ff ff ff ff ff ff tituitfulanösclie tijbingen. welijke geslacht. Overleden 10 personen, 5 van het man nelijke en 5 van het vrouwelijke geslacht. Geen levenloos aangegeven kinderen. De ouderdom bij het overlijden wasbeneden het jaar 4, van 1 tot 5 1van 20 tot 25 1van 50 tot 55 1, van 55 tot GO 1van 60 tot 65 2. In de gemeente Zierikzee alsGehuwd 4 paren, geboren 23 kinderen14 van het mannelijke en 9 van het vrouwelijke geslacht. Overleden 10 personen, 5 van het mannelijke en 5 van het vrouwelijke geslacht, waaronder 1 elders overleden en 1 elders wonende. Geen levenloos aangegeven kinderen. De ouderdom bij het overiijdeu was: beneden het jaar 1, van 5 tot 10 1, van 15 tot 20 1, van 20 tot 25 1, van 25 tot 30 1, van 55 tot 60 1, van 60 tot 65 2, van 65 tot 70 1. van 75 tot 80 1. Afloop verkooplngen en aanbestedingen. Middelburg 11 februarij. Een huis, erf en tuin, te Middelburg, op den achtersingel bij de Vlissiugsche poort, wijk P no. 218. Verkocht voor f 450. Grijpskerke 11 februarij. Een huis en erve met tuin, genaamd Het wafeltje, onder Buttinge. Opgehouden. Een huis en erve met schuur, benevens 21 roeden 30 ellen moesland, onderMiddelburg, Seisstraalweg R no.43. Verkocht voor f751. Bij de opgave in ons vorig nommer van de verkochte do- maniale goedereu op 10 dezer, staat abusievelijk de perceeleu 5 en 6 gezamenlijk verkocht voor f280, moet zijn f 2800. Tliermometcrstaml. 's avonds 11 ure. 42 gr- 's morgens 7 40 's middags I it 48 u 's avonds 6 U 44 a 's avonds II f 42 n 's morgens 7 u 37 it 's middags 1 50 H 's avonds 11 0 40 's morgens 7 38 's middags 1 47 's avonds 6 u 46 U Meteorologische waarnemingen gedaan op 's rijks werf te Vlissingen, des middags 12 ure. Februarij 1859. Wind I 55 4Uj| 9 Laagste E bij E 6 jï temperat. g B° -if |o enverschil Aanmerkingen ll la i 1 -g met de a.-3 C/3 hoogste. 6 ZOosfc. 5 747.9 3.G 0.87 5.46 0.0 2.0 f 8.0 betrokken. 7 z. zw. 2 748.9 5.6 0.89 G.38 2.4 2.5 9.5 ligt betrokken. 8 ZO.t.Z. h 753.7 5.3 0.90 6.35 0.0 2.5 8.5 bijna helder. 9 Z. t.O. 7 755. S G.O O.SS 6.45 0.0 2.5 S.5 dikke lucht. 10 Zw. t.Z. 3 753.G 7.2 0.94 7-66 4.5 3.0 1/11.5 dikke lucht. 11 Zw. t.Z. 4 75S.3 7.7 0.80 0.49 0.0 5.0 8.0 !ielder. 12 Z. t. 0. 5 759.6 7.1 O.S7 0.8 5 0.0 4.0 8.0 (leider. Engeland. Londen 11 februarij. Het gouvernement heeft aan het Ioni sche parlement. doen weten, dat het onmogelijk was gevolg te geven aan den in het adres aan de koningin uitgedrukten wensch, ten opzigte eener vereeniging van de zeven eilanden met Griekenland. Berigten uit Rome van den 8 dezer melden, dat de paus prins Alfred heeft laten begroeien en dat daarop door den prins, vergezeld vau den heer Russell, secretaris der britsche legatie te Florence, een officiéél bezoek bij Pius IX is afgelegd. Inde zitting van het hoogerhuis van jl. donderdag werd door een van de leden gevraagd, hoe Hr. Ms. governement dacht over de verkiezing van eenen en den zelfden persoon tot hospodar in de beide Donau-vorstendominen, en bepaaldelijk over de vraag, of die verkiezing met de voorschriften der parij- sche conferentie overeen te brengen was. De minister van bui- tenlandsche zaken heeft geantwoord dat hij het in de tegen woordige omstandigheden niet raadzaam voor het algemeeu belang achtte, zich omtrent die zaak openlijk uit te laten. Het gerucht is dezer dagen in omloop gekomen dat het gouvernement voornemens was eenige wijzigingen in de engel- sche tariefwetgeving, en wel bepaaldelijk in de heffing vau het invoerregt op de suiker voor te stellen. In de zitting van het lagerhuis van 11. woensdag heeft de kanselier der schatkist in antwoord op eene vraag verklaard dat zoodanig voornemen bij het gouvernement niet bestaat. De regering zal zich naar men verneemt niet te verzeilen tegen het beuoemen eener commissie van onderzoek naar de lasten, welke de engelsche scheepvaart thans drukken, eu de leiders der verschillende partijen in het lagerhuis zullen denke lijk daaraan deel nemen, met hel ernstige voornemen om zoo veel mogelijk alles weg te nemen wat onze reederijen in den weg staat en om hare mededeeling met de buitenlandsche op billijker voet te brengen. Waarschijnlijk echter zal, uit aan merking van al de spoedvorderende zaken die genoemd "huis te verrigten heeft, de op de vermelde belangen betrekkelijke mo tie niet voor in de eerste helft van maart gedaan worden. De heer R Cobdeu heeft uit Midhurst een brief aaa den ondervoorzitter van het genootschap tot bevordering der in voering van de geheime stemming gerigt, in welken hij zegt zich met het hervormingsplan van den heer Bright volkomen te vereenigeu, dat nagenoeg geheel overeenstemt met het in 1848 door hem zeiven beraamde en verdedigde, tijdens het door den heer Hume ingediend werd. Dat plan, zegt hij, was toenmaals aan de zelfde bedenkingen en scheve voorstellingen onderhe vig welke die van den heer Bright thans ontmoet. Van beide beweerde men dat zij tegen den troon, de kerk, de aristocratie en den eigendom gerigt waren. Intusscheu zullen, breekt de tijd eenmaal aan, al is het eerst na verloop van jaren, dat de denkbeelen van den heer Bright zegevieren, de zelfden die dit thans beweren, leedwezen gevoelen van niet de eersten ge weest te zijn om zich met hem te vereenigen, als iedereen er kennen zal dat de door hem gewenschte hervormingen, in stede van tot al het voorspelde kwaad te leiden, niets anders dan verhoogde veiligheid, welvaart en algemeene tevredenheid zul len hebben te weeg gebragt. Aanstaanden maandag zal lord Stanley in het huis der gemeenten zijn financieel plan voQr Indie indienen. The times zegt in zijn City article, dat men vrij zeker eene leening van 8 a 10 millioen p. st. kan te gemoet zien. Omtrent de wijze waar op dit zal geschieden, verkeert men echter nog in het onzekere Van te voren verklaart het blad zich reeds tegen het plan, om die leening hier te lande legen een waarborg der regering te sluiten. Zoo als men wel kon denken, beoordeelt The times de brochure Napoléon III et l'ltalie zeer ongunstig. Het biad neemt daaruit aanleiding om keizer Napoleon toe te voegen, dat hij op de ondersteuning van Engeland, tot wegruiming der grie ven in Italië, kan rekenen, indien hij gematigd is en de verder felijke ingeving van oorlogzuchtige raadslieden van de hand wijst. Het eerste schot, dat hij echter doet om eenen aanvallen den oorlog te voeren, is volgens The times voldoende, om geheel Europa tegen hem in het harnas te jagen. Bluitschlaud. Weenen 10 februarij. De aanspraak van den sardiuischen minister bij de voordragt tot het aangaan eener geldlcening van 50 millioen lires, heeft hier Ier slede een zeer ongunsiigen indruk gemaakt, en wordt voorgedragen -als een merkwaardig voorbeeld van staatkundige onbeschaamdheid. De genoemde minister wil doen geloven dat Sardinië, door Oostenrijk be dreigd,genoodzaakt wordt zich te wapenen, tei wijl me i daar entegen hier beweert, dat, ten gevolge der inblazingen van sardinische revojiitiönnairen in de oostenrijksche staten eene onrust is ontstaan, welke der regering de verpligting heeft op gelegd om, tot het in stand houden van orde en wet, troepen derwaarts te zenden en sommige der voornaamste bezettingen te versterken. Men is in hét zuid-westen van dit rijk zeer verlan gend om ook van Pruisscn eene bepaalde verklaring ie vernemen, dat. het, even als Engeland, zich houdt aan de bestaande fractal eu,. en dezelve geenszins beschouwt als overeenkomsten, welke alleen beliooren te worden geëerbiedigd zoo lang de staatswijsheid dit vordert. Van meer dan eene zijde blijkt, dat de overgroote meerderheid der afgevaardigden, welke in Pruissei) liet tegenwoordig bewind ondersteunen, zeer gene is om het duitsche vaderland in d,t opzigt gerust te stellen, en ook om zich des noóds, gewapend, in het belang van Ouifsch- land te doen gelden. Bij het bestuur van het pruissische leger heerscht eene ongemeene werkzaamheid. De gebreken, die zich in 1850 hebben voorgedaan, zijn uit den weg geruimd of ver holpen, en geheel het leger is thans derwijze georganiseerd, dal het in een zeer kort tijdsbestek, geheel gewapend en uitgerust, kan opbreken en te velde trekken. De regering van hel hertogdom Nassau heeft blijkens eene mededeeling in haar officieel dagblad, den 7 dezer besloten de met verlof afwezige manschappen van het leger op te roepen zoo ver zij behooreu tot den stand der handswerklieden, welke gelijk men weet, in dit land dikwerf tot hel aanleeren of uitoefenen van hun bedrijf op reis zjjn. Dit besluit is ter kennis der betrokkene overheden gebragt, maar er zijn, zoo veel blijkt, geene dadelijke stappen tot uitvoering gedaan. Een dagblad heeft berigt dat de gezanten van Rusland en Frankrijk de duitsche hoven in werkeloosheid of onzijdigheid trachtten te houden door hun te verzekeren dat de vrede niet of althans alleen in Italië zou gestoord worden. Het Presdener Journal, het officiële dagblad der regering van het. koningrijk Saksen zegt: //Wij zijn in staat om te verklaren dat er, zoo vel de gezanten van Rusland en Frankrijk te Dresden betreft, geen grond voor dat berigt bestaat; en dit is waarschijnlijk ook het geval met de gezanten dier mogendheden bij de andere hoven van Duitschland. Het is onze innige overtuiging, dat de belan gen van Duitschland en Oostenrijk bij de tegenwoordige crisis onafhankelijk aan elkander verbonden zijn." Deeuropesche bankiershuizen van Baring en van Hope hebben dezer dagen gelastigden naarSt. Peterburg gezonden Volgens een berigt van de Hamburger Börsenhalle is liet russi- sche gouvernement voornemens eene nieuwe geldleening aan te gaan, en zal het trachten de benoodigde som zoo veel moge lijk binnen 's lands bij wijze van openbare inschrijving te beko men, maar onderhandelt het over de plaatsing vau het overige der leeuing met die gelastigden. Berlijn 12 februarij. De Kreuzzeitung logenstraft het berigt betrekkelijk nota's welke Pruissen en Engeland zouden gezon den hebben naar Weenen om de oostenrijksche regering aan te moedigen tot het brengen van hervormingen in Lombardye. Pruisseu heeft alleen de hoop uitgedrukt, dat Oostenrijk zou in onderhandeling willen treden over de verwijdering der fran- sche en oostenrijksche troepen uit de pausselijke staten. Munchen 12 februarij De regering heeft heden aan de kamer medegedeeld dat de tolvereeniging nog geen besluit had geno men betrekkelijk den uitvoer van paarden, daar het aantal der uitvoeren voor noordelijk Duitschland van zeer weinig belang was Wat het zuiden betreft, hebbende vormelijk afgelegde verklaringen doordegroote mogendheden, de waarschijnlijk heid van eenen oorlog geheel op den achtergrond geplaatst, en trouwens zou deze geheel Duitschland tegen hen vereenigd hebben. Frimkrijli. Parijs 12 februarij. De kwestie der uitbreiding dezer hoofd stad en de octrooilinic tot aan de omringende versterkingen, zal volgens een in den Monileur van heden opgenomen decreet, aan een opzettelijk onderzoek worden onderworpen. De ten uit voerlegging zal beginnen met 1 januarij 1860. De stad zal in vijf arrondissementen worden verdeeld, terwijl eenige tijdelijke gunsten zullen worden toegestaan aan de debi- tanten van drinkbare waren en de eigenareu der huizen welke buiten de tegenwoordige barrières zijn gelegen. Volgens berigt uit Belgrado, heeft vorst Milosch van Servie, zich zeiven tot erfelijk prins verheven en voorloopig ministers van buiten en binnenlandsche zaken benoemd. Wat de groote vraag van den dag betreft, schijnt men hoe langer hoe meer de hoop op eene vreedzame oplossing der itali- aansche kwestie door de vernieuwde bijeenroeping van een con gres op te geven. Daarover wordt echter nog veel gesproken en men verzeker de gisteren zelf dat Engeland aan den keizer het formele voor stel had gedaan om door een congres de oneenigheid met. Oos tenrijk uit den weg te ruimen. Dit denkbeeld vond te meer bijval omdat men die bijeen roeping onvermijdelijk acht, ten einde eene uillegging te geven aan de overeenkomst van '19 augustus 1858, betrekkelijk de organisatie der Douau-vorsten- dommen en ter beslissing of het liospodarscliap van Moldavië en Wallachye in handen van een persoon mag blijven. Inlus- schen wordt hier tegenover gesteld dat de houding der kamer van afgevaardigden van Sardinië bij de discussie over de leening van 50 millioen niets minder dan vredelievend toe schijnt. De rede van graaf Cavour, die thans blijkt in zeer juiste be woordingen door den telegraaf te zijn overgebragt, is van te meer beteekenis wanneer men weet dat die minister door een lid van de regterzijde geïnterpelleerd was omtrent de vraag of het bedrag dier leening niet zou worden gebezigd dan voor een zuiver defensieven oorlog. Met ontwijking van een calhego- rjsch antwoord op die vraagzeide de minister alleen, dat Sar dinië geene uiltartendc houding had aangenomen. Onder de, hoewel losse geruchten behoort, dal hel minis terie eene wijzigir.gzal ondergaan. Zoo spreekt men van de af treding van de heeren Delangle, Rouher en graaf Walewski. Laatstgenoemde zou, zegt men, vervangen wordendoorden heer DrouindeLhuys,wien meneeneoorlogzuchtige gezindheid toeschrijft. Ondertusschen verdient het opmerking dat graaf Walewsky even min als vredegezind beschouwd wordt. De brochure van den heerEmile de Girardin, onder den titel: //La guerre," welke als antwoord moet dienen op de brochure van den heer la Guéronnière, //Napoleon UI el l'ltalie," ziet thans het licht. Deze brochure van den vermaarden publicist zal ongetwijfeld niet minder de aandacht tot zich trekken, dan laatstgenoemde. De heer de Girardin bestrijdt punt voor punt het geschrift van den heer la Guéronnière, met het talent dat. hem zoo zeer eigen is, en betoogt dal men niet door oorlog eu het schenden der tractaten het. beoogde doel kan bereiken. Lom bardye heeft van niemand anders iets te wachten dan van Oos tenrijk; daarom moeten alle pogingen strekken om Oostenrijk te bewegen, hervormingen in Italië tot stand te brengen. Men moet, zegt de schrijver tot Oostenrijk: //de onafhankelijkheid doen vergeten door de vrijheid, en de verovering door inlijving De inly ving heeft dit voordeel.dat zij voor den ingeljjfden staat

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 3