Öuitciili'mösrtje tiiöinQcn. 3. Een huis, pakhuis en erven, Lange Noordstraat C. no. 22. Verkocht voor f1200. 4. Een winkelhuis, stal en erf, hoek van de Teerpakhuizen P.264. Verkocht voor f 510. Vlissjngen 25 junij. Een huis en erf in de lange Noordstraat wijk C, 22. Verkocht voor f755. Een huis en erf op de drooge dok wijk I, 31. Ver kocht voor fl9S5. Een huis en erf met pakhuis lange Wal- straat wijk I, 1GG. Verkocht voor f1331. Een dito in de Vrouwestraat wijk F, 99. Verkocht voor f855. Een dito inde Vrouwestraat wijk E, 110. Verkocht voor f1120. Veere 23 junij. 1ste perceel: 85 roeden 20 el hooigras gelegen in de gemeen te Veere. Verkocht voor f120. 2de perceel: 1 bunder 11 roeden 30 ellen hooigras gelegen als voren. Verkocht voor f140. 3de perceel: 1 bunder 26 roeden 50 ellen hooigras gelegen in de gemeente Vrouwepolder. Verkocht voor f 175. 4de perceel: 20 roeden 63 ellen bruineboonen, aardappelen en ajuin gelegen binnen Veere. Verkocht voor f55. Tlierinoineterstam], 23 junij 's avonds 11 ure. 64 gr. 's morgens 7 67 's middags B 64 B 's middags 6 B 62 B 's avonds 11 57 B 's morgens 7 B 61 B 's middags 1 B 68 's middags 6 64 lirazilie. Deu 3 mei jl. is de gewone zitting der wetgevende kamers door den keizer geopend. In de daarbij gehouden rede verkon digde dom Pedro, dat het rijk rust en vrede genoot, en dat de geest van eendragt en gematigdheid, waardoor zijne regering werd geleid, steeds heilzame vruchten droeg. Verder zeide hij onder anderen «Uwe zorgvuldigheid zal voorzeker aan de natie eenige be langrijke verbeteringen onzer wetgeving willen schenken. Voor het weren der misdaden zijn bepalingen noodig, welke de regten der maatschappij doen eerbiedigen, zouder inbreuk op de persoonlijke vrijheid en veiligheid te maken. De eigendom van vaste goederen heeft behoefte aaneene wel, waardoor zijne waarde verzekerd en zijn omzet gemakke lijk gemaakt worden, door vertrouwen aan de kapitalisten in te boezemen. De vrede der huisgezinnen en de wettigheid van hun kroost worden grootelijks benadeeld cloor het gemis van wetsbepalin gen, welke de verpligtingen en gevolgen der echtverbindtenis xegelen, door ze wettelijk te bekrachtigen, onverschillig welk geloof de echtelingen belijden en niet eerbiediging der staats godsdienst. De kolonisatie wordtin haren vooruitgang door hinderpalen belemmerd, in weerwil der pogingen van mijn gouvernement, om ze te ontwikkelen. Maar de goede trouw in het naleven der overeenkomsten, en de waarborgen voor eene goede toekomst, welke wij aanbieden aan degenen die zich in onze onbebouwde streken komen nederzetten, zullen onget wijfeld een einde maken aan eenige hinderpalen, die voor de komst van landverhuizers in dit rijk niet bevorderlijk zijn. Tot bereiking van dit doel, het welk in de tegenwoordige gesteldheid der productie van veld gewassen hier te lande van zoo veel belang is, wordt eene wet vereischt, welke den landverhuizer volkomen vertrouwen op zijn aangenomen vaderland inboezeme. Met diep leedwezen zie ik, wat het volk door de schaarsch- heid der levensmiddelen te lijden heeft. Mijn gouvernement heeft zorgvuldig de oorzaken van dien bedroevenden toestand nagegaan, terwijl het die oorden te hulp kwam alwaar het kwaad het ergst was. In zijn streven om die oorzaken weg te nemen, rekent het op uwe voorlichting en medewerking. De slaat van 's lands inkomsten blijft gunstig, zij nemen ge stadig loc, niettegenstaande de veiflaauwing van het handels verkeer ten gevolge der krisis, waarin de volksbcdrijvjgheid van eenige landen laatstelijk is geraakt, en niettegenstaande de ver laging der invoerregten, welke ik heb verordend, vooral ter gunste der voorwerpen van algemeene consumtie en der artike len, welke voor de ontwikkeling der nijverheid noodig zijn. Het tot stand brengen van nieuwe middelen voor iiet verkeer te land en ter zee, gepaard aan de diensten, welke reeds door andere met dat doel opgerigta ondernemingen worden bewezen, zal rot vermeerdering van den nationalen rijkdom bijdragen. De staatsinstellingen, waaraan het rijk zijne bestendigheid verschuldigd is, cn waaraan het zijne grootheid in de toekomst zai te danken hebben, in stand honden de eendragt onder alle Brazilianen aapkweeken door wijzeen regtvaaidige maatrege len het onderwijs verbreiden en de goede zeden onder het volk bevorderende ontwikkeling van 's lands oneindig groote hulpbronnen bespoedigen, dat zijn de doeleinden mijner aan houdende zorg, en nu, gelijk altijd, is mijn streven ook het uwe. Indien de constitutionele staatsmagt in den zelfden geest werk zaam blijven en elkander in de vervulling barer verhevene taak de hand bieden, zal ons vaderland zich verheffen tot dien trap van welvaart, waartoe alle volken geroepen zijn, wanneer zy zich erkentelijk betoonen voor de weldaden van de Voorzienig heid, welke zoo mild voor Brazilië is geweest, wegens de hier te lande heerschende zedelijkheid, arbeidzaamheid en eerbied voor de wetten." De boven aangekondigde voordragt tot invoering van het burgerlijk huwelijk heeft hare aanleiding in een onlangs tejRio- Janeiro gebeurd voorval. Een huisgezin van de protestantsche landverhuizers uit Duitschiaud kwam aldaar; de vrouw geraak te weldra in betrekking met eenen inlander, ging op diens aan raden tot de katholieke kerk over, en deed toen bij de kerkelijke overheid aanzoek om ontbinding van het in haar vaderland aangegane huwelijk. Aan dit verzoek, gegrond ep de voor schriften der kerkvergadering van Trente, welke in Brazilië in huwelijkszaken nog gelden, werd door den bisschop van Rio- Janeiro voldaan. Zoo stonden alle protestantsche huisgezinnen aan ontbinding bloot, hetgeen de algemeene zedelijkheid bena- deelen en duitsche landverhuizers afschrikken moest. In de laatste tien jaren zijn de ontvangsten der braziliaan- sche schatkist verdubbeld, zonder dat er nieuwe belastingen in gevoerd zijn, en niettegenstaande eene aanmerkelijke verlaging der belastingen op de consumtie, welke het voornaamste mid del tot stijving der schatkist uitmaken. In dat tijdvak is het geraamde bedrag der inkomsten telkens door de werkelijke ontvangsten overtroffen, en heeft geene van de jaarlijksche staatsbegrootiugen een te kort opgeleverd. Kngeland. Londen 22 junij. De heer Gibson heeft zijn voornemen ken baar gemaakt om een voorstel in te dienen, strekkende tot afschaffing van de bestaande belasting op het papier. De heer Disraeli heeft verklaard, dat het geenszins in zijne bedoeling ligt om deze belasting in stand tc houden, maar dat de regering alsnog hare opbrengst niet kan ontbeeren. De meerderheid der leden van het huis der gemeenten heeft daarmede genoegen genomen. Eergisteren diende voorrie regtbank alhier de zaak van de boekhandelaars Truelove en Tchorzewski, door den staat ver volgd wegens het uilgeven van boekwerken, waarin Napoleon 111, keizer der Eranscheri, wordt gehoond cn gelasterd. In.de beide zaken werd het niet schuldig uitgesproken, nadat de be klaagden verklaard hadden dat het hunne bedoeling volstrekt niet was den politieleen moord te verdedigen, en dat zij den ver koop der geïncrimineerde geschriften niet hadden voortgezet. Met de Africa zijn 12,000 dollars aan specie en berigten uil New-York tot 9 dezer ontvangen. Nieuwe klagten omtrent de britsclie kruisers had men niet vernomen.cn het was reeds gebleken dat vele van de vroeger vermelde feiten verdicht en overdreven waren. De opgewondenheid verminderde dus en ook de senaat was minder oorlogzuchtig gestemd. Den7den verwierp dit ligchaam het voorstel om tien nieuwe kanonneer- sloepen te bouwen, en vergenoegde het zich met zijne goedkeu ring te schenken aan den bouw van zes stoonibooten voor de chinesche stat ions. Den zelfden dag verwierp de senaat met 40 tegen 6 stemmen ook een voorstel om den president te magti- gen in zekere gevallen kaperbrieven af tc geven. Dezer dagen is eene handteekeuing van Shakspeare, door hem zelveu op een hypotheek-acte van $en huis in Blackfriars, den II maart 612, geplaatst, en als de schoonste bekend, al hier voor 315 p. st. door den heer Bones, voor het britsche mu seum, gekocht. The morning advertiser deelt een brief mede, om de aan dacht van Engeland te vestigen op het ongelukkige lot van miss Margaret Edith E. Nelsou, achternicht van den held van Tra-^ lalgar en het eenige lid der familie van den vlootvoogd, dat den naam van Nelson nog draagt. Toen de oorlog met Rusland uitbarstte, was miss Nelson onderwijzeres bij eene russische familie. Dc oorlog in de Krim dwong haar naar Engeland terug te keeren, waar zij zich thans in zeer kommervolle omstandigheden ophoudt. Mevrouw Ristori heeft door hare voorstelling van Phe- dra grooten indruk gemaakt, en zal nu opdcnSt. James schouw burg achtervolgens de hoofdrollen in Medea, AdrienneLecou- vreur en Ottavia vervullen. EBeiieinarken. Kopenhagen 21 junij. liet bevestigt zich dat het kabinet onlangs tot de buitenlandsche hoven eene memorie over de deensch-duitsche kwestie heeft gerigt, ten behoeve van hare interventie in deze aangelegenheid. Voorzoo ver men bier weet heeft dit verdoek geen gunstig gehoor bij die mogendheden ge vonden, daar deze bij hare reeds vroeger geuite meening blijven volharden, dat deze kwestie van uitsluitend duitschen aard is, DllitSclllHIIll, Weenen 21 junij. Er wordt thans druk gearbeid aan eene nieuwe regeling der briefporten voor de gansche monarchie. Men meent zeker te weten dat er een gelijkvormig tarief zal worden ingevoerd. Van de grenzen wordt gemeld, dat er op nieuw versterking van geregelde turksche troepen in de llerzogewina is aangeko men, en wel van tien bataillons, en dat uit dien hoofde wel aan geenen nieuwen aanval der Montenegrijnen zal worden ge dacht; dat ook de oprigting van vrijcorpsen goeden voortgang heeft, en vooral door de groote turksche grondbezitters zeer wordt bevorderd, van welke sommige zelfs het in dienst stellen en uitrusten van 40 a 50 ruiters hebben bekostigd. Intusschen wordt tevens uit dat oord gemeld, dat de rajahs, dat is, de christelijke onderdanen van de porte, zich nog steeds van wapenen trachten te voorzien, en daarin zelfs door de niet zeer vermogende Turken worden ondersteund, als die zich, evenzeer als de christenen, over onderdrukking van de zijde hunner meer vermogende landgenooten meenen te kunnen beklagen. Ook hebben de bewoners van Iwanska, Glodina en Dobrina de wapenen nog niet afgelegd, evenmin als die van Gormca en Podgorse. De bassa van Bihac had eenige gewapen de manschap afgezonden om, langs een vredelievenden weg, de ontwapening dezer twee laatstgenoemde plaatsen te bewerken doch deze zijn daarin niet geslaagd, en overeenkomstig de hun gegevcne bevelen onverrigter zake teruggekomen, vermits men lot eiken prijs eenen nieuwen bloedigen strijd wil verhoeden. De lust tot landverhuizing in Zuid-Duitschland, alsmedo langs den Midden-Rijn, is bereids zeer verminderd. Behalve de ongunstige berigten die van de meeste der vroegere landverhui zers uit Amerika zijn ontvangen, draagt tot deze vermindering ook veel bij, dat ten gevolge van het gebrek aan handen, tegen woordig in Duitschland de handwerkslieden en boerenknech ten bijna het dubbele dagloon'van vroeger verdienen. Berlijn 22 junij. De liederlafels teErankfort, ten getale van tien, hebben gisteren middag een gemeenschappelijk zangers feest gegeven. Het aantal leden dat hieraan heeft deel genomen bedroeg 625, en waarschijnlijk waren niet minder dan 20,000 personen van heinde en verre naar het stadsbosch heen ge vloeid om bij dc uitvoering tegenwoordig te zijn. Als eene bijzonderheid moet nog vermeld worden dat geene policie daar bij aanwezig was en niets de orde en rust eener zoo talrijke ver gadering heeft gestoord. Te Dantzig heeft zondag een hevige brand gewoed. 55 gebouwen, waaronder aanzienlijke fabrieken en eene syna goge, werden een prooi der vlammen. De schade wordt op cir ca een mi lliocn th. begroot. Fran Strijk- Parijs 21 junij. Gisteren is te Saint Cloud een ministerraad gehouden onder het voorzitterschap des keizers, waarin over verscheidene belangrijke zaken moet gehandeld zijn. Ook moet daarin sprake zijn geweest van de oprigting eeuer afdeeling voor de algemeene veiligheid bij het ministerie van binnenlandsche zaken, terwijl de reorganisatie van Algerie almede op nieuw ter sprake zou zijn gebragt, Dingsdag zou de conferentie hare zevende zitting houden doch deze moest uitgesteld worden wegens eene ernstige onge steldheid van den turkschen gevolmagtigde, Fuad-pacha, die aan een keelgezwel lijdt. Niet minder dan acht geneesheeren hebben een consult over hem gehouden. Overigens schijnt men in de conferentie ingezien te hebben, dat, om tot eene overeenstemming te geraken, die er tot dusver niet gehecrschl heeft, elk der mogendheden iets zal moeten toe geven. De gevolmagligdeu moeten dan ook, na hunnedepeches aan de respectieve regeringen, van deze instructien in dien zin ontvangen hebben. Naar men verhaalt heeft de keizer aan den generaal Espi- nasse, ter gelegenheid van het ontslag aan hem gegeven, een eigenhandigen brief geschreven, waarin hij hem zijn dank be tuigde voor de diensten en dc trouw aan hem bewezen, welke hij op de regten prijs wist te schatten. Tot zijne smart zag hij zich genoodzaakt een offer te brengen aan de openbare meening, welke niet scheen te willen dulden dat een generaal aan het hoofd van het ministerie van binnenlandsche zaken staat. Men voegt er bij dat de generaal Espinasse den keizer daarop in eer biedige bewoordingen zijne verbazing heeft te kennen gegeven, over het nemen van dien maatregel ten gevolge eener dergelijke oorzaak. Men wil dat de halfofliciele dagbladen van ter zijde uit- noodiging hebben ontvangen om tegen Engeland en Oosten rijk te velde te trekken. Zelfs de onafhankelijke bladen moet men, naar verhaald wordt, hebben te kennen gegeven, dat eena bestrijding van de staatkunde der regering dier beide landen aan hooggeplaatste personen zeer aangenaam zijn zou.

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 2