stanwood, Cardiff, St. Anne, gez. Jou- an, Havre, Neuvo Seraphin, gez. Algeria, Bordeaux, Grahams, Folley, gez. Northon, Evening Star, gez. Yonens,Slamler, gez. Hiltz, deze drie naar New-York, Josephine, gez. Meincke. avontuur, St. Innocent, gez. Larsen, Valparaiso, Jenny. gez. Gallen, Duinkerken, Succes, gez. Redhatn, Liverpool,Neuvo Joaquin, gez. Ausohaga, Santander, Désiré, gez. Meulenaere, Lissabon, Elling, gez. Bentel, Boston, Bothilde, gez. Petersen, Phernambuck, Trio, gez. Aubin, Buenos-Ayres, Ramon, gei. Bengoechea, Havana, Lavinia, gez. Graham, Liverpool, Ver- vienne, gez. J ulien, Passerose, gez. Croisier beide naar Camillas, St. Pierre 8p Paul, gez. Vroome, Messina, Zeemeeuwgez. Boek hout, Rouaan, Marianne, gez, Rathije, Montevideo, Holstein, gez. Ehren, La Gayra. Den 21sten aldaar op order aangekomen het nederlandsche kofschip Goldhorn, gez. Pot van Galatijen, heeft bestemming gekregen naar Amsterdam. Den 22sten aangekomen voor Vlissingen bestemd met eene lading steenkolen het engelsche schoonerschip Enyo, gez, Bed- lington, van Sunderland. Sngqonïim stuiihm. Mijnheer de redacteur In uwe courant van gisteren komt een berigt voor, omtrent de aanstaande feestviering der Zangvereeniging alhier, hetwelk in alle opziglen juist is in hetgeen het vermeldt, maar waarin evenwel iets verzwegen wordt, dat tot minder juiste gevolgtrek kingen zou kunnen leiden. Bij het vermelden der solo's name lijk, wordt van de bas solo in het geheel niet gesproken en men zou alligt hieruit kunnen opmaken, dat of geen bas solo's in de uit te voeren stukken voorkwamen, of dat die partij slechts middelmatig bezet was. Het tegendeel van beide is waar. De baspartij, zoo wel in de solo's als in het quartet, is iu de beide oratorien zeer schoon en de dilettant die ze zal vervullen, doch wiens naam de discretie ons verbiedt te noemen, is uitnemend 'oe - rekendvoorde taak welke hij heeftop zich genomen, en de Zang vereeniging is hem daarvoor ten zeerste verpligt. Met de plaatsing dezer weinige regelen in uwe courant, zult gij verpligt en UEd. dw. dienaar. d. A. berdenis van beelekom, Voorzitter der Zangvereeniging Tot oefe ning en uitspanning. Middelburg 23 maart 1859. iïltïiöclcn oan vmwr. S T©35 j59IK^SrE,]E!¥. Tugfldien Hidiletbnr^ en l&otterdacB Uren van vertrek iu maart—april. Van Middelburg Donderdag 24 's morg. 6 ure. Zaturdag 26 H 6 Zondag 27 H 6 Dingsdag 29 n 8.30 Woensdag 30 n 9,30 Donderdag 31 V 10,30 Vrijdag 1 n 11 Zaturdag 2 H 11.30 Zondag 3 's midd. 12 Maandag 4 's morg 6 Dingsdag 5 n 6 Donderdag 7 6 Van Rotterdam Vrijdag 25 's morg. 0,15 Zaturdag 26 Maandag 28 Dingsdag 29 Woensdag 30 Donderdag 31 Vrijdag I Zaturdag 2 Zondag Maandag Dingsdag 10,30 's midd. 12 ure. 12 s morg. 3 4 n 5 Woensdag 6 n Van Vlissingen op Rotterdam Vastgestelde uren van vertrek. Van Vlissingen des Maandags, Woensdags en Vrijdags, des morgens om 8 ure. 6 6 7 7 8 9,30 10,15 10,15 Van Rotterdam des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags des morgens om' 9è ure. In verbinding met de diligences vanZype naar Zierikzee, van Wolfaarlsdijk naar Goes en met het Veer van Sloe naar Middelburg, en zoo veel mogelijk met de beide spoorwegen.

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 3