Öuitcnlanoscijc tijbinijm. ïSrtcUmg nart coupons. ■Srftijitingni. t)cmörlsbiTigtcn. Voorts vermeent de minister nit de memorie van toelichting te moeten opmaken dat het in de bedoeling ligt om art. 10 in dier voege toe te passen, dat belastingschuldigen, die in den loop van een dienstjaar uit de gemeente vertrekken, verpligt zouden zijn hunnen gcheclen aanslag aan te zuiveren ten einde later restitutie te kunnen bekomen. Dit is strijdig met art. 245 der gemeentewet, volgens hetwelk men niet kan verpligt wor den tot voldoening van de bij zijn vertrek uit de gemeente nog niet verschenen termijnen van zijnen aanslag. Hieraan wenscht de commissie van financiën te gemoet te komen door in art. 10 op te nemen dat aan zoodanige aangcsla- genen teruggave „of kwijtschelding" zal verleend worden. In verband hiermede behoort echter ook in art. 5 te worden opge nomen dat de termijnen, verschenen bij de uitgifte der aanslag biljetten, dadelijk invorderbaar zijn. Ook met deze voorgedragene aanvullingen vereenigt de ver gadering zich zonder omvrage, en arresteert zij op gelijke wijze een conceptbesluit, ten einde daaraan gevolg te geven. Voor kennisgeving wordt aangenomen dat alsnog is ingeko men een adres van landlieden uit Westkapelle en omstreken, bezwaren inhoudende tegen het voorstel om in de verordening van algeineene plantselijke policio ook op te nemen een verbod om paarden, voor wagens gespannen, op den openbaren straat te ontbreidelen. Dit stuk is bij het daarop betrekking hebbende reeds gesteld in handen der commissie voor de verordeningen tegen welker overtreding straf is bedreigd. Wordt overgelegd eenc missive van burgemeester en wethou ders der hoofdstad Amsterdam, houdende voorstel om na het bekomen van magtiging daartoe, zoo als bij art. 121 der ge meentewet wordt voorgeschreven, met dat bestuur in overleg te treden omtrent eenc noodig geoordeelde herziening van het reglement op het bcurtvecr tusselien deze twee gemeenten. Eenstemmig worden burgemeester en wethouders gemagtigd om bedoelde autorisatie van gedeputeerde staten dezer provin cie aan te vragen en daarna met het genoemd bestuur in over leg te treden. Door den voorzitter overgelegd zijnde nota's van kosten, ge vallen op de overname en overboeking bij liet kadaster van de aan de gemeente afgestane erven op den hoek van den Langen- delft en Burg, van de hecren de Wolff, Zcmbseh en van Eersel, ten gezamenlijke» bedrage van f33,77£, wordt besloten die kosten te bestrijden uil den post voor onvoorziene uilgaven op de begrooting voor 185S. Ten slotte wordt medegedeeld dat de heer van Diggelen schriftelijk berigt heeft ingezonden door ongesteldheid te zijn verhinderd om deze zitting bij te wonen, dat de burgemeester afwezig is en de heer Galand nog voortdurend ongesteld, waarna de openbare zitting wordt gesloten. JCnseland. Londen 15 december. Bij de regering is berigt ontvangen uit Alexandria van 10 december, dat de stoomboot Ganges le Suez is aangekomen mei de mail van Bombay van 2j november. De proclamatie der koningin heeft in geheel Britsch Indië alge- meene tevredenheid verwekt. In Oude hebben de Talookars zich onderworpen, en hunne forten en wapenen overgegeven. Ook heeft de rajah Loll-Mahoor-Sing zich den 10 november met zijne troepen onderworpen. Den 9 november heeft brigadier Eveleigh het fort Semree in Oude bemagtigd; daarbij werden twee Europeanen gedood en drie of vier gekwetst. Tantia-Too- pee bevond zich te Satpoorahde uitgangen dier stad werden streng bewaakt. Volgens berigt uit Indore van 23 november heeft de nawab van Bangazich van de opstandelingen afgeschei den en is hij iu het kamp van generaal Michell. op den weg naar Indore gelegen, aangekomen. Hij verklaarde dat hij tot dien stap was gebragt ten gevolge van de proclamatie der koningin. The morning herald wederspreekt op half ofGciele wijze het gerucht dat de leden der commissie van onderzoek wegens de aanwerving van negers een besluit in den zin der voortzet ting daarvan zouden genomen hebben. Volgens dat blad heeft de fransche regering nog uiels ten dezen aanzien besloten, maar wel het oordeel der engelsche zeeofficieren ingewonnen die op de afrikaansche kust gediend hebben. Sir Rogers, de commis saris voor de landverhuizing, zal naar Parijs vertrekken, om lord Cowley in het outwerpen van een plan bij te staan, waar door het mogelijk zou worden de fransche volksplantingen van koelies le voorzien. Lord Napier is tot gezant te 's Gravenhage benoemd en wordt le Washington door den lieer Lyons vervangen,die te Elorence den heer Scarlett tot opvolger hebben zal. De heer Eorbes verkrijgt de zending naar Rio Janeiro ende heer Au gustus Paget, thans gezantschapssecretaris te Berlijn, wordt gezant te Dresden. The Morning advertiser zegt: Naar wij vernemen is er besloten dat eene deputatie uit het. genootschap voor dezen- dingen der kerk zich eerstdaags naar lord Derby begeven zal, om zich bij zijn lordschap over sommige zinsneden in de pro clamatie der koningin aan de inboorlingen in Indie te bekla gen, waarin, naar ineu oordeelt, de persoonlijke vrijheid aan de zijde der christenen in het Oosten niet alleen op zeer onbillijke wijze wordt aangerand, maar waarin zelfs het karakter des Christendoms door niaunen bedreigd wordt die zeggen eene christelijke regering uit te maken, en in naam en in het belang ecner christelijke koningin te handelen. Wij nemen deze ge legenheid waar om mede te deelen dat, naar gezegd wordt, de proclamatie door lord Derby zelf is opgesteld, naardien eene eerste proclamatie, door lord Stanley ontworpen, der koningin toescheen uit het oogpunt der godsdienst aan zoo groote be denking onderhevig te zijn, dat II. M. dat staatsstuk volstrekt niet met hare handteekening heeft willen bekrachtigen. IlMitKChlantl. Weenen 12 december. Er is van wege den operbevelhebber der troepen bekend gemaakt dat er, tot herstelling van geleden verliezen, rijpaarden voor de kavalerie en de genie, en trekpaar den voorde artillerie aangekocht zouden worden, zullende ieder die paarden mogt willen verkoopen, zich daarmede kunnen aanmelden. Dit is nu nog wel geenszins toerusting tot oorlog, zegt de Augsburgsche Zeitung, maar het schijut toch te bewij zen dat liet gouvernement onder de tegenwoordige omstandig heden in het inkrimpen zijner legermagt zekere grenzen nie^ wil overschrijden. Berlijn 14 december. Men weet dat degene die zich van de erkende kerkgenootschappen afscheiden, vele moeijelijkheden van de zijde der overheid ontmoeten, wanneer zij afzonderlijke kerkgemeenten vormen of gezamenlijke godsdienst oefening hou den willen, liet tegenwoordige gouvernement schijnt daarin verandering te willen brengen, daar het gelijk uit een berigt van dePreussische Zeitung blijkt, voornemens is niéuwe bepalingen tot regeling dier aangelegenheid te maken. Het berigt dat de koningin van Engeland in de volgende maand ons hof zal bezoeken, is onwaarvolgens de Preussische Zeitung is er vóór het voorjaar geen bezoek van H. M. te ver wachten. Men verneemt dat vorst Danielo te Petersburgen te Pa rijs een protest heeft doen indienen tegen de grondregeling, zoo als die door de jongsle conferentie, te Konstantinopel ge houden, is vastgesteld. Men wil weten, dat hij het voornemen koestert om zich naar Parijs te begeven, ten einde den keizer zijn dank aan te bieden, voor de pogingen iu zijn belang in het werk gesteld. De metropolitaan van Brda, mgr. Njeguscli, is reeds naar Petersburg vertrokken, ten einde den keizer van Rus land den dank zijns vorsten over te brengen. Belffie Woensdag is in het kiesdistrict Brussel de heer Ij. Goblet met 1212 van de 1361 uitgebragte stemmen lot lid der kamer van vertegenwoordigers verkozen, ter vervanging van den heer de Perceval, die wegens persoonlijke omstandigheden zijn ont slag had genomen. Graaf Goblet, behoort tot. de liberale par tij, welke te Biussel sedert lang de bovenhand heeftevenwel is zijne verkiezing merkwaardig als een nieuw blijk dat de libe ralen t.oenemendeu invloed hebben. Deeenige mededinger van den heer Goblet was de heer Wattecu, een man van minder liberale denkwijze. Vrankrijk, Parijs 14 december, liet schijnt dat de commissie, aan welke is opgedragen de bepaling van de door Portugal in de bekende zaak van den Charles-George aan de reeders uit le kecren scha devergoeding, haar rapport nog niet heeft uitgebragt. Een der leden is naar Bordeaux gegaan on» het vaartuig zelve en de ge- ledene schade op te nemen. Alles schijnt, echter aan 1e duiden dat onze regering een zeer bescheiden gebruik zal maken van deu toestand waarin zij door Portugal werd geplaatst, toen dit rijk haar opdroeg zelf hel bedrag der schadevergoeding vast le stellen. Er bestaat een plan om op het eiland St. Helena een standbeeld van Napoleon I op tc rigten. Een kapilien der ar tillerie, aan wieu de uitvoering is opgedrageu. vertrekt der waarts met al de nenoodigdc plannen welke reeds door den keizer zijn goedgekeurd. De woning eu wat daarbij behoort van den grooten keizer zulien ook hersteld worden. Zoo als men weet behooren zij thans aan dit rijk in eigendom, en er is reeds een oud officier gevestigd die den titel voert van bewaarder van het graf des keizers. Dat het hof van Turyn eene circulaire nota aan al zijne diplomatieke agenten over den toestand van Italië gezonden heeft, wordt wel wedersproken, inaar toch het volgende ver haald: verscheiden europesche hoven, voor een worstelstrijd iu Italië beducht, hebben het sardinisch kabiuet, door hunne vertegenwoordigers, ophelderingen aangaande zijne voorne mens betrekkelijk Lombardije afgevraagd, en het mondeling antwoord des ministers Cavour daarop luidde geruststellend ten opzigte der plannen van Sardinië, maar minder wegens den staat der gemoederen in Italië en de gebeurtenissen die daar uit zouden kunnen volgen, bijaldien geene middelen ter verbe tering worden aangewend. Te Rome wil het gerucht dat aldaar eenc wijziging in het kabinet en in liet staatkundig stelsel op handen is. Dc kardi naal Antonelli zou aftreden en door een minister vervangen worden die minder dan hij aan de denkbeelden van stilstand en teruggang gehecht is. Te Marseille zijn tijdingen ontvangen uit China loopende tot den 28 october. De engelsche dagbladen van Hongkong melden, dat het aantal oproerlingen toeneemt. Nankin heeft voor hen moeten bukken. De regering, door de oproerlingen bedreigden van geld verstoken, wordt verzoenendgeziud je gens de vreemdelingen; zij heeft den gouverneur van Kanton teruggeroepen en den invoer van opium onder eenige bepalin gen toegestaan. Berigten uit Manilla van den 22sten houden in, dat Cochin China weigert met de Franschen en de Span jaarden te onderhandelen. Parijs 16 december. De grootherlog Konstantijn van Rus land wordt lieden over Marseille hier gewacht. Met deu pakelboot, welke deu 8 dezer van Konstantino pel is vertrokken, zijn eenige nadere bijzonderheden bekend ge worden omtrent het laatstelijk te Djeddah voorgevallene (zie ons vorig nommer). Daaruit schijnt te moeten blijken dat geens zins de gouverneur dier stad, Namik-pacha, als aan het hoofd der oproerlingen staande, is gevangengenomen, maardoor zijne tusschenkomst, zegt La presse d'Orient, zijndecadi er. tien der voornaamste handelaren bij verrassing gevangen genomen. Vol gens het Journal de Constantinople is de administratieve crisis in de vorstendommen voorbij. Men zegt dat de gezanten iu ue daartoe gehoudene conferentie eenstemmig het gedrag der kai- makans hebben afgekeurd. Eene collectieve depeclie is hun toe gezonden met naauwkeurige instructien en orders om te waken dat de suzereiniteit der porte niet meer worde miskend. Te Athene is de telegraafkabel in tegenwoordigheid des ko- nings gelegd. Uit Perzie verneemt men dat Feruk-Khan bij zijne terug komst le Teheran prachtig is ontvangen. Men ziet belangrijke wijzigingen te gemoet, zoo in het burgerlijke als godsdienstige. De officiële courant behelsde onlangs een hoofdartikel, waarin de vooraeelen worden uiteen gezet van de met Europa aange knoopte betrekkingen. De coupons rier 5 pet Russische certificaten in zilver, admi nistratie Hope &co., Ketwich Voumbergh enWed.VV.Borski, verschenen 1/13 sept. 1858, worden betaald metf21,S5. Volgens schrijven van den gezagv. A. J. van Boven, van 19 oct. j!., was hij met het barkschip Minervaden 14 dier maand te Sourabaya gearriveerd, zoude naar Probo'ingo moeten vera zeilen om een gedeelte lading iu te nemen en van daar naar Passarouang vertrekken om volladen te worden. Schip en equipage waren in goeden slaat. Het barkschip Zeejpaanl, gez. Tjibbes, had den 28 october jl. teTagal geladen 600 kranjangs suiker. Het barkschip Noordster, gez. I. Luteyn, had te Batavia 474 schuitjes tin ingenomen en verzeilde den 14 october naarPeka- longa, om aldaar vol te laden met suiker en koffij. Den 22 october is van Batavia vertrokken voor Middelburg heslemd, het barkschip Luctor et Emergogez. J. Hakker, bela den voor de Nederlaudsche handelmaatschappij, met 7500 picols suiker, 4020 picols koffij, 400 picols tin. 150 picols rot ting. Schip en equipage in goeden staat. Volgens schrijven iu dato S october II.. van gez. S. Ouwe- hand, voerende het. barkschip Iicgina Maris, was die bodem nog steeds te Djambi, in gouveruemeuts dienst. Schip en equi page wareu in goeden staat. —Woensdag ter reede van Vlissiugen gearriveerd voor Belgi- bestemd: Hermann Eeinrich, gez. Liudeboon, Riga. Don derdag: Harriot, gez. Cawihorn, Londen, Amalia en Mary, gez. George Leng, Sunderland, Espérance, gez. Troude, Re- quejade, Norman, (st.) gezEngeland. Dien dag van daar vertrokken: Léon, gez. Petit, Goole, Sarah, gez. Wake, Yar mouth, Balsamine gez. Lucas, Bristol, Stranger, gez. Cooper, Sunderland. Overzigt tier week. Rotterdam 17 december, Koffij goed prijshoudend, maar met onbeduidende» omgang- Rijst niet williger, in ongepeld is niets omgegaan en ge peld bepaald zich alleen tot kleinigheden. Thee houdt zich op de zelfde prijzen. Specerijen zonder eenige» omgaug. Graanmarkten. Amsterdam 17 december. Tarwe onveranderd. Gerst prijshoudend. Raapolie op zes weken /45j. Lijnolie op zes weken/31 Oostburg 15 december. De aanvoer van tarwe en gerst was lieden ruimer dan vorige j week, doch van de overige artikelen blijft, die klein. In't alge-

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 3