MIDDELRURGSCHE J8IT N°- 80. Dingsdag xj., - COURANT. 6 Jalij. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Biuneu deze gemeente en Vlissin gen. geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekendi kingeu enz., van édn tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontuut. Editie van maanda? avond 8 ure. '2lanlvonöi§mgen VA\' liET RIJKSBESTIJCR.PROVIA'CIALE EJi (iEMEEJilEBISTCÜEN. ISelicndmaSiiii";. De burgemeester en wethouders van Vlissingen; Maken bekend, dat de Kermis of Jaarmarkt binnen die gemeente, dit jaar zal aanvangen op maandag den K) julij aan staande, en eindigen op zaturdag daaraanvolgende zullende ergeeue bedelaars, horoscooptrekkers, loterijspelers, houders van draaiborden of kwakzalvers op gezegde kermis worden toe gelaten, of zulke personen die, voor zoo ver gevorderd, van geen patent voorzien zijn. Wordende de kooplieden enz. uitgenoodigd, om zich tijdig en wel uiterlijk vier dagen voor den aanvang, in persoon of met franco brieven en met opgave der hoegrootheid hunner tenten of kramen, in nederlandsche maat, bij de marktmeesters aan te melden. Vlissingen den 8 junij 1858. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENEELS. De secretaris, MABILOT. Publicatie. De burgemeester en wethouders vau Vlissingen' doen te welen: Dat door den raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 21 november 1857, het volgende besluit is vastgesteld, hetwelk bij koninklijk besluit van den 5 junij 185S, no. 71, is goedgekeurd. De gemeenteraad van Vlissingen Gezien de artikelen 232, 238, 240 en 254 der wet van den 29 junij 1851 (staatsblad no. 85) besluit: Er zal, te beginnen met den 1 januarij 1858, in deze gemeente geheven worden eene belasting voor geneeskundig onderzoek en verpleging van, en het houden van toezigt en controle op de publieke vrouwen in deze gemeente, ten bedrage als volgt voor geneeskundig onderzoek van iedere publieke vrouw, dertig cent per week voor geneeskundige verpleging van iedere publieke vrouw en het houden van toezigt en controle vijf en-zeventig cent per maand, waarvoor zoodanige vrouw, ingeval van ziekte of be smetting, verpleging in het gasthuis erlangt. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen, den 21 november 1857. De burgemeester J. W. CALLENEELS. De seoretaris MABILOT. Behoort bij het koninklijk besluit van den 5 junij 1S5S, no. 71 Mij bekend de minister van binnenlatidsche zaken (get.) VAN TETS. Accordeert met het origineel. De secretaris-generaal bij het ministerie van binnenlandsche zaken (get.) J. SCl-lRÖDER. Voor eensluidend afschrift zoo veel het geëxtraheerde aangaat. De secretaris generaal (get.) J. SCHRODER Voor extract conform. De griflier der staten van Zeeland (get.) S. VAN DER SWALME. En is hiervan afkondiging geschied waar hel behoort, den 29 junij 1858. De burgemeester en wethouders van Vlissingen De burgemeester J. W. CALLENEELS. De secretaris MABILOT. De burgemeester en wethouders van Vlissingen doeu te weten Dat door den raad dier gemeente, in zijne vergadering yan den 21 november 1857, is vastgesteld de navolgende, overeen komstig artikel 235 der gemeentewet, in voornoemd koninklijk besluit van den 5 junij 1858, noTTl, aangehaalde VERORDENING op de invordering der plaatselijke belasting voor geneeskundig onderzoek en verple ging van, en het houden van toezigt en controle op de publieke vrouwen in de gemeenle Vlissingen- Art. 1. De belasting zal moeten worden voldaan: de weke- lijksche op zaturdag van elke week, en de maandelijksche op den laatsten dag van iedere maand, bij voorschot door de hou ders of houdsters van de huizen van ontucht, in handen van den daartoe aangesteldeu ontvanger, die daarvoor uit een door bur gemeester en wethouders voor te schrijven, en door den burge meester of door een daartoe door hem aan te wijzen lid van den raad te nommeren en te waarmerken register met sirook, kwi tantie zal afgeven, welke, voor zoo veel daaraan onderworpen, op zegel zal moeten gesteld wezen; komende de zegelkosten voor rekening van den belanghebbende, die dezelve te gelijk met de belasting zal moeten voldoen. Art. 2. Uiterlijk voor de helft van elke maand, zullen de over de vorige maand onlvangene gelden, door den bij art. 1 gcmeldeu ontvauger.in de gemeentekas moeten wordengeslorl. Art. 3. De ontvanger van dr gezegde belasting zal loon ge nieten tien ten honderd van het bedrag van de door hem onl vangene en in de gemeentekas overgebragte gelden. Art. 4. De artt. 258 tot en met 202 der wet van den 29junij 1S51 (Staatsblad no. 85), zijn ten deze van toepassing. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen, den 21 november 1857. De burgemeester, J. W. CALLENEELS. De secretaris, MABILOT. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 29 jjunij 185S. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, De burgemeester, J. W. CALLENEELS. De secretaris, MABILOT. 13mncnlanösd)r tijöimjcn. üSiddelburs 5 julij. Naar uiate de tijd nadert waarop de alhier te houdene ten toonstelling van nijverheidsvoorwerpen zal worden geopend, wordt men meer en meer versterkt in de overtuiging dat zij zeer belangrijk zal zijn, zoowel ten opzigte van den aard als van het aantal der inzendingen. Het hulpgebouw, dat door de zorg der commissie tot rege ling der tentoonstelling, krachtig ondersteund door geldelijke bijdragen van vele welwillende ingezetenen, op het Muntplein wordt opgerigt, nadert de voltooijing. Het zal, naar liet zich laat aanzien, goed aan het doel beantwoorden en aan de ver wachting ten volle voldoen, te meer daar het in onmiddclijke verbinding met het concertgebouw is gebragt, en daarmede als het ware een geheel uitmaakt. De door dit lokaal verkregeue ruimte, gevoegd bij die van nagenoeg hel gclieele concertge bouw, is nu zeer aanzienlek, doch zal, daar het getal inzendin gen de vroegere berekeningen verre overtreft, nog geenszins ic groot zijn. De tentoonstelling zal voor de leden van het departement der Maatschappij tot bevordering van nijverheid en genoodigdeu zaturdag den 31 julij op eene plegtige wijze geopend worden, en van maandag 2 augustus voor hel publiek toegaukelijk zijn. Het is met regt te verwachten dat liet bezoek niet alleen van ingezetenen van deze gemeente of provincie, maar ook van elders zeer talrijk zal zijn, en daartoe zal zeker niet. weinig bij dragen de door de direci ie der stoomvaart tusschen Middelburg en Rotterdam geuomene maatregel om van 2 tot 14 augustus tegen verminderden prijs retourkaarten af te geven. Bij arrest van het provinciaal geregishof in Zeeland van 29 junij is, inet bevestiging van een vonnis der arrondissement^ reglbank afliier, ook in hooger beroep verklaard dat de in deze gemecule gevestigde commissie Loon voor werk behoort tot de instellingen van weldadigheid, in den zin der wet tot rege ling van het armbestuur. Bij de kamer van koophandel en fabrieken alhier is ontvan gen eene opgaaf der verzekeringen tegen zeegevaar in 1S07 gesloten te Hamburg. Naar wij vernemen zijn door het bestuur der confrérie van St. Bebastiaan pogingen aangewend, om door liet zoo gunstig bekende muzijkkorps der grenadiers, onder directie van den beer Dunkier. op hunne terugreis uit Belgje alhier een concert te doen uitvoeren. Die pogingen zijn vooralsnog met geen gun stig gevolg bekroond, daar onder anderen de kostbare en tijd- roovende reisgelegenheid van Geut, waar zij zich het laats! zullen doen hooreu, ecu belangrijk bezwaar oplevert. Het is \e. hopen dat op de eene of andere wijze de bezwaren zullen kun nen worden opgeheven, en dal alzoo, het zij bij deze hef zij bij eene latere gelegenheid, door de directe overkomst uit Hol land, het voorgenomen plan zich zal verwezenlijken. Het afioopen van 'srijks oorlogschip met schroefstoomver- mogen Vesuvius, hetwelk jl. zaturdag van 'srijks marinewerf te Vlissingen zoude plaats hebben, is mislukt. Nadat het. vaar tuig een eind weegs vooruit geschoven was, bleef liet plotseling zitten, zoodat men later vernieuwde pogingen zal moeten aan wenden om hel te water te brengen. Bij deze gelegenheid heb ben twee manschappen door het springen van een ketting vrij ernstige wonden bekomen. Op den 1 dezer is door Z. M. ontvangen de heer graaf von Keeuigsmarck, buitengewoon gezanten gevolmagtigd minister van Z. M. den koning van Pruissen, ten einde hoogstdenzelven te overhandigen de kenuisgeving wegens liet overlijden der dochter van Z. K. tl. prins Ereclerik Karei Nicolaas van Pruis sen. Bij koninklijk besluit van 28 junij, is de prijs van een berirrf met den rijkstelegraaf, van I lot 25 woorden, benevens 5 vrije, adreswoorden, van 'sGravmhage naar Groot Britannie en Dublin voor het verkeer met Rusland, Turkije, de Donau vor stendommen. Zwitserland. Sardinië en de overige italiaansche staten, te rekenen van den lsten julij bepaald op f 3,15. Berigfen door de bovengemelde staten van het vasteland met Ierland, behalve Dublin, gewisseld, worden, insgelijks met den lsten julij, den afzender legen den prijs vau f 5,50 voor een be- rigt van 1 tot 25 woorden, benevens 5 vrije adreswoorden, voor den afstand tusschen 'sGravenhage en het iersche kantoor, berekend. De bovenstaande prijsberekeningen zijn voor het verkeer met Zwitserland en Sardinië alleen toepasselijk, wanneer de beriglen niet op de belgisclie en op de fransche lijnen overgaan, of langs dien weg worden ontvangen. De heer Nolthenius heeft aan de kiezers in het district Hoorn een briefgerigt, om hen dank tezeggen voorliet hein tot dus verre verleend vertrouwen, maar voor de toekomst te ver zoeken niet verder in aanmerking te komen voor het lidmaat schap van dé twgeBe kamer der staten generaal.' j -• '"'7 ;V Door net.-departement van financiën is mededéeiing gedaan eencr vergelijkende opgave der zeeschepen, waarvoorjn dcfe'erste zes maanden van. 1857 en 1SG8 voor de eerste maat nederland sche zeebrieveuzijn uitgereikt. Gedurende laatstgeneeiï^r tijd-

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 1