d. berigt van ontvangst van de vastgestelde wijziging van art. 3 der verordening van algemeenc plaatselijke policie; e. goedkeuring van liet raadsbesluit tot afstand van 20 vier kante ellen grond om niet aan de nederduitsche hervormde ge meente. Eveneens wordt voor kennisgeving aangenomen de mededce- ling des voorzitters dat bij den jongsten storm ccnige boomen in de Nicuwstraat zijn omgewaaid en hij het meest in het belang der gemeente heeft geacht deze in dien toestand onder de hand te verkoopen, zoo als geschiedt is voor f 25. Wordt gelezen een adres van eenige landlieden, die zich be klagen over belemmering welke zij van de zijde der policie meenen te ondervinden in de uitoefening van hunnen handel, doordien namelijk wordt belet om, met hunne goederen ter markt komende, vooraf bestelde groenten te huis te doen bezor- gen. Dc commissaris van policie, in wiens handen dit stuk reeds op rapport is gesteld, berigt dat zoodanige belemmering.in geencn decle plaats vindt, doch dat zooveel mogelijk wordt ge waakt dat niet, in strijd met de verordening op het marktwezen, door opkoopers invloed wordt uitgeoefend op de landlieden, en laatstgemelden eenige goederen reeds dadelijk achteruit zetten om voor hen te bewaren. Na eenige discussie wordt besloten aan adressanten te ken nen te geven dat hunne bezwaren ongegrond zijn bevonden. Geschiedt voorlezing van twee adressen van J. P. Walther en L. M. de Boer, om wijziging van art. 20 der verordening op de openlijke huizen van ontucht en publieke vrouwen. Dc heer Wcls komt ter vergadering. De voorzitter verklaart, ofschoon niet in al hunne argumen ten tredende,- dat hij het? mede zeer wenschelijk acht om weder toe te staan dat in ae openlijke huizen van ontucht tot later dan 11 ure des avonds muziek gemaakt worde. Is het eenmaal er kend dat men die huizen als een noodzakelijk kwaad niet kan ontberen, dan verdient het do voorkeur om ze toegankelijk te laten gedurende den geheclen nacht, vooral aangezien het scheepsvolk toch niet voor den volgenden morgen aan boord terugkeert en zich anders vaak aan allerlei andere baldadigheid en rustverstoring overgeeft. Do heeren van Uije Pieterse, Uyttenhooven en Buyscli, ver klaren zich in gelijken geest. In omvraag gebragt om vorengemeld art. 20 (houdende ver bod om na elf ure des avonds muziek te maken) in te trekken, als wanneer de burgemeester, naar het voorschrift der verorde ning van plaatselijke policie, dispeusatic kan verleenen van bet verbod om des nachts te tappen— wordt zulks met 11 stemmen tegen 1 (van den heer Borghstijn) aangenomen. Gelezen zijnde eene missive van het burgerlijk armbestuur, houdende, onder overlegging van een staat aanwijzende den stand der comptabiliteit over 1857, het verzoek om alsnog een buitengewoon subsidie van f 1034,57$ te erlangen, wordt zulks eenparig toegestaan en de concept resolution, voorgeschreven bij dc artt. 59 en 60 der armenwet gearresteerd. Wordt voorgesteld om aan degemecntcbegrooting voor 1858 in ontvang toe te voegenonder hoofdstuk I, het restant goed slot der gemcenterekening over 1856 f 3509.54$, en in de tweede afdeeling van hoofdstuk V, voor het zuiver provenu van den verkoop der ambachtshecrlijke regten f8642.50, makende te zamen f 12,152,04$. Dnar tegenover wenscht men echter voorloopig te doen vervallen de geldleening van f 14,000,uitge trokken onder hoofdstuk III tweede afdeeling der uitgaven. Op voorstel van den heer Uijttenhooven wordt hierbij opge nomen de bepaling dat de tweede der genoemde sommen, als opbrengst van verkocht kapitaal der gemeente, jaarlijks met een bedrag van f 1000 zal worden gereïntegreerd. Overigens vcrccnigt men er zich eenstemmig mede. De voorzitter legt nog over een adres van de kinderen des overledenen openbaren onderwijzers A. Kz. van Noppen, waarbij deze verzoeken begunstigd te worden met nog ccn gedeelte der jaarwedde van wijlen hunnen vader, uit aanmerking van dc kommervolle omstandigheden waarin zij zijn' overgebleven. Met algemeene stemmen wordt besloten bij wijze van gratifi catie het tweede halfjaar dier jaarwedde alsnog aan die erven te doen uitbetalen. De heer Winkelman maakt het dagelijksch bestuur opmerk zaam op de vordering der ambtenaren Van plaatselijke belasting bij invoer van bestelde vruchten. Dc heer Uijttenhooven beantwoordt dat die verkeerde uitleg ging der verordening aan burgemeester en wethouders herhaal de onaangenaamheden berokkent. Intusschcn is bet geenszins de bedoeling om de belasting te heffen van bestelde goederen doch eigenlijk van dezulke welke worden ingevoerd om rond te venten. De openbare zitting wordt daarop gesloten. fiieuieeuternad van Kierikzec. Zitting van 2 augustus. Voorzitter de heer Cau. Afwezig de heer Mulock Houwer, wegens huiselijke omstandigheden, en bij de opening dc heer Keiler. De notulen van 20 julij II. worden gelezen en goedgekeurd. Wordt medegedeeld dat van heeren gedeputeerde staten is ontvangen ©ene missive van den 16 julij. houdende goedkeuring van ceti besluit van 30junij,tot verlenging van in gebruik geving van grond; een dito van den zelfden dag, goedkeuring van twee besluiten, beschikking op onvoorziene uitgaven, en eene van 30 julij, goedkeuring van do onderhandschc aanbesteding van liet onderhoud van den wester havendijk, allen aangenomen voor kennisgeving en van de eerste en derde de executie opgedragen «an burgemeester en wethouders. De heer Keiler komt ter vergadering. In handen van burgemeester en wethouders, ten einde te ad viseren bij de gemcentebegrooting, wordt gesteld een rekwest van W. M. van Setten, rustend onderwijzer, om zijne jaar lij k- sche gratificatie van f 100. Wordt gelezen een rekwest van J. K. Labrijn, architect van particulieren en beëedigd landmeter, om aangesteld te worden als opzigtcr in dc gasfabriek. Dc beschikking hierop wordt aan gehouden tot dat dc commissie voor de fabriek haar voorstel J om'rent de wijze van voorziening in die betrekking zal gedaan hebben. Wordt gelezen een verzoek van rar. J. W. D. van Dongen, waarbij hij om reden dat hij bij onverhoopten brand, uit hoofde zijner jaren, wclligt bezwaarlijk de betrekking zoude kunnen vervullen, ontslag verzoekt als commissaris van de brandweer. De voorzitter zegt overtuigd te zijn dat de leden dit beslnit met leedwezen zullen vernomen hebben, dat hij dan ook nog pogingen hoeft aangewend den heer van Dongen daarvan terug te brengen, doch dat hij de overtuiging heeft dat die heer dit besluit niet zoude genomen hebben, wanneer het alleen het administratieve beheer der brandweer betrof, maar dat het be zwaar bij hem gold zijner jaren, bij de mogelijkheid van het ontstaan van brand des nachts. Hij stelt daarom voor den heer mr. J. W. D. van Dongen eervol te ontslaan als commissaris van de brandweer, met dankbetuiging voor de vele en gewig- tige diensten door hem in die betrekking aan de gemeente be wezen; waartoe wordt besloten. Op voorstel van den voorzitter besluit de raad, de benoeming van een ander raadslid tot commissaris voor do brandweer aan te houden tot de volgende vergadering. Door .burgemeester en wethouders worden overgelegd eene concept instructie voor den keurmeester, en eene voor den adviseur keurmeester van het vee en vleesch, die ten fine van onderzoek gesteld worden in handen der heeren van Dongen, Ochtman en van der Grijp. Dc ingekomen begrooting van het roomsch katholiek armbe stuur, wordt aangehouden tot de behandeling der gemeente- begrooting voor 1859. De publieke zitting wordt gesloten. Guitcnlunbsrljc tijömgcn. Engeland. Londen 2 augustus. De zitting van het parlement is heden op de gebruikelijke wijze namens de koningin geprorogeerd. Het koningsjagt Victoria and Albert, dat H. M. naar Ckerburg overbrengt, ligt thans nabij Cowes voor het fatsoen lijk publiek ter bezigtiging, en reeds honderden hebben zich deze gelegenheid ten nutte gemaakt. Den 6 augustus wordt een wedstrijd van jagten van de reede van Yarmouth, van het eiland Wight, naar eene boei in het binnenste der haven van Cherburg gehouden, tot mededinging naar een door keizer Na poleon uitgeloofden gouden beker. De eigenaars der mededin gende jagten moeten leden der koninklijke jagtcluh zijn, van welke ook de keizer lid is. Reeds zijn bijna vijftig jagt en inge schreven. De afvaart eener zoo talrijke vloot der rijkste en grootste jagten van de wereld zal een der treffendste en schitte rendste schouwspelen opleveren welke men zich voorstellen kan. Men zegt dat de koninklijke mailstoomvaartmaatscliap- pij hare fraaije stoomboot Oneida naar Cherburg zal zenden. Een groot aantal andere stoombooten zal zich van Portsmouth derwaarts begeven. De stoomboot Brighton, die door de stoom bootmaatschappij van Weymouth en de kauaal-eilandeu voor 9000 p.st. is aangekocht, zal van Weymouth naar Cherburg gaan, en men is in onderhandeling over het af huren der stoom boot Medina, voor den prijs van 250 p. st. Fankrijk. Parijs 31 julij. Zoo als wij reeds hebben medegedeeld, zijn in den Moniteur verscheidene verslagen opgenomen, welke door prins Napoleon aan den keizer zijn gerigt. in verband, met de organisatie van het ministerie van Algerie en de koloniën. Het behoeft wel geene vermelding, dat deze verslagen een voornaam onderwerp zijn der gesprekken van den dag. Men maakt de aanmerking, dat zij met veel omzigtigheid zijn gesteld,en dat zeer te regt sommige vraagstukken onbeslist zijn gelaten, omdat men eerst bij onderviuding kan weten, welke de werking zal zijn van de thans genomene beschikkingen, en of daaruit conflicten zullen voortspruiten, welke den geregel- den gang vau zaken zouden kunnen belemmeren. HH. MM. de keizer en keizerin hebben heden deze hoofdstad bezocht en zich, in een rijtuig gezeten, zonder ge leide, naar de voorstad St. Autoine begeven, waarschijnlijk om bet hospitaal St Eugénie in oogenschouw te nemen. In den morgen had zich graaf Walewski naar St. Cloud begeven, al waar hij met den keizer eene langdurige conferentie heeft ge had. Het vertrek des keizers naar Bretagne blijft steeds op dingsdag bepaald. Daags te voren zal Z. M. bij den raad van ministers voorzitten, welke te St. Cloud zal worden gehou den. In de officiële wereld onderhoudt men zich steeds over de aanspraken, welke de keizer gedurende zijn verblijf in Bretagne zal doen. Men wil weten, dat Z. M. slechts tweemalen op offi ciële wijze het woord zal voeren, te Cherburg en te Rennes, ter gelegenheid van een groot bauket. De aanspraak in laatstge- melde stad zou een wezenlijk vredesmanifest zijn en een alge meen beroep inhouden op de goede internationale betrekkingen en op de europesche eensgezindheid. Zij zou, in een woord, een tegenhanger van de belangrijke aanspraak van Bordeaux zijn. Het bevestigt zich, dat de vreemde gezanten geene officiële uitnoodiging tot bijwoning der feesten tp Cherburg hebben ontvangep. Uelffie. Brussel 1 augustus. De gedeputeerden hebben nog niet tot een besluit kuunen komen ten aanzien van de voordrngt., we gens de te besteden kosten voor de uitbreiding-der stad Ant werpen, en de beraadslagingen zijn op het punt geweest om een nogal onaangename wending te nemen. De burgemeester van Antwerpen, de heer Loos, die voor het ontwerp van den heer Keiler is ingenomen, om dat daarmede het sloopen van den thans bestaanden vestingwal beslist zoude zijn, heeft den gene raal Renard tamelijk onbewimpeld verweten, dat hij thans een regeringsontwerp verdedigt, 't welk hij in 1855 had afgekeurd. De generaal heeft daarop in zijne drift den spreker van leugen taal betigt. De groote meerderheid heeft deze drift zeer afge keurd, maar genoegen genomen met de verklaring van den generaal, dat het hem leed was, dat deze uitdrukking hem. die wel soldaat, maar geen parlementair man was, in een oogenblik van opgewondenheid was ontvallen. Men is intusschen met de hoofdzaak niet veel gevorderd. De aanvoerder der clericale partij, de heer Malou, heeft, zonderde bewindslieden regtstreeks aan te randen, en zonder een bepaald voorstel te doen, ten einde de beraadslaging uit te stellen, toch het denkbeeld van uitstel in de vergadering gebragt, en nu is uit den boezem der Antwerpenaren zeiven, bij monde van den heer Veydt, een voorstel uitgegaan om de beraadslagingen wer kelijk tot de eerste zitting in januarij uit te stellen. De heer Allard heeft, bij wijze van amendement, voorgesteld dat zouden worden aangewezen 5 a 6 miliioenen tot den aan bouw van de noodige afzonderlijke forten op een genoegzamen afstand van de stad, doch met bepaling, dat zoodra deze zouden zijn voltooid, de thans bestaande kapitale wal zoude worden gesloopt .Dingsdag zal de beraadslaging worden voortgezet. fjanöflsbmgten. Jlcekrapprijzen, Avignon 31 julij. Van nieuwe alizaris komt nog weiuig aan en dit weinige is reeds verkocht. Voor gemalen is de markt kalm. Gedurende deze week zijn slechts weinige vaten rosé afgedaan. Men no teert nieuwe alizaris rosé fr. 40 a 41SFFE rosé fr. 55 a 55$ dito palud fr. 58 a GO, en dito palud fr. 62. (graanmarkten. Amsterdam 4 augustus. Tarwe en gerst lager. Raapolie op zes weken 47$. Lijnolie op zes weken 36 J. Koolzaad 83 J p. vl. 1 "rijzen van effecten. Amsterdam 4 augustus. Nederland. Werkelijke schuld2$ pet. 64£ dito dito 3 n dito dito 4 Aand. Handelmaatschappij 4$ n 137 Obl. Maatschappij van weldadigheid 4 a Rusland. Oblig. 1789/18165 10G$ .dito Hope co4 h 87i dito dito 1855, 6de serie 5 u 10<* Certificaten6 f 67 Spoorweg (afgefourneerd) dito (onafgefourneerd)71 Spanje. Obligatien1$ 27a Binnenlandsch3 h 38 j Coupons bewijzen5t Crediet instelling (gefourneerd) 92 Grenada. Obligatien (schoon)20§ Oostenrijk. Obligatien5 75$ Amsterdamsche5 u S7 Nationale5 n 76 g 1847/18522$ 38$ Bank aclien3 u Belgie. bij Rothschild2$ Portugal. Obligatien3 47 nieuwe46 Venezuela. 4$ 3S Mexico 3 20$ Illinois. 7 n 85 Beurs van Londen, 3 aug. ten 12 ure. Consols 96g. Beurs van Weenen, 3 aug. (slotprijzen.) Metalliek. 5 pet. S2$. Beurs van Parijs, 3 aug. (slotprijzen.) 4$ pet. eompt. 3 pet. 68,40. Prijzen van coupons en losbare obligatien. Amsterdam 2 augustus. Metalliek f 28,35Napelsche fDiverse engelsche in f11,70; Engelsche Russen f 11.70Eransche f55.S7$; Belgische f 55,87$; Pruissische f 34.S7i Spaansche piasters f 2,39; Spaansche coupons per fr. f Hamb. Russen f33,50; Russische in zilveren roebels f34,75 Poolsche in (l f 27.Nationale metalliek f 29,87$; Dollars f llUDÖclm nan neruocr. Van Vlissingen op Rotterdain. Vastgestelde uren van vertrek. Van Vlissingen des Maandags, Woensdags en Vrijdags, des morgens om 8 ure. Van Rotterdam des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags des morgens om 9$ ure. In verbinding met de diligences van Zijpe naar Zierikzee. van Wolfaartsdijk naar Goes en met. het Veer van Sloe naar Middelhurgen zoo veel mogelijk metde beide spoorwegen.

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 3