tt tt tt tt tt tt Berlijn 24 junij. Men hoort hier van eene wel onderrigte zjjde verzekeren, dat tusschen Pruissen en Oostenrijk reeds wordt onderhandeld voor het geval, dat, ter zake van de «luitsch-deensche kwestie, door het kabinet van Kopenhagen een weigerend of onvoldoend antwoord mogt worden gegeven. In dit geval zal door deze beide mogendheden een gemeen schappelijk voorstel bij den bondsdag gedaan worden, om tot meer ernstige maatregelen over te gaan. Mevrouw Ida Pfeiffer is dezer dagen van hare reis naar Madagascar over Londen hier aangekomen. Zij verkeert in lijdenden toestand, en is sedert eenige dagen door eene soort van klimaatkoorts aangetast. Vermits hare middelen door de reis en de gevangenis onder de barbaren eenigermate schijnen uitgeput te zijn, heeft het bestuur van het algemeene ziekenhuis hare opneming en verpleging in dat, gesticht op billijke voor waarden toegestaan. Frankrijk* Parijs 24 junij. Men wil weteD, dat de ministers vanbin- nenlandsche zaken en van justitie er ernstig aan denken om van lieverlede de spanning te doen verminderen, welke een gevolg is geweest van de gestrenge administratieve maatregelen, die na den aanslag van 14januarij zijn genomen onder het bestuur van den generaal Espiuasse. Men denkt dat eerlang magtiging zal worden verleend voor den verkoop op de openbare straat van de dagbladen La presse en Le siècle. Voorts is men niet vreemd van het denkbeeld, dat ook het brusselsche dagblad L'indépendauce beige dezer dagen weder hier te lande zal mogen worden ingevoerd. Naar men verneemt is de toestand van Fuad-bassa iets gunstiger. Men vleit zich dat in deu loop der volgende week de zittingen van de conferentie zullen kunnen worden hervat. La patrie behelst een artikel over de vrijspraak van True- love en Tachorzewski, en is daarover hoogst verontwaardigd. In Engeland, meent dat blad, ontbreekt het niet aan strafbe palingen tegen vorstenmoord en tegen aanprijzing daarvan maar aan de eerste kan men zich ligtel ijk onttrekken, gelijk in het regtsgeding tegen den uitgewekene Bernard is gebleken, en de overtreders der laatstgemelde behoeven slechts berouw te beluigen om vrijgesproken te worden. vGebeurtenissen als de vrijspraak der twee londensche boekverkoopers.zegt La patrie,zijn voor alle weidenkenden be droevend juist omdat het inbreuken op de geregtigdheid zijn, welke ouder de vormen der geregtigheid gepleegd worden. Het ware beter geweest, den raad te volgen van deengelsche dagbladen die meenden dat het proces niet ingesteld moest worden; want regtsweigering is nog beter dan regtsverkrach- ting, en het is voor het algemeene regtsbesef minder nadeelig de wetten niet toe te passen dan ze bespottelijk te maken door hare toepassing kluchtig na te bootsen." Op de werven en in de arsenalen te Brest wordt voort durend met een voorbeeldeloozen ijver gewerkt, liet aantal werklieden, daar thans aanwezig, bedraagt meer dan 6000 boven dat, hetwelk er in den regel wordt gevonden. In den laatsten tijd was er dikwerf sprake van de reorga nisatie van het beheer in Algerie en van vele moeijelijkheden welke te dezer zake gerezen waren. Thans heeft de zaak even wel haar beslag gekregen. Prins Napoleon zal zich niet als lui tenantdes keizers in Algerie gaan vestigen, maar blijft, met buitengewone magt bekleed, als minister van Algerië en de ko loniën te Parijs. Twee directeurs-generaal zullen onder zijne bevelen worden geplaatst voor ieder der beide belangrijke af- deelingcn van het ministerie, en de bureaux van het nieuwe mi nisteriele departement zullen in het Palais royal gevestigd zijn. Buitendien zal prins Napoleon het voorzitterschap van den ministerraad waarnemen bij afwezigheid des keizers. Dit plan, hetwelk plotseling het sedert geruimen tijd aanhangige vervan gen heeft, is gisteren aan den te St. Cloud gehouden minister- raadmedegedeeld en het keizerlijk besluit, waarbij het bekrach tigd wordt, deelt de Monileur lieden mede. Dien ten gevolge meent men dat de maarschalk llandon niet langer met het militair kommandement aldaar zal belast blijven Men zegt zelfs reeds dat hij als vergoeding den titel van hertog van Kabylie verwerven zal. Het blijft trouwens bepaald, dat prins Napoleon eene reis naar Algerie doen zal; en zullen ech ter nog eenige maanden verloopen voor hij daarheen vertrekt, vermits hij bevorens zich in het Palais royal zal moeten vestigen. Sardinië. Turin 23 junij. De senaat heeft na eenige korte discussien, in de zitting van heden, met eene meerderheid van 4-1 tegen 12 stemmen, het ontwerp van wet op eene leening van 40 millioen aangenomen De Cagliari is alhier gisteren middag aangekomen, en het vaartuig nadat de kapitein met de bemanning aan wal waren geweest, heden door den engelschen consul aan de autoriteiten van Piemont geconsigneerd. Het schip was den 25sten junij des vorigen jaars uit de haven van Genua vertrokken, en dus bijna een jaar afwezig geweest. Sommigen schenen in den waan te verkeeren, dat de terugkomst van dezen bodem nog aanlei ding zou geven tot de eene of andere manifestatiedoch alles is in de beste orde afgeloopen. -Scctijbmgcit. Den 26 dezer is op de reede van Rammekens gearriveerd het barkschip Wèstkajielle, gez. A. B. Crucq qq., laatst van Banjoe- wangie, beladen met 1326 kranjangs suiker, 3300 balen koffij 2170 bossen bindrotting, 570 schuifjes tin. Den 26 dezer ter reede van Vlissingen gearriveerd voor Belgie bestemd: Adelheid, gez. Spille, Buenos-Ayres; Lion beigegez. Heinrichsen, Callao; Marie Louisegez. van der Heyde, Rangoon; Pelikaangez. Jansonius, Venetie; Emma, gez. Rieck, Oostzee; Conception, gez. Le Clerc, Bordeaux; Miles, gez. James, Liverpool; Sea Bird, gez. Cooper, Hule; Charles, gez. Le Chère, Callaoj; Herald, gez. Manson, New castle Ernestine Leon, gez. Le Marchand, Zwarte zee; Jantje Meijer, gez. de Jong, Buenos-Ayres; Victoire, gez. La Mache, SpanjeFamilie, gez. A. Ohlsen, Gothebnr^Zélie, gez. Trepie, Bordeaux; Grahaur" s Volleyt gez. Norton, New-York; Geor- ginegez. John Holz, Memel; Baumeister Ramm,gez. Niemann, RigaSt. George, gez. Bullington, LieverpoolStar, gez. Wel- son, SunderlandCharles, gez. Wood, Londen27 dezer Mer cator, gez. Dievoort, Londen 3 Brothers, gez. Woole, Londen; Eleonore, gez. Mareauting, Nantes; CAaWo/fe, gez. Stief, Me mel; Mecklenburggez. Ohlrich, Riga; Columbus, gez. Reijer, Riga; Thetis, gez. Jensen, Stalhalle. tjanöflsbcrigtfn. üSeekrapprijzen. Rotterdam 28 junij. Er werd heden redelijk geveildonberoofde gold f 26 a f 27} met weinig kooplust. €5 raanmarkten. Amsterdam 28 junij. Tarwe f10 hooger. Gerst hooger. Raapolie op zes weken 4-71 Lijnolie op zes weken 36 J. Koolzaad 86 p. vl. Rotterdam 28 junij. Tarwe en rogge 40 cent, haver en paardeboonen 50cents, gerst en witzaad 20 cent hooger: anders alles dezelfde prijzen. K*rijzen van effecten. Nederland. Werkelijke schuld 2} pet 64} dito dit.o 3 dito dito 4 n 97* A and. Handelmaatschappij 4* u 137 Obl. Maatschappij van weldadigheid 4 0 Rusland. Oblig. 1789/1816 5 H 106 4 0 863 dito dito 1855, 6de serie 5 U 10111 Certificaten 6 0 66 Spoorweg 72} Spanje. Ohlisatien H u 26} Binnenlandsch 3 37} 54 Crediet instelling 63 Grenada. Obligatieu (schoon) 204 Oostenrijk. Übligatien 5 744 5 874 5 754 1847/1852 2* Bank actiën 3 1110 Belgie. bij Rothschild 2$ Portugal. Obligatien 3 II 46 u nieuwe Venezuela 4* 0 Mexico 0 X 0 18} Illinois. 0 83 Beurs van Londen, 20 junij ten 12 ure. Consols 95 J Beurs van Weenen, 20 junij. (slotprijzen.) Metalliek. 5 pet. 82}. Beurs van Parijs, 20 junij. (slotprijzen.)4} pct.compt. 3 pet. 68,15. iiltiLiiïdcn imn vcruocr. KTOOMBOOTIlIRWiTEM. Van Vliggincen op Rotterdam. Vastgestelde uren van vertrek. Van Vlissinge des Maandags, Woensdags en Vrijdags, des morgeus om 8 ure. In verbinding met de diligences van Zijpe naar Zierikzee, van Wolfaartsdijk naar Goes en met het Veer van Sloe naar Middelburg, en zoo veel mogelijk mot de beide spoorwegen. Van Rotterdam des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags des morgens oin 9} ure. TaiRchen Middelburg en Rotterdam Uren van vertrek in junijjulij. Van Middelburg Dingsdag 29 's morg. 6 ure. Woensdag 30 6 6 6 *5 Donderdag Vrijdag Zalurdag Zondag Maandag Dingsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaturdag 10 Zondag 11 Maandag 12 0 *5,30 7 7,30 9 -r 10 11 0 11,30 's midd. 12,30 Van Rotterdam Dingsdag 29 's morg. 10,15 Woensdag 30 Donderdag Vriidag Zaturdag Zondag Maandag Dingsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 9 Zaturdag 10 Zondag 11 Maandag 12 10,15 10,30 10,30 10,30 11,30 5 11.30 6 's midd. 12 ure. 7 's morg. 6 8 G 7 8,30 10.15 Op de met gemerkte dagen kan menzonder onvoorzien oponthoud, met den sneltrein van 12 u. 30 m., van Rotterdam over Utrecht, naar Amsterdam en Arnhem vertrekken. 2Umcrtmtim. Voorspoedig bevallen van eene Dociiter CLARA ADOL- PBINA GASINJET, geliefde Echtgenoot van Assen, J. W. CALLENEELS. den 24 Junij 1858. Op heden ontvingen wij de hartverscheurende tijding dat onze geliefde Pleegzoon A. KROMHEYK, door een nood lottig toeval, den dood in de golven vond, slechts in den nog bloeijenden leeftijd van 23 jaren, op de thuisreis van Montevideo. Hoe zwaar ons dit verlies valt, zal elk mensch beseffen die hem van nabij heeft gekend; doch wij hopen Gode te zwijgen en in Zijn ondoorgrondelijk raadsbesluit te berusten. Middelburg. G. B. SCHEEFER. den 25 Junij 1858. P. SCHEEEER, geb. Adamse. Eenige en algemeene kennisgeving. lieden overleed, in den ouderdom van ruim 61 jaren, mijn geliefde Echtgenoot JOHANNES BARTO, na eene ziekte van slechts elf dagen. Wat ik en verdere betrek kingen aan hem verlies zal ieder die den ontslapene gekend heeft beseffen. Middelburg, Wed. M. M. BARTO, den 27 Junij 1858. geb. Douazel. Bijzondere en algemeene kennisgeving. De Handel in Kolen, Turf enz. zal provisioneel wordeu gecontinueerd. Heden overleed ten mijnen huize onze veelgeliefde Moeder en Behuwdmoeder, Mejufvrouw de Wed. GRIETJE DE WINTER, geboren VAN DER VALK, in den ouderdom van ruim 77 jaren. Uit aller naam 27 Junjj 1858. J. SONIUS. Algemeene kennisgeving. HEDEN den 2Gsten Junij 1858, heb ik JOHANNES KULDERIJ Az., Deurwaarder bij de Arrondissements- Regtbank te Middelburg, aldaar woonachtig, behoorlijk aangifte tot bekomen van Patent voor dezen jare gedaan hebbende, doch nog onvoorzien van Akte; Ten verzoeke van MOEN1CA LANDMAN, Naaister, wonende te Middelburg, domicilie kiezende ten Kantore van den Procureur JOHANN1S MARTiNUS BRIEVE aldaar; Aan haren Echtgenoot OLE PETTER AMUNDSEN, Zeeman, laatst wettige woonplaats gehad hebbende te Middelburg, thans afwezig; mijn Exploit doende bij aanplakking aan de voorname deur der Vergaderplaats van de Arrondissements- Regtbank te Middelburg, alsmede aan het Huis der Ge meente Middelburg, terwijl ik een tweede Afschrift van hetzelve heb overgegeven aan den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij dezelve Regtbank; mijn Exploit, doende ten zijnen Parquette en aldaar sprekende tot Zijn Eel Achtbare zeiven, welke het oorspronkelijke met gezien heeft geteekend, en voorts nog bij plaatsing in de Middol- burgschc Courant Beteckend: en hierbij gelaten een door den Procureur BRIEVE ge teekend Afschrift van een Extract uit de Minuten, berus tende ter Griffie der Arondissements-Regtbank te Middel burg, bevattende het door de Requirante aan die Regt bank ingediend verzoekschrift, ter verkrijging der admissie tot kosteloos geding voeren ter zake daarbij omschreven, met het daarop den 16den dezer verleende voorloopig ap- pointenient, geregistreerd. Verder heb ik Deurwaarder den Geïnsinueerde, Exploit doende als voren, Opgeroepen: Om op Maandag den Oden September 1853, des voor-

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 3