MIDDELRURGSCHE COURANT. Dingsdag 1858. 12 October, <BiimcnUmösd]f tijöingrn. N°- 122. Deze courant verschijnt des dingsdagsdonderdags eu zaturdags. Binnen eze gemeente en Vlissin gen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is f 3franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekendma kingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van maandag avond 8 ure. middelburg IA ociober. Door het korps muziekanten der diensdoende schutterij al hier, is zaturdag avond namens het korps officieren en begeleid door eene commissie uit de onderofficieren-societeit, eene sere nade bij fakkellicht gebragt aan den heer C. J. Boogaert, kapi tein bij die schutterij, ter gelegenheid dat dien heer de onder scheiding was te beurt gevallen van door Z. M, den koning te worden benoemd tot ridder der orde van de Eikenkroon. Heden morgen is ter zelfder gelegenheid die schutterij onder de wapens gekomen op de Groote markt, waarbij de luitenant- kolonel en komman davit, het ridderkruis met eene toepasselijke aanspraak overhandigde, daarbij verklarende dat het hem eene aangename taak was dit blijk van erkentenis voor getrouwe meer dan dertigjarige dienst bij de schutterij te mogen over handigen. Hierop deed zich de muziek hooren, waarna de kapitein Boogaert in hartelijke woorden dc toespraak beantwoordde. Bij arrest van liet provinciaal geregtshof in Zeeland van za turdag, is de persoon vau Jan Zuidhof, arbeider te Heinkens- zand, schuldig verklaard aan het met voorbedachten rade toe brengen van verwondingen, waaruit eene ziekte of beletsel vau persoonlijken arbeid is ontslaan van meer dan twintig dagen, en te dier zake, krachtens de artikelen 309 junclo 310,52en 36 van het strafwetboek, en art.'2, tweede eu vierde lid der wet van 29 junij 1854 (staatsblad no. 102), veroordeeld tot een tuchthuisstraf van vijfjaren eu in de kosten. Bij vonuissen der arrondissement reglbank alhier zijn: 1. Levinus de Buck, nied. et art. obst. doctor te Maldeghem, ju Beigie, ter zake van het door een onbevoegd persoon uitoefe nen van verschillende takken van geneeskunst, als uietvoorko- mende op de van wege het provinciaal bestuur van Zeeland voor het jaar 1858 geformeerde en 26 februarij 1858, Provin ciaal blad no. 23, publiek gemaakte lijst der bevoegd erkende beoefenaren van de onderscheidene takken der geneeskunst, zijnde het opmaken dier lijst voorgeschreven bij art. 25 van het reglement betrekkelijk het geneeskundig onderzoek eu toevoor- zigt, vervat in het koninklijk besluit van 31 mei 1818, Staats blad no. 25, overeenkomstig art. 25 en 26 vau genoemd kuuink- lijk besluit en art. 18 der wet van 12 maart 1818, Staatsblad no. 16 eu art. 52 van het wetboek van slrafregt, veroordeeld in eene geldboete van f30, alsmede in de kosten; tegen welk von nis naar wij vernemen door den veroordeelde liooger beroep is aaugeteekeud 2. Leopold Tories, wonende tc Hasselt, in Belgie 3. Carel Lintei, wonende te St. Laureym, in Belgie,respec tievelijk ter zake van liet door een onbevoegd persoon uitoefeuen van eenigen tak der geneeskunst, en overeenkomstig de boven aangehaalde artikelen der koninklijke besluiten en wetten, ver oordeeld de eerste in eene geldboete vau f 5 en de kosten, en de tweede in eene geldboete van f 25 en de kosten; 4. C. S., huisvrouw vau J. B. tc Middelburg, Ier zake van belediging met woorden, een bedienend beambte iii de waarne ming en ter gelegenheid van dc waarneming zijner bediening gedaan, veroordeeld in f 8 boete eu de kosten. De op den 5 dezer altlier gehoudene aanbesteding van voor werpen, beuoodigd voor voeding en onderhoud der gevangenen iu het huis van burgerlijke en militaire verzekering alhier, le verde een resultaat op hetwelk voor vele artikelen zeer gunstig mag genoemd worden. Mindere prijzen werden bedongen onder anderen vooraard appelen in 1858 f 1,98 en in 1859 f 1,73 per 50 pondtarwe brood 12,73 thans 11,5cent; roggebrood7,38 thans 7,25 cent; gort 17.5 thans 15,5, rijst 17,5 thans 14 cent per pond raap olie 52 thans 46, palentolie 54,5 thans 48 cent per kan; kaarsen 84 thans 79, groene zeep 42 thans 37, gemalen koffij 67 thans 65 cent per pond; steenkolen f 2,041 thans f 1,99 per 100 pond; lange turf 64 thans 57 en baggerturf 96 thans 97 cent per dub bele mud; mutsaard f 10.50 thans f 8,75 per 100 bos. Rundvleesch, rundvet en sehapenvleesch, peper en bierazijn, werden voor de zelfde prijzen aangenomen, doch enkele andere artikelen waren hooger in prijs, als kalfsvleesch in 1858 f 0,80 en voor 1859 f0,85 cent; gele erwten 13,74 nu 14,5, groene dito 11,25 nu 15,98 cent per pond; stroo f 11,99 nu f 14,9999 per 100 bos van 5 pond. Als bewijs van den belangrijken handel in hoornvee in dit ge west, wordt ons medegedeeld, dat er in de laatste vier weken, ruim 900 stuks vee over de vlakte van de Ooster Schelde bij Bath naar Noordbraband zijn vervoerd, alsmede dat er in ge meld tijdvak, een getal van 153 stuks vee, van Vlissingen naar Breskens en Neuzen is overgebragt. Tot lid van den gemeenteraad te Krabbcndijke is jl. vrijdag met 17 van de 33 uitgebragte geldige stemmen verkozen de heer L. J. By baard, en zulks ter vervanging van den heer J. A. Geyll. Volgens liet nieuw ontwerp ter herziening van de tabel der kiesdistricten van het rijk, zal het getal leden der tweede kamer zijn 72. Door toevoeging van omliggende gemeenten kunnen Amsterdam, Rotterdam, Dokkum en Gorinchem elk een lid meer afvaardigen. Van de 38 tegenwoordige districten zullen er 24 genoegzaam onveranderd blijven. Z. M. en Z. IC. II. de prins van Oranje hielden 11. woensdag met talrijk gevolg eene jagtpartij inde omstreken van het aard- huis te Hoogsoeren, en donderdag in hei park, bij welke laatste gelegenheid de jagt allergunstigst was. HH. KK. IIH. prins en prinses Hendrik zijn vrijdag morgen uit de residentie naar Soest dijk vertrokken ten einde bij H. M. de koningin moeder een bezoek af tc leggen, HH. KK. IIH. worden echter voor hunne reis naar Luxemburg nog tc'sGra- venhage terug verwacht. Op donderdag 21 october e. k. zal voor het provinciaal ge regtshof van Noord-Brabant eene zaak vervolgd worden, die zeer zeker in de jaarboeken der regtspleging weinig zal worden aangetroffen. Het geldt hier het zich toecigenen van eene uitge breide pachthoeve, met uitgestrekte en kostbare landerijen, ter waarde naar men schat van ruim een ton gouds, in het arron dissement Breda gelegen. De hoofd beschuldigde in deze zaak. zekere L met de herkomst en gelegenheid dezer goederen en dus ook met den buiteulandschen hoog adslijken eigenaar zeer goed bekend, wisteen zijner medebeschuldigden,te Parijs woon achtig, door tusschenkomst vanden derden beschuldigde, op te sporen eu dezen voor notaris en getuigen te Parijs als den wet tigen eigenaar te doen doorgaan eu aan hein L. bij eene alzoo valsche acte bedoelde goederen te doen verkoopen en overdra gen. Uit deze acte volgden meer anderen, tot dat eindelijk de hoofd beschuldigde zoo ver slaagde, dat hij zich in het volle be zit der goederen stellen kon. Met die valsche titels gewapend, trachtte hij alsnu bedoelde goederen te hypothekeren. Hij slaag de hierin echter zoo min bij notarissen in het arrondissement Breda, als later le Rotterdam, iu welke laatste stad het hem evenwel bijna gelukte, doch zijn pavijssche chevalier d'industrie, wien hij vau tijd tot tijd reeds gelden had moeten geveu eu niet wien een zeker accoord schijnt te zijn getroffen, werd ongedul dig; zijne gedurige aanvragen om geld, met dreiging van ont dekking, gaven aanleiding lot onderzoek van wege de justitie, aan welke het gelukte de drie beschuldigden in handen te krij gen en naar de openbare teregtzittiug te doen verwijzen een geschenk, bestaande uit twee zilveren bekers en twee zil veren broodschotels, bestemd tengebruike bij de bediening des nachtmaals, tot opschrift hebbende: Gevers van Endeceest, president der commissie lot droogmaking, aan de eerste kerk in het drooggemaakte Haarlemmermeer, anno 1858. Kerkvoogden der hervormde gemeente in den Haarlemmer- J meer hebben een nieuw bewijs van belangstelling ontvangen iu De heer Murphy, de iersche reus, wiens overlijden door het Nieuw amsterdamsch handels- en effectenblad was medegedeeld, heeft in het Algemeen handelsblad die geruchten gelogenstraft, onder mededeeling dat zijne ziekte met rassche schreden wijkt, en hij eerlang Amsterdam hoopt te bezoeken. Uenoeiniu^en en besluiten. Eervol ontslag verleend, bij besluit van 6 dezer a an den heer W. C. Schot, als coutroleur der 1ste klasse van de directe be lastingen, in- en uitgaande regten en accijnsen te Medemblik. behoudens aanspraak op pensioen; voorts zijn verplaatst de volgende controleurs der directe belastingen,in-en uitgaande regten en accijnsen, als: naar Rotterdam, voor delsteafdeeling (directe belastingen), de heer W. P. van Visvliet, thans te Hoorn; naar Rotterdam, voorde 2deafdeeling (directe belas tingen), de heer W. F. Vertholen, thans te Oud-Beijerland naar Hoorn.de heer J. D. Biclion van IJzelmonde, thans te Gouda; naar Gouda, de heer W. F. Lamoraal Wichers, thans te Steenwijk; naar Steenwijk, de heer jhr. G. K. van den Sant- heuvel, thans te Workum; naar Workum, de heer J. E. Westen berg, thans te Dockumnaar Nijmegen, de heer H. M. II. van Wessen, thans te Druten naar Druten, de heer J. J. T. Evers, thans op de linie te Oude Pekel Anaar Groenlo (residentie Winterswijk), op zijn verzoek, de heer H. baron Lewe van Mid- delstum, thans te Ouder Amstel; naar Weesp, de heer L. P. A Boellaard, thans te Schagen; naar Zwolle, de heer G. W. van der Gronden, thans in de 2de afdeeling van controle te Gronin gen; en zijn bevorderd tot controleur der directe belastingen, in- en uitgaande regten en accijnsen van de lste klasse, de heeren J. VV. R. T. Baerts te Doetinchem, en A. R. Corbey te Gulpen, thans van de 2de klasse; tot controleur der zelfde mid delen van de 2de klasse, de heeren N. van Hamel te Heeren - veen, en J. van Assum te Lobitli, thans van de 3de klasse. Eervol ontslag verleend, bij besluit van I dezer, op zijn daar toe gedaan verzoek, aan den heer J. M. L. van Bronkhorsi, a's adjunct commies bij het departement van buitenlandsche zaken. Erkend als vice consul van Zweden en Noorwegen te Alk maar de heer A. Franken. Pensioen verleend, bij besluit van 30 september, aan den ka pitein administrateur van kleedingen wapening H. W. Roehy. van het 2de regernent dragonders, ad f 760. Benoemd, bij besluit van dien datum, tot kapitein admiuistra - teur van kleeding en wapening bij het 2de regernent infanterie de lste luitenant van gezegd dienstvak J. F.ngeriugh, van het. korps; tot 2den luitenant administrateur vankleedingen wape ning bij hel 2de regernent dragonders dc adjudant onderofficier- pikeur B. J. Rademakers, van liet 3de regernent van het. wapen. Eervol ontslag verleend, bij besluit van 27 september, op het daartoe door hem gedaan verzoek, uil Zr. Ms. militaire dienst aan den kapilein der infanterie van het leger in Oost-Indic G P. te Winkel, thans met verlof hier te lande, onder iotkenninj van pensioen. ütarine en leger. Van de reede van Vlissingen is gisteren naar Nieuwcdiep vertrokken Zr. Ms. scliroefstooinschip Vesuvius, kommandant de luitenant ter zee lste klasse jhr. F. de Casembroot, om zien aldaar te voegen bij het eskader, bestemd tot een kruistogt in de Middelandsche zee. Den Islen october zijn eenige miliciens der ligting van 1857 van de onderscheidene regementen infanterie, met onbepaald verlof naar hunne haardsteden vertrokken, en wel die aan wel ke door de loling op 1 augustus bij die korpsen gehouden, een uommer is ten deel gevallen, dat hen niet verpligt voor ontb: e- kende vrijwilligers bij die korpsen onder de wapenen te blijven.

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 1