MIDDELBÜRGSCHE COURANT. i\°- 70. Zaturdag 1858. 12 Junij. vianiionöigimjcn ümimtlanöscl]e tijdingen. Deze courant verschijnt des diugsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en "Vlissin- gen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,40. De inzending van advertentieu kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekendrn kingeu enz., yan één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt koutant. Editie van vrijdag avond 8 tire. VAN HEI RIJKSBESTÜl'll,PROVINCIALE EN GE5IEENÏEBESTDREN. Be!ien<luialdug. De burgemeester en wethouders van Vlissingen; Maken bekend, dat de Kermis of Jaarmarkt binnen die gemeente, dit jaar zal aanvangen op maandag den 19 julij aan staande, en eindigen op zaturdag daaraanvolgendezullende er geene bedelaars, horoscooptrekkers, loterijspelers, houders vau draaiborden of kwakzalvers op gezegde kermis worden toe gelaten, of zulke personen die, voor zoo ver gevorderd, van geen patent voorzien zijn. Wordende de kooplieden enz. uitgenoodigd, om zich tijdig en wel uiterlijk vier dagen voor den aanvang, in persoon of met franco brieven en met opgave der hoegrootheid hunner tenten of kramen, in nederlandsche maat, bij de marktmeesters aan te melden. Vlissingen den 8 junij 1858. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENEELS. De secretaris, MABILOT. S&icidelEmrg JLi juiiftj. Wij geven thans een meer volledig overzigt van den uilslag der verkiezingen dan wij in de tweede editie van ons vorig nommar hebben kunnen opnemen. Zuidhorn. Herkozen de heer G. lleinders, met 391 van de 505 stemmen. Appiugadam. Herkozen de heer J. E. Zijlker, met 894 van de 1093 stemmen. Assen. Herkozen mr. P. van der Veen, met 540 van de 703 stemmen. Leeuwarden. Herkozen dr. W. H. Idzerda, met 826 van de 1488 geldige stemmen. Sneek. Gekozen jlir. W. H. Lycklama u Nyeholt, in plaats van jlir. mr. P. B. J. Vegelin van Claerbergen, met 700 van de 1323 geldige stemmen. Mr. A. E. Jongstra bekwam 558 stemmen. Dokkum. Herkozen de lieer J. T. ter Bruggheu Hugenholtz, niet 469 van de 597 stemmen. Zwolle. Herkozen mr. J. P. P. baron van Zuijlen van Nyevelt met 679 van de 1086 uitgebragte stemmen. Almelo. Herkozen mr. G. M. van der Linden, met 586 van de 758 geldige stemmen. Zutphen. Herkozen mr. W. 11. Dullert, met 985 van de 1235 geldige stemmen. Arnhem. Herkozen iE. baron Mackay, met 987 van de 1096 geldige stemmen. Nijmegen. Herkozen jlir. J. A.C. A. van Nispen van Seve- naer, met 1049 van de 1126 stemmen. Tiel. Herkozen mr. J. M. de Kempenaer, met 539 van de 941 stemmen. Jhr. B. van Merlen bekwam er 360. Amersfoort. Herkozen mr. A. M. II. van Ascb van Wijck, met 865 van de 1479 geldige stemmen. Mr. A. W. Engelen bekwam er 541. Utrecht. Geene beslissing. Ingekomen 1294 geldige stem men, aldus verdeeldmr. N. P. J. Kien (aftredend lid) 572 stem men, mr. J. L. B. de Muralt, 376 stemmen en mr. B.J. Lintelo de Geer van Jul phaas, 298. Herstemmiug tusschen beide cerst- genoemden. Hoorn. Herkozen jhr. mr. D. van Akerlaken, met 762 van de 884 steramen. Haarlem. Herkozen mr. J. Heemskerk Bz., met 467 van de 762 geldige stemnicu. J)e heer G. L. J. van der Huclit bekwam er 229. Amsterdam. Herkozen mr. G. C. J. van Reeneu, met 1156 en S. It. van Eranck met 706, en in plaats van den heer Baud gekozen mr. A. J. Duymaer v-au Twist, met 1169 vau de 1216 ingekomen geldige stemmen. Mr. J. L. de Bruyn Kops be kwam 468 stemmen. Leyden. Herkozen de heer P. H. baron Taets van Ameron- gen, met 571 van de 1085 geldige stemmen. Mr. J. J. Teding van Berkhout bekwam 236 en mr. A. J. Duymaer van Twist 232 stemmen. Gouda. Herkozen de heer M. A. E. 11. Hoffman, met 989 van de 1665 geldige stemmen. Delft. Herkozen mr. W. Wintgens, met 907 van de 1039 geldige stemmen. Rotterdam. Herkozen mr. A. Hoynck van Papendrccht,met 489 van de 647 ingeleverde geldige stembiljetten. Jhr. mr. E. van Hogendorp bekwam 146 stemmen. 's Gravenhage. Herkozen mr. I. P. Delprat, met 631 van de 1139 geldige stemmen. Mr. L. Metrnau bekwam 466 stemmen. Dordrecht. Herkozen mr. P. A. Sander, met 634 van de 943 geldige stemmen. Mr. A.J. Duymaer van Twist bekwam 2£0 stemmen. Middelburg. Herkozen mr. J. J. Slicber van Domburg met 556 stemmen. Op de lieeren B. P. G. van Diggelen werden 259, mr. G. Groen van Prinsterer 12, jhr. mr. L. W. A. Schuur- beque Boeije 9, mr. S. 11. Anemaet 7, mr. A. M. Becius 6, Jong stra 4, mr. J. E. Byle veld van Serooskerke 3, Henncquin 3. op zes 2 en op negentien 1 stem,uitgebragter waren 929 stem men uitgebragt waarvan 39 van onwaarde. Zierikzee. Herkozen mr. S. H. Anemaet, met 608 van de S18 geldige stemmen. Jhr. mr. J. E. Rchuurbeque Boeije bekwam 113 stemmen. Breda. Herkozen mr. K. A. Meeussen, met 1223 van de 1289 geldige stemmen. Tilburg. Herkozen mr. E. J. Jespers, met 8S0 van de 935 stemmen. Eindhoven. Herkozen mr. A. A. J. Meylink, met 955 van de 994 stemmen. Maastricht. Gekozen Ch. A. baron Bieberstein Rogalla Zawadsky, in plaats vau mr. Ch. de Limpens, met 820 van de 856 stemmen. Roermond. Herkozen mr. P. L. de Lom de Berg, met 766 van de 1254 stemmen. 's Hertogenbosch. Herkozen mr. J. L. A. Luyben. met 1029 van de 1058 stemmen. de diaconie-armen f20,000; aan het burger weeshuis f 20,000 aan de commissie tot uitdeeling van spijs aan de armen f3000 vrouwen hulpzendelinggenootschap en vrouwen hulpbijbelge nootschap ieder f6000; aan liet armbestuur van Aruemuiden f 2000aan de commissie Loon voor werk f 2000aan de Ver- eeniging lot het bezoeken der armen f4000; aan het diaconessc- huis te Utrecht f 1000; aan de vereeniging zeeuwscne Dorkas f1000; aan de Vereeniging moederlijke weldadigheid f 1000 aan de weezen van het algemeen armbestuur f1000; aan de armen van St. Philipsland f500, alles vrij van successieregie;,. Gisteren zijn per stoomboot De stad Vlissingen van Rotter dam aldaar aangebragt 120 vaatjes zilveren muntspecie ter waarde van f 1,200,000, bestemd om met Z. M. fregat de Ruy. ter, kommandant de kapitein ter zee J. C. du Cloux, te worden overgebragt naar Oost-Indie. lieden heeft de arrondissement» reglbank alhier uitspraak in hooger beroep gedaan in zake aangelegd tegen A. H, Guirot» vroeger winkelierster in liet Verkoophuis te Middelburg, thans te Amsterdam,wegens het onbevoegd verkoopen vau Brabender wormkoekjes, en haar daarbij schuldig verklaard aan genoemd feit. De regtbank heeft overwogen dat het uit de verkla ringen van deskundigen blijkt dat de onderzochte koekjes be staan uit sautoninum en suikerhoudende chocolade, ensanto- ninum in de geneeskunde als geneesmiddel bekend staat eu door de verklaring evenzeer is bevestigd, en dat bij de wet geene andere geneesmiddelen bekend zijn dan eenvoudige en za- mengestelde, en bij gemis aan eenjge bepaling dezer laatste, voor zamengestelde moeien gehouden wordeu aJJc zoodanige die door verbiuding met andere ligchamen hare natuur van eenvou dige hebben verlorendat in casu sautouinum door verbonden te zijn met suikerhoudende chocolade, zijne natuur van eenvoudig geneesmiddel heeft verloren, en uit die verbinding een zamen- gesteld ligchaam is ontstaan, dat, als geneesmiddel gebruikt wordende, een zamengesteld geneesmiddel oplevert. Zij is dien volgens, overeenkomstig art. 17 der wet van 12 maart 1818 (staatsblad no. 16) en art. 52 van het wetboek van slrafregt, veroordeeld in f 50 boete en in de kosten. Gisteren morgen omstreeks 3$ uur ontstond er brand in het stationsgebouw van den Rijnspoorweg te Rotterdam, met dat ongelukkig gevolg, dat het gansche gebouw alsmede een ge deelte van het zich daarin bevindende materieel is afgebrand. Men schrijft ons uit Zierikzee: Het vyfde Zeeuwsch muzijk- feest is 11. maandag hier onder de gunstigste vooruitzigten op welslagen aangevangen. De dames en heeren, medewerkende::, uit de verschillende provinciën, werden opliet Zijpe aan de stoombooten opgewacht door eenige leden van het cominitté en commissarissen van orde, terwijl er voor genoegzame rijtuigen gezorgd was oin allen te vervoeren. Ten half een ure werd eêne eerste repetitie gehoudeu, welke al dadelijk goede verwachtin - gen van de uitvoering deed koesleren. Des avonds werden de vreemdelingen door het commitlé, bij monde van den voorzitter, den lieer mr. van der Lek de Clercq, verwelkomd, waartoe da heeren en dames, medewerkenden, in de zalen van het gebouw De cendragt vereenigd en verscheidene andere ingezetenen ver schenen waren. Een geruimen tijd werd hier in feestelijke stem ming doorgebragt. Heden morgen is iu de Nieuwe kerk de eer ste repetitie gehouden met choor en orchest, die algemeen heelt voldaan; de lokaliteit zoo wel als de doelmatige inrigting van het gebouw wordt zeer geroemdde solopartijen zijn, zoo als w; mogten verwachten, uitstekend goed bezethet orchest is voor verreweg het grootste gedeelte zamengesteld uit meesters, e:. de choren blijken in alle plaatsen goed ingestudeerd te zijn. i> - veudien wordt liet feest door buitengewoon fraai weder begun - stigd. De stad is feestelijk met vlaggen versierd en de inwo ners verkeereu in groote drukte en spanning. In mijne volgende hoop ik u een verslag der feestviering mede te deelen. Te Leyden, 's Gravenhage en elders circuleren adressen, be - reids van vele handteekeningen, waaronder van hooggeplaatste personen, voorzien, aan de synode der hervormde gemeente, lot bekoming van het regt om predikauten enz. te kiezen, zoo als vervat is in het kerkelijk reglement, waarvan voor dat ge deelte tot heden nog geene uitvoering is gegeven. Men meldt van het Kralingsche veer den 8 dezer De vangst van zalrn krijgt weder een gunstig aanzien giste ren en heden zijn er op beide markten alhier ongeveer 500 stuks aangebragt, waaronder vele van bijzondere grootte. De leven dige kooplust voor hel buitenland voerde de prijzen in Looge mate op, vooral de verzeuders naar de duitsclie badplaatsen i koelden er velen aan, die in manden en kisten, goed van ijs voorzien, per stoomboot werden verzonden. De aanvoer van steuren gaat die van het vorige jaar verte boven, deze vinden voor het meerendeel hunne koopers bij de verzenders naar En- 1 geland. Door mevrouw de wed. A. M. J. Schorer dezer dagen alhier overleden is, behalve aan particuliere legaten, gelegateerd aan De hoop dat de zoo dikwijls herhaalde veen- en heidebranden eindelijk hun toppunt, hadden bereikt, is heiaas niet verwezen lijkt, daar men te ilardenbergh in onderscheidene riglingeu wederom aanzienlijke branden waarneemt, die bij eeue verder (aanhoudende droogte onvoorzienbare gevolgen uOft^é:en kunneu hebben, /f /w

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 1