UK A Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlissin gen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regeh van huwelijks, geboorte of doodbekendma" •kingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor elken^gel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar cfe plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van woensdag avond 8 ure. Stanhonbigingen VAN HET RIJKSBESTUUR,P1I0VI1IALE E\' GEMEEÏTEBESTWS. Kennisgeving-. Sluiting der groote jagt. De commissaris des konings in de provincie Zeeland, maakt bekend, dat de sluiting der grooie jagt in dit gewest, door gedeputeerde staten, voor dit jaar is bepaald op vrijdag den 31 december aanstaande, met zonsondergang, en dat het tijdstip van de sluiting der jagt op eenden, hout- en watersnip pen nader zal worden vastgesteld. Deze kennisgeving zal in het provinciaal blad geplaatst en buitendien aan de gemeentebesturen Ier aanplakking gezonden worden. Middelburg den 13 december 1858. De commissaris des konings voornoemd, S. VAN HEEMSTRA. De burgemeester en wethouders van Vlissingeu maken bekend Dat de raad dier gemeente, in zijne zitting van den 13 novem ber 1858, ter voldoening aan art. 166 der wet van den 29 juny 1851 (staatsblad no. 85), eene commissie heeft benoemd tot het ontwerpen van verordeningen tegen wier overtreding straf wordt bedreigd, en zulks voor den jare 1859 welke commissie bestaat uit de beeren D. Uyttenhooven, Th. van Uije Pieterse, H. P. Winkelman en N. J, B. de Yey Mestdagh, en uit kracht- van genoemd artikel, door den burgemeester, zal worden voor gezeten. En opdat niemand hiervan onwelend zij, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, ter plaatsen waar zulks gebruikelijk is te geschieden. Vlissingeu den 1 december 1858. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENEELS. De secretaris, M. A BIL O T. l'ublicatie. De burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend Dat de raad dier gemeente, in zijne zitting van den 13 novem ber 1858eene commissie heeft benoemd, om gedurende het jaar 1859 voor te bereiden al hetgeen waarover de gemeente raad met betrekking tot het gemeente belastingstelsel zal te besluiten hebben; en zijn tot leden dier commissie benoemd, de heer burgemeester als voorzitter en de hecren J. C. Dutilh, J A. Schmidt, M. Wels en J. F. R. Schultz. En opdat niemand hiervan onwetend zij, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, ter plaatsen waar zulks gebruikelijk is te geschieden. Vlissingen den 1 december 1858. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENEELS. De secretaris, M A B IL O T. öinncnlrtnüsclK tijïringen. geruchten gelooven, dan hebben de drie aangehoudenen de on- waarheid der door hen onder eede gedane opgaven reeds volle- dig beleden. Te Goes heeft zich een voorloopig comité gevormd, bestaande uit de heeren A. Kakebeeke JzI. G. J. van den Bosch en J. C. Kakebeeke, teu einde van de landbouwers in 'Zeeland en elders bijdragen te ontvangen, om daaruit aan den heer Sloet tot Oldhuis zoodanig blijk van erkentelijkheid van wege de ueder- landsche landbouwers aan te bieden als nader zal worden goed gevonden. Wanneer meer dergelijke vereenigingen opgerigt worden, zoude het zeker wenschelijk en doeltreffend zijn, zich onderling te verstaan. Z. M. de koningen Z. K. H. de prins van Oranje zijn maan dag van het Loo te 's Gravenhage teruggekeerd. Volgens een telegram uit Triest is aldaar de oost-indische landmail aangekomen met berigten uit Balavia tot 25 october jongstleden. Dezer dagen werd te Roermond gevankelijk binnengebragt een onbekend manspersoon, op heeter daad betrapt op het in omloop brengen van een valschen pruissischen thaler. Eij na der onderzoek bleek liet dat hij nog drie valsche vijffrancst.uk- ken.in een doekje gewikkeld, bij zich had en reeds verscheidene stukken had uitgegeven. Bij hel voorloopig verhoor, hetwelk hij heeft ondergaan, moet hij belangrijke bekentenissen hebben afgelegd nopens een bestaand complot, en is het gebleken dat hij reeds vroeger in Pruissen als valsche munter heeft te regt gestaan, doch toen wegens onvoldoend bewijs is ontslagen. Ook is ten gevolge zijuer bekentenis zekere Coencn, bij wien eeu vrij groot aantal valschepruissische muntstukken is gevon den, in verzekerde bewaring genomen. WddeEhurg la december. Wij vernemen dat, in de zitting der regtbank van jl. vrijdag, welke in het belang der openbare zedelijkheid met gesloten deuren gehouden werd, drie jongelieden uit de gemeente Sou burg, als verdacht van valsche getuigenis ten voordeele van den beklaagde, in hechtenis zijn gesteld. Mag men de loopende Maastricht beweert dat de persoou, die het gaslicht het allereerst aanwendde, zekere heer Minekelers zou zijn, die binnen hare muren is geboren. De gemeenteraad heeft dienvolgens met algemeene stemmen besloten, den naam der Heerenstraat in dien van Minckelersstraat te veranderen. ISenoemlitgen en besluiten. Bij koninklijk besluit van 9 dezer is het kantoor der directe belastingen en accijnsen te Vleuten c. a. ingetrokken en ver- eenigd met dat van Kockengen c. a. op den voet van een kan toor, onder voortdurend beheer van den ontvanger J. R. Seil- berger aldaar. Benoemd, bij besluit van 6 dezer, tot kamerheer, om als zoo danig dieust te doeu aan het hof van II. M. de koningiu-weduwe, jhr. mr. D. M. d'Hangest baron d'IJvoy van Mijdrecht, secre taris van de gemeente Harderwijk. fterb-en scHoolnieuw». Door den kerkeraad der gecombineerde hervormde gemeente te 's Heer Abts- en Sinoutskerke is tot predikant beroepen de heer G. M. floogerzeyl te Nieuwe Tonge. Slarine en legger. Uit Vlissingen schrijft men ons dat het vertrek van Zr. Ms. transportschip Merwede naar Oost-Indie, bepaald is op den 20 dezer. Volgens onderscheidene dagbladen zal den 1 mei a. s. het volgende mouvement bij de korpsen van het leger plaats heb ben het 5de regement infanterie,thans in Zeeland in garnizoen, zal vervangen worden door het 6de reg. inf. uit Bredahet 3de reg. inf.te Maastricht zal in de plaats treden van liet 6de, thans te Breda in garnizoen, terwijl het 5de reg., uit Zeeland, het 3de reg. inf. te Maastricht zal vervangen. De batterij rijdende ar tillerie, te 's Gravenhage iu. garnizoen, zal naar Leyden terug- keeren en vervangen worden door eene batterij veld-artillerie uitUirecht. Door den minister van oorlog zijn dezer dagen contracten gesloten tot het leveren van munitiebrood voor het jaar 1859, in garnizoenen waar geen militaire bakkerijen zijn. De prijzen daarvan zijn, voor zoo veel deze provincie betreft, onder ande ren bepaald te Middelburg op f 4,4-9, Neuzen f 4,14. Philippine f 7,4-9, Sluis f4,48, Vere f8.16. Door den minister van oorlog zijn dezer dagen de voor- zitters benoemd en tevens van de noodige instructien voorzien, bestemd voor de speciale comités van de verschillende wa penkorpsen des legers, welke cotniiés zijn ingesteld bij konink lijk besluit van 30 april jl. Afloop verüioopïrajjen «n aunbestedingen. Oostburg 14 december. 1. 92 roeden 20 ellen bouwland, gelegen in de Magdalena- polder te Schoondijke, verkocht voor f2170; 2.1 bunder 20 roeden 70elleu bouwland, gelegen in den Snouck Hurgronje- polder te Oostburg, verkocht voor f 2860; 3. 3 bunders 5 roe den 30 ellen bouwland, gelegen als voren, verkocht voor f 6710 4. 3 bunders 84 roeden 90 ellen wei- en bouwland, gelegen al-, voren, verkocht voor f9100; 5. 1 bunder 86 roeden 60 eilen bouwland, gelegen als voren, verkocht voor f 41716.1 bunder 75 roeden 60 ellen wei- en bouwland, gelegen in de Cranepol- der te Ooslburg, verkocht voor f 37017. 2 bunders 67 roeden 75 ellen bouwland, gelegen als voren, verkocht voor f 6053 8. 2 bunders 72 roeden 30 ellen bouwland, gelegen als voren, verkocht voor f 6034, en 9- 3 bunders 20 roeden 70 ellen wei en bouwland, gelegen als voren, verkocht voor f 7001. Thermomieteirstam!, 13 december 's avonds 11 ure. 36 gr. 14 's morgens 7 37 's middags 1 42 n 's avonds 6 41 n n 's avonds 11 40 15 1 's morgens 7 *40 's middags 1 40 n 's avonds 6 38 Staten-generaal. De eerste kamer heeft maandag weder eene korte zitting ge houden, waarin mededeeling is gedaan van de door de afdeeün- gen benoemde voorzitters en ondervoorzitters, en verslag uit- gebragt omtrent ceuige wetsontwerpeu, welke woensdag zullen in beraadslaging gebragt worden, even als een voorstel van de beeren de Vos van Steenwijk en Cost Jordens om art. 9 van het reglement van orde te wijzigen. Aan het einde der jl. vrijdag door de tweede kamer gehou- dene zitting, is onder anderen door den heer Zylker, lid der commissie voor de verzoekschriften, nog rapport uit gebragt op het adres van gedeputeerde stalen der provincie Zeeland, hetwelk wij in der tijd hebben medegedeeld, betrekkelijk de bezwaren tegen het wetsvoorstel tot evenredigmakingder grondbelasting voor zoo veel dit gewest aangaat. Overeenkomstig de conclusie, is besloten het. Ier griffie neder te leggen, I er inzage van de leden Dingsdag is de behandeling van hoofdstuk X (departement van oorlog) der stantsbegrooting voortgezet en, zoo als wij per telegraaf vernamen, ten einde gebragt. Dat hoofdstuk is aange nomen met 40 tegen 22 stemmen, nadat vooraf was verworpen het amendement van den heer Dommer van Poldersveldt, om de kosten voor het materieel der genie te verminderen met f 100,000, en wel met 34 tegen 27 stemmen. Bij de hierover zaturdag gevoerde aiscussien, waarvan wij den hoofdinhoud reeds in ons vorig no. mededeelden, heeft o. a. de heer Kien nog, met het oog op hetgeen in Belgie gebeurt, verklaard, weinig goeds te verwachten van eene wet op de orga nisatie van het leger, en heeft zelfs gemeend, dat eene inmen ging van de kamer in dat onderwerp niet wel met de grondwet zou kunnen worden overeengebragt. Deze spreker is in dat op- zigt door den heer van Akerlaken bestreden, die ook aan merking heeft gemaakt^op het pensioneren van generaals, zon der bepaalde.qnbrkende behoefte. .:.A v,:A

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 1