M1DDELBÜRGSCHE COURANT. N- 148. Zaturdag 11 December 1858. Jtanhnnhtgimjcn öimtenlcmösdjf tijdingen. Deze courant verschijnt des dingsdagsdonderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlissu gen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of dood bekend ma kingen enz., van dén tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van vrijdag avond 8 ure. VAN BET RIJKSBESTDDR.PB0VINCIALE ES GEMEENTEBESTUREN. mNISTERIi! VAI JUSTITIE. PROVINCIE ZEELAND. Aanbesteding. Op donderdag, den 23 december 1858, des middags ten 12 uur, zal, onder nadere goedkeuring, door den commissaris des konings in de provincie Zeeland, of, bij deszelfs afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofd-ingenieur van den waterstaat, in het 11de dis triet, op het raadhuis, te Goes, worden aanbesteed Biet claarstellen der liei- en verdere fnnderïng-werlien voor een nieuw huis vau arrest en bewaring- te Goes, uiet het leveren van de benoodigde materialen. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek der bovengemelde aanbesteding zal, boven en behalve aan het locaal van het ministerie vau j ustitie, en aan dat van het provinciaal bestuur der provincie Zeeland te Middel burg, alsmede op het raadhuis te Goes, ter lezing liggen op alle zoodanige plaatsen, alwaar gewoonlijk de bestekken van water staats-werken in gemelde provincie ter lezing gelegd worden. Zullende den vierden, derden en tweeden dag v'óór de beste ding de noodige aanwijzing in loco worden gedaan, en voorts nadere informatien te bekomen zijn aan het bureau van den hoofd-ingenieur van den waterstaat B. P. G. vau Diggelen te Middelburg, en bij den ingenieur J. F. W. Conrad te Goes. Middelburg den 7 december 1858. De commissaris des konings in de provincie Zeeland, S. VAN HEEMSTRA. Aanbesteding. Op vrijdag den 17 december 1858, des voormiddags len 11 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den commissaris des konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde stalen, en in bijzijn van den hoofd-ingenieur van den waterstaat, in het 11de district, aan het locaal van het provinciaal bestuur te Middelburg, worden aanbesteed 1. het vernieuwen en herstellen van eeni- ge rijkswerken, enz. 9 behoorende tut de filavendauiiuen en oeververdedi- giicg van N'euzen, benevens liet leve ren en verwerken van 254) last ge wone vilvoordsche steen en 900 last briksteen of puin en 3. liet met 3134»stukskanadasche popu lieren telgen beplanten vau een gedeelte der dijken aan liet gewezen zijkanaal naar Axel en Hulst, be hoorende tot het kanaal van Keuzen; daaronder begrepen ile levering en liet arbeidsloon met onderhoud der beplanting tot den lsten april l§GO. Deze aanbestedingen zullen geschieden, bij enkele inschrij ving, voor ieder perceel afzonderlijk. De bestekken liggen ter iezing aan het locaal van het minis terie van binnenlandsche zaken, aan dat van het provinciaal bestuur van Zeeland te Middelburg, en op alle zoodanige plaat sen alwaar gewoonlijk de bestekken van waterstaatswerken in gemelde provincie Ier lezing gelegd worden. Zullende den vierden, derdeu eu tweeden dag vóór de beste ding de noodige aanwijzing iu loco worden gedaan, en voorts nadere informatien te bekomen zijn aau het bureau van den hoofdingenieur van den waterstaat B. P. G. van Diggelen, te Middelburg, en den ingenieur II. S. J. Rose, te Neuzen. 'sGravenhage, den 18 november 1858. De minister van binnenlandsche zake, VAN TETS. Aanbesteding. Op vrijdag, den 17 december 1858, des voormiddags ten 11 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den commissaris des konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat, in het 11de district, aan bet lokaal van het provinciaal bestuur te Middelburg, worden aan besteed Het doen van eenige buitengewone ver nieuwingen en herstellingen aau 'srijks zeeweringen en aan het mate- rialenplein achter de directieheet te Alïssïngeu, met bïjleverïng van alle daartoe vereischte bouwstoffen. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving. Het bestek ligt ter lezing aan het lokaal van het ministerie van binneulandsche zaken, aan dat, van het provinciaal bestuur alwaar van Zeeland te Middelburg, en op alle zoodanige plaat sen gewoonlijk de bestekken van waterstaatswerken in ge melde provincie ter lezing gelegd worden. Zullende den vierden, derden en tweeden dag vóór de beste ding de noodige aanwijzing in loco worden gedaan, en voorts nadere informatien te bekomen zijn aan het, bureau van den hoofdingenieur van den waterstaat B. P. G. van Diggelen, te Middelburg, en bij den ingenieur J. Lebret, aldaar, 's Gravenhage, den 17 november 1858- De minister van binnenlandsche zaken. YAN TETS. De burgemeester en wethouders van Veere brengen bij deze ter kennis, dat ingevolge vroegere aankondiging, bij de op heden plaats gehad hebbende uitloting van achterstallige loopende schulden dezer gemeente zijn getrokken de navolgende nom- mers: 1113, 1452,1642, 20S4, 2129,2131, 2541, 2779, 33S6 en 3707, waarvan het bedrag ter som van f 10, op ieder noni- mer, tegen intrekking der daarvoor afgegeven bons ten raad- huize kan worden ontvangen. Yeere. den 30 november 1858. De burgemeester en wethouders voornoemd, F. B. FOCK. De secretaris, J. P. VAN DEN HEUVEL. lliddelburg 141 december. In de zitting van de tweede kamer der staten-generaal van heden is hoofdstuk IX van de staatsbegrooting voor het jaar 1859 (financien) aangenomen, A met algemeene stemmen en B met 60 tegen 1 stem, die van den heer Schimmelpenuinck. De persone van welker teregtstelling wij in ons nommer van 4 dezer melding maakten, is door de regtbank op gisteren schuldig verklaard aan het te vondeling stellen vau een kind van beueden de volle 7 jaren, op eene niet eenzame plaats, en veroordeeld tot eene gevangenisstraf van een jaar en f 50 boete, alsmede in de kosten. In de zelfde teregtzitting is het veertienjarig meisje, dat van onderscheidene feiten beklaagd waszoo als wij ook reeds mededeelden, schuldig verklaard aan diefstal op den openbaren weg zonder geweld of bedreiging en aan diefstal bij nacht in een bewoond huis, en te dier zake veroordeeld, als hebbende gehandeld met oordeel des onderscheids, tot eene gevangen zetting in een verbeterhuis voor den tijd van vijf jaren en in de kosten, doch van de overige haar te laste gelegde feiten vrij gesproken als niet wettig bewezen. I neelspel door den heer A.Ruysch, en De twee vlakken of het dorp in opschudding," werden door het gezelschap vlug en goed I afgespeeld, waardoor de leden deu bijval van het publiek mog- ten verwerven. De deelname aan deze voorstelling was algemeen alle plaat sen waren bezet, eu het is den uitvoerders zeker zeer aange naam geweest, hieruit te mogen ontwaren, hoe zeer hunne pogingen op prijs zijn gesteld. Naar wij vernemen heeft de zuivere opbrengst bedragen de niet onaanzienlijke som van f 92,24. Sedert ruim veertien dagen was vau de aan de Schelde pa lende gemeente Doel (Belgie) een man vermist. Dezer dagen is op eene zandplaat vóór den nieuw gedijkten Prosperpolder, gemeente Clinge, in de Schelde een lijk ontdekt, terwijl bij nader onderzoek moet zijn geblekeu dat dit van dien vermisten per soon was. Een voorloopig onderzoek doet, naar men zegt, ver moeden dat er blijken aanwezig zijn van een gewelddadigen dood. Woensdag zou door den heer kantonregter van Hulst, bijgestaan door een geneesheer, de geregtelijke lijkschouwing ter plaatse geschieden. Z. M. de koning eu Z. K. H. de prins van Oranje arriveerden dingsdag morgen ten half acht ure per extratrein van E.otter- dam te Arnhem en begaven zich onmiddellijk naar liet Loo. L'écho universel deelt mede, dut de heer Wendelstadt, di recteur van de bank te Darmsladi, te 's Gravenhage is aangeko menen dat dit bezoek in^verband staat uiet den aanleg vau spoorwegen hier te lande. Bij arrest van den hoogen raad der Nederlanden van den 7 dezer is verworpen het beroep in cassatie, ingesleld door P. Vaue te Bruinisse, tegen een arrest van het provinciaal geregts- hof in Zeeland van 15 october jl., waarbij zij Ier zake van een- voudigen diefstal is veroordeeld tot eene correctionele gevan- genistraf van 6 maanden. Jl. dingsdag werd in het gewone schouwburglokaal te Vlis- singen eene tooneelvoorstelling gegeven, door de leden van de aldaar gevestigde sociëteit Ons genoegen, met het doel, om de opbrengst daarvan te doen strekken tot leniging van deu nood der armen in die gemeente. De daartoe uitgekozene stukken /'Het kasteel van Tourville of de hollaudsche zeelieden in Frankrijk," oorspronkelijk too- Volgeus een dagblad van Berlijn zou de graaf vou Köuigs- mark zijn ontslag gevraagd hebben als vertegenwoordiger van Pruissen bij het uederlandsche hof. Eene te Antwerpen gevestigde maatschappij zal, naar men uit Rusland verneemt, een electro- inagnetischen telegraaf aan leggen van eerstgenoemde stad naar Nischnei-Nowgorod. De Delftsche courant bevat het volgende: Toen wij mededeelden dat mevr. de wed. Storm in liet vader land was teruggekeerd, verkeerden wij in dwaling. Later bleek dat mevr. Storm niet is teruggekomen, en uit een schrijven vau haar, dezer dagen bij hare familliebetrekkingen ontvangen, blijkt dat zij gedurende dezen winter nog te New-York zal ver blijven. Zij houdt zich aldaar onledig met het uitgeven van een werk, bevattende eene beschrijving van hare reizen eu be schouwingen over de ontwikkeling van industrie, haudelen landbouw in Amerika, in verband tot de door haar voorgeno men kolonisatie in Tenessec. Itenoeiniu^en ea besluiten. Benoemd, bij besluit van den 6 dezer, tot ridders der orde van denNederlandschen leeuw, de hoeren 11. T. Krabbe, hoofd commies bij het departement van koloniën, en T. J. Wilier, laatstelijk resident van lliouw. Pensioen verleend, bij besluit van 6dezer, aan J. L. Marga- daut. gewezeu klerk, met den porsonelen titel van commies, ter algemeene landsdrukkerij, ad f 1277 's jaars. Uit Zr. Ms. dienst ontslagen, bij besluit van 30 november, de 2de luitenant W. de Waal, van hel 2de regement infanterie Op non-activiteit gesteld, bij besluit van 7 dezer, de kapitein T. G. Schooneveld, van hel regement grenadiers en jagers. Iierk-en scEmotnieuwM. De bevestiging van den heer Rieustra, als predikant te Veere. zal op aanstaanden zondag des vooriniddags plaats hebben. Uit liet-vroeger medegedeelde twaalftal predikanten, heeft de algemeene l^erkeraad der nederduitsche hervormde ge nreen teAeJ$pffbrdaa»\ woensdag avond het volgende zestal van predikanten zamèngcsteldde keeren W. I'. Scheuer, te Leeu- watden,—E, La,grilliircl, tlieol. doet. te Leydeuj L. W- E. Rau- wcnholt, theól; doet. te Dordrecht; J. G. Schivuriug, te Hoorn B. J. Ailriani, te Utrecht, en 11. P. BerlagCj. thc.gl. diet, te Zaltbommcl.

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 1