3rctijï>imjcn. Jtöucrtrntim. lïliïiöclm nan umwr. fcjanörislicritjtcn. üMönöiüIjciï). UIT DE IIAND TE PACHTEN den regeringsvorm en de wijze van bestuur Iaat, welke dien staat eigeu zijn. Zij is een band en geen juk. De oorlog lost de zwarigheden niet opde vrijheid ontknoopt daarentegen alles." i In de zitting van het wetgevend ligchaam van den 8 dezer is de staatsbegrootiug voor het jaar I860 ingediend. Zij raamt de uilgaven op 1795 millioen francs.de iukomsten op 1860 mil- lioen, en sluit alzoo met een geraamd overschot van 65 millioen. Het totaal der voorgedragen uitgaven is *29,800,000 fr. hooger dan in de begrooting voor het loopende jaar bewilligd is. Van dit meerdere bedrag is 2,289,500 fr. voor het departement van oorlog, 851,610 fr. voor dat van marine en 2,966,730 fr. voor Algerie bestemd. Er bestaat reeds, gelijk men weet, eene telegrafische ver binding tussehen dit rijk en Algerie; maar zij loopt over Sar dinië, maaki dus eeaen omweg en gaat over grondgebied eener vreemde mogendheid. Thans wordt alhier eene maatschappij opgerigt met het doel om eeneu onderzeeschen telegraaf regt- streeks van Marseille op Algerie aan te leggen. Blijkens berigten uit Konstautinopel van den 9 dezer baarden de jongste tijdingen uit de Donau-Vorstendommen aan de porte veel zorg, bepaaldelijk ook de verkiezing van den vorst. Alexander Jan van Moldavië lot hospodar van Wallachye. Het Journal de Constantinople berigt dat er onverwijld turksche troepen naar den kant van den Donau zullen oprukken. Een ander dagblad vanKonstanlinopelLa pressed'Orient, meldl dat de porte tegen de uitkomst der in Wallachye gehouden verkie zingen protesteert en aan de gezanten der op het congre^ ver tegenwoordigde mogendheden een voorstel heeft doen toeko men, strekkende om weder eene conferentie van diplomaten tot beslissing der door die verkiezingen gerezen vragen te houden. Italië. Een onzer dagbladen geeft voor den juisten inhoud te kennen van de nota aan het kabinet van Turyn door lord Malmesbury gezondeu en waarop graaf Cavour in zijne onlangs gehoudene redevoering heeft gedoeld. Zij zou hoofdzakelijk inhouden //dat Groot-Britlanje, tegenover de oorlogzuchtige houding van Pie- mont, zich met leedwezen zou genoodzaakt zien een voor Oos tenrijk gunstige gedragslijn Ie volgen." Graaf Cavour moet daarentegen op krachtige wijze de begin selen hebben voorgestaan, welke op het congres van Parijs zijn aangenomen er. tot de slotsom zijn gekomen u dat de koning en zijne ministers nimmer de nationale italiaansche zaak zouden verlaten." Rotterdam 14 februarij. Witteboonen en bruineboonen 25 cent, tarwe 10 cent lager. Overigens is er geene verandering op te geven. Middelburg 14 februarij. Patenfolie f 46J. Raapolie f44j. Lijnolie f34J per vat op zes weken. Prijzen van elfeeten. Amsterdam 14 februarij. Nederland. Certific. Werkelijke schuld2J pet. 64J dito Nationale dito3 dito dito dito4 n Aand Handelmaatschappij4£ u Obl Maatschappij van weldadigheid 4 Rusland. Oblig. 1798/1816 5 Certific. Hope co4 86} dito dito 1855, 6de serie 5 lOijJ dito6 f 67& Aand. spoorweg (afgefourneerd) 237 dito dito (onafgefourneerd) Polen. Schat kist biljetten4 n 81^ Spanje. Obligatienli 30 dito 'oinnenlandsch3 40 Certific. coupons bewijzen Crediet instelling (gefourneerd) Oostenrijk. Obligatien Weener metalliek 5 70} dito amsterdamsche5 81 dito nationale5 72 dito 1847/1852 21 Bank actiën3 n Belgie. Certificaten bij Rothschild21 52 i Portugal. Obligatieu3 n 46} dito nieuwe3 45} Grenada, dito18 Venezuela, dito41 41J Illinois. dito7 82} Mexico. dito3 19^ Beurs van Londen, 11 febr. ten 12 ure. Consols 95 J Beurs van Weenen, 12 febr. (slot,prijzen.) Metalliek. 5 pet. 77,40. Beurs van Parijs, 11 febr. (slotpryzen.) 4J pct.compt. 3 pet. 68,15. Prijzen van coupons en losbare obligatien. Amsterdam 10 februarij. Metalliek f29,20; Napelsche f Diverse eugelsche in f 11,671; Eugelsche Russen f 11,671; Franscbe f 55.62-1; Belgische f 55,871; Pruissische f34,75; Spaansche piasters f Spaansche coupons per fr. f Hamb. Russen f34,25; Russische 'n zilveren roebels f35,371; Poolsche in f 26.871; Nationale metalliek f30,20; Dollars f - 141} 105 Volgens berigt uit Buenos-Ayres lag den 6 december 11. het kofschip De zwaan, gez. J. 11. Dobbenga. zeilklaar naar Fal mouth, om order, en is den 9 vertrokken. Volgens een bij de reederij der heerenWibaut comp. te Vlissingen ontvangen schrijven van den gezagvoerder J.Stasse der schooner Wilhelmina Maria, gedagteekend Bahia9janu- arijjl. was die bodem den 26october 1858 van Lissabon naar Vlaardingen vertrokken, geladen met zout. lieeds den 29 dier maand is bij zeer ruw weder het schip lek geworden. Tot den 7 november beproefde men nog met digt gereefde marszeilen bij te houden doch de storm werd hoe lan ger hoe heviger. Den 10 dier maand werden de verschansingen met. 9 stutten door cen stortzee weg geslagen, waarop het schip begon te zin ken. De groole boot was eveneens stuk geslagen en de lading zout begon te smelten. Men bevond zich toen voor het engel- sclie kanaal op 47 graden NB. en 15 graden 40 minuten WL. Gelukkig hield den 1 eene engelsche bark op het schip aan, zijnde Linda, gezagvoerder J. Wallis, wien 'net gelukte de equi page behouden met eene kleine boot door de holle zee op zijnen bodem over te brengen, waarmede men den 25 december be houden te Baiha werd aangevoerd. Den 12 dezer ter reede van Vlissingen gearriveerd voor Belgie bestemd: Weslegangez. Green, New Castle,Zephyr, gez. Pt'keler, Nantes13 dezer Agata Hender ika, gez. Haver- bult, Grimsbcy. Den 13 dezer de Schelde afgekomen en naar zee gezeild Belvidere. gez. Edmonds, Cbarleslown, Primaveregez. Hubert, Camillas, stélle Marie, gez. Croesy, avontuur, Alexandregez. Vermout, Argo, gez. Jackson, No. 1, gez. Inlosch, Sophie, gez. Ilaoult, Mélanie Héloise. gez. Vallé, Dorade, gez. Roussel, alle us voor Engeland, Amelie, gez. Hiel, Rouaau. Marie Louise, gez. Qoiibs, Rouaan, Jonkvrouw van Slogteren. srez. Brak, Stet tin, Ilofslein, gez. von Ehren, Lagayra, Lew Chew,%ez. Syburn, Londen, Hero, gez. Wiiherley, Londen. SieeUrnpprijzen. Rotterdam 14 februarij. Met krap werd lieden redelijk geveild, doch op vorige prijzen gehouden en alzoo zeer weiuig gedaan. Ouberoofile noteerde men f 22 a f 24L Graanmarkten, Amsterdam 14 februarij. Tarwe en gerst prijshoudend. Raapolie op zes weken 43Lijnolie op zes weken ƒ31 J Xoalzaad 6.9i p. vu STO»nBOOTi»IKH'8TElV. TuMsclien Hiddelbiirg en Rotterdan Uren van vertrek in februarij. Van Middelburg Van ILotterdam Dingsdag 15 Donderdag 17 Zaturdag 19 Zondag 20 Dingsdag 22 Donderdag 24 Zaturdag 26 Zondag 27 Van Vlissingen op Rotterdam. Vastgestelde uren van vertrek morg. 10 ure. Dingsdag 15 's morg. 6 ure. H 11 Woensdag 16 7 6 Vrijdag 18 M 7 U 6 Maandag 21 n 9 u 6 Dingsdag 22 n 9 9,30 6 Woensdag 23 H 7 Vrijdag 25 H 10,30 H 8 Maandag 28 6 Van Vlissingen des Maandags, Woensdags en Vrijdags, des morgens om 8 ure. Van Rotterdam des DingsdagsDonderdags en Zaturdags des morgens om 9$ ure. In verbinding met de diligences van Zijpe naar Zierikzee, van Wolfaartsdijk naar Goes en met het Veer van Sloe naar Middelburg, en zoo veel mogelijk met de beide spoorwegen. Bevallen van eene Dochter E. VAN DER HOEK STEEN MEIJER. Middelburg13 Februarij 1859. Bevallen van een' Zoon Vrouwe H. LC. DE STOPPE" LAAR DE LANG 's GRAEUWEN. Middelburg, 14 Februarij 1859. Heden beviel van eene Dochter Vrouwe H. J. A. P1CKÊ geb. SCHUURBEQUE BOEIJE. Middelburg, 14 Februarij 1859. fjoterij van vrouwelijke Itamlwerken. ten behoeve der armen dezer stad. Inleekenaren voor deze loterij worden beleefdelijk verzocht de nog ontbrekende voorwerpen zoo spoedig mogelijk in te zenden en verder bekend gemaakt: 1. dat de tentoonstelling der voorwerpen is bepaald op dingsdag en woensdag den 15 en 16 februarij 1859 iu de Abdij, iu het huis letter A. no.52 alwaar dezelve van des voormiddags 11 ure tot des namiddags 4 ure, zuilen te bezigtigen zijn, op vertoou der kwitantie van het voorwerp dat men ter verloting heeft bijgedragen, of tegen betaling van 25 cent voor de armen 2. dai de uitloting op donderdag den 17 februarij zal plaats hebben op bet raadhuis dezer gemeente, des namiddags ten 2 ure 3. dat de lijst der uitgekomene nommers niet vóór vrijdag den 18 februarij zal verkrijgbaar zijn tegen betaling van 2 cent, bij den boekdrukker Jongkiudt, op de zuidzijde van den Dam-, 4. dat de getrokkene voorwerpen moeten worden afgehaald tegen overgifte van het lot, op zaturdag den 19 februarij, van 11 tot 3 ure, aau het buis in de Abdij, alwaar de tentoonstelling heeft plaats gebad; en 5- dat de loten dezer loterij voor één gulden verkrijgbaar zijn bij de boekverkoopers J. C. W. Altorffer, en ook op de dagen der tentoonstelling aan het lokaal iu de Abdij. [De ingezonden dankbetuigingen voor ontvangene liefdegaven blijven uitplaatsgebrek voor 't volgend no.] Kortgene, den 12 Februarij 1859. Heden overleed, na smartelijk lijden, mijn hartelijk ge liefde Echtgenoot de Heer PIETER ORLEBEKE, Hoofd onderwijzer alhier, in den ouderdom vau 51 jaren. C. SCHR1ER, Wed. P. Orlebeke. Strekkende deze algemeene tevens tot bijzondere kennisgeving. De Notaris P. LÓEFF zaï op Maandag den 21 Februarij i859, des namiddags ten 11 ure, op Meliskerkein de Herberg aldaar, in het openbaar ter verkoop aanbieden: Een Perceel ISOSClIGfltOXD onder Sintjans- kerke, Gemeente Zoutelande; cen Percel BOSCII- GHOND en cen Perceel TUIX te Meliskerke mitsgaders het Hakhout en de Tronken van voor schreven Boschgrondenin 22 Koopen. Bij uitgezette Kaarten breeder omschreven. Informatien zijn te bekomen bij A. ROOSE te Meliskerke en bij den Notaris te Koudekerke, Men zal op Dingsdag den 1 Maart 1859, des avonds ten 7 ure precies, in de Verkoopzaal van het Nederlandsch Logement in de Abdij te Middelburg, ten overstaan van den Notaris W. M. SNIJDER en getuigen met magtiging der Arrondissements Regtbank aldaar,, in het openbaar bij opbod en afslag te koop aanbieden: EEN HUIS EN ERVE, staande eu gelegen binnen Middelburg, in de Lange Gortstraat, gemerkt wijk K no. 20, Kadastraal bekend in sectie D no 355, ter in- houdsgroolte van 95 Ellen. Grondlasten over 1859 ƒ13,03. Hetzelve is op den dag van Verkoop le bezigtigen, van de3 morgens ten tien ure tot des namiddags ten drie ure tegen overgifte van een Toegaugbiljetop dien dag ten Kantore van voornoemden Notaris te verkrijgen. OPENBARE YEKK00PING OP bk kiofstkok zolcgrmed, nabij het Dorp, in de Gemeente Colijnsplaat, op Woeusdag den 2 Maart 1859, te begiuneu des morgens ten 9 urevan 6 stuks fraaije Werkpaarden en 3 dito jonge Paarden, 8 extra baatgeveude Melkkoeijeneen kalfdrageudeeen tweejarige en twee éénjarige Vaarzen, 3 Varkeus, 2 beste Karnhonden, 22 koppel Hoenders, een Huifwagen3 Men- wagens, een Klaverwagen, eene DriewielskarSleden, Ploe gen Eggen en verder Bouwgereedschapvoorts Melkge- reedschap eu eenigen Inboedelwaaronder 3 Bedden met toebehooreu. Alles breeder bij Aanplakbiljetten vermeld. Nadere inlichtingen te bekomen ten Kantore van den Notaris L. VAN DEIt MOER, te Colijnsplaat. Aanvragen franco. EENE HOFSTEDE, met ruim 30 Bun ders extra best Houw- en Weiland gelegen in de Gemeente Waarde (Eiland Zuidbeveland). Te bevragen bij G. VAN DE VREDE, te Neuzen. NAAR DE KAAP DE GOEDE HOOP EN ALGÖA-BAAI Ligt te Amsterdam in lading, om 20 Maart te vertrekken het snelzeilend nieuw gekoperd Schoonerschip Maria Jo hannaKapitein D. L. LEERLINGhebbende ruime in- rigtiugen Ier overvoering vau Passagiers, zoo wel der eerste als tweede klasse. Adres bij den Reeder den Heer M. C. LAPIDOTH, tevens Agent der Nederlandsche Landbouw- Emigrat ie-Maat schappij, of bij de Kargadoors HOYMAN en SCHUURMAN, te Amsterdam. De ondergetcekende verzoekt hoegenaamd niets op zijnen naam af te gevenzonder schriftelijk bewijs. I. li. SO-MON. Een HAKNiUDLEN voor een Hond te koop; voor een' civielen prijs, bij J. RISPALJÉVlasmarkt. Eene Burger Dienstmeid terstond benoodigd. Adres bij den Boekv. HOUPT. Eene aankomende Held benoodigd. Adres aan het Bureau dezer Courant. Een aankomend Jleisje benoodigd bij Mejufvr. VAN DE 11 HA RST, Langenbu rgt. ter drukkerij van de gebroeders abrahams.

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 4