!d Ruyter, kommandant kapitein ter zee J. C. du Cloux, bestemd naar Oost Indie, een detachement sterk 150 onderofficieren en manschappen, hetwelk zal [gesteld worden onder het bevel van den luitenant ter zee 1ste klasse W. K. van Gennep met toevoe ging van den lsten luitenant der mariniers J. J. Korndorfler» beiden op voormeld fregat dienende. De officier van gezondheid 2de klasse W. Ruysch is met den 6 dezer geplaatst aan boord van Z. M. wachtschip te Willemsoord. SSurgerlijlie stand. Middelburg. Eerste huwelijks afkondiging den 6 dezerG. J. van Velt- hoven, jm. 26 j. met A. M.F. Vetter, jd. 21 j. P. Verwer, jm- 26 j. met C. S. van der Heemst, jd. 27 j. Vlissingen, van 29 mei tot 5 junij. Gehuwd: G. Verlaat, jm.36j. met M. T. Brielsma, jd. 26j. M. Vader, jm. 37 j. met N. Stijlders, jd. 30 j. Bevallen: M. Rijnhout geb. Dijkgraaf, d. H. M.Nobels geb. Gillissen, d. J. M. Leroy geb. de Brouwer, z. E. C. van Hoek geb. Nobcis, z. J. J. Fleurbaay geb. van Zwijndregt, z. G. van der Hijden geb. Siegers, z. J. M. Loois geb. Poelemans, d. C. M. van Dalsum geb. Knuppel, d. C. M. Limonard geb. Maan dag. zoon. Overleden: M. Daems, vrouw van H. Zegers, 73 j. A.den Baas.jm. 29 j. N.Walé, wed. van J.Jansen, 63 j. C. Vogelaar, wed. van L. de Koning, 81 j. J. F. Borghmans, man van M. G. Swemer, 80 j. Goes, van 29 mei tot 5 junij. Bevallen D. Verberkmoes geb. Schippers, zoon. Overleden: J. Reijnhout, man van C. Cornelisse, 77 j. J. Wiemer, man van A. Hoefman, 37 j. P. E. Bak, jd. 8 ra. P. M. Magielse, weduwn. 55 j. W. Goossen, jd. 65 j. Zierikzee, van 29 mei tot 5 junij. Gehuwd: A. van Popering, weduwn. van E. van Westen- brugge, 2S j. met E. J. Lokker, jd. 22 j. Bevallen A. van Dijke geb. van Burgh, z. A. F. Morijn geb. Wagcmakers, z. Overleden: J. Botbijl. d. 3 m. M. van Campenhout, 4 j. A. van Beveren, ongeh. z. 19 j. (te Leeuwarden.) C. Carnoelje, vrouw van D. van Lindhout, 38 j. N. Reineuberg, d. 7 j. Hulst, van 1 tot 31 mei. Gehuwd D. Mariman met J. Lambregts. P. A. Lafeber mrJ. van Sikkelerus. P. A. de Maat met M. T. Rotteveel. Bevallen E. Eeckhout geb. van Vlierberghe, d. H. M. van den Berghe geb. van Mervenne, z. C. P. Buijsrogge geb. Jans sen, d. S. Hartog geb. Levi, d. L. J. Moors geb. Janssens, Overleden A. Vonck, man van N. van de Velde, 36 jA C. 1 L. de Wolf, man van O. Voet, 51 j. F. Baert, man van N. van R umstee, 61 j. G. J. Heijgelaar, 77 j. .tïïoop verkoopingen en aanbesteilingen. Zoutelande 5 junij. De eerste grosse van eene hypothecaire obligatie groot f 1000, rentende 4 pet.'sjaars. Verkocht voor f 605. 5Ieteor«!ogische waarnemingen9 gedaan op 's rijks werf te Vlissingen. des middags 12 ure. Mei junij 1858. Wint 3° r4 |o i j* -= 22 "aj Spanning van den damp. H Laagste temperat. enverschil met de hoogste. Aanmerkingen 30 Zw.t.W ■2 763.6 17.7 0.60 8.97 0.1 11.0 +10.5 dik betrokken. 31 Z.t.W. 1 76S.6 21.6 0.64 12.02 0.0 14.0 «10.0 helder. i Z. t. O. 2 767.2 22.2 0.74 14.54 o.o 15.5 «10.0 betrokken. -2 Z\v.t.W 2 767.8 17.3 0.81 11.88 0.0 12.5 8.5 helder. 8 0. t. z. 2 765.4 25.2 0.61 14.18 0.0 14.5 "12.5 bewolkt. 4 Noord. 2 769.9 20.6 0.64 11.91 0.1 15.0 8.5 bewolkt. 5 Z. Zw. 2 767.1 21.5 0.70 13.12 0.0 15.5 «10.5 heijig dampig. Stateii*generaat. In de donderdag door de eerste kamer gehoudene zitting is hij de behandeling van het ontwerp tol verhooging van hoofd stuk V der staats begrooting voor 1858 (uitgaven tot tijdelijke in standhouding der koloniale instellingen van de Maatschappij van weldadigheid) o. a. door den heer Cremers aangevoerd dat hij den staat onverpligt achtte om den schuldeischers der maat schappij tc gemoet te komen. Hoewel gezind om de instellin gen in stand te houden, zou hij er zich tegen moeten verklaren als het gerucht waarheid bevat dat de schuldeischers het treffen eeuer eindregeling tegenwerken, om de regering als het ware te noodzaken meer te geven. Dc minister van binr.enlandschc zaken heeft het gevoelen voorgestaan, dat in de gegeven omstaudigheden de billijkheid medebrengt, de aangevraagde bijdrage toe te staan. Zoo de maatschappij plotseling wierd ontbonden, dan kon daaruit groot nadeel voor de openbare orde voortvloeijen. Er is intusschen niets anders voorgesteld dan hetgeen uit de bestaande overeen komsten voortsproot. Door de aanneming van deze voordragt verbindt men zich volstrekt niet ten aanzien van de later uit te brengen stem over de voorstellen tot regeling van dit onderwerp De staat acht zich volstrekt niet verpligt de schuld der maat schappij te voldoen. Op den staat rusten jegens de Maatschap pij van weldadigheid geene andere verpligtingen dan die welke uit de bekende overeenkomst van 1843 voortvloeijen. Wat be treft het schrijven van brandbrieven en de veroordeelingen die daarvan het gevolg zijn, de regering heeft bij herhaling getracht maatregelen te nemen om dat kwaad te verhoeden. Tot hiertoe zijn die pogingen vruchteloos geblevendat neemt niet weg dat op het aangeduide kwaad het oog wordt gehouden. Hij zal onderzoeken in hoe verre er nog maatregelen te nemen zijn, om de tucht in de koloniën zoo veel mogelijk te bevorderen. De minister erkent dat door de schuldeischers zwarigheid wordt gemaakt in de aanneming van de gestelde voorwaarden. Hij verklaart echter dat, zoo de schuldeischers mogten hopen daardoor de regering tot meerdere opofferingen te nopen, zij zich in die hoop zullen bedrogen vinden. Het ontwerp is daarna eenstemmig aangenomen, even als dat tot verhooging van het zelfde hoofdstuk der staatsbegrooting voor de bijdrage tot verlenging van het Apeldoornsche kanaal. Aan het einde der zitting heeft de nieuw benoemde commies griffier, jhr. mr. J. K. J. de Jonge, in handen des voorzitters de vereischte eeden afgelegd, en zijne betrekking aanvaard. De kamer is tot nadere bijeenroeping gescheiden. Guitenlanösclp: tijïmnjcn. Engeland. Londen 5 junij. Gisteren avond hebben de ministers in het parlement de geruchten gelogenstraft, volgens welke in ludie de verstandhouding tnsschen lord Canning en sir Colin Camp bell, veel te wenschen zou overlaten. Voorts werd aan de ver tegenwoordigers kennis gegeven, dat lord Elgin met de uitge breidste volmagt is voorzien om met China een verdrag te sluiten; en dat de redenen waarom hij noordwaarts is vertrokken aan de regering nog niet zijn medegedeeld. 70 schepen met 10,000 man bevinden zich thans in de zeeën van het Oosten. Er bestaat voornemen zoo spoedig mogelijk die magt te verminderen. De britsche gezaghebbers hebben in last gekregen zich inschikke lijk te toonen met bei rekking lot de door de amerikaansche schepen te geven waarborgen. Yeh is nog te Calcutta en zal niet naar Engeland worden gebragt. Bij de beraadslaging over het voorstel van den heer Roe. buck betrekkelijk het plan tot doorgraving der landengte van Suez zeide de kanselier der schatkist, dat het engelsche gou- verment nooit zijne magt in Turkije gebruikt had om te belet ten dat door den sultan concessie tot die onderneming wierd verleend. De juistheid dézer bewering werd door sommige leden, op grond van algemeen bekende feiten, in twijfel getrok ken, en daarom vroegen zij mededeeling van de briefwisseling welke uoor Hr. Ms. gouvernement met zijnen gezant te Kon- stantinopel en met andere regeringen over de doorgraving der landengte van Suez gevoerd is. De kanselier der schatkist vroeg toen tijd om te kunnen onderzoeken of aan dat verlangen zou kunnen worden voldaan. Thans heeft de regering verklaard de overlegging der bedoel de stukken te moeten weigeren, omdat de openbaarmaking der- zelve nadeelige gevolgen zou kunnen hebben. Door het, lagerhuis is, eenige dagen geleden, op voor stel van een lid, den kapitein Vivian, het volgende besluit genomen: //Hoewel door de onlangs te werk gestelde zamen- srnelting der onderscheiden takken van de administratie der landmagt het beheer van het krijgswezen in het algemeen in zekere mate verbeterd is, bestaat er nog verdeeling der ver antwoordelijkheid en ten einde de leidiug van het krijgswezen krachtiger en doelmatiger te maken, dienen het departement van oorlog en het opperbevel over de landmagt onder het be stuur van één verantwoordelijken minister gesteld te worden." Dit voorstel werd tegen den wensch der bewindslieden aange nomen, doch met eene meerderheid van slechts twee stemmen (106 tegen 204.) In de zitting van dat huis van eergisteren heeft de rege ring verklaard niet voornemens te zijn om aan dat besluit, door de vergadering in eene zoo gewigtige aangelegenheid met eene zoo geringe meerderheid van stemmen genomen, gevolg te geven. Geen afgevaardigde mag in het lagerhuis zitting nemen alvorens bewezen te hebben dat hij door het bezit van een be paald vermogen onafhankelijk is en tot 4en gegoeden stand behoort. Deze bepaling wordt echter ontdoken, daar dikwerf, gelijk van algemeene bekendheid is, het bewijs van de gegoed heid met valsche verklaringen wordt geleverdook is het een erkend feit, dat Schotland over het geheel even goede vertegen woordigers in het lagerhuis heeft als de overige deelen des rijks, hoewel het in de verkiezing niet aan het vereischte van gegoed heid gebonden is, Iiicrom wordt die bepaling door de liervor- mingsgezinden als eene nuttelooze beperking van de vrijheid der kiezers beschouwd, en is door den heer Locke King in het lagerhuis eene bill tot afschaffing daarvan ingediend. Dit voorstel was reeds in de vorige parlementszitting gedaan, maar vond destijds bij het liberale bewind van lord Palmerston tegenstandthans is het ondersteund door het conservatieve ministerie en met 222 tegen 109 stemmen aangenomen, hoewel bet door sommige ultra-conservatieve leden bestreden werd. voo r dezen werd onder anderen aangevoerd, dat dit punt niet afzonderlijk diende behandeld te worden, maar een deel moest uitmaken van de voordragt tot wijziging van het kiesstelsel en van de zamenstelling des parlemenls, welke door het tegen woordige, gelijk door het vorige ministerie toegezegd waszij waarschuwden tegen stukgewijze hervorming, waardoor het onderlinge verband der staatsinstellingen ligtelijk verbroken wierd. Hierop antwoordde een van de bewindslieden, dat het tegenwoordige ministerie zich niet bepaaldelijk heeft verbonden om dadelijk eene voordragt tot parleraentshervorming in te dienen, dat het tijd behoefde om deze gewigtige aangelegenheid rijpelijk te overwegen, en dat het intusschen het tot stand ko men van beperkte maar nuttige verbeteringen, als de voorge slagene, niet tegenhouden wilde. In dc zelfde zitting van.het lagerhuis heeft de kanselier der schatkist op eene vraag van den heer Kinglake geantwoord, dat de onderhandelingen van den keizer van China nog niet afgebro ken zijn, maar geweigerd zich verder over die zaak uit te laten. "Uit statistieke opgaven blijkt, dat gedurende vijftien met 1857 eindigende jaren, 12,761 voor den handel bestemde sche pen, gezamenlijk van 2,482,179 tonnen, in het Vereenigd ko ningrijk gebouwd zijn, namelijk 1805 stoom- en 10,156 zeilsche pen. Het jaar 1857 onderscheidt zich inzonderheid door drukken aanbouw, naardien toen 228 stoom-en 1050 zeilsche pen van de verschillende werven zijn te water gelaten, welke aanbouw alleen door dien in het jaar 1S55 overtroffen wordt, terwijl die overigens bestendig toenemende is geweest. De oostersche club heeft een luisterrijk gastmaal gege ven ter eere van den generaal A. Wilson, den verwinnaar van Delhi. Dank zeggeude voor den feestdronk, te zijuer eere in gesteld, heeft genoemde generaal gewezen op de gewigtige diensten, welke de britsche krijgsmagt in de Indien heeft bewe. zenop de voorbeeldelooze bezwaren, met welke zijne soldaten te worstelen hebben gehad eu de ontbeeringen, welke zij heb ben moeten verduren. Hij heeft zich onbezwaard geacht, tc kunnen verklaren, dat zij desniettegenstaande de loffelijkste gehoorzaamheid hebben betoond, en tevens eene strijdlust welke bezwaarlijk heeft kunnen worden in toom gehouden, tot dat zij tot een gewepscht doel konde leiden. Hij heeft tevens verklaard, dat., bij het bestormen van Delhi, en nog in de hitte van den strijd, geene vrouw, noch kind, door de britsche even min als door de inlandsche soldaten, ouder zijn bevel, is gedeerd. Zijne redevoering is met een groot gejuich beantwoord. Van tijd tot lijd wordt de orde in Belfast, in Ierland, op eene ergerlijke wijze gestoord, en wel ter zake van godsdienstige partijzucht. Zoo gemeld wordt, geven het ter aarde bestellen van lijken, en de meerdere of mindere daarbij gebruikelijke pleg- tigheden daartoe aanleiding. Woensdag is dit weder het gevat geweest, en in den avond is de wanorde zoodanig toegenomen, dat de geheele bezetting onder het geweer is geroepen om de policiebeambten te ondersteunen tot het herstel der rust, waar in zij dan ook ten deele schijnen te zijn geslaagd. Verschillende kerken en woningen van bijzondere personen zijn in dien avond nog al beschadigd geworden. De tijdingen uitlndie, per overlandmail aangebragt, zijn ongunstig voor de Engelschen. De dood van kapitein Peel en de verdelging van het door den kapitein Legrann aangevoer de corps, worden bevestigd. De Engelschen hebben voor Ba- reilly alle beschikbare strijdmagt vereenigd, maar de inlanders hebben maatregelen genomen voor een veiligen aftogt. De ge neraals Rose en Whitelock, alsmede de brigadier Macduff ruk ten naar Calpie, waar de vijand sterk is, op. De generaal Lugard blijft Kur-Sing vervolgen, doch zonder hem te kunnen bereiken. Overal zijn de troepea uitgeput en aan de grootste ontmoedi ging ten prooi. De tegenwoordige veldtogt heeft geen enkel re sultaat te weeg gebragt. De proclamatie van den gouverneur generaal heeft niet de minste uitwerking gehad op de grond eigenaren in Oude, waar 200,000 opstandelingen onder de wa pens zijn, met welke nog geen enkel ernstig gevecht gevoerd is. Overal zetten de rajahs tot den opstand aan. Het aantal Engelschen, dat in staat is om iets van vermoeijenissen van een veldtogt door te staan, is onvoldoende, om iets van gewigt tegen deze rebellen te ondernemen. De nota van lord Ellenbo- rough, (waarin de door lord Canning geproclameerde verbeurd verklaring wordt afgekeurd) wordt door bijna alle Engelschen gegispt en als belagchelijk voorgesteld. Berigten uit New York van 22 mei jl. verzekeren dat de president Buchanan aan den gezant der Vereenigde staten te Londen bevel heeft doen toekomen om van het engelsche gou-

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 2