MIDDELRURGSCHE COURANT. N0, 107. Dingsdag 1858. 7 September. 2lanlionöigtngcn ötnnenUtnösclif tijöingcn. Deze courant verschijnt des dingsdagsdonderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Ylissin- gen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekendma- kingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Yoor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van maandag avond 8 ure. Aanbestedingen. Op vrijdag den 17 september 1858, des voormiddags ten 11 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den commissaris des konings in de provincie Zeeland, of bij zijne afwezigheid door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofd-ingenieur van den waterstaat in het 11 de district, aan het lokaal van het provinciaal bestuur te Middelburg, worden aan besteed Het vervangen der oostelijke vleugel- besclioeijing buiten de vvestsluis te Keuzen, door eenen bazaltinunr en liet maken van eene aanlegplaats al daar, met liet leveren der benoodigde materialen. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek ligt ter lezing aan het lokaal van het ministerie van binnenlandsche zaken, aan dat van het proviuciaal bestuur van Zeeland te Middelburg en op alle zoodanige plaatsen al waar gewoonlijk de bestekken van waterstaatswerken in ge melde provincie ter lezing gelegd worden. Zullende den vierden, derden en tweedeu dag vóór de beste ding de uoodige aanwijzing in loco worden gedaan, en voorts nadere informatien te bekomen zijn bij den hoofdingenieur van den waterstaat B. P. G. van Diggelen, te Middelburg, en den ingenieur H. S. J. Rose, te Neuzen. 's Gravenhage, den 17 augustus 1858. De minister van binnenlandsche zaken, VAN TETS. Op vrijdag, den Ifden september 1858, des voormiddags ten 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den commissaris des konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat in het 11de dis trict, aan het lokaal van het provinciaal bestuur te Middelburg, worden aanbesteed Het uitvoeren van eenige buitengewone werken ter bezetting en verdediging der ouderzeesclic en boven laag water gelegen oevers aan de calamiteuse polders Borsselen, Kllewoutsdijk, AVilkelmina en Oostbeveland, Schou wen {district Koudekerke), Brui- Misse, Aliete, Kieuw Kooidbeveland, Anna,<1 itd en Jong Breskeus en Hoofd plaat, met de levering van de daarbij behooreude materialen, in ÏO per- ceelen. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek ligt ter lezing aan het lokaal van het ministerie van binnenlandsche zaken, aan dat van het provinciaal bestuur van Zeeland te Middelburg, en op alle zoodanige plaatsen al waar gewoonlijk de bestekken van waterstaatswerken in ge melde provincie ter lezing gelegd wordeu. Zullende den vierden, derdenen tweeden dag voorde beste ding de noodige aanwijzing in loco worden gedaan, en voorts nadere informatien te bekomen zijn bij den hoofdingenieur van den waterstaat B. P. G. van Diggelen, te Middelburg, voor de werken in het algemeen; alsmede bij de ingenieurs J. E, W. Conrad, te Goes, P. J. de Quartel, te Zierikzee, J. Le- bret, te Middelburg, en P. D. N. van Deventer, te Breskens, voor de werken tot elks arrondissement behoorende. 's Gravenhage, den 23 augustus 1858. De minister van binnenlandsche zaken, VAN TETS. NB. De gegadigden worden verzocht volledige billetten in te leveren, aanduidende hunne namen en voornamen (voluit), hunne woonplaats, het nummer van het perceel en de som ("voluit). Gedrukte billetten zijn te bekomen bij den drukker van het gewestelijk bestuur U. E. Auer, Burgemeester en wethouders van Neuzen maken bekend: dat de Jaarmarkt of Kermis aldaar dit jaar zal beginnen op maandag den 20 september aanstaande en eindigen op zalurdag den 27 daaraan volgende. Neuzen den 2 september 1858. Burgemeester en wethouders voorn. J. P. D RON KERS. De secretaris, J. DIELEMAN. middelburg G september. De achttiende verjaardag van Z. K. li.Willem Nicolaas Alex ander Frederik Karei Hendrik, prins van Oranje, is jl. zaturdag binnen deze gemeente herdacht door het uitsteken der nationale vlaggen, terwijl des middags zoo wel door het garnizoen als door de dienstdoende schutterij, welke op den Dam bijeen geko men en aldaar vooraf door den luitenant kolonel kommandant geinspecteerd was, gedefileerd is op de groote Markt, na afloop waarvan het korps muziekanten der schutterij aldaar nog eenige muziekstukken heeft uitgevoerd. Des avonds zijn er op de groote Markt, volgens bij publicatie door burgemeester en wethouders verleende vergunning, eenige vuurwerken afgestoken. Dien zelfden avond hebben de onderofficieren dier schutterij, vereenigd tot eene sociëteit onder de zinspreuk Door wapens vrienden, eene bijeenkomst gehad, welke door een souper ge volgd is en zich door de meest gewenschte orde en vrolijke stemming kenmerkte. Ook te Vlissingen is die dag op de gebruikelijke wijze en door groote parade van het garnizoen gevierd. Des namiddags van 1 tot 2 ure, werden er eenige muziekstukken uitgevoerd door de hoornblazers van het 5de regemeut infanterie, bij het stand beeld van de Ruijter, terwijl er des avonds in den Prinsentuin bal was, voor de leden der sociëteit, welk locaal aan den ingang keurig geïllumineerd was. Wat de feesten te Amsterdam aangaat, meldt deAmsfer- damsche courant dat, terwijl allerwege de luisterrijkste toebe reidselen werden gemaakt, vrijdag morgen vroegtijdig reeds eene zamengedrongene menigte golfde langs den weg, die het koninklijk gezin naar het paleis nemen zou, en het Damplein in al zijne uitgestrektheid door eene digte volksmassa was be zet. Alle rangen en standen waren er als vertegenwoordigd, en in gelijke spanning werd het oogenblik der aankomst verbeid. Ten 3 ure bereikte het koninklijk gezin het paleis. H. M. de koningin, haar jongste telg aan de hand houdende, verscheen het eerst op het balkon, en de vorstin eu moeder werd met de levendigste toejuichingen begroet. Daarop verscheen Z. M. de koning met den prins van Oranje, en de geestdrift steeg ten top toen Z..M. den prins, die blijkbaar diep ontroerd het indrukwek kend schouwspel gadesloeg dat zich aan zijn oog vertoonde, met hartelijkheid de hand drukte en toesprak. Inmiddels ver schenen HH. KK. HH. prins en prinses Hendrik en prins en prinses Erederik, en met vernieuwde kracht verhief zich het volksgejuich, dat, toen de vorstelijke familie het balkon verliet, zich nog eens onbedwongen liet hooren. Alle vensters en daken waren met toeschouwers bezet. On danks de overgroote menigte die op den Dam eu in de belen dende straten was zameugestroomd, werd de goede orde geen oogenblik gestoord. Vrijdag avond 7 ure isZ. M. andermaal op het balkon ver schenen met H. M- de kouingiu-weduwe, onder liet luid en steeds herhaald gejuich der menigte, die niet minder talrijk dan 's middags het Damplein bezette. De serenade der liedertafels is dien avond zeer gelukkig af- geloopen. Het Damplein was geheel gevuld met meuschen. Terwijl het plan tot het geven van eene gratis voorstelling door het fransch tooneelgezelschap te 's Hage is in duigen ge vallen, heeft de fransche variétés te Amsterdam eene gratis voor stelling gegeven. Zaturdag ochtend had de groote revue op den Dam plaats, die, door vrij goed weder begunstigd, door eene ontelbare nien- schenmassa werd gadegeslagen enwaarlijkeen grootsch schouw spel opleverde. Reeds ten 10 ure hadden de dragonders al'e naar het damplein leidende wegen afgezet. De leden der ver schillende sectien van het Metalen kruis hadden zich met hun ne banieren, voorafgegaan door het harmonie-orchest van den heer J.Eduard Stumpff, voor het paleis geplaatst. De schutterij, infanterie, kavallerie, artillerie en mariniers waren in slagorde geschaard toen Z. M. de koning, vergezeld van Z. K. H. den prins van Oranje en omgeven door een schitterenden staf. ten ruim 12 ure uit het paleis stapte, onder het gejuich der zamen- gevloeide menigte. Z. M. nam daarop met Z. K. H. den prins van Oranje de troepen in oogenschouw en plaatste zich toen voor het paleis, waar de verschillende troepen-afdeelingen ach tervolgens voor Z.M. defileerden, waarbij Z.M. even als Z K.H. de prins van Oranje, bij herhaling hunne tevredenheid over de. goede houding der troepen te kennen gaven. Omstreeks 12£ uur trad de koning, vergezeld van zijn door- luchtigen zoon den kroonprins en den staf, het paleis weder binnen en trokken de troepen weder af. Ten 12j ure zijn prins en prinses Hendrik uitgereden, om het koninklijk zoölogisch genootschap Natura Artis Magistra een bezoek te brengen. Ten 2 J uur is de prins van Oranje met gevolg, in eeu open rijtuig, naar de terreinen voor de volksfeesten vertrokken. Des namiddags ten 6 ure was er gala-diner ten hove, waaraan door een aantal hoog geplaatste genoodigden is deel genomen- en waarbij zich het muzijkkorps der schutterij deed hooren. 4- De jaardag van Z. K. H. den kroonprins is te Zierikzee ge vierd door het uitsteken van vele vlaggen en eene parade der schutterij. Des avonds hebben de onderofficieren en eenicr. leden der schutterij (te zamen uitmakende eene sociëteit) zich vereenigd in het lokaal der sociëteit St. Sebastiaan, alwaar zij ten 9£ ure door de officieren der sociëteit bezocht werden. Ook na dat deze vertrokken waren, bleven de verzamelden eenigen tijd genoegelijk bijeen. Bij besluit van 23 augustus jl. (Provinciaal blad no. 81) is door den commissaris des konings in Zeeland bepaald, dat de in de maand oclober aanstaande te houden inspectie der in de pro vincie zich bevindende verlofgangers van de nationale militie, om het even uit welke provincie zij afkomstig zijn, zal betreffen al de miliciens-verlofgangers der ligtingen van 1851, 1S55 1856 en 1857, met uitzondering alleen van die van laalstge- melde ligting, welke met 1 oclober aanslaande in het genot va» onbepaald verlof zullen worden gesteld. Ter inspectie zullen derhalve ook behooren te verschenen de miliciens der ligting 1857 bij het 5de regement dragonder (limburgsch bondscontingent) ingedeeld, dieoplmeiil. met onbepaald verlof zijn gezonden, alsmede de miliciens van dd zelfde ligting, die bij het regement veld-artillerie voor het voer- wezen bestemd zijn geworden en op den 1 julij jl. in het genot vau onbepaald verlof zijn gesteld. Zij zal plaats hebben in de hoofdplaatsen der onderscheidene militiekantons, op de vol gende dagen en uren 1ste militiekanton Middelburg, 6 Octo ber, 9 ure; 2de Vlissingen, 7 oct. 10 ure3de Veere, 8 oct, 10 ure4de Zierikzee, 11 oct. 10 ure 5de Brouwershaven, 12 oct. 11 ure; 6deTholèn, 14oct. 10 ure; 7de Goes, 16 oct. 10 ure 8ste Kapelle, lS oefTTlure; 9de Sluis, 25 oct. 10 ure; 10de IJzendijke, 23oct. iü.ure; 11de Axel, 21 oct. 10 ure; 12de Iiufct,'\20-oot". lO.bfÊ-^-TBdc Korigeae, 9 oct. 10 ure.

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 1