Men schrijft ons uit Goes: Met het graven der funderingen van de nieuwe gevangenis is men thans zoo ver gevorderd dat er maandag met heijen aan gevangen wordt. Voor de arbeidende klasse is een dergelijk werk om dezen tijd van het jaar eene welkome tegemoetkoming in hare behoeften. Een Brussels dagblad verzekert, dat de belgïsche minister van buitenlandsche zaken eerstdaags aan het nederlandsche gouvernement de bezwaren van zijne regering zal te kennen geven, nopens de aanslibbing der Schelde, welke de scheep vaart in hooge male belemmert. De belgische overheid be weert naar het schijnt, dat deze opeenhooping van slijk het gevolg is van de geringe zorgen, door de nederlandsche regering aan het onderhoud van de engten der rivier gewijd, dat niette min door Belgie duur genoeg betaald wordt. nenoeiiiln^en en besluiten. Orde van den Ncderlandschcn Leeuw. Bij onderscheidene besluiten, alle gedagteekend van den 19 dezer, zijn door den koning in de orde van den Nederlandscheu Leeuw benoemdtot kommandeur, rar. F. de Greve, president van den hoogen raad der Nederlandentot ridders: mr. F. P. Ivarseboom, advocaat generaal bij den hoogen raad der Neder landen, mr. G M. baron du Tour van Bellinchave, raadsheer in het provinciaal geregtshof van Friesland, mr. J. J. Loke, presi dent van de arrondissements regtbauk te Breda, mr. H. A. Har- togh, officier van justitie bij dc arrondissements regtbank te Amsterdam, mr. J. N. J. Heerkens, kantonregter te Zwolle, P. H. Brocx, referendaris bij liet departement van justitie; tot kommandeur: jhr J. C R. van Hoorn van Burgh, lid van den raad van state; tolridder: dr. H. van Beeck Vollenhoven, voorzitter van het collegie voor de zeevisscherijen, jhr. G. F. van Tets, lid van gedeputeerde staten in Noordhollaud, mr. H. van der Kooi, lid van gedeputeerde staten in Friesland, N. IJzen- doord, burgemeester van Gouda, mr. J. Mastboom, burgemees ter vau Breda, W. Moll, hoogleeraar in de godgeleerdheid aan bet athenaeum illuslre te Amsterdam, C. Broere, hoogleeraar bij het roomsch katholieke seminaire te Warmond, A. J.de Smit van den Broecke,schout bijuacht, J. F.E. von Römer, kapit. ter zee, J. J van der Moore en J. van Mourik, beiden kapitein luite nants ter zee, O. W. Hora Siccama, lid van de algemeene reken kamer, de majoor J. F. Vleugels, van het 1ste regement infan terie, de majoor H. Sodeukamp, van het Sderegem. dragonders, de kapiteins J. C. Verheije van Sonsbeeck en H. J. R. Beijen, beiden van den staf der art illerie, de kapitein S. H. Mossel, van hel korps ingenieurs, mineurs en sapeurs, de officier van gezond heid der 1ste kl. A. M W. van Hasselt, van het personeel der geneeskundige dienst van de landmagtmr. J. Heemskerk Bzn., gewezen lid der staatscommissie, ingesteld bij koninklijk besluit van 29 november 1853, no. 66, jhr. mr. 11. G. C. L. Janssens, gewezen secretaris der voormelde staatscommissie en lid en secretaris van die, ingesteld bij koninklijk besluit van 27 sep- lember 1852, no. 46, mr. A. Loudon, algemeen secretaris van het gouvernement in Nederlandsch Indie, Zr. Ms. adjudant in buitengewone dienst, de generaal majoor C A. de Brauw, van het wapen der infanterie bij het leger in Nederlandsch Indie, met verlof hier te lande, en de kolonel A J. Andresen, van het zelfde wapen, gewezen lid der staatscommissie, ingesteld bij koninklijk besluit van 16 junij 1857. no. 90, en de luitenant kolonel P H. Koster, chef van den generale» staf van het leger in Nederlaudsch Indie. Orde van de Eikenkroon. Benoemd, lot grootkruis: jhr. rnr. J. K. baron vau Golt- stein, minister van buitenlandsche zaken, jhr. L. G. A.graaf van Limburg Stirum, Zr. Ms. opperschenker en jhr. li. Steen- gracht van Oosterland, Zr. Ms.grootmeestertot groot officier- jhr. J. M. graaf van Lijnden, kolonel, Zr. Ms. lste adjudant, dienstdoende als chef van het militair huis van Z.K. H.den prins vau Oranje, jhr. mr. H. M. C. Clifford, Zr. Ms. hof maarschalk; tot officier: jhr. F. W. J. baron van Aylva van Pallandt vau Neerijnen, Zr. Ms. kamerheer-ceremoniemeester, en tot ridder: de heer J. W. Weidner, kapelmeesler bij de dienst doende schutterij le Haarlem. Orde van den Gouden Leeuw van Nassau. Benoemd jhr. W. A. baron Schimmelpenninck van der Oye, minister van staat en Zr. Ms. opperhofmaarschalk, tot ridder der orde van den Gouden Leeuw van het huis van Nassau. Huis des konings. Benoemd bij besluit van de zelfde dagtcekening, tot ka- inerliceren in buitengewone dienstde kamerjonker jhr. mr. W- baron van Goltstein, jhr. A. graaf van Rechteren van Almelo, jhr. E. W. van Weede. Marine. Bevorderd: tot vice-admir.descliout-bij-naclit D. Bijl de Vroe; tot kapits.1 er zee J.C. Baak en A. A.de Vries; 1 ot kapt. luits. ter zee de luits. ter zee lste kl. F. L. Geerling, G. Roijer en J. M. J 13j ufel de Ia Riviere; tot luits. ter zee lste kl. de luits. ter zee 2de kl. F. M. Parker Verboom, jhr. J. S. O- von Schmidt auf Altenstadt, H. J. baron van Boecop en D. L. Feldmanntot kapit. lste kl. bij het korps marin. de kapit. 2de kl. D. Vreeden- berg, tot kapit. 2de ki. de lste luits. L. F. Kempers en F. G. H. Hornbostel, tot offic. van adm. 3dckl.deadj -adm. K. J. Adams, tot offic.-machin. de machin. lste kl. B. J. Karpesteintevens is aan den litul. luit. ter zee 2de kl. P. M. Brutel de la Riviére toe gekend den titul. rang van luit. ter zee lste kl. en is voorbe houden om den luit. ter zee 2de kl.G. L. van der Beek, thans tot. herstel van gezondheid verpleegd wordende in het hospitaal der marine teWillemsoord, na zijn herstel en na afleggen van het examen voor luit. ter zee lste kl., tot laatstgenoemden rang te bevorderen. Leger. Benoemd bij den plaatsel. staf, tot luit. kol. de maj. A. W. van Dionant., plaatsel. komm. 3de kl te Venlo; bij de inf.: bij het lste reg. tot lste luit. de 2de luit. E. G. Tonnet, van het kol. werfdep., en C C. Kloosterhuyzen, bij het 2de reg. tot lste luit- de 2de luit. J. G. van Gendt; bij het 3de reg. tot kol. de luit.-kol. B. J. Wagner, komm. van het korps, tot lste luit. de 2de luit. J. B. Schoehuysen, bij het 5de reg. tot lste luit. de 2de luit. K. R. A. Abbink, bij het 6de reg. tot lste luit. de 2de luit. F. M. Ave- narius van het kol. werfdep., bij het 7de reg. tot lsteluit.de 2de luit. C. H. üedem van Driesberg en P. F. T. la Fors van het kol. werfdep., bij het 8ste reg. tot lste luit. de 2de luits. J. W. E Schade vau der Does, P. J. Kuipers en J. G. Vorstman, van het kol. werfdep. Bij de kavall.: bij het lste reg. drag, tot luit.-kol. de maj. J, E, Verlholen, tot maj. de ridm. lste kl. J. P. Meeus- sen, adj bij het 4de reg. drag., bij het 2de reg. drag, tot komm. van het korps de luit. kol. W. K. J. baron van Dedem, tot luit.- kol. de maj, J. W. Copes van Hasselt, van het lste reg. drag., bij het 3de reg. drag, tot luit.-kol. de maj. J. W. C. van Gorkum, tot lste luit. de 2de luit. J. A. vanderMast.Bijdemaréchaussée tot lste luit. de 2de luit. J. de H aan. Bij de artill.bij den staf van het wapen, tot luit.-gen. de gen.-maj. jhr. C. D. P. Singen- donck, insp. van het wapen, tot luit.-kol. de maj. J. A. leClercq, insp. der draagb. wap., bij het reg. veld-artill., tot luit.-kol. de maj J.W. Blanken. Bij het lste reg. vest.-artill., tol komm. van het korps de luit.-kol.jhr. W. F. von Pestel, van het reg. veld- artill., tot luit.-kol. de maj. P. G. Cal.'enfels, tot maj. de kapit. lste kl. F. C. W. Moorrees, van het 3de reg. vest.-artill., bij het 3de reg. vest. artill. tot kapits. 3de kl. de lste luit. R. Mijkamp en P. A. baron van Reede van Oudtshoorn, van het reg. veld- artill., terwijl verder is benoemd tot kapit. van dc 3de kl. de lste luit. E. C. Reinalda, tijdelijk gedetacheerd bij de landmagt in West-Indie. Bij het korps vngen., min. ensapp.: totmaj.de kapits. lste kl. H. J. van Druymcn, W. S. van der Hart Beek, P. F. II. Maschcck, M. D. graaf van Limburg Stirum, alsmede de kapit. A. E. And ré de la Porte, thans op non act. en zulks met bepaling dat allen voorloopig slechts het tegenwoordig tractement zullen blijven genietenBij het personeel van de ge. neesk. dienst der landm.: tot offi. van gez. 2de kl. de offic. van gez. 3de kl B. C. L. A. de Ruiter. Schutterij. Benoemd, bij besluit van 18 dezer, bij de ruslende schutterij inde proviucie Zeeland, bij het half-bataillon no. 1, tot lste luit. D. J. van der Horst Seriéjr. en tot 2de iuit. J. J. Plugge. Eervol ontslag verleend bij besluit van 16 dezer aan den heer M- F. J. de Eerens, op zijn verzoek, als ontvanger der directe belastingen en accijnseu te Gemert c. a., en is in zijne plaats be noemd de heer K. J. Gey vau Pjttius, thans ontvanger der zelf de middelen te Zuilen c. a. Eervol ontslag verleend bij besluit van 8 dezer aan den heer G. van Steenwijk, als consul der Nederlanden voor de staten Wisconsin, Michigan en Minnesota, met dankbetuiging voor de doorhem, in die hoedanigheid, bewezen diensten; en in zijne plaats benoemd de heer J. P. Voswmkel Dorselen. Erkend bij besluit vau 12 dezer als vice-consul van Liibeck voor de provincie Zeeland, de heer P. Smith, te Vlissingen. Bij beschikking van den minister van binnenlandschezaken, van 17 dezer, is de ingenieur van den waterstaat A. Blaauw Jz. toegevoegd aan den inspecteur van den waterstaat in de eerste inspectie, te Arnhem; en de ingenieur P. J. de Quartel aan den inspecteur van den waterstaat in de tweede inspectie, te 's Gra- venhage, beiden met ingang van den 1 mei eerstkomende; en worden, te rekenen van die dagteekening, verplaatstde inge nieurs P. J. H. Hayward van Alkmaar naar Arnhem J. F. W. Conrad van Goes uaar Alkmaar, J. Lebret van Middelburg naar Goes, de adspirant-ingenieur T. Bleckmann van'sGra- venhage naar Middelburg, de ingenieurs jhr. A. O. van den Santheuvel van Leeuwarden naar Zierikzee, T. D. N. van De venter van Breskens naar Leeuwarden en de adspirant ingenieur J. van der "Vegt van Deventer naar Breskens, N. T. Michaëlis van 's Gravenhage naar Deventer, de adspirant-ingenieur P. Loke van Arnhem tijdelijk naar 's Hertogenbosch, de surnume rair A. M. IC. W. baron van Ittersum, van 's Gravenhagc naar Gorinchcm. Iierk- en scltoolnieuwii* De generale kerkelijke vergadering der evangelisch luther- sche gemeente te Amsterdam, op 18 dezer gehouden, heeft, ter vervulling der vacature, ontstaan door het emeritaat verleend aan ds. J. H. L. Roll, de navolgende nominatie (alphabet.isch gesteld) opgemaaktW. F. Barbiers te Gouda, A. A. Beudeker te Edam, W. F. Loman te Vlissingen, P. A. Roll te Leyden, K.L. van Schouwenburg te Wildervank, K.L. W. Westhoff te Utrecht. marine en leger. Met den 11 maart aanstaande zal te Hellevoetsluia in dienst worden gesteld Zr. Ms. transportschip Heldin, onder bevel van den luitenant ter zee lste klasse P. Toutenhoofd. Op dien bodem zijn geplaatst de luitenant ter zee lste klasse C. Star Nauta, als lste officierde luitenants ter zee 2de klasse H. M. baron van Tuyll van Serooskerken, W. P.deBruynKops en jhr. A. J. van Geen de officier van gezondheid 3de klasse T. J. J. Goride officier van administratie 3de H. L. Thierens en de scheepsklerk C. A. E. Masman. Omstreeks de maand julij aanst. verwacht men ook de in dienststelling van Zr. Ms. stoomschip Bromo, welke bodem in [het drooge dok te Hellevoetsluis kapitale herstellingen on dergaat. De nieuwe schroefstoomschepen Reinier Claeszen en Cornelis Dirks worden mede eerlang in die haven verwacht om aan 's rijks marinewerf verder te worden getuigd en uitgerust. Z. M. heeft bepaald, dat aan de onderofficieren, korporaals en manschappen van de verschillende legerkorpsen, die na 6 jaar getrouwe dienst zieh weder verbinden, een chevron op den linkerbovenarm zal worden verleend en 2% cents soldij verhoo ging per dag, na 12 jaar de bronzen medailje met nog 2£ cent verhooging, na 18 jaar een 2de chevron, na 24 jaar de zilveren medailje, na 30 jaar een 3de chevron, en na 36 jaren de gouden medailje, met eene gratificatie van f 50. De Ned. staatscourant laat op de mededeeling van dit besluit volgen De minister van oorlog heeft dit besluit des konings, het welk een uitstekend blijk oplevert van Zr. Ms. voortdurende belangstelling in het leger, en van de waardering der langdurige trouwe diensten van onderofficieren, korporaals en verdere manschappen bij de korpsen of in bijzondere betrekkingen die nende, bij eene algemeene order voor hel leger, van den 17 februarij 1858, ter kennis van de verschillende militaire autori teiten gebragt, met last 's konings zeer welwillende beschikking bij gelegenheid van de verjaring van hoogstdeszelfs geboorte dag, aan hunne onderhoorigen bekend te maken en op drie ach tereenvolgende appels aan de troepen te doen voorlezen. Z. M. heeft bepaald, dat de miliciens der ligting van 1858, die bij de onderscheiden korpsen van het leger in reserve zijn gesteld, met 1 april aanstaande in werkelijke dienst zullen worden opgeroepen, ten einde gekleed en in den wapenhandel geoefend te worden De miliciens, behoorende tot de onder scheiden regementen infanterie, vestingartillerie, mineurs en sappeurs en het korps pontonniers, zullen voorden tijd van zes maanden, en de miliciens behoorende tot de regementen kava- lerie, veld-artillerie en rijdende artillerie voor den tijd van een jaar iu ^werkelijke dienst worden gehouden. Tevens is door Z. M. bepaald, dat. op 1 julij aanstaande onder alle miliciens der ligting van 1858, die in werkelijke dienst zijn opgeroepen, bij de verschillende wapenkorpsen, eene loting zal plaats hebben, ten einde het lot beslisse wie hunner tot aanvulling van de ont brekende vrijwilligers onder de wapenen zullen worden gehou den. Naar men verneemt, bestaat het voornemen, om bij de verschillende korpsen van het wapen der infanterie een nieuw model sabel in te voeren, welke bijna gelijk zal zijn aan die, bij de artillerie thans in gebruik. ISttrgerlijUe stand. Middelburg. Eerste huwelijksafkondiging den 20 dezer: J. Harpe, jm. 23 j., metT. de Rijke. jd. 24 j. A. Boucherie, jm. 24 j., met P. Blok, jd. 24 j. F. Dikkenberg, jm. 37 j., met S. G. H. Bal, wed. 47 j- Vlissingen, van 12 tot 19 februarij. GehuwdJ, F. Suuderman, jm. 32 j., met P. Ewaardl,jd. 20 j. S. Braber, jm. 31 j., met M. C. Verhoek, jd. 24j. BevallenW. Schot geb. de Pooter, z. H. Aspcslagh geb. Belderck, z. N- Brandes geb. de Valois, d. E. Labout geb. van den Broek, z. L. Grootjans geb. Lasoe, d. H. Adamse geb. Visser, z. D. J Chaffart geb. Schuchman, z. S.M.Janssen geb. Lute, d. J. M. de Groof geb. van der Steen, z. P. Roth geb.Baljé, z. C. Tormo geb. Adamse, d. A. deRijckegeb. Roelse, z. (doodgeb.). Overleden: P. A. J. Woudrigem, z. 3 j. M. llomijn.d. 11 m. M. Smit, wed. van C. Streefkerk, 82 j. Goesvan 12 tot 19 februarij. Gehuwd P. de Wilde, gescheiden man, 38 j., met G. Heu- driks,wed.38 j.

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 2