MIDDELRURGSCHE COURANT. Dingsdag i Ai* 17. 1851). 8 Februarij. Deze courant verschijnt des dingsdagsdonderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlissin gen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekendma kingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Yoor eLke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van maandag avond 8 ure. Tlanlumïngmgm VAN QETBlJKSBESTDljR,PItOV].\ClALE EN GEMEENTEBESTUREN. ft e n n isg-e vi ng-. Gedeputeerde stalen van Zeeland, Gezien art. 73, 2de lid van de wet, regelende het kiesregt en de benoeming van afgevaardigden ter eerste en ter tweede ka mer der staten generaal, van 4 jii 1 ij 1850 (staatsblad no. 37.) Noodigen de inwoners der provincie uit, om, zoo zij in de grondbelasting, de personele belasting, of het pateutregt op de kohieren, tot de loopende dienst behoorende, elders zijn aange slagen, daarvan door toezending van de vereischle bescheiden (aanslagbiljetten of uittreksels uit de kohieren) en ecne bereke ning van hetgeen in hoofdsom en in rijksopcenten afzouderlijk wordt betaald, voor of uiterlijk op 1 april aanslaande, aan hen te doen blijken. Deze kennisgeving zal in de onderscheidene gemeenten van dit gewest worden afgekondigd en aangeplakt. Middelburg den 28 januarij 1859. De gedeputeerde staten voornoemd, BEC1US, loco-voorzitter. S. VAN DER SVVALME,griffier. Deken<l making. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, Doen te wetendat door den raad dezer gemeente in zijne vergadering van den 20 december 1858, is vastgesteld het vol gende besluit, hetwelk by koninklijk besluit van den 11 januarij 1859 no. 51, is goedgekeurd. De gemeentaraad van Vlissingen, Gezien deszelfs besluit van den 29 april 1854, tot heffing van cene belasting voor het gebruik van het lokaal, daargesteld tot het houden van openbare verkoopingen van roereude goe deren binnen deze gemeente, goedgekeurd bij koninklijk besluit van den 3 augustus 1857 no. 57. In aanmerking nemende datdeondervindiug heeft doen zien, dat eene wijziging daarvan noodzakelijk is. Besluit: Art. 2 van genoemd besluit te wijzigen en voortaan te lezen als volgt: Voor het gebruik van gezegd lokaal zal moeten worden be taald a. tot het houden van kijkdag in eens f 6b. voor den eersten dag der veiling f Gc. voor eiken volgenden dag f 4 gedeelten van dagen voor een geheel berekend. Voor de dagen van inbreng en sortering der goederen, welke met die voor het houden der kijkdagen het getal van vier niet zullen mogen te boven gaan, zal geeue betaling worden ge vorderd. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen den 13 november 1858. De burgemeester, (get) J, W CALLENFELS. De secretaris, (get.) MABILOT. Behoort bij koninklijk besluit van den 11 januarij 1859, no. 51. Mij bekend, De minister van binnenlandsche zaken, (get.) V A N T E T S. Accordeert met het origineel. De secretaris-generaal bij het ministerie van binnenlandsche zaken, (get.) J. SCHRöDER. Voor eensluidend afschrift, zooveel het geëxtraheerde aan gaat. De secretaris-generaal, (get.) J. SCHRöDER. Voor extract conform, De griffier der staten van Zeeland, (got.) S. VAN DER SWALME. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 28 januarij 1859. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, De burgemeester, J. W. CALLENFELS. De secretaris, MABILOT. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, Doen te weten: dat door den raad dezer gemeente, in zijne vergadering van den 20 december 1858, is vastgesteld de na volgende, overeenkomstig artikel 235 der gemeentewet, in voornoemd koninklijk besluit van den 11 januarij 1859 no. 51 aangehaalde VERORDENING op de heffing eener plaatse lijke belast ing voor het gebruik van een lokaal, daargesteld tot het houden van openbare ver koopingen van roerende goederen in de ge meente Vlissingen. Art. 1. De betaling zal moeten geschieden ten kantore van den gemeenteontvanger bij voorbetaiing, berekend naar den vermoedelijken tijd van het gebruik. Art. 2. De artikelen 258—262 der gemeentewet worden geacht alhier te zijn geïnserreerd eu op de invordering van deze heffing toepasselijk verklaard. De artikelen 3 en 4 van het besluit dezer vergadering van den 29 april 1854, goedgekeurd bij koninklijk besluit van den 3 augustus 1857 no. 57, worden door de bovenstaande bepalin gen geacht te zijn vervallen eu builen werking gesteld. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen den 20 december 1858. De burgemeester, (get.) J. W. CALLENFELS. De secretaris, (get.) M A B I L O T. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 28 januarij 1859. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, J. W. CALLENFELS. De secretaris, MABILOT. öinttenlanöscljr tijdingen. De persoon van H. W., vóór eenigen tijd te Goes gearres teerd, als hebbende zich tijdens de belgische revolutie schuldig gemaakt aan desertie, is door den krijgsraad in Noordbrabant deswegens veroordeeld tot tien jaren kruiwagenstraf c. e. Toen schipper Jacob Bakker jl. donderdag namiddag de ha ven van Zierikzee wilde aandoen met zijne hoogaarts, geladen met. schelpen, geraakte dat vaartuig vol water, zoo dat het om sloeg en zonk. Twee met hunne vaartuigen iu de haven lig gende schippers, Verschuur en vau der Linde, snelden dadelijk toe, doch te laat om Bakker van den dood te redden. Zijn knecht, die zich aan een plank had vastgeklemd, werd gelukkig behouden op het drooge gebragt. De brave huisvader laat eene weduwe in zwangeren toestand en twee kinderen na. middelburg 2 Fe ï»r narij. Mevrouw M. A. Anschiitz-Botgorscheck heeft vrydagavond het aangekondigde concert alhier gegeven, hetwelk door eeu vrij talrijk publiek bijgewoond werd. Zoo wel de ouverturen, waarvan de uitvoering door het mu ziekgezelschap Uit kunstliefde welwillend was op zich genomen, als de andere nommers van het programma werden zoodanig uitgevoerd dat zij algemeenen bijval verwierven. Inzonder heid voldeden de zangstukken en de viool-obligaat, tot welker uitvoering even als van de nommers voor twee pianos, een drie tal verdienstelijke dilettanten, leerlingen van de concertgeefster, hunne medewerking verleenden, üok laatstgenoemde stukken maakten een krachtig effect en werden met juistheid ten ge- hoore gebragt. De harmoni-flute een instrument, hetwelk als wij ons niet bedriegen, voor de eerste maal hier gehoord werd schijnt ons toe in de ensemblestukken (met piano en viool, en later nog bovendien met zang), niet krachtig geuoeg te zijn voor eeu groot lokaal, hoewel het in een klein vertrek een zeer goed effect moet maken. Het Staatsblad no. 6 bevat een koninklijk besluit van den 27 januarij jl., waarbij de kantoreu Lobilh en Balh worden open gesteld voor den uitvoer van binnenlandsch gedistilleerd, met afschrijving van den accijns. Het Nieuwsblad van Bergen-op-Zoom vestigt de aandacht op een dezer dagen gedane aanvrage bij het ministerie van bin nenlandsche zakenom concessie tot den aanleg van een verbindingskanaal der Schelde met de Maas en den Rijn, door den heer J. E. van Gorkum, oud generaal-majoor van den gene- ralen staf. Tot de uitvoering van dit kanaal wordt het benoo- digd kapitaal begroot op f 12,000,000 De Slaats-courant van 4 februarij behelst eene bekendma king van hel ministerie van financien omtrent wijzigingen, die bij de britsche post-administ rat ie dezer dagen gemaakt zijn in de dienst van verschillendepakketboolen, varende op Noord - Amerika, op het spaansche schiereiland en op Britsch-Indie. Ten gevolge van die veranderingen zijn nu, voor de expeditie van naar Nederlandsch Indie bestemde brieven, de uiterste termijnen aldaar bepaald: voor de verzendingen over Southamp ton den 1 en den 17 der maand; voor die over Triest van 1 October lot I april den 6 en 22 der maand, en van 1 april tot I october den 7 en 23 van elke maand; voor die van Marseille den 9 en 25 van elke maand. De alhier aangewezene dagen zijn die, waarop de verzending uit Amsterdam, 's Gravenhage en Rotterdam behoort te ge schieden, kunnende daarnaar het vertrek uit andere plaatsen volgens den loop der posten worden berekend. Hctisinlus- scheu altijd raadzaam, het uiterste tijdstip niet dan in geval van noodzakelijkheid af te wachten. Bij arrest van het provinciaal gcregtshof in Zeeland vanjl. zaturdag zijn drie personen, alle wonende te Oost-en West- Souburg, respectievelijk schuldig verklaard aan het afleggen van valsche getuigenis in een correctioneel regtsgeding ten voordeele van een beklaagde, en te dier zake met. toepassing van verzachtende omstandigheden veroordeeld ieder tot eene correctionele gevangenisstraf van drie maanden en in de kosten. De kamer van koophandel en fabrieken te Amsterdam heeft thans ook, bij een den 4dezer gedagteekend adres, hare beschou wingen aan zijne exc. den minister van koloniën medegedeeld ten aanzien der openstelling van havens in Ne derlandsch Indie. Daarbij zijn de door den minister gestelde vragen ten slotte volgenderwijze beantwoord 1. Zal de ordonnantie van den gouverneur-generaal van Ne derlandsch Indie van 31 mei 1858 worden gehandhaafd, dan wel ingetrokken? De kamer kau op deze vraag moeijelijk een bepaald antwoord geven. Zoo als uit het volgende blijkt, acht zij niet wenschelijk dat de ordonnantie onveranderd'olijve bestaan. De tijd wan neer eu de wijze waarop deze herziening zai plaats hebben, moet zij aan de regering overlaten. Vele omstandigheden, haar onbe kend, kunnen daarop invloed uitoefenen. 2. Zullen de twee op Sumatra en de eene op Borneo open te stellen havens zoo wel voor den in-als voor den uitvoer geo pend zijn De kamer-ziet de-noodzakelijkheid van het openen vau meer havens op Sumatra en Borneo niet in, ten ware lokale omstan- I dighedeu aan deze nieuwe havens meer bloeimïögfen voorspe!- I leri dan aait dè kleine reeds op Sumaka en Borneo gbopend, tti kr, M\

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 1