4. B., Ier zake van het arglistig wegnemen en zich toeeigenen van te veld staand gras, veroordeeld in eene geldboete van f 3, cn in de kosten. 5. T., V. en Iv., wegens het wateren op de openbare straat binnen het bebouwde gedeelte dezer gemeente, anders dan in de daartoe bestemde bakken, veroordeeld ieder in ^eenegeld- boete van f Ibij wanbetaling ieder tot een dag gevangenis en in de kosten. 6. Z., wegens het als publieke vrouw, aanhouden of door woorden lokkeu van voorbijgangers, Veroordeeld in eerie geld boete van f3, bij wanbetaling tot een dag gevangenis en in de kosten. 7. Iv., wegens het laten loopeu van runderen op een buurt weg zonder permissie, veroordeeld in eene geldboete van f 10, bij onvermogen tot twee dagen gevangenis, en in de kosten. West-indisclie koloniën. Met de west-indische mail zijn bij de Utrechtsche courant de volgende bijzondere berigten uit Cura?ao tot den 24 augus tus ontvangen: //Wij hebben hier tegenwoordig nog al drukte te Curapao met de burgeroorlogen in de republiek van Zuid-Amerika en te St. Domingode gebeurtenissen aldaar maken dan ook het hoofd onderwerp der gesprekken uitoverigens valt er weinig belang rijks voor. De gezondheidstoestand der bevolking blijft, niette genstaande de groote droogte, waardoor algemeeue schaarschte aan drinkwater is ontstaan, zeer gunstig. Op vele plaatsen van tiet eiland kan het vee niet genoegzaam meer van water en voe der worden voorzien. Daar er berigten van Coro gekomen zijn die melden dat aldaar de kinderziekte (pokken) heerschende was, is er eene quarantaine aan de van daar komende schepen opgelegd. In de republiek Venezuela blijft de toestand van za ken nog zeer kagchelijk. Het vereenigd fransch-engelsche eska der voor Laguayra, onder bevei van den engelschen komman- dant Dunlop, heeft den 12 augustus de vijandelijkheden begon nen, door al de vaartuigen onder venezuelasche vlag varende op te brengen. De gezamenlijke fransche en engelsche consuls hadden de conventie aangeschreven dat zij de invrijheidstelling van Monagas, benevens die zijner ministers eischten, en wan neer daaraan den 12 auguslus niet was voldaan, dat zij zich zouden embarkeren eu dat de vijandelijkheden zouden beginnen mei het bombardement van la üuayra. Tot nu toe is dit nog niet geschied. De regering blijft echter weigeren Monagas in vrijheid te stellen, en dien ten gevolge heeft de engelsche kom- mandant Dui.lop de convenlie kennis doen goven dat hij la Uuayra plat zou schieten, indien Monagas in de gevangenis mogt komen te overlijden, onverschillig of hij aan een natuurlij ken ofgewcidadigen dood bezweek. Zr. Ms. schooner Dc schorpioen, onder bevel vau den luite nant ter zee der 1ste klasse J. P. K. van Moorsel, kwam den 21 augustus van la Guayra hier aan, hetwelk hij den vorigen dag had verlatener waren toen reeds 23 schepen, ouder venezuela sche vlag varende, genomen. De kommandant van het engelsche eskader had den kommandant van Zr. Ms. schooner Schorpioen aangeschreven, dat alle vaartuigen, ook die onder nederland- sche vlag varen, wan neer zij van zeebrievea voorzien waren af gegeven na den 12 augustus dezes jaars, door hem zouden wor den opgebragt, waartegen, zoo als men verneemt, door den kommandant der Schorpioen geprotesteerd is. Stat en-generaal. De zifting der stalen generaal is maandag door den koning •net de volgende rede geopend Mijne hoeren De plegligheid van dit oogenbiik heeft voor mij eene meer dan gewone beteekenis. Mijn beminden oudsten zoon aan mijne zijde le zien, bij het openen der vergadering van de stalen gene raal, vervult mijn hart met dankbaarheid aan God, die zijn leven gespaard, zijn aanleg outwikkeld cn zijne jeugd in zoo vele op- zigten gezegend heeft. Het volk door u vertegenwoordigd, heeft met blijdschap het tijdstip gevierd, waarop wederom een prins van Oranje het /"T^aatkiindig leven is ingetreden. 'blijken vau liefde tot mijn huis, bij die gelegenheid aan i y 'den c^ag gelegd, hebben mijtte begeerte versterkt om al mijne - krachten ie wijden aan het welzijn van het land, voor welks ge- j Kik mijne voorvaderen geleefd en vele hun bloed gestort hebben, j Aait;mijne regering valt bij voortduring de rustige taak te beurt'i het vrije genot te bevorderen van dc zegeniugen der be schaving en des vredes. Mijne betrekkingen met alle mogend heden ziju van den meest vriendschappelijkeu aard, en terwijl ''^r^cu nahurigenstaat het handelsverkeer voorde voortbreng- au den geest door een onlangs gesloten verdrag is vrij wordt in liet verwijderd oosten, door de pogingen X 'i - 1 y*>!jp^&gering, voor onze indisclie bezittingen de handel meer e;> iriêer van belemmeringen on1 heven, en is het rijk van Japan voor den wereldhandel toegankelijk gemaakt De veiligheid echter van 's rijks grondgebied vordert het aan. wezen van wapenkrachten ter verdediging. Ik kan u de verze kering geven dat de zee- en landmagt zich mijne zorgen waardig betoouen. De rust, door vrede en veiligheid geschonken, doet onder 's Hemels zegen, de meeste brouDen van volksbestaan mildelijk vloeijen. De stremming in den algemeenen geldsomloop, welke eenigfe maanden geleden handel en nijverheid bedreigde, was gelukkig van korten duur. De oogst van dit jaar belooft betere uitkomsten dan aanvan kelijk werden verwacht. De gunstige staat van 's lands geldmiddelen zal u blijken uit de mcdedeclingen, die bij het aanbieden van de staatsbegroo- ting u zullen gedaan worden. Kunsten en wetenschappen worden met toenemende belang stelling beoefend. Ook in onze overzeesche bezittingen heerschen rust en wel vaart. Mijne regering bevlijtigt zich door een regtvaardig bestuur, door de stoffelijke en zedelijke ontwikkeliug te begun stigen eu de instellingen te eerbiedigen van de bevolkingen aldaar aan het nederlandsch gezag onderworpen, vertrouwen engehechtheid aan te kweeken. Mogt des niet te min dat gezag worden miskend, dan is eene talrijke en welgeoefende zee- en landmagt duur, om het krachtdadig te handhaven. Het genot van al dezen voorspoed, mijne heerenmoet ons aansporen tot ijver om onze staatsinstellingen te verbeteren en le voltooijen. Nieuwe of gewijzigde ontwerpen vau wetten zijn gereed om u binnen korten tijd te worden aangeboden. "Uw onderzoek vau de staatsbegrooting zal niet zijn afgeloo- pen, zonder dat een voorstel tot regeling van de wijze van be heer en vcrantwoordingder kolonialegeldmiddelen u fer beoor deeling zal zijn voorgelegd. De wetsontwerpen, die u onverwijld zullen worden aangebo den, tot ondersteuning van den aanleg van spoorwegen en ter tegemoetkoming in de financiële bezwaren van onderscheidene gemeenten, mogen offers van de schatkist vorderen, de toestand van 's lauds financiën geeft mij bovendien de vrijheid, om u eeni- ge verligtiug voor te stellen van dc lasten der ingezetenen/Ver schillende wetten betreffende de belastingen zullen aan uwe beraadslaging onderworpen worden. De wenschelijkheid van voortdurende schulddelging zal daarom niet uitliet oog worden verloren. Is het altijd met smart geweest, wanneer ik heb moeten gewa gen van eene slavenbevolking- onder het gebied der nederland- sclie regering, ik hoop, dat de maatregelen, die beraamd zijn om aan dien toestand een einde te maken, uwe goedkeuring zullen kunnen verwerven. Op nieuw zal eene poging worden gedaan, om door gemeen overleg, den staat van onzekerheid te doen ophouden, waarin de zamenstelliug der rcgleriijke magt en hel beleid der justitie ver- keeren. Maar niet minder noodig is het, en evenzeer eischt het een grondwettig voorschrift, dat een nederlandsch wetboek van strafregt tot stand kome. Ter vaststelling van de beginselen, welke daarbij zullen aangenomen worden, zal uwe medewerking worden ingeroepen, en uwe overweging daarvan zal gelijktijdig kunnen geschiedcu met het onderzoek van een nieuw ontwerp van wet op de regterlijke organisatie. Kegeling van den werkkriug van den raad van state; herzie ning der labellen, waarbij het rijk verdeeld is in kiesdistricten bepalingen omtrent den doortogt en liet vervoer van landver huizers; voorschriften ter verzekering van het algemeen belang bij liet gebruik van spoorwegen iurigting van de nationale mi litie; voorzorgen bij de uiloefeningder geneeskunst; ziedaar eenige der andere onderwerpen, waaromtrent u, binnen kort ontwerpen van wetten zullen worden aangeboden. Mijne heerenHet gewigt van deze uwe werkzaamheden voegt zich bij de gewaarwordingen van mijn vaderhart, om de plegtigheid van dezen dag voor mij buitengewoon belangrijk te doen zijn. Zij zal het ook voor u worden, wanneer bij het terug zien op de taak, die u wacht, de bewustheid u zal mogen ten deel vallen, van veel te hebben tot stand gebragt ten beste van het dierbaar vaderland. God schenke daartoe Zjjnen zegen Ik verklaar deze vergadering der staten-generaal te zijn ge opend. De tweede kamer der stateu generaal heeft maandag ten half vier ure eene vergadering gehouden, onder de leiding van liet oudste lid in jaren, den lieer Luyben, bij welke gelegenheid dooi den tijdelijken voorzitter benoemd zijn twee coaimissien tot onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw benoemde leden, welke commissien, zamengesteld uit de heeren Elout van Soe- terwoude, Hoekwater, Hengst, Dirks, vauLyuden, Blaupot ten Cate, verzocht zijn omtrent die stukken in eene dingsdag ten elf ure te beleggen vergaderiug verslag uit te brengen. Eerste kamer. Zitting van 21 september. De voorzitter opent de vergadering met de volgende rede: Mijne heerenvoldoende aan 's konings voor mij zoo veree- rend besluit, ben ik weder als voorzitter dezer ksriigr in uw'mid- den opgetreden, om de gewigtige taak, liet leiden onzer werk zaamheden, op mij te nemen. Ik trad voor ulieden op, mijne heeren, met een regt dankbaar gevóél tiöor-ile^öo oridiibbelzintiige blijken van belangstelling -"en göttegdiitoèid die ik gedutefcde'de lafctste zitting weder-Van u heb ondervonden, en voor de meest vereerende onderscheiding die, op de voordragt van den raad van ministers, door Z.M. den koning mij op nieuw is geschonken. Den gïoótCn 'OttiVaifg tfltfjfteï pligten beseffende, zal ik, zoo God wil, mijne beste pogingen aanwenden om die naar behoo- ren te vervullen. Ik hoop, mijne heeren dat ik onder uwen welwillenden bij stand daarin zal mogen slagen en dat het mij zal vergund wor den, gedurende dit zittingjaar de vernieuwde blijken te mogen geven, dat ik bij elke gelegenheid ben geweest de onpartijdige handhaver van het reglement van orde dezer kamer en de ge trouwe behartiger van hare regten. Na lange rust zijn wij weder bijeen vergaderd, mijne heeren om ons met de staatsbelangen te gaan bezig houden. Wij treden op onder vreugdevolle omstandighedenwij be leefden den dag, waarop 's konings oudste zoon den achttien- jarigen naar onze staatsinstellingen voor hem zoo bijzonder ge- wigtigen leeftijd heeft bereikt. Wij hebben gedeeld in de hartelijke vreugde en in de opregte dankbaarheid, waarmede overal in den lande de dag van den vierden september is gevierd. Belangstellend vernamen wij hoe reeds spoedig na dien heu- gelijken dag de prins van Oranje deel heeft genomen aan de zit tingen van den raad van state, en alzoo begonnen is zich aan de behartiging onzer staatsaangelegenheden te wijden, en met niet minder belangstelling zagen wij op gisteren in de vereenig- de zitting der beide kamers Zyne Majesteit onzen geëerbiedig- den koning op den troon gezeten, voor het eerst vergezeld van zijnen beminden zoon Z. K. H. den prins van Oranje. Gij allen, mijne heeren, ziet voorzeker met mij in deze ge wigtige gebeurtenissen, zoo voor het geliefde huis van Orajne als voor ons vaderland, clen meest geruststellenden waarborg voor de toekomst. Blijkens den inhoud der rede, die wij van den troon uit 's ko nings mond mogten aauhooreu, ziju nieuwe of gewijzigde out- werpeu van wetten reeds gereed om binnen korten tijd aan dc stateu-generaal te worden aangeboden, cn zullen, naar luid van de reeds genoemde, de werkzaamheden in dit zittingjaar zeer vele en uiterst belangrijk zijn. Moge het ons worden verguud, Mijue heerende taak, die ons ten deel zal vallen, met genoegen te volbrengenmoge onze beraadslagingen weder worden gevoerd met kalmte en beraden heid en op nieuw getuigen, dat wij allen doordrongen zijn van het liooge gewigt en de waardigheid der betrekking, die wij de eer hebben te bekleeden. Ik eindig mijne heeren, met den opregten wensch, dat al wat in dit zitliugjaar door de staten-generaal zal worden tot stand gebragt, door God gezegend, strekken zal tot wezenlijk heil van het dierbaar vaderland Ik verklaar het voorzitterschap dezer eerste kamer te heb ben aanvaard. De kamer heeft hare afdcelingen hernieuwd en het besluit genomen om de troonrede met eeu adres van hare zijde te be antwoorden. Tot leden der commissie voor de stenographie zijn voor dit jaar benoemd de heeren van Rijckevorsel,til ooft van Benthui zen en Bosch van Drakestein en tot leden voor de verzoek schriften de heeren 't Hooft van Benthuizen, van den Dries, Loopuyt, van Wessem en Huydekoper van Maarscveen* öuitcnlanöscl)c tijöinijcn. Engeland. Londen 20 september. In de vorige week was de prijs van de aaudeelen der atlantisehe telegraaf-maatschappij aan de beurs dalende. Men vreesde meer en meer dat de telegraafkabel op een of welligt op meer punten beschadigd was men had even wel nog eenige hoop dat deze punten nabij de kust waren, zoo dat het beschadigde gedeelte uit het water opgehaald en her steld zou kunnen worden. Tot deze moeijelijke en gevaarlijke operatie zou bet bestuur der maatschappij waarschijnlijk beslui ten, maar alvoreus daartoe over te gaan, achtte men het noodig zich omtrent clen staat van den kabel op de Newfoundlandsche kust te vergewissen. Te dien einde zalleen van hare beambte zich in het begin dezer week van hier naar Noord-Amerika begeven. In de dagbladen van Dublin wordt als eeu voor lerlands industriële toekomst veel belovend feit berigt, dat een iersch dorp met turfgas verlicht is en dat deze proeve goed voldeed. Het daartoe gebezigde gas is uit de veenstof getrokken op eene wijze waarvoor zekere heer Johnson octrooi heeft. Onze dagbladen inlndie, thaus weder van de censuur ont-

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 2