ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff Ie Leyden, tot het aannemen van het kommandeurskruis der 2de klasse van de Frederiksorde, hem door Z. M. den koning van Wurtembcrg geschonken. Pensioen verleend, bij besluit van 5 dezer, aan mr. P. Gou verneur, gewezen kantonregter te Breda ad f 444, en aan H. Leepel, gewezen deurwaarder bij het provinciaal geregtshofin Noordholland, ad f 114 's jaars. Pensioen verleend, bij besluit van den 16 dezer, aan den ka pitein J. Kraat, van het 3de regement infanterie, ingevolge zijne aanvrage, ad f 1005. Benoemd, bij besluit van den 16 dezer, bij het 3de regement infanterie tot kapitein der 3de klassede lsle luitenant adju dant B. Andriesse, van het 2de regement infanterie. Benoemd, bij besluit van 18 dezer, tot ridder der orde van den Nederlandschen leeuw, de majoor O. H. Kuyck en de kapitein J. P. Kempers, beiden van het 2de regement vesting artillerie, laatstelijk werkzaam aan de Koninklijke militaire aka- demie. Eervol ontheven, bij besluit van 6 dezer, de staatsraad in bui tengewone dienst, G. L. Baud, op zijn verzoek, van zijne zitting in den raad van state, onder dankbetuiging voor de door hem in dat staatscollegie bewezene gewigtige diensten. In gevolge art. 11 van het reglement voor het Koninklijk in stituut voor de marine te Willemsoord en overeenkomstig het door de commissie voor het afnemen van het examen ingediend proces verbaal van rangschikking, zijn door den minister van marine, met den 1 October aanstaande, benoemd tot adelborsten der 3de klasse bij voormeld instituut, de navolgende jongelin gen, in alphabetische orde gesteld, alsvoor de eigenlijke zee dienst, F. A.J.Pascal van Alphen, W.C.Bothlingk, F. de Smit van den Broecke, J. T. F. Bruyn, J. C. Clarkson, G. W. L. Die- mont van Langerak, J. R. Eek, G. J. Fisscher, A. P. S. C. Go- bée, C. H. de Goeje, J. Haremaker, J. van Herwaarden, F. W. Hudig, J. W. F. Huyssen van Kattendijke, J. P. J. Lucardie, L. P. baron van Lynden, O. C. A. J. Moreau, H. L. C. Wolter- beek Muller, J. H. van de Poll, H. W.F. Riesz, jhr. J.C.L. von Schmidt auf Altenstadt, J. A. A. Schneither, H. H. Hora Sic- caiua, J. C. Sprenger, P. E. Thierens, H. Yreedenberg, C. A. Vriesendorp, H. J. de Wal, J. C. A. Wissel, jhr. H. M. van der Wijck voor het korps mariniers: J. L. Cadet, T. Hansen, H. J. Lotsy, J. H. van Welyvoor den scheepsbouw hier te lande: C. L. Loder, A. E. H. Roëll, B. W. Tideman, krachtens beko- mene goedkeuring des konings zijn er in stede van twee. drie adelborsten voor den scheepsbouw hier te lande geplaatst, ver mits de aspiranten C. L. Loder en B. W. Tideman bij het exa men gelijk eindcijfer verkregen haddenvoor den scheeps bouw in Oost-Indie: D. Boeke, J. C. Jansen, W. B. Mensing. Ti ar Ine en Ieffer. Zr. Ms. trausportschip Merwede, hetwelk uit hoofde van be- 1 komen avarij door aanzeiling met een amerikaausch schip te Duins was binneugeloopen,is van daar gesleept door Zr. Ms. stoomboot Cycloop en gisteren morgen ter reede van Vlissin- gen gekomen. Des avonds is de stoomboot wederom van daar vertrokken, met het nieuwe vuurschip van den Noord Hinder, ten einde het op zijne bestemming te brengen. De luitenants ter zee der 2de klasse J. Steeling en G. W. C. Voorduin zijn van Zr. Ms. brik Venus, welke buiten dienst gesteld is, geplaatst op Zr. Ms. wachtschepen, respectievelijk te Vlissingen en Hellevoetsluis. Csirgertijlke staiul. Middelburg. Eerste huwelijks afkondiging den 15 en 22 dezer: A. Kers- scn, weduwn. 32 j. met E. Gres, weduwe 30 j. J. R. van dei- Baan, jm. 27j. met G.Cramer, jd. 25j, Jhr.mr. J. W.M.Scho- rer, jm. 24 j. niet M. P. Pické, jd. 22 j. A. Eeuseveldt, weduwn. 41 j. met M. R. van der Linde, jd. 39 j. G.Schroevcrs, jm. 23 j. met J. M. Lankester, jd. 21 j. Vlissingen, van 7 tot 21 augustus. Gehuwd J. L. Bom, j m. 29 j. met H. C. Oiderman, jd. 26 j P. J. Siegers, jm. 28 j. met E. H. J. Ilector, jd. 24 jaren. J. F. Bukkens, jm. 25 j. met A. S. Robert, jd. 25 j. J. van Schadewijk, jm. 30 j. met L. J. Klapvelder, jd. 23 j. L. J. Boere, jm. 25 j. met C. Koole, jd. 35 j. Bevallen: A. J. van den Meerendonk geb. Kbu!,z. M.S. .Tunqué geb. Verschaeren, z. L. J. de Wit geb. Meytieke, zoon. C. Hemmckam wed. G. Tbontenhoofd, d. J. P. Baan, geb. Pie- lers, z. (doodgeb.) T. Millot geb. van der Vichgt, d. (doodgeb.). C. J. van Duuren Dulilh geb. Winkelman, d. J. de Wit geb. den Hollander, z. A. M. C. Rietveldt geb. Marchand, z. J. P. Wernau geb. Blok, z. A.J.Blowting geb. Wiessner, d. M. Boxman geb Huvers. z. M. J. de Boer geb. Handeier, z. Overleden JM. van der Graaf, d. 3 j. J. Matlhijsen, man van M. E. Willmans, 90 j. E. J. Nachtegael, vrouw van W. Meijers, 25 j. W. Meijer, z. 5 m. Goes, van 7 tot 21 augustus. BevallenA. J. Meyers geb. Temperman, z. T. C. Passieux geb. Delnay, z. J. Dekker geb. Nederhand, z. L. J. Johannis- sen geb. Brandenburg, z. E. Rooze geb. Vermaas, d. van der Wege geb. Koster, z. L. Meijergeb. v. d. Blink z. C. E. de Jonge geb. Dirricks, z. J. van Maldegem geb. Wagenaar, z. Overleden: J. Pouwer, vrouw van C. Duivewaardt,36j. J. Wisse, jm. 24 j. N.deGraaff.z. 15 dagen. C. Kiifferpiitz, vrouw van C. Impers, 32 j. T. Zoetewey, wed.J. Huisen, 79 j. Zierikzee, van 7 tot 21 augustus. Gehuwd J. van Poperingen, weduwn. 54 j. met J. T. Hoo- gerheyde, weduwe, 43 j. W. W. Verkerk, jm. 28 j. (van Dord recht) met A. C. den Boer, jd. 28 j. A. Douw, jm. 27 j. met A. de Waard, jd. 22 j. BevallenA. L. Schock geb. Hertstein, z. J. H. Mes geb. Tachi, d. G. de Bruine geb. Peute, twee zonen. M. S. de Crane geb. van Vrijberghe, d. J. J. de Vos geb. Franfoise, z. G. van den Berge geb. Klink, d. K. de Nijs geb. Fourdraine, z. P. C. Zegers geb. Rodes, z. Overleden: J.Keiler, z. 4 m. H. de Bruine, z. 2 d. R. van den Ende, man van J. Krakeel, 67 j. J. Landman, z. 6 m. P. van Maauen, jm. 20 j. (21 mei te Nijmegen.) H. A. Moll, z. 18 m. (11 julij te Dordrecht.) D. van Gastel, vrouw van P. A Rinkier, 29 j. J. J. Bal, z. 3 j. J. Stoutjesdijk, d. 7j. IC. Four draine, vrouw van J. de Nijs 25 j. M.de Bruyne, z. 9 d. F. Mouthaan, jm. 17 j. (4 julij te Niel, Belgie.) P. van Duiven- dijk. z. 8 m. J. Heuseveldt, z. 7 j. Meteorologische waarnemingen gedaan op 's rijks werf te Vlissingen, des middags 12 ure. Augustus 1858. Wind O i.3 s Laagste 6 bh 8 o "5 J= te a' temperat. B O gö enverschil Aan in er kinyen Q a c3 3 2 -=j a pi me t de W H hoogste. 15 Zw.t.W 5 763.4 18.7 0.72 11.46 0.0 16.0 f 8.0 betrokken. 1G W. ZW 2 766.2 19.2 0.69 11.30 0.0 14.0 '/10.5 ligt bewolkt. 17 O. ZO. 3 759.7 24.2 0.60 13.19 0.0 16.5 -/ 9.5 dik bewolkt. 18 Zo.t.O. 2 757-1 25.1 0.67 15.54 5.5 19.5 8.5 dik bewolkt. 19 w. t. z. 3 756.2 20.4 0.79 13.92 0.0 18.0 -/ 8.5 dik betrokken. 20 West. 3 755.5 19.5 0.90 14.91 4.5 16.0 '/10.0 dik betrokken. 21 ZWest. 8 755.5 14.2 0.95 11.57 32.0 13.5 8.5 dikke. Tliermometersiaud, 20 augustus 's avonds 11 ure. 60 Sr- 21 's morgens 7 o 60 n it 's middags 1 n 60 u i/ 's avonds 6 D 60 O o 's avonds 11 57 22 u 's morgens 7 57 u 's middags 1 70 u 's avonds 11 64 O 23 's morgens 7 62 's middags 12 70 O 's avonds 6 64 (üeineenternail van Miitdelbaarg. Zitting 18 augustus. Voorzitter jhr. Paspoort van Grijpskerke. Afwezig de heeren Bijleveld van Serooskerkc, Snijder, van Uije, Vcrbrugge en de Jonge, terwij de heer van Diggelen kort na de opening binnenkomt. Nadat de notulen der vorige zitting zijn voorgelezen en goed gekeurd, wordt voor kennisgeving aangenomen de mededec- ling des voorzitters dat verhinderd zijn deze zitting bij te wonen de heeren Bijleveld van Serooskerkc, Snijder en Vcrbrugge door afwezigheid, en van Uije door ongesteldheid. Wordt overgelegd eene missive van de commissie van beheer over de plaatselijke geneeskundige school, houdende voorstel om de jaarwedde van den lector in de chemie met f 100 te ver- hoogen; hetwelk kan bestreden worden uit de meerdere op brengst der schoolgelden. Gesteld in handen der commissie voorde financien,om te behandelen gelijktijdig met degcmcen- tebcgrooting voor het jaar 1859. De voorzitter deelt mede dat. overeenkomstig den last aan burgemeester en wethouders opgedragen, door hen een adres aan Z. M. den koning is opgezonden ter zake der belangen van deze gemeente en degehcele provincie bij de te verlecnen con cessie voor de zuidelijke spoorwegen. Op verlangen van den heer Sifflé geschiedt voorlezing van dit adres, waarop het voor kennisgeving aangenomen wordt, nadat op voorstel van den zelfden heer burgemeester en wet houders den dank der vergadering is gebragt voor de wijze waarop zij zich van deze taak gekweten hebben. Overgaande tot de benoeming van een lid der plaatselijke schoolcommissie uit het aanbevoleno alphabetische dubbeltal der heeren rars. T. JC. Lambrecktscn en O. J. Pické, wordt laatstgenoemde met 8 van de 12 stommen verkozen. Een der aandeden in het rentolooze voorschot, indertijd door ingezetenen verstrekt tot bestrijding der kosten voor de verbreeding der kaaimuren bij de vernieuwing der Bellingbrug, moetende afgelost worden, wordt daartoe aaugewezen nomraer vijf. De voorzitter deelt mede dat de commissie van financiën zich bereids heeft bezig gehouden met een naauwgezet onderzoek van de stukken, benoodigd voor de wederinvoering van den plaatselijken accijns op het gemaal. De heer Sifflé voegt uit naam dier commissie hierbij, dat zij sommige bedenkingen door den controleur bij de gemeente be lastingen heeft zien oplossen cn ten slotte eenparig er toe geleid is om den raad te preadviserenzich te vercenigon zoo wel met het besluit tot heffing als met de verordeningop de invordering. Op voorstel van den heer Fokker worden in art. 4 van het eerstgemelde stuk, ook ten gemakke van den gemeente-ont vanger, de breuken van centen weggelaten. Die zelfde spreker beeft nog onderscheidene bedenkingen op de beide stukken. Tot het beraadslagen daaromtrent overgaande, stelt de heer van Diggelen voor om liever deze bedenkingen schriftelijk in to leveren en daarop mede een schriftelijk rapport van den con troleur in te wachten, ten einde in ccne volgende zitting met meer zaakkennis het geheel te kunnen beoordeelen. Daartoe wordt eenparig besloten en alzoo de beslissing op deze stukken tot de volgende zitting aangehouden. De voorzitter herinnert dat in den aanvang dezes jaars beslo ten is om, tot het coutroleren der kracht door de stoombootcn aangewend bij het doorvaren van het havenkanaal, een persoon mede te laten varen, wiens bezoldiging f 1 daags bedraagt. Hy stelt voor om die proef voort te zetten tot hot einde dezes jaars en daarvoor ook voor het volgende jaar een post op de gemeen- tebegrooting uit te trekken. De heer Galand verklaart zich niet tegen het voortzetten der proef nog tot het einde dezes jaars, doch vindt het overigens een vrij drukkenden last voor de gemeente, de kosten waarvan de stoombootmaatschappij wel, zoo al niet geheel, toch voor een deel mogt dragen. De voorzitter gelooft niet dat zij daartoe zal te bewegen zyn. De heer Lantsheer verklaart zich in gelijken geest als de heer Caland. Hij wenscht bepaaldelijk te onderzoeken of er geen mogelijkheid bestaat die directie zoodanige verpligting op to leggen, even goed als in sommige omstandigheden is voorge schreven de verpligting om zich van ccn loods te voorzien in het havonkanaal. De heer Damme betoogt even zeer het bezwarende voor de gemeente om zich die kosten te getroosten, waarna eenparig wordt besloten voor dit jaar de proef te blijven voortzetten en inmiddels nader de middelen te beramen welke in 1859 zouden kunnen genomen worden. Aan de orde is het bij resumtie beraadslagen op de conclu- sien der rapporten, vroeger uitgebragt door de commissien ad hoe op a. de bezwaren door den gemeenteraad van Vlissingen ge opperd ter zake van het in handen des ontvangers laten berus ten van het batig saldo der administratie over den rijweg van Middelburg naar Vlissingen over 1857. Eenstemmig vereenigt men zich met die slotsom, waarbij de bezwaren ongegrond en in strijd met het octrooi tot tolheffing zijn genoemd b. het nader adres van den onderwijzer P. Leupen. Even zeer vereenigt de raad zich zonder discussie met de conclusie, om dien onderwijzer onder zekere voorwaarden een jaarlijksch pensioen van f 535 toe te leggen c. het voorstel van de directie over het beurtveer van Mid delburg op Rotterdam, om die administratie te regelen door J middel van de oprigting eener naamlooze vennootschap. De raad vereenigt zich mede eenstemmig met deze conclusie, strekkende om onder de daarbij opgenoemde voorwaarden de goedkeuring der gemeente te hechten aan de oprigting eener naamlooze vennootschap d. het adres van den pachter der beer- en mestputten P. de Zeeuw. Die conclusie strekt om den adressant over 1857 toe te leggen f24,65 en voor het vervolg f,85 voor eiken later ge- slooptcn mestput. Op voorstel van den heer Caland wordt hierop de beslissing alsnog tot de volgende zitting aangehouden. De heer Sifflé brengt namens de commissie voor de financiën rapport uit op de geraeenterekening en de verantwoording van burgemeester en wethouders over 1857. Zij bevond alles in orde doch veroorlooft zich alleen de opmerking dat zij den staat van f 1194,29, minder ontvangen dan was geraamd voor den hoof- dclijken omslag, gaarne voor het vervolg zou wenschcn te zien gespecificeerd in volstrekt oninbare en andere welligt nog in te vorderen posten. De beslissing hierop wordt aangehouden tot heden over 8 dagen waarna dc openbare zitting overgaat in eene met geslo- tene deuren. De openbare zitting heropend zijnde, wordt gearresteerd dc staat van remissien van aanslagen in den hoofdclijkcn omslag, conform het daaromtrent in geheime zitting uitgebragt verslag door de commissie van financien. Dc openbare zitting wordt daarna gesloten. (lieiReeiiteraad van Xierikzee. Zitting ran 17 augustus namiddags 12^ uur. Afwezig dc heeren de Crane, Landsknecht, Ochtman en van der Grijp, de 2de en 3de met kennisgeving, dc 4de buiten de gemeente. De notulen van 2 augustus worden gelezen cn goedgekeurd. Ivomen ter tafel de op verzoek dezer vergadering door dc plaatselijke schoolcommissie ontworpen regeling van het school wezen dc geleidende missive dier commissie wordt voorge lezen. Daaruit blijkt dat de commissie het wenschelijk zoude achten het onderwijs in deze gemeente zoo lang mogelijk te behouden zoo als het is; doch dat zij, voor het geval de raad van oordeel mogt zijn dat eene dadelijke regeling noodig is, heeft ontworpen een plaatselijk reglement op het lager onder wijs, eene berekening van onkosten dier regeling, ccn ontwerp voorliet reglement der schoolgelden, cn eene verordening op de heffing. De voorzitter zegt dat burgemeester cn wethouders het stuk overwogen hebben en allereerst do vraag: Zalmen tot regeling overgaan of' van liet uitstel, bij art. 70 der wet op het onderwijs gegeven, gebruikmaken; burgemeester en wet houders na rijp beraad, besloten hebben den raad voor te stel len alles te regelen, omdat huns inziens door art. 73 der wet alle plaatselijke reglementen op het schoolwezen zijn afgeschaft en dus dc zaak niet geregeld is. Hierop is eene uitgebreide discussie ontstaan, waarvan het gevolg is geweest dat de raad met 7 tegen 2 stemmen heeft be sloten de regeling van het onderwijs aan te houdendaarvan aan de schoolcommissie kennis te geven onder dankbetuiging

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 2