MIDDELRURGSCHE COURANT. i\°- 18. Donderdag 10 February. ©innenlanösclK tijbingm. 1859. Deze courant verschijnt des dingsdagsdonderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vhssm- gen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of dood bekendma kingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboveD 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van woensdag avond 8 ure. Middelburg 9 februarij. Bij de heden plaats gehad hebbende opening der stembussen voor de herstemming ter verkiezing van een lid van de tweede kamer der staten generaalis gebleken dat zijn gekozenin het hoofd-kiesdistrict Amsterdam, de heer mr. C. van Heukelora, en in dat van Gorinchem, de heer W. C. M. Begftsr. Gisteren avond heeft de aangekondigde soirée plaats gehad, ten voordeele van het te Rijswijk ter eere van den volksdichter Tollens op te rigten grafmonument, gegeven door den heer Prudens van Duyse, vau Gent, met medewerking van den heer Sifflé en de rederijkerskamer Concordia alhier. Een bijzonder talrijk opgekomen publiek getuigde van de algemeene belangstelling, en de onzuivere opbrengst heeft naar wij vernemen omstreeks f250, bedragen. De minister van marine heeft ter kennis van belanghebben den gebragt dat de oostelijke pyramidale tou van den Banjaard van haar ankertuig is weggeslagen, hetgeen aan verzanding van den ketting is toe te schrijven. Er zijn maatregelen genomen om bij de eerste gunstige gelegenheid weder een bakenvoor- werp aldaar te doen plaatseu. De tweede kamer der stateu-generaal is tegen dingsdag 15 dezer bijeen geroepen tot hervatting der werkzaamheden. Naar men verzekert zal op 26 april e. k. een vergelijkend examen worden gehouden van adspirauten om geplaatst te worden als surnumerairs bij het vak van registratie en domei nen. Dat examen zal te Utrecht plaats hebben. Ook te Rotterdam heeft zich dezer dagen eene commissie ge vormd, welke zich ten doel stelt bijdragen te verzamelen voor het monument, dat men voornemens is te Dordrecht, ter eere van den te Parijs overleden beroemden schilder Ary Scheffer, op te rigten Dezer dagen heeft men op een dak van een pand aan het Vas teland te Rotterdam een spreeuwennest gevonden, waarin zich vijf versch gelegde eijereu bevonden, zoo dat het eerste ei waar schijnlijk reeds in de maand januarij gelegd zal zijn. Men her innert zich niet zulks ooit te hebben aangetroffen, en vindt daarin een nieuw bewijs van den ongemeen zachten winter. Men leest in de Arnhemsche courant Naar wij vernemen is dezer dagen door de afdeeling Arn hem van de Maatschappij tot bevordeing der toonkunst, het comité voor het 7de algemeene muziekfeest benoemd. Het zal vertegenwoordigd worden door de navolgende heereu: mr. J. J. A. A. baron van Pallandt van Westervoort, voorzit ter W. S. van den Berg van Heinenoord, 2de voorzitter; J. L. van den Berg opScherpenhofi mr. P. J. Evekink Busgers; mr. E. BöthlingkJ. van der Dussen, (afdeelings-thesaurier); E. D. Engelberls, (afdeelings-best uurderli. W. Eromberg; mr. J. U. de Kempeuaer; J. D. van LeeuwenC. li. Marx, (afdee- lings-bestuurder); A. Mos jr.H. H. Iieijersmr. W. T. D. IJs- sel de SchepperW. J. P. baron Taets van Amerongen G. K. Timmer; C. J. Verkouteren A. C. Vongers J. Wieling, (af deelings- bestuurder)mr. d'Hangest baron d'Yvoy van Hou ten; J. M. J. Engelberts, (1ste afdeelings-secretaris); A. E. An- dré de Ia Porte (2de afdeelings-secretaris Het comité heeft zich verdeeld in verschillende commissien zoo als voor het technische gedeelte, engagement solisten en instrumentalisten, decoratief, invitatie, logies enz. Wij hopen, dut vooral deze laatste commissie bij hare stad- genooten tot het logeren van de medewerkende dames in het koor, (even als dit te Rotterdam plaats had) eene welwillende ondersteuning zal ondervinden. Het getal afdeelingsleden, dat nu reeds 120 bedraagt, getuigt voorzeker voor de deelneming, die deze grootsche muziekale feestviering bij onze stadgenooten schijnt op te wekken, terwijl de toezegging van ruim 450 medewerkenden in het koor voor de belangstelling van geheel Nederland pleit. Aan de Nieuwe rotterdamsche courant wordt uit 's Hage ge schreven, dat de arme vrouw, die ook van de vergiftigde worst heeft gegeten, waarschijnlijk als tweede slagtoffer zal bezwijken, waardoor dan hare vier kinderen onverzorgd zijn. Benoemingen en besluiten. Goedgevonden bij besluit van 4 dezer aan C. W. van Ber gen en G. W. Ingenool, gezagvoerders van stoombooten, va rende tusschen russische havens, vergunning te verleenen tot het aannemen en dragen van de groote gouden medaille voor dienstijver, aan het St. Stanislauslint, waarmede zij door Z. M den keizer aller Russen zijn vereerd. Pensioen verleend bij beslujt van 4 dezer aan den heer J. C. Leeuwe, gewezen commies ter proviuciale griffie van Noord brabant, ten bedrage van f 1066. Benoemd bij besluit van 4 dezer tot kommandant van bet huis van militaire detentie te Leyden, de majoor op non-activi teit M. van Al tenhoven. Eervol ontslag verleend bij besluit van 5 dezer op zijn daar toe gedaan verzoek, aan deu heer jBrouwer Ancher, als voor zitter der hoofdcommissie van de West-indische maatschappij te Amsterdam, en als zoodanig in zijne plaats benoemd de heer mr. J. Messchert van Vollenhoven, burgemeester van Amsterdam. Afloop verkoopingen en aanbestedingen. Gisteren heeft op het raadhuis te Vlissingeu plaats gehad de openbare verhuring van een aan de gemeente in eigendom toe- behoorend huis en erve, Beursstraat, wijk D 51, benevens het daaraan grenzende Stads koffijhuis de Beurs. Deze perceelen zijn door den tegenwoordigen gebruiker E. C. Lobry, voor f310 per jaar ingehuurd, zijude f 80 meer dan vroeger. Burgerlijke stand. Middelburg. Eerste huwelijks afkondiging deu 6 dezer: A. Eerrauderis, jm. 35 j. met W. J. Ballibus, jd. 28 j. A. W. de Keyzer, we- duwn. 33 j. met A. Hutten, jd. 40j. E. Izebout, jm. 26 j. met L. Joziasse, jd. 26 j. Vlissingen van 29 januarij tot 5 februarij. Bevallen J. W. Wolff geb. van der Eijk, (tweel.) z. A W. van Akkeren geb. Sap, d. R. Jacquis geb. Donsen, z. M. Baljé geb. Meijnderts, z. R. 11. van Ouwerkerk geb. Klaver, d. A. Hendrikse geb. van Poelje, z. J. M. Verhoeff geb. Buchel, d. OverledenR. M. Scheepers, d. 2 j. G. Paqui, wed. van P. Blom, 77 j. W.P. J.L, Neijls, z. 18 m. Goesvan 29 januarij tot 5 februarij. Gehuwd: J. A. Groffen, weduwu. 44 j. met C. Swartmans, jd. 47 j. J. Romijn, jm. 27 j. met A. D. Vereeke, jd. 22 j. Bevallen P. W. Kok geb. Reijerse, d. T. M. Bakker geb Goosseu.z. N. Reijerse geb. Remijnse, z. J.J. Wessel geb. Hoogesteger, z. F-A. Eransen van de Putte geb. Burger, d. A. leClercq geb. van der Weert, z. M. A. van deu Boogert geb. Vaes, zoon. Zierikzce, van 29 januarij tot 5 februarij. GehuwdG. Verhoeven, jin. 27 j. met M. van Wanrooy, jd. 25 j. E. van Wanrooy, weduwn. van G. Dame, 36 j. met C. Vermeule, jd. 26 j. J. Santboer,jm.25 j. met P. de Gray, jd. 22 j. BevallenJ. Mans geb. Deurloo, z. J. van Maanen geb. Buetveld, d. C. Battes geb. Hemmerlé, d. Overleden J. Kaan, z. 9 j. M. Bresto, wed. van M. Reeding, 88 j. M. Schippers, wed. van C. Tuyte), 68 j. E. J. Schuurbe- que Boeije, d.9 j. W. Leeuwe, wed. B. van Verre, 90 j. P. Vin gerhoed, wed. van P. Ange, 73 j. Tliermometerstand. 7 februarij. 's avonds 11 ure. 38 gr. 8 a 's morgens 7 36 's middags 1 44 's avonds 6 40 's avonds 11 36 9 u 's morgens 7 37 /f 's middags 1 u 45 u tr 's avonds 6 43 Gemeenteraad van Vlissingen. Buitengewone zitting van 7 februarij. Voorzitter de heer Callenfels. Tegenwoordig al de leden. Na de opening der zitting, geeft de voorzitter aan de leden kennis, dat deze bijeenroeping geschied is ten einde den raad te doen besluiten over het al of niet wenschelijke eener verplaat sing van de nieuwe ijzeren draaibrug bij de beurs. Het is name lijk gebleken, dat de tegenwoordige ligging niet aan de bedoe ling beantwoordt, hinderlijk zoude kunnen zijn voor de rijtuigen en wagens en ook daardoor in fraaiheid vermindert; terwijl dir. thans nog met betrekkelijk geringe kosten kan verholpen wor den. Dit voorstel geeft aanleiding tot verschillende discussion aangaande de oorzaken die tot deze onvoldoende ligging geleid hebben en waardoor de gemeente tot nieuwe uitgaven verpligt wordt; wordende ten slotte door den voorzitter aan de leden ge vraagd, of zij het goedkeuren om den gcmeentebouwmecster ter vergadering te roepen, ten einde ecnige inlichtingen te kunnen geven aangaande de kosten die zoodanige verplaatsing zouden veroorzaken waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. De zitting gaat hierna over in eene met gesloten denven. Na de heropening brengt de voorzitter in omvraag of het wenschelijk is, dat de verplaatsing meer naar den buitenkant zal worden bewerkstelligd, en om de fondsen waaruit de te maken kosten zullen gevonden worden, in eene der volgende zittingen aan te wijzen welk voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. De vergadering wordt daarop gesloten. öuitenlanösdjc tijdingen. Engeland. Londen 7 februarij. Hoewel de oorlogzuchtige geruchten hier te lar.de even als elders de publieke opinie in de eerste eu voornaamste plaats bezig houden, verliezen onze dagbladen het, belangrijke vraagstuk der wijziging van het kies- en vertegen woordigingstelsel toch niet uit het oog. The times duidt het aau ons kabinet euvel dat het op dit punt zoo onverschillig schijnt, en houdt staande dat er ernstig gevaar is in het onbepaald uitstellen der beraadslaging over een voorstel tot hervorming van het bestaande stelsel. Thans zou men nog, zelfs bij aanneming der ontwerpen van den heer Bright.de opgewondenheid tot bedaren kunnen brengen met concessien, waarbij althans de staatkundige regten nog niet aan de arbeidende klassen in de steden en op het platteland behoeven te worden toegekend. De geheime stemming zou ia geen der beide huizen ondersteuning vinden, maar volgt er op geef de thans gekoesterde hoop een uitstel van eenige jaren, laat de hervormers hun werk voortzetten, geef hen daar door grond voor de gedachte dat er zonder hen niets kan gedaan worden, en zij zullen met den tijd geheel meester worden van den toestand." Jl. vrijdag deelde de markies van Exeter in het hooger- huis het antwoord der koningin op het adres van dat huis iu antwoord op de troonrede mede. II. M. had, bij haren dank voor het adres, de verzekering gevoegd, hoe de kroon op de ijverige en getrouwe medewerking hunner lordschappen staat maakt, om de beraadslagingen te bespoedigen over de maat re gelen, die aan hun oordeel onderworpen zullen worden. In den zelfden geest, als de heer Disraeli, heeft lord Der by, het hoofd des bewiads, in het hoogerhu.'s over de italiaan-

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 1