MIDDELBURGSCHE COURANT. N0, 120. Donderdag 1858. 7 October. Binnen. cie gemeente en Vlissm- Dftze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. gen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per poBt 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gfwone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekendma kingen enz., van één tot zes jpgels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van woensdag avond 8 uie. 2UtnIumïrigmgm VAS OEI RIJKSBESTUUR,PR0Ï1M1ALE ES CEllEEJTEBESTUREJi. De griflier der staten van Zeeland brengt ter kennis van de ingezetenen van dit gewest, dat bij den drukker van het gewes telijk bestuur U.F. Auer, te Middelburg, tegen betaling der drukkosten, algemeen verkrijgbaar zijn afdrukken der rekening en begrooting van de enkel provinciale en huishoudelijke in komsten en uitgaven van Zeeland, te weten de rekening over het dienstjaar 1856 en de begrooting voor het dienstjaar 1859. Middelburg den 29 september 1858. De griflier der staten voornoemd, S. VAN DER SWALME. Men leest in het Dagblad van Zuidholland en 's Gravenhage: In den avond van den 3 sept. viel een meisje, oud 13 jaren, eenigedochter van de weduwe Slangerwold, in destadshaven te Arnhem, en worstelde reeds tegen eenen waarschijn lijken dood. De gepensioneerde luitenant kolonel der mariniers L. Oudraat, aldaar tijdelijk verblijf houdende, sprong zonder aar zeling in het water, redde met eigen gevaar het kind en voorzag in de eerste verpleging. Dit edelmoedig feit, ons nu eerst ter kennis gebragt, achten wij der vermelding niet onwaardig. üinncnlanDsdjr tijDingrn. Middel burs? O octolier. Heden heeft de arrondissements regtbank alhier (burgerlijke kamer) uitspraak gedaan in de vordering van P. Adriaanse en J. de llijke tegen den heer griffier van het provinciaal geregts- hof in Zeeland, tot teruggave van door hen bij het delven eener sloot toevallig gevondene geldspeciën tot een nominaal bedrag van f1919,30, en welke later ten dienste der justitie zijn in be slag genomen. Overeenkomstig de conclusie, door het openbaar ministerie op den 15 september jl. genomen, heeft de regtbank beslist dat den vinders als zoodanig regtens de helft toekomt en de weder helft aau den grondeigenaar. Hiermede zal alzoo dit geding zijn beëindigd en zullen beide opgenoemde personen na de beteekening van het vonnis in het bezit komen van een nominaal bedrag van f 959,65 tegen be hoorlijke acte \an decharge. De gemeente Middelburg zal nu waarschijnlijk als eigenaresse van den grond, waarop die gelden zijn gevonden, voor een gelijk bedrag opkomen. Het schijnt dat de tweede commissaris van policie alhier op het spoor is gekomen van een geheim pandjeshuis. In den namiddag van gisteren zag men de justitie, vergezeld van dien ambtenaar, een huis in wijk F binnentreden. Korten tijd daarna kwam een wagen voor, welke achtereenvolgens doorageuten van policie met 'noopen voorwerpen van allerlei soort beladen werd. Men hoort veel mompelen en schertsen over het zonder linge tafereel, dat het doorzochte huis moet opgeleverd hebben waar duizenderlei voorwerpen van allerlei, ook van den vreemd- sten aard door elkander geplaatst en gestapeld waren. Wij ge- looveu dat de eigenaren van beleende voorwerpeu iu hun eigen belang wel zullen doen met zich ten spoedigste bij de justitie aan te melden. Amsterdam wordt achtervolgens door verschillende geleer den bezocht, die van het congres voor letterkundigen eigendom te Brussel terugkeeren en wier nieuwsgierigheid om met ons land kennis le maken waarschijnlijk is opgewekt door de mede- deelingen van den heer Bakhuizen van den Brink en anderen aldaar gedaan. Zoo bevinden zich thans le Amsterdam twee mannen van europcsche reputatie, namelijk de heeren Joseph Garnier en Molinari. Bij de domeinveiling welke U. diugsdag te Hulst heeft plaats gehad, zijn onder anderen partijen land, ter grootte van 5 tot 7 bunders, verkocht voor de enorme prijzen van f2043 tot f2673 per bunder, onverminderd de gewone kosten. Het is in het oog loopend dat daarentegen voor een gedeelte schor, met regt van indijking, geen bod gedaan is. Nopens de reisplannen van sommige leden der vorstelijke familie verneemt men naderde kroonprins zal tot den 15 de zer op het Loo verblijven, waarna Z. K. H. zijne reis naar Wies- baden en Stutgardt zal ondernemen, iu welke laatste stad hij H. M. de koningin en prins Alexander zal ontmoeten. Nog wil men weten dat de prins van Oranje ook Luxemburg roet een bezoek zal vereeren, tijdens HH. KK. HH. prins en prinses Hendrik, die omstreeks de helft dezer maand derwaarts ver trekken, zich aldaar zullen bevinden. gende stoombooten aan de expeditie zijn toegevoegdZr. Ms. stoomschepen Onrust, luitenant Ier zee 1ste kl. J.C. H. van de Velde; Groningen, kapitein-luitenant ter zee Af. F. Courier dit Dubekart, en Admiraal van Ivinsbergen, luitenant ter zee 2de klasse P. Roodzant, benevens het gpuvernemcnts stoomvaar tuig Bennett, gezagvoerder H. F. Bernoster. Er hebben opTernate weder schokken van aardbevingen plaatsgehad. De eersle van 4 dezer, voorafgegaan door een on- deraardschen donder, begon des morgens ten 7 ure en duurde 78 seconden. Eerst ging zij in verticale doch later in horizon tale rigting. Er hebben geene ongelukken bij plaats gehad, al- 'een ontstonden er scheuren in eenige at eenen huizen. De twee de schok van den 14 was echter kort en is niet zwaar geweest. Haotongcregt te Middelburg-. Bij vonnissen van den 5 dezer zijn 1. L, ter zake van het ruimen van een secreet'voor 10 uur 's avonds in de maand juli), veroordeeld in eene geldboete van f 1, bij wanbetaling tot een dag gevangenis en in de kosten. 2. K, ter zake van het laten losloopen van zesjarige runde ren opeen buurtweg, zonder toestemming van het plaatselijk bestuur, veroordeeld in eene geldboete van f10, bij onvermogen tot twee dagen gevaugenis en in de kosten. 3. H, ter zake van het alleen en zonder eenig opzigt laten slaan van een paard gespannen voor een slede, op de openbare straat alhier, veroordeeld in eene geldboete van f3 en inde kosten. 4. W, ter zake van het opdelven en uitgraven van beenderen van een begraven koebeest, veroordeeld in eene geldboete vari f 10 en in de kosten. 5. A, ter zake van het laten losloopen en grazen van een paard op een buurtweg, zonder toestemming van het plaatselijk bestuur, veroordeeld in eene geld boete van f 10, bij onvermogen tot twee dagen gevangenis en in de kosten. 6. J, ter zake van het laten loopen van vee, op eens anders in den oogst staanden grond, veroordeeld in eene geldboete van f 3 en in de kosten. 7. B, ter zake van het uiten van scheldwoorden tegen iemand zonder daartoe uilgetergd te zijn, veroordeeld in eene geldboete van f 1 en in de kosten. 8. S, ter zake van het schuren eener stoep, tijdens zulks verboden was, veroordeeld in eene geldboete van f 3, bij wanbe taling tot een dag gevangenis en in de kosten. Afloop verkoopin^en eu aanbcsteilin^en. Aliddelburgö oclober. Een huis en erve op de llouaansche kaai wijk G uo. 127. Grondlasten f79,80. Verkocht voor f7300. Een dito inde Kortendeift wijk F no. 15. Grondlasten f 11,10 - Verkocht voor f 900. Burgerlijke staixl. Middelburg. Eerste huwelijks afkondiging den 3 dezerJ. W. J. P. Jans sen, jm. 49 j. met H. Al. Beekhuis, jd. 37 j. A. Puype. jm. 23 j- met P. Botting, jd. 27 j. P. J. Suurland, jm. 23 j. met E. W. Pouleyn, jd. 22 j. A. C. de Maagd, jm. 23 j. met J. H. Siegers, jd. 28 j. P. Smaardijk, weduwn. 37 j. met N. de Bree, jd. 31 j. Inde oclober vergadering van de Maatschappij der neder - landsche letterkunde, laatstleden vrijdag avond te Leyden gehouden, is tot voorzitter dier maatschappij gekozen dr. L. J. F. Janssen, in plaals var. professor N. C. Kist, die verzocht had niet weder in aanmerking te komeu, en tot lid van het bestuur dr. R. Fruin, in plaats van professor C. J, van Assen, die zoodanig bedankt had. Uit Luxemburg wordt aan de Nieuwe rotterdamsche cou rant geschreven dat de heer-Wurth-Paquet, directeur generaal van binnenlandsche zaken, is benoemd tot president van het ge- regtshof en bij het zelfde besluit de heer Jurion, oud minister, tot procureur generaal, welke laatste plaats tien jaren onver vuld bleef. lievk- en ftclioolnieuwt». Ds. Pierson, predikant bij de waalsche gemeente te Rotter dam, heeft voor het beroep naar Delft- bedankt. Ds. J. H. Brandes, predikant bij de cvangeliesch luther- sche gemeente te Rotterdam, heeft het beroep naar Amsterdam aangenomen Murine en leg-er. Zr. Ms. schroefstoornschip Vesuvius, kommand, luit. ter zee der 1ste kl., jhr.F. de Casembroot. is gisteren uit het dok naar de reede van Vlissingen gehaald. Gemelde bodem zal zich eerst daags naar het Nicuwediep begeven, ten eiude deel uit te ma ken van het eskader bestemd om eene kruistogt te doen naar de Aliddellaudsche zee. Ten gevolge van Zr. Ms. besluit van 1 dezer, is de kapi tein ter zee C. Noorduyn, met deu laatsten oclober aanstaande, eervol ontheven van het bevel over Zr. Als. wachtschip te Vlis singen, eu dat bevel met den eersten november daaraanvolgen de opgedragen aan den kapitein ter zee J. Spanjaard. Luidens een bij het departement van marine ontvangen schrijven van den luitenant ter zee der lste klasse jlir.J. H.van Capelleu, kommaudereude Zr. Als. schroefstoornschip Bali, is die bodem den 30 julij van Hongkong naar Macao vertrokken. Aan boord was alles wel. Zr. Als. brik De zeehond, onder bevel van den kapitein j A. D. C. Riemens. jm.23 j. met J. Kabboord, jd. 20 jaren, luitenant ter zee F. A. A. Gregory, deu 16 julij jl., van de reede j Vlissingen, van 25 september tot 2 octuber. van Hellevoelsluis naar West-Indie vertrokken zijnde, is den Gehuwd L. van Zette. jm. 32 j. met J. Kurvink, jd. 30 j. 1 september daaraanvolgende in goeden staat ter reede Para- j p. Stroo.jm. 23 j. met J Wisse, jd. 23 j. 3. de Hond, weduwn. maribo aangekomen. i van L. Step, 55 j. met P. Baieus, jd. 36 j. W. van Merkom, Oost-inilisclie koloniën. j weduwn. van M. W. Philippi, 42 j. met J. van den Broeke, jd. Batavia 7 augustus. In deu morgen van den 5 dezer is het i 28 j. A. de Vries, jm. 29 j. met Ai. J. Dieterich, jd. 22 j. laatste gedeelte der voor de djambische expeditie bestemde Bevallen: C. E. Felies geb. Aspeslagh, z. J. Klaassen geb. troepen, onder het bevel van deu majoor der infanterie van j Tanis, z. W. Schink geb. Brobbel, z. T. J. deClercq geb. van Langen, van hier vertrokken. Deze troepen bestonden uit de j Loo, z. AI. Adriaanse geb. Tompot, d. AI. J. Kloprogge geb. lste, 3de en 4de kompagnien van het 12de bataillon infanterie,Steelier, z. M^Pielerse geb. van Vlaanderen, z. P. E. Harting beaevens een detachement artillerie en sappeurs. Het neder- J geb. de Swart, 2 d. 1 z. (drielingen.) A. IL Krug geb. van der laudsch indisch schip Java, gezagvoerder J. Worthiuglon, is j Lin^e, d._(cloodgeb.) AI. van cler Moer géb.itBïe^ d. J. W. de met de overbrenging der provisien enz. belast, terwijl de vol. Wolff geb. Riemens, z.

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 1