gezind gemaakt om in de aangelegenheid der kanalisatie van Suez aan Frankrijks wenschen te voldoendien ten gevolge zouden de bezwaren, welke van Engelands zijtüe aan de uitvoe ring dier onderneming ia den weg zijn gelegd, nu welhaast ge heel weggeruimd zijn. Het zelfde schrijven verzekert dat die ondernemiug in Frank rijk door hare grootsche doeleinden ook belangstelling wekt. bij de volksklassen die tot speculation minder geneigd zijn, en dat dien ten gevolge vele lieden uit den minderen burgerstand, als ook landbouwers en arbeidslieden, kleine sommen gelds bijeeu brengen om in de door den heer de Lesseps opengestelde inschrijving deel te nemen. De aulwerpsche handel heklaagt zich over kwijning en achteruitgang, en vreest de mededinging met. de nederlandsche handelssteden niet te zullen kunnen volhouden. Deze bezorgd heid is ook in hel jongste rapport der antwerpsche kamer van koophandel, hetwelk dezer dagen in de belgische dagbladen is medegedeeld, te kennen gegeven. Met het doel, vooral om den handel van Antwerpen te gemoet te komen, heeft het gouver nement besloten weisbepalingen voor te dragen, strekkende om liet beleeuen van koopwaren en de openlijke veiling der mondbehoeften en grondstoffen, welke vooral bezigheid aan den zeehandel geven, gemakkelijk temaken, en in de troon rede is de indiening van een daartoe betrekkelijk wetsontwerp aangekondigd. Dit is in Antwerpen met genoegen vernomen, maar in dagbladen van die stad wordt gezegd dat er nog veel meer moet worden gedaan om haren handel te schragen, en dat in de eerste plaats de onkosten, welke er de scheepvaart drukken, dienen te worden verminderd en de vrachttarieven voor het vervoer over de belgische spoorwegen en kanalen in het belang van Antwerpen eene herziening dienen te ondergaan. Pran li rij Bi. Parijs 16 november. In het algerijnsche dagblad Akbar leest men een brief, afkomstig van den minister van Algerie en der koloniën, betreffende het stelsel tol regeling der aangelegen heden der dagbladpers in Algerie. Prins Napoleon merkt in dezen brief aan, dat de hooge overheid, na het organieke besluit van 17 februarij 1852, aangaande dedrukpeis, van toepassing in de kolonie te hebben verklaard, de bepalingen van dat be sluit nog krachtiger heeft gemaakt door eeuige verordeningen, die meer van speciale toepassing zijn op de algerijnsche dag bladpers. Ten gevolge van den brief van dien minister, zijn de byzoudere bepalingen, die tot dusver hebben bestaan, afge schaft, en zijn de dagbladen der kolonie Algerie voortaan ge plaatst onder de bepalingen van het besluit van 1852. Men spreekt hier met hoe langer zoo meer zekerheid van eene op handenzijnde reorganisatie in de verschillende takken van bestuur bij net departement van biunenlandschezaken. Hoe voorziglig men nu met de vermelding van dit gerucht moet te werk gaan, zoo schijnt het toch, dat er werkelijk iets van dien aard gaande is en dat men inzonderheid eene aanmer kelijke verandering kan verwachten in het toezigt op de open bare veiligheid. Een brief uit Rome, dingsdag morgen te Marseille ontvan gen, bevestigt dat al de groote mogendheden. Oostenrijk niet uitgezonderd, bij het hof van Rome aanzoek hebben gedaan om de teruggave van het kind Mortara aan zijne ouders, en dat het pauselijk bewind op de ingediende vertoogen zou hebben geantwoord, dat het zich niet in de mogelijkheid bevond aan het kenbaar gemaakte verlangen te voldoen. Le Civilta Catto- lica bevat over deze aangelegenheid een artikel, dat als half offi cieel is aan te merken. La patrie herigt. dat, den 20 dezer maand een transport schip uit Frankrijk zal vertrekken om naar Cochin-China ver sterkingen voorde fransche expeditie over te brengen. Men vermoedt dat het plan der regering van Annam was, de fransche en spaausche troepen door lijdelijken wederstand af te mat ten en uit te pulten. Althans schijnt zij door de lan ding "der expeditie niet tot het besluit te zijn gebragt om te bukken, daar zij het ultimatum van den fransche» opperbevel hebber zelfs niet beantwoord heeftdaarbij komt dat zij eeni- gen tijd vroeger eenen bisschop van de christenen had ter dood gebragt. Evenwel had de vcreenigde krijgsmagt volgens de jongste beriglen reeds gedurende meer dan twee weken een gedeelte van het grondgebied van Cochin-China bezet gehou den zonder dat het vijandelijke leger zich liet zien; hieruit wordt opgemaakt dat de regering van Annam elke beslissende ont moeting vermijden en den strijd slepend houden wilde; welk besluit te minder.bevreemdend zou zijn, daar reeds meermalen eene fransche krijgsmagt in de baai van Turan verschenen is zonder verder door te dringen, cn zich weder heeft verwijderd na door een bombardement eeuige schade aangerigt te hebben. Doch ditmaal, zegt Le constitutionnel, zal het anders gaan, onze soldaten zullen hunne zending geheel volvoeren en de tuchtiging, welke een onmenschelijk gouvernement heeft ver diend, niet weder onvolledig lateuzij zullen de veiligheid her geven aan eene talrijke en getrouwe kerkgemeente, welke niets anders verlangt dan de vrijheid om hare godsdienst uit te oefe nen. terwijl zij den keizer geeft wat des keizers is. Europa behoort in die aziatische gewesten niet anders tus- schen beide te komen dan met het regt aan zijne zijdemaar het wordt tijd om regeringen, die eindelijk eene wezenlijke hindernis voor den vooruitgang der beschaving zouden kunnen worden, tot betere denkbeelden te brengen. Parijs 18 november. Gisteren avond zijn le Marseille tijdin gen uit. Djedda ontvangen van den 2 dezer. De turksche com missaris was daar nog niet aangekomen. Men schrijft uit Malta van den 13 dat de kanonneerboot Swalow naar Rhodes is af gezonden, ten gevolge der oneenigheid, uitgebroken tusschen den gouverneur van het eiland en den britschen consul. £j anticis bmgtm. Amsterdam 18 november. In de heden alhier door de Nederlandsche handelmaatschappij gehoudene veiling van 20601 kranjangs suiker, is alles ver kocht, tot f2 lager dan de in de veiling van den 21 september laatstleden besleede prijzen. Jieelijrii p prijzen. Avignon 13uovember. De prijzen der wortels houden zich slaande. Men noteert fr. 36 a fr. 37 voor rosé. fr. 38.50 a fr. 39 voor palud 18 maanden, fr. 40 a fr. 41 voor palud 30 maanden Racine houdt men S F F F rosé fr. 49 a fr. 50, S F F F palud fr. 53 a fr. 54. Craanuiarkten. Oostburg 17 november. De aanvoer van granen was heden weder vrij belangrijk en bestond hoofdzakelijk in tarwe, waarvoor zich veel koopers op deden. Ook voor rogge eu gerst, was goede vraag, zoo dat alle deze artikelen tot ruim vorige prijzen konden worden geplaatst. Voor jarige tarwe werd f8, f8,25 a f 8,50 besl eed voor puike nieuwe f 8, gewone f 7,75 a f 7.50. geringe f 7,25 a f 7. Rogge f 5,SO a f 5,50. Wiutergerst na gelang van kwaliteit en wigt f 5,60, f 5,50. f 5,30zomer dito f 5,30 a f 5,10 overige artike len schaarsch. Men verkocht, kanariezaad f 13. Paardeboonen f 7 a f 7,50. Groene erwten f 9 a f 13 naar kwaliteit en kook. Middelburg 18 november. Bij een maligen aanvoer van tarwe zoo wel zeeuwsche als walchersche, bestond er lieden algemeen meer vraag, de aan zijnde tarwe is naar deugd gekocht, als nieuwe zeeuwsche tar we f7,50, f7.25; jarige zeeuwsche f8.50 a f8,25, mindere soorten f8 naar kwaliteit. Puike jarige walchersche tarwe werd gaarne aan f9.25 en f 9 de mud gekocht. Puike nieuwe wal chersche tarwe f8.25 a f 8, mindere f7,50. Puike zeeuwsche nieuwe rogge f 6, jarige werd op f &,5Ö gehouden. Gerst f .25 lager, dc winter kou maar f 5 halen en ook de zomer bragt in puike soort maar f 5 op. Walchersche witteboonen weinig ter veil, daarvoor bestond eene kleine vraag, men kocht de puikstc f 11en een enkel partijtje is f 10,75 gekocht; dito hruineboo- neu f 11,50 a f 11 naar deugd, dito paardeboonen fS ,25 a f 8. Walchersche groote erwten niet. ter veil. kleine erwten zijn op de kook f 11,75 a f 11,50 gekocht, niet. kokende f9. Zeeuwsche erwten noch paardeboonen waren er ter veil. Koolzaad weinig ter veil en op het vriezend weder waren houders hooger ge stemd, men kocht, het gaarne aan f 14 a f 13.50 de mud. Raapolie f45. Patentolie f47,25. Lijnolie f 34.25 per vat, op zes weken, op kon tan t. fl per vat lager. Raapkoeken f 84 per 1010 stuks. Harde lijnkoeken f 12 per 104 stuks. Gesiiiildeide iiiarlitprijzeii. per ned. mud.perned. mud. Tarwe oude S,50 a 9,25 Bruineboon. /II,a/11.50 Dito nieuwe - 7,25 a- 8,25 .Paardeboonen - 7,a- 8 25 Rogge oudea- JGr. erwten - 9.a- 11,75 Gerst wint. - 5,a- 5,Graauweerwta - Dito zotn.- 5,ïi - 5,Kool en raapz. - 13,a-14, Haver -a-Aardappelen - 1,40 a- 1,50 Boekweit a - per ned. pond. Witteboon. -10,75 a -11,Versche boter 1,20 a 1,24. Middelprijzen van bakbare tarwe 8,40 cn rogge 6, B"rijzen van etfeetem. NB. Het beursberigt van lieden was heden avond ten 7 ure nog niet ontvangen. Amsterdam IS november. 461 45jj 183 Portugal. Obligatien3 u nieuwe Venezuela. Mexico 3 Illinois. i 7 i Beurs van Londen, 18 nov. ten 12 ure. Consols 9S* Beurs van Weenen, 10 nov. (slotprijzen.) Metalliek 5 pet. S6.10 Beurs van Parijs, 17 nov. (slotprijzen.) 4}pet. compt 3 pet. 74,95. ScctijMmjcn. Te Vlissingen zijn aangekomen voor Belgie bestemd woeus- dagNienburg, gez. Peters, en donderdag: Isidore, gez L. Stap pers, Sleipner, gez Chrislense», alledrie van Hamburg;War.vlien iïaab. gez. Christiansen. Bogensee; (s Svea, gez. Holleudorf, Gotheburg. Donderdag de Schelde afgekomen en naar zee ge zeild Lammina Elisabeth, gez. Gersen, Figlia Alessandria, gez. Sabliiiich. Backus, gez. Pust, alle drie naar New-Castle; Uenry gez. Chester, Londen; Amalia Sf Mary, gez. Lang, Sunder land Als bijlegger aldaar ter reede gearriveerd van Gothehurg voor Rotterdam bestemd hel deensehe schoonersciiip Union, And resen, Gotheburg. intLiLidcn nan umuirr. s rooxiHowvAtiKiirsTKnf. VnMMcIien Jïial<lelïïïipsr en S6otte?iï»si»- Uren van vertrek in novemberdecember. Van Middelburg Zaturdag 20 Zondag 21 Maandag 22 Dingsdag 23 Donderdag25 Vrijdag 26 Zaturdag 27 Zondag 28 Maandag 29 Dingsdag 30 Woensdag 1 Vrijdag 3 's morg. 10,30 11 ure 5.30 6 6 6 0 7 7,30 8 9,30 Van Rotterda Zaturdag 20 's morg Zondag 21 u Maandag 22 u Dingsdag 23 u Woensdag 24 u Vrijdag 26 Zaturdag 27 u Zoudag 2S Maandag 29 u Dingsdag 30 's midd. 12 Donderdag 2 's morg. 6 Zaturdag 4*7 f ure. 7 7 7 8.30 8,30 10,30 10 30 10.30 Van VltgHiiigen op glotterdain. Vastgestelde uren van vertrek. Van Vlissingeu des Maandags, Woensdags en Vrijdags, des morgens om 8 ure. Van Rotterdam des Dingsdag», Donderdags en Zaturdags des morgens om 9$ ure. Nederland. Werkelijke schuld 2$ pet 64* dito dito 3 n dito dito 4 it 984 Aand. Handelmaatschappij 4J 141 j Obl. Maatschappij van weldadigheid 4 u Rusland. Obiig. 789/1816 5 u 106 4 0 863 dito dito 1855, 6de serie 5 u 102* Certificaten 6 u 66* Spoorweg (afgefourneerd) 245 J dito (onafgefourneerd) VS* Spanje. H II Binnenlaudsch Coupons bewijzen Crediet instelling (gefourneerd) 3 41A 6 Grenada. Obligatien (schoon) 184 Oostenrijk. Obligatien 5 II 7S 5 it Ö'/TW 5 H 78* '.H II Bank actiën 3 n Belgie. bij Rothschild 24 534 In verbinding met de diligences van Zijpe naar Zierikzee, van Wolfaartsdijk naar Goes en met. het Veer van Sloe naar Middelburgen zoo veel mogelijk met de beide spoorwegen. IVrlDaöigljeiï*. VEREENIGING TOT IIET BEZOEKEN DER ARMEN. De Directie maakt bekend dat de Vereeniging zicli weder voor den volgenden winter heeft geconstitueerd, en zich even als vroeger aanbiedt om de haar toevertrouwde giften eu geschenken ten behoeve der Armen, volgens de bij haar aangenomen en bekende regelen, te verdeelen. Reeds heeft zij het genoegen dankbare melding te mogen maken van eene gift bestaande uit 12 Dekens, den 15 No vember ll. van NN. ontvangen. Tevens neemt de Directie deze gelegenheid waar om le verzoeken dal diegenen barer S'adgenoolen dieSoepkaarteu aan de Vereeniging hebben afgestaan spoedig opgaaf ge lieven te doen van de Personen of Huisgezinnen die zij daarmede wenschen begunstigd te zien. De Lijsten der Wijkbezoekers zullen eerlang verkrijgbaar zijn in den Boekwinkel van Gebroeders Milborn". De Directie voornoemd, J. J. DE KANTER. Voorzitter. D. A. BERDEN IS VAN BERLEKOM Secretaris. Veereden 16 november 1 8 58. Even als in den afgeloopen winter hebben de ondergeteken den zich weder vereenigd, om in den aanstaanden winter de t ai rij ke armen dezer gemeente in hunne buitengewone behoef ten te ondersteunen. Zonder hulp en ondersleuning van anderen, zien zij zich echter daartoe huilen staat, waarom zij ook thans weder hunne hoop en verwachting op de bekende milddadigheid van Veeres ingezetenen vestigen, die door iuschrijvingsbiljetten in den loop der aanstaande week gelegenheid zullen krijgen om van hunne belangstelling in dezen te doen blijken, terwijl zij tevens de vrijheid nemen hunne armen ook aan de beweldadigden in Middelburg, waarvan zij ieder jaar de blijken hebben mogen ondervinden, vertrouwend aan te hevelen. Tot het overbrengen van giften zal zich volgaarne belasten de heer W. M. Snijder, notaris te Middelburg. liet burgerlijk armbestuur te Vcere, J. A. VAN KAKUM, voorzitter. J. GEBUWET. A. DE STEUR. M. J. VAN DEN HEUVEL, secr. penuiugm. j De ingevallene winter, welks koude zich reeds vroc^ met I nadruk doet gevoelen, dringt het diaconie-armbestuur der her- 1 vormde gemeente le Arncmuidcn wederom een beroep le doen

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 3