MIDDELBÜRGSCHE COURANT. N°- 72. Donderdag 1858. 17 Junij. üimtmlcmösclje tijhingcn. Öuitcnlitnöscljc tijdingen. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Ylissin- fcn geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is f 3franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekendma kingen enz.van één tot zes regels f 1,50voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Yoor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van woensdag avond 8 ure. middelburg AG junij. Morgen namiddag van 7 tot half negen uur zal door het mu ziekkorps der dienstdoende schutterij alhier eenige muziek stukken op het Molenwater worden uitgevoerd. Uithoofde van de aanhoudende en drukkende hitte, welke tegenwoordig heerscht, wordt aan de werklieden van's rijks marinewerf te Vlissingen, een rusttijd verleend van voormid dags 11 ure tot des namiddags half drie urede daardoor verlo ren uren worden des avonds door later werken ingehaald. Muandag namiddag is op de reedevan Vlissingen opgevischt het lijk van een man, hetwelk door den gevorderden staat van ontbinding waarin het verkeerde, geheel onkenbaar was. Maandag is voor den hoogea raad, kamer van strafzaken, behandeld de zaak van P. Panny, huurkoetsier en herbergier te Goes, die zich in cassatie heeft voorzien tegen een arrest van het provinciaal geregt-shof in Zeeland van den 2G april 11.waar bij bij ter zaie van hevige schoppen eu stompen op de persoon van J. Polvliet, ten gevolge waarvan deze is overleden, en mitsdien ter zake van moedwilligen doodslag, is veroordeeld tot-eene tuchthuisstraf van acht jaren. Na dat de raadsheer Voorduin omtrent deze zaak het verslag had uitgebragt, heeft de advocaat van den requirant, mr. D. van Eek, twee middelen van cassatie voorgedragen en ontwikkeld. Den 16 dezer zal de advocaat-generaal Römer zijne conclusie voordrageu. Z. M. de koning is zaturdag avond te Rotterdam gearriveerd, en na het terrein van den brand in oogenschouw te hebben ge nomen, naar 's Gravenhage vertrokken en aan het stations gebouw aldaar door Z. IC. H. den prins van Oranje opgewacht, die des ochtends uit Leyden was aangekomen. Z. M. de ko ning zal zich, na verloop van eenige dagen, weder naar het Loo begeven, en vermoedelijk aldaar een geruimen tijd ver blijven. Z. D. 11. prins Nikolaas van Nassau is ook dien avond met den gewonen spoortrein van 101 ure van Rotterdam te 's Hage aangekomen, en heeft in het Hotel de 1' Europe zijn intrek ge nomen. Zondag morgen is Z. D. H. bij Z. M. ten gehoore ont vangen. Vervolgens heeft de vorst bij de overige leden der koninklijke familie zijne opwachting gemaakt. Z. D. H. wordt vergezeld door den baron Reineca, adjudant van den hertog van Nassau en generaal majoor. Des namiddags heeft Z. M. de koning den prins met een open rijtuig van het hotel afgehaald en vervolgens naar het Huis ten bosch geleid, waar Z. M. hem aan de koningin heeft voorge steld. Het groot diner en gala teu hove, waaraan ook prins Nikolaas heeft deel genomen, heeft tot 8 ure geduurd. Als- toen is Z. D. H. naar zijn hotel teruggereden. Kort daarna echter heeft de prins, vergezeld van den nassauschen generaal majoor baron Reineca, en 'skouings adjudant, jhr. Dumonceau, die gedurende 's prinsen verblijf door Z. M. aan H. D. is toege voegd, zich naar Scheveningen begeven, waar wederom eene buitengewone drukte heerschte. Z. D. H. heeft eenigen tijd op het groot stedelijk badhuis vertoefd en eene wandeling langs het strand gedaan. Maandag middag heeft de prins, begeleid door Z. M. den koning en Z. IC. H. den prins van Oranje, eene inspectie gehouden over de kazernen van het regement grena diers en jagers en van het regement dragonders. Des namid dags hebben HH. KIC. HH. prins en prinses Prederik op hun buitenverblijf Bakkershagen aan den leidschen straatweg een groot diner ter eere van Z. D. H. gegeven. Men verneemt dat er valsche bankbiljetten in omloop zijn de tot dusver ontdekte, ten getale van 8, zyu allen van f 25 en gedagteekend 16 februarij 1857, zij voeren de handteekening van de heeren Eock, president, Crommelin en Melvil, directeu ren, Croockewit, secretaris. Hel nommer is verschillend, doch steeds in de 800 of 900. Wij vernemen, zegt De stoompost. dat voor den spoorweg van Maastricht naar Luik net aanvankelijk nedergelegde waar borgkapitaal van f25,000 op 30 mei j l. met eene waarde van f 50,000 aangevuld is. Op verscheidene plaatsen, voornamelijk in Groningen en Drenthe zijn op het laatst der vorige week verkwikkende regens gevallen, op sommige plaatsen vergezeld van zwaar ouweder. Te Winschoten is de bliksem geslagen in de vensterglazen van de behuizing door H. de Jonge, vleeschhouwer aldaar, bewoond. Zeventien ruiten zijn er verbrijzeld, waardoor de bliksem zich, zoo het schijnt, eenen ingang heeft gebaand, daarna het houten beschot in die woning uit zijn verband gerukt, en zich vervol gens eenen uitgang door den boezem van den schoorsteen ge maakt heeft. Twee der in het vertrek aanwezige personen zijn, hoewel in geringe mate, door den bliksem getroffen. Te Odoorn sloeg de bliksem in het huis van den smid H. van Gerner, be woond door J. Kalter, waardoor in weinige oogenbükken het geheele gebouw in de asch is gelegd alleen de levende have en eene kist heeft men kunnen redden. Te Wijster onder de ge meente Beilenis de bliksem in een molen geslagen en heeft dien totaal verbrand. De rogge en boekweit staan in geheel Twenthe zoo schoon als in verscheidene jaren niet het geval was. De zomervruchten beloven ook veel, maar met de weide- en hooilanden is het allertreurigst gesteldveleu moeten hunne akkers afmaayeu om voor het vee levensvoorraad te verkrijgen. Eenige jaren geleden vielen een metselaar, die bezig was kalk te blusschen, eenige droppels kalkwater in het eene oog, het welk hij teD gevolge daarvan verloor. Dezer dagen is bij gelijk- soortigen arbeid den ongelukkige aan het andere oog een gelijk ongeval overkomen, zoodat hij thans byna volslagen blind is. Het zal niet ondienstig zijn hierbij het middel kenbaar te maken, hetwelk de wetenschap aan de hand geeft tot herstel van zoo danige ongevallen men moet namelijk het binnenste van het oog betten met sterk gesuikerd water, dat men druppelsgewijs tusschen de oogleden laat glijden. Het suikerwater heeft de eigenschap dat het den kalk oplost en wegspoelt, en dien ten gevolge ook de nadeelige gevolgen van die scherpe stof op het oog voorkomt. Men kan dit eenvoudige middel niet genoeg aan werklieden, bazen, aannemers in een woord aan iedereen aanbevelen. Benoemingen en beoluiten. Bevorderd, bij besluit van 10 dezer, de officier van ge zondheid der 1ste klasse J. van Hattum, met den 1 julij aan staande, tot dirigerenden officier van gezondheid der 2de klasse bij 's rijks zeemagt; en bij besluit van 9 dezer zijn de officieren van gezondheid der 3de klasse bij 's rijks zeemagt G. van Over- beek de Meijer en A. de Meijer, met ingang van 16 dezer, tot officieren van gezondheid der 2de klasse, met bepaling dat zij zullen rang nemen, de eerste tusschen de officieren van gezond heid der 2de klasse L. J. de Kauter en C. E. E. Hommel, en de tweede tusschen de officiereu van gezondheid der 2de klasse H. C. Steenbergen en W. J. Cramer van Baumgarten. liantongercgt 4e Middelburg. Bij vonnissen van den 15 dezer zijn 1. E. en M., ter zake van het uitstorten van een secreetbak in een sloot of modderpoel, in de kom der gemeente Nieuwland, zijnde geeue door burgemeester en wethouders daartoe aange wezene plaats, zonder dien inhoud te hebben in deu grond ge dolven, veroordeeld ieder in eene geldboete van f 1, bij wanbe taling ieder tot 1 dag gevangenis en solidair in de kosten. 2. P. en W., ter zake van het alleen en zonder eenig opzigt laten staan van paarden, gespannen voor wagens, op de open bare straat, veroordeeld ieder in eene geldboete van f 3 en de kosten. 3. I., wegens het zich ophouden met waarzeggen, veroor deeld in eene geldboete van f 6 en de kosten. 4. B., wegens het arglistig weg nemen en zich toeeigenen van eenig dor en ander hout, toebehoorende aan en aizoo ten nadeele van deze gemeente, veroordeeld tot eene gevangenis straf van 3 dagen en de kosten. 5. S., ter zake van het wateren op de openbare straat binnen het bebouwde gedeelte dezer gemeente, anders dan in de daar toe bestemde bakken, veroordeeld in eene geldboete van f 1, bij wanbetaling tot 1 dag gevangenis en de kosten. 6. C., wegens het niet zorgen van den voerman, terwijl hij mestspecie vervoerde, dat er niets uit den wagen op de straat gestort werd, veroordeeld in eene geldboete van f3, bij wanbe taling tot 1 dag gevangenis en de kosten. 7. S., wegens het bij het varen met zijn boeijerschuit, zijnde een binnenschip, door de haven, een anker in de haven gewor pen te hebben, zonder door opkomenden tegenwind of onvoor ziene rampen genoodzaakt te zijn geworden te ankeren, en in alle geval niet gezorgd te hebben dat daardoor de vaart van andere schepen niet belemmerd werd, veroordeeld in eene geld - boete van f3, bij wanbetaling tot 1 dag gevangenis en de kosten Afloop verlioopingeri ea aaubestedlngen. Vlissingen 16, junij. Gisteren is alhier ten raadhuize der gemeente aanbesteed, het reinigen van de straten, kaaijen, havens en pleinen in de ge meente benevens alles wat tot de dienst der mestspecien betrek king heeft, en zulks voor den tijd van zeven jaren ingaande den 1 julij 1858. Aangenomen door A. Boogaert alhier, tegen be taling eener jaarlijksche som van f1210, ten bate der gemeente. Tliermouietersiand. 14 junij 's middags 3 ure. 91 gr. v 's avonds 11 o 76 15 o 's morgens 7 u 80 's middags 1 v 91 's middags 8 92 a v 3s middags 6 86 a 's avonds 11 76 16 n 's morgens 7 76 u u 's middags 1 93 r 's middags 3 n 92 a 's middags 6 v 86 u Kneeland. Londen 14 junij. The times verheugt zich wel over de gerust stellende verzekeringen, door twee ministers ten opzigte der krijgstoerustingen in Frankrijk gegeven, maar blijft echter vol- houden dat de daarvoor gekoesterde vrees niet ongegrond was en zoowel iu Frankrijk alsinEugeland tot alle standen der maat schappij was doorgedrongen. /'Alle verzekeringen ter wereld, zegt The times, het zij die aan de overzijde van hef. kanaal in keizerlijke manifesten, of aan deze zijde in ministeriele redevoe ringen gegeveu worden, vermogen den indruk niet uit te wis- sehen, door die onafgebrokene bedrijvigheid eener mogendheid te weeg gebragt, die slechts een of twee suikereilanden in de Nieuwe wereld eu eenige onbeduidende vestigingen op de kust van Indie bezit." De verzekering der ministers dat wij binnen een kort tijdsbestek eene vloot in het kanaal zullen kunnen vereenigen, in staat om elke andere vloot het hoofd te bieden, heeft den steller van het artikel in genoemd dagblad nog meer gerustgesteld dgu de scherpe berispingen tegen degenen die valsche geruchten verspreiden en daardoor ouze bondge- noolen tegen ons in het harnas jagen. De vorige week woedde hier een geducht onweder, dat vooral in het oostelijk gedeelte der stad veel schade heeft aange- rigt. De bliksem sloeg onder anderen onder een troep schapen

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 1