MIDDELRURGSCHE COURANT. r 68. Dingsdag 1858, 8 Junij. Stcmlvonöigmgcn 13ittttfnlanïrsd]c tijüingcn. Deze courant verschijnt des dingsdagsdonderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Ylissiu- gen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelj van huwelijks, geboorte of doodbekendma- kingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van maandag avond 8 ure. VAN ÜET RIJKSBESTUUR,PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTUREN. Aanbesteding-. Op vrijdag den 18 junij 1858, des voormiddags ten 11 ure, zal onder nadere goedkeuring, door den commissaris des konings in de provincie Zeeland, of bij zijne afwezigheid door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofd ingenieur van den waterstaat in het 11 de district, aan het lokaal van het provinciaal bestuur te Middelburg, worden aanbesteed Het driejarig onderhoud van den rijks- dam en bijbelioorendc voorwerpen, ge legen bewesten de Suatiegeulen haven te ISatb, aanvangende met den dag der goedkeuring van de besteding en eindi gende den 1 julij 1861, met de levering van de benoodigde materialen. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving. Het bestek ligt ter lezing aan het lokaal van het ministerie vap binnenlandsche zaken, aan dat van het provinciaal bestuur van Zeeland te Middelburg, en op alle zoodanige plaatsen, al waar gewoonlijk de bestekken van waterstaatswerken in gemel de provincie ter lezing gelegd worden. Zullende den derden en tweeden dag voor de besteding, de noodige aanwijzing in loco worden gedaan, en voorts nadere inlichtingen te bekomen zijn bij den hoofd ingenieur van den waterstaat B. P. G. van Diggelen, te Middelburg en den inge nieur J. F. W. Conrad, te Goes. 's Gravenhage, den 25 mei 1858. De Minister van binnenlandsche zaken* VAN TETS. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, Zullen op dingsdag den 15 junij aanstaande, des namiddags ten twee ure, in eene der zalen van het raadhuis aldaar, in het openbaar aan de meestbiedenden bij inschrijving en opbod aan besteden of verpachtenhet reinigen van de straten, kaaijen, havens en pleinen in die gemeente, benevens alles wat tot de dienst der mestspecien betrekking heeft, en zulks voor den tijd van zeven achtereenvolgende jaren, in te gaan met den 1 julij dezes jaars en te eindigen met den 30 junij 1865. De conditiën waarop de voorschreven aanbesteding zal ge schieden, liggen ter lezing van de gegadigden ter secretarie der gemeente, van en met den 26 dezer maand, van des voormid dags 9 tot des namiddags 3 ure, zon- en feestdagen uitgezon derd, tot op den dag der aanbesteding. Vlissingen, den 15 mei 1858. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENFEi.S. De secretaris, MABILOT. Middelburg; 7 junij. Wij herinneren den stemgeregtigden voor de verkiezing van leden der tweede kamer van de staten generaal, dat de inleve ring der stembriefjes moet plaats hebben ten raadhuize alhier op morgen, van des voormiddags 9 tot des namiddags 5 ure. Aanstaanden woensdag, des namiddags één uur, zal de ge meenteraad alhier eene openbare vergadering houden, ter be handeling van de navolgende onderwerpen Missiven van gedeputeerde staten: 1. goedkeuring raadsbe sluit onderhandsche verhuring; 2. subsidie godshuizen; 3. be denkingen kohier hoofdelijken omslag; circulaire van gedepu teerde staten, lager onderwijs; missive van curatoren, aanbe veling vacature; onderzoek geloofsbrieven den heer A. H. G. Fokker; voorstel van burgemeester.eu wethouders, af- en over schrijving gemeentebegrooting 1857; concept-voorwaarden aanbesteding havenkanaal en havenwerkenbij resumtie rap port commissie invoering plaatselijke belasting gemaal; benoe ming secretaris-penningmeester godshuizen. Bij arrest van het provinciaal geregtshof in Zeeland van jl. zaturdag is P. W. Steenkamp, laatst notaris te Neuzen, (doch als zoodanig bereids bij vonnis der arrondissements regtbank te Goes ontslagen), beschuldigd van valschheid door een amb tenaar of bekleeder van een opeubaren post, in eene acte tot zijnen post behoorende, door het bedriegelijk veranderen van daarin voorkomende omstandigheden en door valsche feiten als waarheid te vermelden, en het gebruik maken van dat valsche stuk, overeenkomstig art. 280 wetboek van strafvordering ver klaard wederspannig aan de wet, met veroordeeling in al de kosten, en met last dat 's hofs arrest aan het hofgebouw zal worden aangeplakt, en de beschuldigde, te vinden zijnde, zal worden overgebragt in 's hofs gevangenis alhier. Voor het provinciaal geregtshof is heden behandeld de zaak van C. Ovaa, landman te Zouteiande, bij vonnis van den kan tonregter alhier van 20 October 1S57 veroordeeld ter zake van u het na het eindigen van den markttijd der graanmarkt, op de groote markt te Middelburg zich ophouden ter verkoop van granen," in eene geldboete van f3 ten bate dezer gemeente, of bij niet voldoening binnen twee maanden tot een dag gevange nisstraf. Daarvan is de veroordeelde in hooger beroep gekomen, en bij vonnis der arrondissements regtbank alhier van 4 februari] 1858 werd hij tot gelijke boete veroordeeldter zake van het na het eindigen van den markttijd zich ter verkoop ophoudeu op een der pleinen binnen de gemeenle Middelburg." Van dit vonnis cassatie aangeteekend zijnde, werd de zaak bij arrest vau den hoogen raad van 28 april dezes jaars verwezen naar dit geregtshof. De beklaagde werd, evenals ter beide eerste instantien, ver dedigd door den heer mr. J. van de Graft alhier. Na uitgebragt rapport door den raadsheer rar. Vaillant, heeft het openbaar ministerie gerekwireerd de bevestiging van het vonnis des kan- tonregters. De verdediger concludeerde tot vernietiging vau dat vonnis en ontslag van alle regtsvervolging. Dc uitspraak is bepaald op heden over acht dagen. 2550 w. en 2549 f.; Groede 2539 w. en 2563 f.; Tholen 2479 w, en 2484 f.; Yzendijke 2457 w. en 2476 f.; Hulst 2354 w en 2330 f.; Biervliet 2161 w. en 2150 f.; Sint Maartensdijk 2154 w. en 2164 f.; 's Heer Arendskerke 2124 w. en 2137 f-; West- kapelle 2025 w. en 1977 f.; van de overige gemeenten bedraagt de wettige bevolking minder dan 2000 zielen. Op den 3 dezer stond voor de arrondissements regtbank alhier, tweede kamer, weder te regt. W. Kassc, beklaagd van opligting, ter zake waarvan hij dan ook veroordeeld is tot eene gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden, alsmede in de kosten van het geding. De beklaagde had namelijk tegen loon van 25 cents voor zekeren persoon een brief naar een naburig gemeentebestuur ge schreven ter bekoming van een geboorte extracten verhuizings biljet, en verzocht later, onder bedrieglijk voorgeven dat een der wethouders hem had te kennen gegeveu zoodanige aanvraag op zegel moest worden geschreven, en met vertoon van een ge fingeerd biljet diens wethouders, de gelden voor dat zegel, zijne belooning en frankcerkosten, welke gelden hem in het ver trouwen der waarheid zijner opgaven zijn ter hand gesteld. Volgens den staat van bevolking op 1 januarij 1858, medege deeld bij circulaire van den commissaris des konings in deze provincie van 27 mei jl. (Provinciaal blad no. 58), bedroeg op dat tijdstip de bevolking der provincie 163,618 wettelijk en 166,385 feitelijk; en van de navolgende gemeentenMiddel burg 15,655 w., en 15,947 f.; Vlissingen 9,900 w. en 11,456 f.; Zierikzee 7260 w. en 7238 f.; Goes 5593 w. en 5622 f.; Honte- nisse 4669 w. en 4699 f.; Neuzen 2708 w. en 2897 f.; Wisse- kerke 2707 w. en 2712 f.; Axel 2587 w. en 258S f.; Zaamslag H. M. de koningin is zaturdag namiddag, met haren zoo:;, prins Alexander, na van Parijs naar Manheim te zijn vertrok ken, waar H. M. haren vader Z. M. den koning van Wurtem- berg heeft ontmoet, te 5s Hage terug gekeerd. Z. K. H. de prins van Oranje bevond zich aan het station van den hollandschen spoorweg om H. M. te verwelkomen. H. M. heeft zich onmid dellijk naar het paleis Het huis ten Bosch begeven. De minister van binnenlandsche zaken, daartoe geraagtigd bij koninklijk besluit van 29 meijl.no. 48, heeft goedgevonden, elf premien uit te loven ten behoeve der schippers van haring schepen, die in 1858 de beste waarnemingen zullen hebben ge leverd aan het Koninklijk nederlandsch meteorologisch instituut te Utrecht. Aan hem, wiens waarnemingen het gunstigst wor den beoordeeld, zal eene premie van vijftig gulden worden uitgekeerd, terwijl de tien schippers, wier werk daarna de meeste waarde heeft, elk eene premie van twintig gulden zullen genieten. Dit jaar zullen aan de bariugvisscherij deelnemen in den jaagtijd: 87 schepen, als vau Vlaardingen 54. Delfshaven 1, Zwartewaal 6, Middelharnis 3, Pernis 2, Maassluis 7, Enkhui zen 7, de Rijp 4 en Amsterdam 3. Na den jaagtijd 85 schepen als van Vlaardingen 61, Delfshaven 1, Zwartewaal G, Middel harnis 3, Pernis 2, Maassluis 7, Eukhuizeu 7, de Rijp 4, Wor- merveer 1 en Amsterdam 3 Volgens berigt van Terschelling, heeft men het wrak van de Lntine in den vorigen toestand bevonden, de vloer ontdekt en reeds ettelijke baren zilver geborgen. In eene vrijdag gehoudene buitengewone vergadering der provinciale staten van Noordholland zijn benoemd: tot lid van gedeputeerde staten in plaats van den heer mr. J. Messchert vau Vollenhoven, thans burgemeester van Amsterdam, de heer G- Corver Hooft, kantonregter te Naarden, en tot griffier der sta ten, in plaats van jhr. rar. H. H. Röell, benoemd commissaris des konings in de provincie Utrecht, de heer mr. G.de Vries Az., lid van gedeputeerde staten. ■Benoemingen en besluiten. Pensioen verleend aan den minister van staat H. F. C. baron Forstner van Dambenoy, laatst minister van oorlog ad f4000. Aecroloffie. Jl. donderdag overleed te Utrecht, in ruim Söjarigeu ouder dom, de hoog eerwaardige en doorluchtige heer Johannes van Santen, aartsbisschop van Utrecht bij het kerkgenootschap der oud bisschoppelijke klerezy, ridder der orde van den Neder- landschen Leeuw. Marine en lejjep. Zaturdag zijn te Vlissingen per stoomboot Stad Vlissin gen van Amsterdam aangebragt85 man van het korps mariniers, onder bevel van den kapitein P. A. Leupe van dat wapen, welk detachement bestemd is voor het Zr. Ms. fregat. Evertsen. Jl. donderdag zeilde van het Nieuwediep Zr. Ms. instruc tiebrik Urania, kommand, de luit. ter zee J. Koning, bestemd voor een instructiereis in den kuil van Marken. Aan boord bevinden zich 40 adelborsten van het 3de studiejaar, die in sep tember het examen zullen afleggen om als adelborsten 1ste. ki. aan boord van de verschillende oorlogsbodems te worden over geplaatst; de bovenbedoelde instructietogt zal zes weken duren. Den 15 dezer zal van Harderwijk vertrekken, om op den 16 daaraanvolgende, per stoomboot van Rotterdam, naar Vlis singen te worden overgebragt, aan boord van Z. M. fregat De

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 1