Uit Corfu wordt voorts van den 25 januarij aan hetzelfde orgaan gemeld dat de heer Gladstone zal voorstellen een ver antwoordelijk gouvernement met eene eerste en tweede kamer in te stellenlaatstgenoemde zou door volkskeuze en eerstge- melde door de beschermende mogendheid benoemd worden. Volgens door The tnorningpost medegedeelde tijdingen uit Corfu van 30 januarij, zou in het adres van antwoord der kamer van afgevaardigden den wensch woeden uitgedrukt van eene vereeuiging met Griekenland. The morning advertiser verzekert bepaald, dat de fran- sche regering voornemens is met een aanzienlijk huis een con tract te sluiten, tot levering van verscheidene transportschepen. Ofschoon de voorwaarden, op welke deheerenRotli- schildt ter beurs de deelneming in de nieuwe oostenrijksche leening aanboden, zeer uitlokkend zijn, vonden zij echter nog geene groote deelneming en was de beurs over het algemeen zeer flaauw gestemd, hetwelk inzonderheid op de sardinische fondsen invloed had, uit welk een en ander zich laat opmaken dat dc vrees voor oorlog nog geenszins is geweken. Rusland. Aau ons spoorwegnet zal aanzienlijke uitbreiding worden gegeven. Onderscheidene gewigtige linien moeten dit jaar vol tooid zijn. Te gelijker tijd tracht men ook de overige middelen van gemeenschap te verbeteren door de binnenwegen te bestra ten, ten einde de kleine plaatsen aan de algemeene industriële en handelsbeweging aan te sluiten. Ook in andere takken open baart zich groote levendigheid. Er zal eene maatschappij wor den opgerigt tot daarstelliug van 14beetwortel-suikerfabrie ken; nog andere maatschappijen vormen zich als eene voor ver zekeringen, eene lot het bouwen van huizen in de hoofdstad enz. Uultsctiland. Weenen 1 februarij. Het Reichsgesetzblatt deelt mede dat de uitvoer van paarden ten eenenrnale is verboden over onder scheidene gedeelten der grenzen van het rijk en bepaaldelijk aan de zuidzijde. De uitvoer is op de overige gedeelten geoor loofd met bijzondere vergunning. Men spreekt hier overigens van zeer levendige onderhande lingen, welke zouden zijn aangeknoopt om een conflict met Frankrijk en Piemont le voorkomen. Waarin die onderhande lingen beslaan en wat daaraan ten grondslag ligt, is echter on bekend. Intusschen blijven die geruchten veld winnen en schijnen zij bevestigd te worden door zekere aarzeling welke men te Parijs meent op te merken in de ten uitvoerlegging van reeds aauge- vaugene ontwerpen, welke als onherroepelijk vastgesteld wer den beschouwd. Hiervoor kan men grond zoeken in de houding van Engeland en Pruissen. Ue minister van buitenlandsche zaken, graaf vou Buol, legt tegenwoordig vele bezoeken af bij den grijzen prins Met- ternich, waarschijnlijk met het doel om den tegenwoordigen staat van zaken met dezeu Nestor der europesche diplomatie te bespreken; het schijnt dat de minister niet gerust is over de houding van het engelsche kabinet. Ook ten opzigte van Pruis- Ben en in het algemeen van geheel Duitschland, verkeert men nog altijd min of meer in het onzekere. Naar men zegt, heeft onze gezant bij den duitschen bondsdag, graaf von Rechberg, reeds in last gekregen, om, even als ten tijde van den ooster- scben oorlog, een bondsbesluit. uit te lokken, waarbij de oos tenrijksche politiek goedgekeurd en daaraan ondersteuniug toegezegd wordt. Er is gemeld dat een geheel regenient afgezonden was om het oostenrijksche garnizoen van Ar.cona, in den kerkelij- ken staat, te versterken. De Ost-Dentsche Post, een ministe rieel blad van hier, wederspreekt dat berigt en verklaart stellig, dat er slechts eenige manschappen van de artillerie en de genie naar Ancona gezonden zijn ter vervanging van andere die ontslagen of gestorven waren, doch niet zoo veel als noodig zou zijn om al de door ontslag of overlijden ontstane leemten aan te vullen, zoo dat het oostenrijksche garnizoen van Ancona thans zwakker is dan voor het oprijzen der tegenwoordige ver wikkelingen. Tevens geeft het genoemde blad de verzekering dat er, zoo veel alhier bekend is, geene buitengewone bewegingen bij het russische leger plaats hebben. H. D. H. de hertogin van Nassau is eergisteren voor spoedig van eenen prins bevallen. Te Hamburg heeft op nieuw den 29 der afgeloopene maand eene volksvergadering plaats gehad om te beraadslageu over de middelen ten einde den senaat te dwingen om de in 1850 aangenoraene constitutie van kracht te doen worden. De voor zitter heeft der vergadering het ontwerp medegedeeld van eene petitie aan het uitvoerend bewind en hij heeft daarbij gevoegd dat het programma in dat ontwerp geformuleerd, reeds de ad hesie had weg gedragen van meer dan 3500 burgers. De petitie is bij acclamatie goedgekeurd. Frankrijk. Parijs 1 februarij. De jongste berigten uit Turyn zijn niet alleen opgevuld met beschouwingen van de feesten, aldaar ge vierd bij bet huwelijk van prins Napoleon met prinses Clotilde. maar zij gewagen ook van diplomatieke handelingen welke bij die gelegenheid hebben plaats gegrepen en bevestigen bepaal delijk het bestaan van een verbond tusschen Frankrijk en Sar dinië. Vit document moet door generaal Niel te eener en graaf de Cavour ter andere zijde geteekend zijn op den 19 januarij, en dus zoo als reeds vroeger gemeld werd, den tweeden dag na de eerste zamenkomst tusschen de doorluchtige verloofden. De bepalingen zijn uit den aard der zaak nog geheim en als het ware geheel afhankelijk gesteld van daarbij opgegevene gebeur tenissen. Men voegt er bij dat hel tractaat is onderworpen aan de goedkeuring van Rusland en deze werkelijk wegdraagt. Men is van oordeel dat de regering onverwijld zal overgaan tot het vaststellen van eene wet, waarbij eene dotatie van 500,000 fr. wordt toegekend aan prins Napoleon. Verder wordt verzekerd, dat de stemming der meerderheid van de afgevaar digden zeer vredelievend is, en dat men zich voor ditmaal zal onthouden van het benoemen van militairen voor het voorzit terschap in de bureaux. Gisteren middag is een der secretarissen van de russische ambassade zeer onverwachts met depeches naar Petersburg vertrokken. Wat vooral de aandacht op dit vertrek heeft ge vestigd, is de omstandigheid, dat de genoemde ambtenaar is afgereisd nadat de heer von Kisseleff een onderhoud had ge had met den graaf Walewsky, 't welk ruim twee uren heeft ge duurd. De Moniteur bevat een keizerlijk decreet van 12 januarij 11houdende goedkeuring van eene overeenkomst tusschen den minister van binnenlandsche zaken en de heeren James Robert Carmichael en John Watkins Breit, voor den aanleg en de ex ploitatie van eene onderzeesche telegraaflijn tusschen Engeland en Frankrijk. De concessionarissen zyu daarbij gemagtigd en verpligt.om binnen 6 maanden een onderzeeschen telegraaf van 6 draden te leggen tusschen Boulogue en Folkestone. Parijs 3 februarij. 11H. KK. HH. prins en prinses Napoleon zijn gisteren namiddag ten een ure te Marseille aau wal gestapt en ten drie ure naar Lyon vertrokken, in gezelschap van den maarschalk de Castellano. Bij de aankomst en het vertrek der vorstelijke personen viel hun de levendigste toejuiching ten deel. De prinses toonde zich zeer bewogen door de opgewond-ene ontvangst welke haar door hare nieuwe landgenooten bereid was en heeft daarop met de meeste bevalligheid en hartelijkheid geantwoord. Het eskader wisselde saluutschoten met de forten van Mar seille en alle straten waren met vlaggen versierd. lieden namiddag ten 3 ure worden de vorstelijke personen in de hoofdstad verwacht. Zij zullen ontvangen worden door maarschalk Magnan, generaal Lawoestine, den prefect van het departement der Seine en den prefect van policie, terwijl het escorte zal bestaan uit een eskadron kurassiers der garde. Bij hunne aankomst op de Tuilerien zullen de prins en prin ses door Z. M. den keizer ontvangen worden. Wat de oorlogstoebereidselen aangaat, heeft men heden weder eenige nieuwe bijdragen tot de verontrustende geruch ten. De gewone leveranciers van kleederen voor het leger zijn met werk overstelpt; in de werkplaatsen der genie worden onophoudelijk patronen vervaardigd de geschutgieterijen heb ben reeds G50 stukken of 108 batterijen geleverd, welke op af fuiten worden gesteld, en men verzekert dal dit getal nog zal vermeerderd worden, dat groote aankoopen van paarden in Normandye worden gedaan, dat 150 duizend congrevische vuur pijlen naar Marseille zijn verzonden, eindelijk dat eene divisie van 8000 man algerijnsche troepen onder bevel van generaal Renaud welke reeds geheel gereed staan, eerlang hier te lande zullen ontscheept worden om de kern te vormen van een leger van Lyon en in den staat waarin zij zich bevinden tegen den vijand op te trekken. Hoe gaarne men zioh nu ook blijft vasthechten aan de ge dachte van het behoud van den vrede, moet men met blindheid geslagen zijn om niet tot de gevolgtrekking te komen, dat men veel digter bij den oorlog schijnt dan bij den vrede, ten zij de diplomatie spoedig met ongewachte en krachtdadige hulpmid delen te voorschijn treedt. Tijdingen uit Konsiantinopei van den 26 januarij melden dat het verspreide gerucht der afzet ting van den minister van financien voorbarig is geweest. Riza-paclm heeft naar men ver neemt, zijn invloed aangewend om te beletten dat bet daartoe strekkend besluit wierd geteekend. Door 300 handeldrijvenden is gepetitionneerd tegen den woeker met 's rijks penningen, en dat adres moet ondersteund worden door de gezanten der vreemde mogendheden. Dc troepen ontvangen hunne soldij niet meer. Men kondigt, de op handen zijnde aankomst van een molda- viesch gezantschap aan, om zich tegenover Oostenrijk te verde- I digen omtrent de regelmatigheid der verkiezing van den prins Couza. i De porte dreigt, met het doel om eene vereeniging der vor stendommen te beletten, om de verkiezing nietig te verklaren als Calerco tot hospodar in Wallachije rnogt verkozen worden. Ethem pacha zal waarschijnlijk gezant te Parijs worden, daar Kybrisli-pacha voor die post bedankt heeft. Stalie. Dezer dagen is gemeld dat het sardinische gouvernement eene nota van het engelsche kabinet ontvangen had. waarin het in vriendschappelijke maar ernstige taal op het gevaarlijke zijner oorlogzuchtige staatkunde opmerkzaam werd gemaakt. Dit berigt wordt bevestigd door de turynsche Opiuione, het hoofd orgaan der ministeriele partij in Piemont. Volgens eene dépêche zijn te Venetië een aantal perso nen in hechtenis genomen, waaronder verscheidene lot de voornaamste familien behooren, bij name de advocaat Lombar- diui en de letterkundige Fambri. 3eetijöittQcn. Den 2 dezer ter reede van Vlissingen gearriveerd voor Belgie bestemd: Neuvo Serajin, gei. Algeray, Havar.e,Succes, gei. van den Steene, Bombay, Marqareih. gez. Bitton, Santa Cruz, Wilhelmina Rosalia, gez. H. Meuldyk, van Newcastle, zijnde deze bodem voor Vlissingen bestemd. Den 3 dezer arriveerden, voor Belgie bestemdJohn Sf Jane gez. George, Engeland, Oceangez. Olman, Acti/, gez. Moon, beid evan Se villa. Aldaar ter reede als bijlegger met verlies van zeilen, verschan singen en lekkagie aangekomen het belgische brikschip Jeanet- le Mélaniegez. T. van Huissche, zijnde met steenkolen van Newcastle naar Cadix bestemd £jcmöri$bmijtm. €&verzij;4 der week. Rotterdam 4 februarij. In het koffij-artikel is het stil, met weinig koopera; voorgoed ordinair Java is op dit oogenblik per ceel niet meer dan 31 cent te bedingen. Rijst vast; in ongepeld is echter niets omgegaan. Voor noot bestaat eenige meerdere vraag op de uit Amerika ontvangene berigten, dat aldaar misschien de regteu op noot zouden verhoogd worden; voor noot no. 1 is 116 cent betaald. Thee willig, echter met weinig handel. SKraaiiiKartiten, Oostburg 2 februarij. De aanvoer van granen was lieden niet groot en de kooplust levendiger. Voor tarwe werd gaarne f7,70 a f7,SO besteed, tegen welken prijs nog alVat naar Belgie is verkocht. Voor con- sum tie is nog daarboven betaald. Rogge, haver en paarde- boonenmet weinig aanvoer en kleine vraag. Gerst niet meer kooplust en meest f 4,80 gedaan. Eeuige mooije partijtjes f 4,90 a f 5. Zaden niet aan. Middelburg 3 februarij. Door den aanhoudenden harden wind, waren er heden bijna geen onzer wekelijksche marktschuiten aan, waardoor de aan voer ook zeer onbeduidend was. De beste nieuwe zeeuwsche tarwe werd tot f 7,50 gezocht, doch is f 7,60 ook nog enkel in gewilligd. Nieuwe walcliersclie tarwe genoot goede vraag tot f7.75 a f7,SO, voor enkele monsters is nog f 8 betaald. Jaiige tarwe zonder handel; men zou puike walcliersclie tot f8,75 kunnen koopen. Rogge zeer flaauw en niet meer dan f 5,75 be- dingbaar. Winter gerst in puike soort f 4,60 a f 4 70 verkocht afwijkende minder begeerden werd daarvoor slechts f 4 gebo den. Zomer gerst, bijzonder weinig aangebodentot f4.60 waren koopers, doch geen verkoopers. Haver niet aan. Witte en bruinebooiieii zonder handel. Paardeboonen tot f8 gezocht voor de zaai zijn hoogere prijzen te bedingen. Erwten niet aan gevoerd uit de eilanden, terwijl in walcliersclie soort niets om ging. Boekweit ontbreekt. Koolzaad in één doen. Kanarie zaad werd tot fli geveild. Olie fl hooper, patent-f46.25, raap- f44, lijn- f33,50 het vat. Raapkoeken tol f95. Lijnkoe ken f 12 a f 13 te bekomen. Gort als voren. fjieiiiiilrteldiis mariiiprijzeu. Middelburg 3 februarij. perned. mud. t per Red. mud. Tarwe oude fa f—Bruiueboon, faf Dito nieuwe- 7,50 a- S,Paardeboonen- 8,—a- 8.25 Rogge oude- 5,75 k- 5.75 Gr. erwten - 9,a-11, Gerst. wint. - 4,a- 4,60 jGraauweerwt-h Dito zom.- 4 50 k - 4,60 j Kool en raapz. -14,a -14,25 Haver -a-(Aardappelen - 1,50 a- 1,60 Boekweit a - i per ned. pond. Witl.eboon.ajVersche hoter f 1,08 a 1,16 Middelprijzen van bakbare tarwe f 7,75 en rogge f 5,75. Prijzen w»n effecten. NB. Het bcursberigt van heden avond wa« ten 7 ure nog niet ontvangen. Amsterdam 3 februarij. Nederland. Werkelijke schuld2$pct.j 64J dito dito 3 u 1 dito dito 4 Aaud. Handelmaatschappij 4£ 141 i Obl. Maatschappij van weldadigheid 4

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 3