grond gevonden om die in te willigen, en gemelde hoofdofficie ren doen uitnoodigcn om in hunne betrekkingen te blijven. 13e menigvuldig dezer dagen vallende regen veroorzaakt cene stagnatie aan de werkzaamheden van het nieuwe drooge dok te Nieuwediep; de pompen zijn ieder oogenblik onklaar door het welzand. Men is overigens nog druk bezig met de omkuiping, en van de wellen, die zich eerst verontrustend ver toonden, schijnt men geen gevaar te vreezen te hebben. Er werken thans drie machines om den put droog Ie malen. De redacteur en de uilgever van Le courrier du grand- duché du Luxembourg zijn door de correctionele regtbankte jjuxemburg vrijgesproken van de aanklagt van hoon jegens den koning, het koninklijk gezag, enz. De consideratien van het vonnis worden niet medegedeeld, vermi's deregtbank de open baarmaking heeft verboden. Uit 's Hertogenbosch wordt aau de Aruhemsche courant ge schreven Niet onbelangrijk is het te vermelden, dat uitofficiele opgaven is gebleken, dat in de laatste 5 jaren door de gemeen tebesturen van Noordbrabant voor ongeveer achttonnen gouds v. oeste gronden verkocht zijn, welke gelegenheid tot ontgin ning geven, waardoor arbeid verschaft en welvaart bevorderd worden. Opeen uitgestrektheid van 512,000 buuders zijn in Noord-Braband nog ruim 150,000 bunders heidevelden en woeste i aden. Bij de opneming van het kadaster bedroeg dat getal ruim 190,000, zoodatsedert dien tijd meer dan 1 daarvan, namelijk nagenoeg 40,000 bunders, tot kuituur gebragt is. Voorzeker pleit dit voor den vooruitgang van den landbouw. 'J.'ot meerder bewijs daarvan strekke, dat in één jaar, en wel in 1S5C. het domaniaal liendregt op 2986 bunders in deze provin cie voor eene som van f152,229 is afgekocht, geworden. Aau een brief van den secretaris der Sub-marine-telegraph- company, gedagteekend Londen 19 aug. II., ontleent het Alge meen handelsblad het volgende: Aangaande het tarief naar Amerika is nog niets beslist: de prijs zal evenwel in den begin ne hoog gesteld zijn. Men zegt dat een telegram van 20 woor den vau Londen naar New York circa 4 7 s. G p. zal kosten, namelijk 7 sh. 6 p. naar Valentia, 2£ 10 s. vaii Valentia naar New Eoundland en van daar naar New York l^glOs. De Atlantic-telegraph-company is thans in onderhandeling met andere maatschappijen, om de kosten overal te verminderen en men twijfelt niet of na verloop van een jaar het tarief minstens 50 pet. lager zal gesteld worden. Volgens het thans in werking kr.eude tariefzullen dc kosten van een lelegram tusschen New York en Amsterdam circa 5 bedragen. ISenoeini»^ün en beshsilen. Bevorderd, bij besluit van den 1 dezer, metingaug van dien datum: tol luitenants Ier zee der 1ste klasse, de luitenants ter zee der 2de klasse: C. T. Hackstroh, A. J. van Mansvelt, C. A. W. Halverhout enJ. L. Klijnsma; en tot ingenieurs der 2ae klasse, de aspirant-ingenieurs: L. C. P. W. Visser, J. W. Cal- teu en B. J. Tideman; en met evengemeld tijdstip benoemd: tot officieren van administratie der 3de klasse, de adjunct-ad ministrateurs: A. L. Thierens, G. li. Verboou en C. J. C. Holtzapffel. Bepaald, bij besluit van den 30 augustus, dat de 2de luite nant J. II. Burghgraef, van het 8ste regement infanterie, over eenkomstig de bepalingen van het besluit van den 12 november, iiO. 56, tijdelijk zal worden gedetacheerd bij de landmagt in West-Indie. Benoemd, bij besluiten van 25 augustus, 1tot ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande regten en accijnsen te Stadskanaal (ünstwedde gedeelte), de heer J. P. N. Gaymans, thans ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Hoog kerk; 2. het kantoor der directe belastingen en accijnsen te Aduard ingetrokken en vereenigd met dat van Hoogkerk, op den voet van een kantoor: en 3. tot ontvanger der directe be lastingen en accijnsen te Hoogkerk c. ade heer G. Bouricius, thans ontvanger der zelfde middelen te Aduard. Bepaald, bij besluit van 28 augustus, dat het kantoor der directe belastingen en accijnsen te Didam ingetrokken en ver eenigd zal worden met dat van Wehl op den voet van een kan toor en benoemd tot ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande regten en accijnsen te Wehl c. a.,dc heer D. H. W. Laeyendecker. Ihans ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Didam. Murine en leg-er. Maandag is te Nieuwediep binnengebragt, komende van Amsterdam, Zr. Ms. schroefstoomschip Yice-admiraal Koop man (vroeger Prinses Sophia), kommandant kapitein-luitenant lerzee J. J.van der Moorc, om aldaar opgetuigd te worden; <::i dingsdag morgen is daar ter rcede geankerd, komende van Lerwick, Zr. Ms. schroefstoomschip Citadel van Antwerpen, kommandant kapitein-luitenant ter zee W. A. de Gelder. De mede eerstdaags verwacht wordende andere schepen, de Eve'rt- sen, De admiraal van Wassenaer en de Cycloop, zullen weder eenige levendigheid aan die haven brengen, die sedert lang bijua geheel van marine ontbloot was, en vermits het eskader nog niet spoedig gereed zal zijn, mag men een langer verblijf van al deze schepen met eenige zekerheid te gemoet zien. Afloop verkoopingen en aanhestertinffen, Koudekerke 1 september. Een hofstedeke met 24 roeden 50 ellen grond. Verkocht, voor f1750; 52 roeden 60 ellen weiland. Verkocht voor f 63772 roeden S5 ellen bouwland. Verkocht voor f 915; 43 roeden bouwland. Verkocht voor f600. Staten-generanl, In gevolge de bepaling van het 2de lid van art. 95 der grond wet, wordt dc vergadering der staten-generaal geopend den derden maandag in de maand september van ieder jaar. Dit jaar zal die opening geschieden den 20 september. De beide kamers zuilen op dat tijdstip aldus zijn zamengesteld Eerste kamer. Noordbrabant. Jhr. mr. M. A. J. van der Beken Pasteel, rnr. N. E. C. J. Sassen, jhr. mr. E. J. P. van Meeuwen, jhr. L. J. B. van Sasse van Ysselt en tl. P. van den Dries. Gelderland. Jhr. mr. C. E. J. E. van Nispen van Panner- den, mr. C. li. baron van Rhemen van Rhemenshuizen, H. VV. baron van Aylva van Pallandt van Waardenhurg en Neerijnen, mr. B. it. W. baron van Goltstein vanOldenaller enE. W. van Dam vanlsselt. Zuidholland. A. van Weel Dz., rar. P. Loopuyt, mr. J. A. Philipse, A. van Rijckevorsel Hz., D. Blankenheijm, O. B. 't Hooft van Benthuizen en A. Hartevelt Jz. Noordholland. A. E. Insinger, E. van der Oudermeulen, D. Borski, jhr. mr. E. L. H. J. Bosch van Drakestein, dr. H. van Beeck Vollenhoven en J. C. van Wessem. Zeeland. Jhr. mr. M. C. Paspoort van Grijpskerke en mr. C. van der Lek de Clercq. Utrecht. Jhr. mr. J. Huydecoper van Maarsseveen enJ. D. C. C. W. baron d'Ablaing van Giessenburg. Eriesland. Jhr. mr. E. J. J. van Eysinga, jhr. G. R. G- van. Swinderen en jhr. T. A. M. A. van Andringa de Kempenaer. Overijssel. Mr. J. D. C. baron van Heeckeren van Wasse naar tot Twickel, mr. W. li. Cost Jordens en mr. J. A. G. ba ron de Vos van Steenwijk. Groningen. Mr. J. J, Gremers en mr. A. J. van Royen. Drenthe. Mr. W. J. Tonckens. Limburg. P. Regout, jhr. L. L. G. M. de Villers de Pité en L. F. H. Beerenbroek. Tweede kamer. Groningen. S. Blaupot. ten Cate. Zuidhorn. G. Rcinders. Appingadam. J. Zijlker en dr. R. Westerhoiï. Assen. Mr. P. van der Veen en mr. L. Graaf van IL'iden Heinest ein. Leeuwarden. Dr. W. Idzerda en mr. J. Dirks. Sneek. Jhr. W. H.Lijclama UNyeholt. en mr.S.Wijbenga. Dokkum. J. T. ter Bruggen Hugenholtz. Steenwijk. Jhr. C. M. Storm van 's Gravezande. Zwolle. Mr. J. P. P. baron van Zuylen van Nyevelt en mr. B. W. A. E. baron Sloet tot Oldhuis. Almelo.Mr. G. M. vaa der Linden en dr. W. R. baron van Hoëvell. Deventer. Mr. J. R. Thorbecke. Zutphen. Mr. W. Dullert en W. A. baron Schiramel- penninck van der Oye. Arnhem. Mr. JE. baron Mackayenmr. W. baron van Lijnden. Nijmegen. Jhr. J. A. C. A. van Nispen van Sevenaer en jhr. G. E. G. C. K. Dommer van Poidersvcldt. Tiel. Mr. J. M. de Kempenaer. Amersfoort. Jhr. mr. A.M. van Ascli van Wijck en mr. J. F. baron van Recde van Oudtshooru. Utrecht. Mr. N. P. J. Kien en mr. E. van Voorthuijzen. Hoorn. Jhr. mr. D. van Akerlaken en mr. F. A. baron van Hall. Alkmaar. Mr. K. A. Poortman en jhr. mr. C. van Foreest. Haarlem. Mr. J. Heemskerk Bz. Amsterdam. S. R. van Eranck, mr. G. C. J. van Reenen, mr. A. J. Duymaer van Twist, mr. M. H.Godefroi en H.Stolte. Leiden. P. li. baron Taets van Amerongentot Natewisch en jhr. mr. B. J. Schiramelpenninck. Gouda. M. A. E. H. Hoffman en jhr. mr. W. M. de Brauw. Delft. Mr. W. Wintgens en C. Hoekwater. Rotterdam. Mr. A. Hoynck van Papendrecht en mr. N. Olivier. 'sGravenhage. J. P. Delprat en jhr. rnr. W. T. Gevers Deynoot. Dordrecht. Mr. P. A. Sander en mr. J. D. van der Poel. Goriiichem. Jhr. mr. P. J. Elout van Soeterwoude. Middelburg. Mr. J. J. Slicher van Domburg en mr. D. van Eek. Goes. Mr. J. J. van Deinse. Zierikzee. Mr. S. H. Anemaet. Breda. Mr. K. A. Meeussen en mr. L. D. Storm. Tilburg. Mr. E. J. Jespers en mr. C. C. A. Beens. Eindhoven. Mr. A. A. J. Meylink en mr. J. B. Bots. Maastricht. C. A. baron deBieberstein Rogalla.Zawadsky en mr. E. van Wintershoven. Roermond. Mr. P. L. de Lom de Berg en mr. M. P. B. Strens. Boxmeer. Mr. J. B. J. Hengst. 's Hertogenbosch. Mr. j. L. A. Luyben en dr. J. H. H. de Poorter. Gemeenteraad van Middelburg. Zitting van 1 september. Voorzitter jhr. Paspoort van Grijpskerke. Afwezig de heeren Bijlcveld van Serooskcrke,vauUije, Ver- brugge, van Diggelen, Caland en de Jonge. De voorzitter deelt, na voorlezing der Dotulen van de vorige zitting, welke worden goedgekeurd, mede dat de heeren B\jle- veld, Verbrugge en van Diggelen door afwezigheid, en de heer Caland door andere bezigheden verhinderd zijn, blijkens hun bcrigt, om deze zitting bij te wonen, en ten anderen dat de heer Sifflé door hem is uitgenoodigd om den heer Caland tc vervan gen als lid der commissie, aan welke het onderzoek is opgedra gen der door den molenaar Magiclse kenbaar gemaakte be zwaren. De lieer Sifflé rapporteert hierop namens ovengenoemde commissie dat, na verhoor van den belanghebbende en in overleg met den controleur, aan de geopperde bezwaren is te gemoet gekomen, zoo veel doenlijk was zonder eene rigtige controle geheel op te offeren. Van de redactie der daartoe be trekkelijke artikelen geschiedt voorlezing, waaruit blijkt dat het den molenaars op de grenzen van het grondgebied der gemeente zak vergund zijn onder zekere omstandigheden gvauen uit andere vrije gemeenten zonder geleibiljet of voorafgaande aangifte aan te nemen, mits daarvan behoorlijk aantcekening houdende in een gewaarmerkt register. Voorts heeft de controleur zich niet kunnen verecnigcn met al de bedenkingen van den heer Fokker, ten aanzien der halve centen, welke laatstgeraelde wenschtc tc laten vervallen. Der halve is besloten hierin tc berusten. Thans worden achtervolgend in omvraag gebragt en met al- gemecnc stemmen, zonder nadere discussie, vastgesteld 1. dc wijzigingen, door de commissie in de redactie gebragt 2. het besluit tot heffing cenet' plaatselijke belasting op bet gemaal binnen deze gemeente met 1859, in zijn geheel, en 3. de verordening op dc invordering dier belasting 4. besloten aan den rekwestrant A. Magiclse als beschikking op zijn verzoekschrift te kennen tc geven dat aan dc door hem geopperde bezwaren is te gemoet gekomen, voor zoo veel dit bestaanbaar is met eene rigtige controle. Dc openbare zitting gaat daarop over in eene met gcslotene deuren. uitenUmüsri)c tijïnngen. Engeland. Londen 30 augustus. Heden voormiddag ten half twaalf ure, zijn de koningin en prins Albert, geheel onverwachts le Douvres gearriveerd en onverwijld naar Portsmouth voortge- reisd, om zich van daar naar Osborne te begeven. Prins Alfred bevindt zich, zegt The court journal, te midden van zijn zeemans examen. //Zoo veel wij weten, voegt dat blad daarbij, is hij gedurende twee dagen der vorige week geexamineerd. en heeft in deze week nog twee dagen van on derzoek voor zich. Wij behoeven niet te zeggen dat, terwijl wij den prins toewenschen, dat hij het onderzoek glansrijk moge doorstaan, wij niet kannen nalaten het land geluk te wenschen met de wijsheid der koningin, die haren zoon voor het onder zoek niet gespaard heeft, hetwelk alle andere zeeofficieren van ouds hier ondergaan moeten. Tijdens de reis naar Potsdam be sproken werd, is besloten dat prins Alfred H. M. vergezellen en dan zijne studiën aan de universiteit te Bonn aanvangen zou. Maar sedert heeft meu er de voorkeur aan gegeven dat Z. IC. H. eerst eene zeereis zou maken. Dien ten gevolge zal hij terstond na het examen cene reis naar de Middellandsche zee doen." Volgens dat zelfde blad loopt het gerucht, dar liet huwe lijk van den hertog van Malakoff niet slechts voorloopig is uit gesteld, maar dat zelfs het geheele huwelijksplan dreigt in dui gen te vallen, doordien er zich eene andere dame heeft opgedaan, dien ten dien aanzien op den hertog oudere aanspraken heeft dan de bruid. De lang verwachte turksche leening is nu hier ter beurze aangekondigd, en wel ten bedrage van vijf millioen ponden ster ling, ofschoon de eerste uitgifte tot drie millioen ponden beperkt is. De rente is op 6 pet. bepaald en de inschrijvingsprijs op 85 pet. Woensdag 1 september zou het hof van directeuren der Oost-indischc compagnie voor de laatste maal vergaderen, en met den avond van dezen dag zal dat ligchaam, hetwelk in de geschiedenis des menschdoms cene belangrijke plaats beslaat,

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 2