MIDDELBÜRGSCHE No; 124. Zaturdag 1858. COURANT. 16 October. 3cmlicmJitgmgm fiHnnmtcmDsdjr tijdingen. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlissin- gen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijks, geboorte of doodbekendroa- kiugen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van vrijdag avond 8 ure. M BEI RUKSBESTDCR.PB9VL\CIALB El' GEÏEEÏÏEBISTM. De burgemeester en wethouders van Vlissingen doen te we ten dat door den raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 30 augustus 1858, is vasfgesteld de volgende WIJZIGING van het besluit tot heffing van een markt- en staanregt in de gemeente Vlis singen. De gemeenteraad van Vlissingen, Gezien deszelfs besluit van den 22 april 1856, tot heffing van een markt- en staanregt, goedgekeurd bij koninklijk besluit van den 30 October deszelven jaars no. 54, In aanmerking nemende dat dc ondervinding heeft doen zien dat eene wijziging daarvan noodzakelijk wordt geacht, Besluit: Het tarief voor de genoemde heffing te wijzigen als volgt De daarin voorkomende woorden: //voor leurders met groen ten, aard-, boom- en andere vruchten op de marktdagen," en de daarvoor uitgetrokkene bijzondere regten ad 10 cents, te doen wegvallen en daarvoor in plaats te stellen Van leurders met groenten, aard-, boom-en andere vruch ten, met een wagen met vier wielen 20 cent, met een melkkar of een ezelwagen 15 cent, mot een steek- of kruiwagen 10 cent, met een of twee draagmanden 5 cent, per dag. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen, den 30 augustus 1858. De burgemeester DUTILH, l.b. De secretaris, MABILOT. Behoort bij koninklijk besluit van 23 september 1858, no. 69. Mij bekend, De minister van binnenlandsche zaken, (get.) VAN TETS. Accordeert met het origineel, De secreiaris-generaal bij het ministerie van binnenlandsche zaken, (get,) J. SCHRöDER. Voor eensluidend afschrift, zoo veel het geextraheerde aan gaat, De secretaris-generaal, (get.) J. SCHRöDER. Voor extract conform, De griffier der staten van Zeeland, (get.) S. VAN DER SWALME. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 5 october 1858. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, De burgemeester, J. W. CALLENFELS. De secretaris, M A BI LOT. De burgemeester en wethouders van Vlissingen doen te we ten: dat door den raad dier gemeente in z|jne vergadering van den 30 augustus 1858, is vastgesteld de, overeenkomstig artikel 235 der gemeentewet, in liet koninklijk besluit van den 23 sep tember 1858 no. 69, aangehaalde VERORDENING, houdende wijziging in de verordening, regelende de invordering der be lasting onder den naam van markt- en staan regt in de gemeente Vlissingeu. Wijziging van de artikelen 1 en 2 der door den gemeenteraad op den 22 april 1856 vastgestelde verordening voor de heffing der belasting onder den naam van markt- en staanregt binnen de gemeente Vlissingen, welke heffing is goedgekeurd bij ko ninklijk besluit van den 30 october dekzelven jaars no. 54. Art. 1. Het verschuldigde markt- en staanregt, beuevens het leurgeld, zal moeten worden voldaan in handen van de daartoe, door den gemeenteraad ie benoemen en aan testellen marktmeesters, die daarvoor eene behoorlijke kwitantie zullen afgeven uit een door burgemeester en wethouders voor te schrij ven en door den burgemeester 'of door een daartoe door hem aan te wijzen lid van den raad, te nummeren en te waarmerken register met strook. Voor zoo ver die kwitantie volgens de wet op zegel behoort afgegeven te worden, zal het zegelregt, boven en behalve het marlet- en staanregt en liet leurgeld, verschuldigd wezen en te gelijker tijd moeten worden voldaan. De van buiten inkomende leurders zullen verpligt zijn het leurgeld te voldoen aan de kantoren van inklaring. Art. 2. De controleur der plaatselijke belastingen of die hem vervangt, de marktmeesters, de ambtenaren der plaatselijke belastingen en voorts de commissaris van policie, zullen bevoegd zijn te vorderen dat hun het bewijs wegens de behoorlijke vol doening van het markt- en staanregt en van het leurgeld worde vertoond, en zal hieraan, op daartoe bekomen uilnood.iging on- middelijk moeten worden voldaan. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen, den 30 augustus 1858. De burgemeester, DUTILH, l.b. De secretaris, MABILOT. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 5 october 1858. De burgemeester én wethouders van Vlissingen, De burgemeester. J. W. CALLENFELS. De secretaris, M. A B I L O T. Süidtlelbt&rsr 9<> october. Bij arrest van het provinciaal gcregtshof van heden, is de persoon van Pieternella Vane, wonende te Bruinisse, niet schul dig verklaard aan diefstal door middel van inklimming in een bewoond huis, maar aan eenvoudigen diefstal en te dier zake veroordeeld tot eene correctionele gevangenisstraf van 6 maan den, en in de kosten. Heden zou voor het provinciaal geregtshof alhier behandeld worden de zaak tegen elf dijkwerkers, waarvan vijf voortvlug- tig en zes alhier in hechtenis, naar de openbare teregtzetting verwezen ter zake van het deel nemen aan plundering van zes zoetelaarstenten bij zamenrottiug en met openbaar geweld, vooral ten aanzien van aldaar te koop zijnde drinkwaren en ge paard met het vernielen van roerende goederen en zulks wat een hunner betreft als hoofd en aanvoerder, alsmede gemeenschap pelijk en gelijktijdig ter zake van liet maken eener zamenspan- ning tot liet te gelijker tijd staken van het werk, waarmede zij zich bezig hielden, teneinde daardoor hooger loon te bekomen. Dit een en ander is voorgevalllen op den 7 mei 1857 bij het graven van het kanaal te Wemeldiuge. De lieer mr.Ph. J. Callenfels is ambtshalve aan de beklaag den als verdediger toegevoegd. Het hof heeft heden echter al leen berolen dat er eene herdaging zal plaats hebben ten aanzien van de vijf afwezigen legen den 12 november aanstaande, als wanneer ten aanzien der tegenwoordige beschuldigden, zal wor den voortgegaan met de behandeling der zaak. Z. K. 11. de prins van Oranje is met gevolg jl. maandag avond ten 11 ure van het Loo naar Weimar vertrokken. Men ver wachtte dat Z. M. de koning woensdag daaraanvolgende het Loo zou verlaten. Men verneemt de volgende bijzonderheden omtrent den in houd van het ontwerp tot herziening van het tarief der regten van invoer enz. Daarbij is vastgehouden aan liet beginsel tot heffing van een uniform invoerregt, lot een maximum van 5 pet. Hel tarief is in zijnen ganschen omvang herzien. De vrijdom men van invoerregt zijn aanmerkelijk uitgebreid, sommige reg ten uit liet vroeger ontwerp zijn nog aanzienlijk verminderd, maar de regering meende niet verder te mogen gaan, omdat zij de opbrengst van 3 millioen wenscht te behouden. De uitvoer- regten zfjn alleen behouden op beenderen, runderen en lompen. De opcenten op alle regten zijn afgeschaft. Het regis tra tieregt voor zeebrie ven is van 4 tot op 1 pet. van de waarde verminderd. Reeds is naar men verneemt in de afdeelingen van de tweede kamer der staten-geueraal het onderzoek over de wetsontwer pen, uitmakende de staalsbegrooting voor den jare 1859, nage noeg afgeloopeu, terwijl dezer dagen een aanvang zal gemaakt worden met het in overweging nomen van de ontwerpen tot wijziging van het belastingstelsel. Daaruit blijkt derhalve, dat het onderzoek over de aanhangige wetsontwerpen in de afdee lingen met ijver wordt voortgezet. Niettegenstaande het aantal wetsontwerpen dat aangeboden wordt steeds vermeerdert, en er nog vele worden verwacht, ziet men toch eerlang de openbare behandeling van het voorstel van den heer Sloet tot Oldhuis. betrekkelijk de tienden, te gemoet. In de Dusseldorfer Zeilung komt het volgende schrijven voor uit Keulen dd. 5 october //De keulsche handelsstand ziet met verlangen de beslissing der nederiandsche regering te gemoet betreffende de spoorweg verbinding van Rotterdam over Roermond en Maastricht. Het handelsverkeer van Keulen met Antwerpen zal door deze linie op eene aanmerkelijke wijze bevorderd worden, en men is clan ook op dezen oogeublik ijverig bezig, om van de zijde van Belg;e eene aansluiting aan dit ontwerp van Heereuthals of Turnhout naar Eindhoven of Weert te verwerven. Men verwacht dat Pruissen volkomen daarmede zal tevreden zijnmen gelooft van die zijde althans op geene bezwaren te zullen stuiteu. Eeue aansluiting van Roermond naar Gladbach kan wel als eeue uitgemaakte zaak beschouwd worden. Het aldaar speciaal voor dat doel bijeengekomen commillé zet nat. plan met kracht door en bij den magtigen invloed, dien men van hier uit op de regerin gen en financieele krachten van het binnen- en het buitenland meent te kunnen uitoefenen (een invloed dien men bij deze gewigiige aangelegenheid met klem wenscht aan te wenclen), twijfelt men er niet aan, of de eindbeslissing zal in een voor Keulen wenscheiijken zin uitvallen. Men zal nu moeten afwach ten, welke de inzigten der nederiandsche regering zullen blijken te wezen." Het bovenstaande strekt op nieuw ten bewijze hoeveel be lang in Duitschland wordt gesteld in de kortste verbinding met de Noordzee, en tevens hoe men in Belgie ijvert orn zich van een korteren weg meester te maken en de voordeeien te plukken, welke bij een aanleg van den Zeeuwsch-duitschen spoorweg aan Nederland zouden toekomen. Bij de regeriug bestaat, volgens een berigt in de Nederiand sche staatscourant, liet voornemen om eerlang over te gaan tot cle vestiging van eeneu notaris in de gemeente Haarlemmermeer. "Vermits binnen die gemeente niet ligtelijk gelegenheid tot inwoning zal gevonden worden, zal de te benoemen titularis zich eene woning dienen te bouvveu, ter plaatse binnen die ge meente, nader aau te wijzen. Uit Groningen schrijft men van 11 october aan de Utrecht- sche courant: Heden promoveerde alhier in de regten dc heer A.M. Pareau, na verdediging zijner dissertatie Over den intrest. Bij deze promotie had de bijzonderheid plaats, dat, volgens vergunning van curatoren, niet alleen de dissertatie maar ook de theses, met uitzondering slechts van die over het romeinsch regt,in cle hol- landsche taal verdedigd werden. Daar het latijn spreken baden ten dage zelfs voor den geleerde geen vereischle is, en derhalve slechts dient om de examens en promotien doelloos te verzwa ren, zoo hopen wij dat deze verbetering, die, voor zoo verre ons bekend is, nog maar alleen bij cle natuurkundige en genees kundige faculteiten was ingevoerd, meer en meer ook bij de overigen zal in zwang komen.

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 1