van dat vaartuig vereischte som van 220,000 p. st. op te nemen en hetzelve in geregelde vaart tusschen Engeland en Noord- Amerika te brengen. De tweede editie van The times behelst een telegram uit Indie, waarin het. overlijden van Kur-Singh bevestigd wordt. Verder wordt daarin gemeld, dat generaal Penny de rebellen bij Ruporal in eene hinderlaag vervolgde en daarbij gedood werd zijne troepen versloegen evenwel den vijand. Sir Colin Campbell en generaal Walpole marcheerden den 2den mei na de inname van Shanjehanpore tegen Bareilly. De Mulvie en zijne aanhangers vloden naar Magvelde in Oude. Nena Sahib bevond zich te Bareilly. Hope Grant was naar Lucknow teruggekeerd. Duitschlaud. Weenen 29 mei. Van velerlei zijden heeft men de komst der koniugin der Nederlanden en van haren broeder naar Parijs en de bijna gelijktijdige reis der grootvorstin Olga naar Petersburg met elkander in verband gebragten men vermoedt, dat dit alles moest strekken om een russisch-fransch bondgenootschap tot stand te brengen. Misschien lag iets dergelijks in de plan nen des keizers van Rusland, kort na het sluiten van den parij- schen vrede, toen keizer Napoleon op het toppunt zijner magt stond. Thans echter zijn de omstandigheden zoodanig veran derd, dat aan de verwezenlijking van dit plan niet meer wordt gedacht. En mogt de fransche gezant, de hertog de Montebello, welligt tot de uitvoering van dit plan werkzaam willen zijn, zeker is het, dat hij zich in zijne verwachtingen zal bedrogen zien. De internuntius bij het lurksche hof, de baron v. Pro- kesch-Osten, wordt eerlang hier verwacht. Als een bewijs van den treurigen toestand, waarin de turksche schatkist zich bevindt, behoeven slechts de voorwaar den medegedeeld te worden waarop deporte de jongste leening, ten bedrage van 50 milioen piasters, gesloten heeft. De ban kiers betalen in papier en ontvangen het hunne in specie, name lijk 7 pet. intrest en 2 pet. commissieloon. Dewijl de agio op het zilveren geld thans 25 pet. bedraagt en het niet te voorzien is, dat het op den vervaltijd der belastingen lager zal staan, mag veilig worden aangenomen, dat de negen grieksche ban kiers ruim 40 pot. bij deze leening zullen verdienen. Dingsdag ontvangen particuliere tijdingen uit Ragusa melden, dat zes turksche schepen, 3600 man en 12 kanonnen aan boord hebbende, den3L mei te Gravosa zijn aangekomen. llels'ie. De gemeenteraad van Antwerpen heeft in zijne zitting van jl. zaturdag eenstemmig het volgende besluit genomen Overwegende dat alleen de algemeene uitlegging van Ant werpen kan dienen om alle belangen des handels en der bevol king veilig te stellen, en Antwerpen met hare voorsteden, in ge-1 val van belegering, voor onherstelbare rampen te behoeden, en dat de algemeene uitlegging door het gouvernement uit het mi litaire oogpunt voor uitvoerlijk erkend is, zoo besluit degemeen- teraad, zich tot de wetgevende kamers te wenden met verzoek dat zij niet het wetsontwerp der regering maar het plan tot alge meene uitlegging van Antwerpen aannemen." Frankrijk* Parijs 2 junij. Heden wordt door den Moniteur een brief medegedeeld van vorst Danielo, gedagteekend 22 mei en gerigt aan den consul vau Frankrijk. In dit schrijven worden de operatien uileen gezet, ten betoo- ge dat de turksche opperbevelhebber gebruik had willen maken van het voorbij trekken van 's vorsten secretaris den heer De- larue, om zijne positie, die moeijelijk meer houdbaar was ge worden te ontruimen, en dat wel in strijd met menigen hem verschaften raad. Debrief eindigt met te zeggen dat, als den Montenegrijnen niet ware verboden over de grenzen te trekken, zij zonder gevecht half Herzegowina hadden verwonnen; doch de vorst heeft ze tegen gehouden en daarin zich willen schikken naar de wenscheu van keizer Napoleon, op wien hij vertrouwt. Uit deze medcdeeling zal eene vernieuwde polemiek ont staan tusschen de oostenrijksche en fransche dagbladen. Zoo als men weet, houden de eerstgenoemden vol dat er door de Montenegrijnen op verraderlijke wijze met de Turken is gehan deld volgens dezen brief wordt echter de bepaaldelijk geïncri mineerde aanval van 13 mei genoemd liet resultaat van de wer keloosheid, de stijfhoofdigheid en veelligt ook de kwade trouw van den turkschen geueraal Hassein-pacha. Betrekkelijk het congres verneemt men datEuad-pacha, krachteus deinstructien die hij uit Konstantinopel medegebragt heeft, te kennen heeft gegeven, dat hij verder geen deel aan de discussien zou nemen, indien men die zou willen brengen op een terrein, hetwelk de portc geheel vrij wil houden. De porie wil namelijk hoegenaamd geen inmenging dulden in iets wat haar gezag over de christelijke onderdanen betreft. Het is aan deze omstandigheid, dat men de vertraging van de derde zitting der conferentie toeschrijft. Vrij algemeen is een gerucht verspreid dat de keizer an dermaal ontsnapt is aan een tegen hem beraamd moorddadig plan. Intusschen worden er geenerlei bijzonderheden bij ge meld, zoo dat het hoogst waarschijnlijk zondereenigen grond is. Rudio en Gomez, die achtereenvolgens naar Toulon wa ren overgebragt, de eerste na het vonnis van de jury der Seine en de andere na afloop van het regtsgeding van Bernard te Londen, bevinden zich bij de tot dwangarbeid veroordeelden, welke het linieschip La Loire naar Cayenne moet overvoeren. De vrouw van Rudio had verzocht haren echtgenoot te mogen vergezellen, doch dat verzoek heeft men moeten afwijzen. De paketboot van Konstantinopel, die door een ongeluk aan de machine eenigen tijd was opgehouden, is gisteren te Marseille aangekomen. De heer de Lesseps, die zich aan boord bevond, is dadelijk naar deze hoofdstad doorgereisd. Eene ge- heele divisie turksche troepen is te Konstantinopel ontscheept voor Montenegro. Italië. De sardinische kamer van afgevaardigden is, na eene lang durige beraadslaging, tot eene eindstemming gekomen omtrent het ontwerp van wet, waarbij het gouvernement gemagtigd wordt om eene geldleening van veertig millioen francs aan te gaan, welke som hoofdzakelijk voor de uitvoering van militaire en andere werken dienen moet. De voordragt is met 97 tegen 62 stemmen aangenomen. Het kabinet, hetwelk zijn bestaan van de aanneming van het wetsontwerp afhankelijk had gesteld^ heeft alzoo de zege behaald, hoewel het nu blijkt dat het geene zoo groote meerderheid in de kamer heeft als zijne vrienden meenden. Gisteren zeilde van Vlissingen naar zee het fregatschip Zee- landia, gez. W- Blaakhert, via Cardiffnaar Rio Janeiro. Gisteren zijn voor Vlissingen gearriveerd naar Belgie bestemdHelias, gez. Eyde, NoorwegenLucinegez. Parrow, Danzig; Mercurgez. Tahnster, Goole, en naar zee gezeild: F. Fleetwood, gez. Coast, Cardiff; San Guiseppe, gez. Lusing, Venetie; Oriougez. Boch, VenetieNuovo Forluna, gez. Gar- gule, Triest; Cornelia 8f Alida, gez. W. van Wattum, Triest; Stella del Mare, gez. Biso, Konstantinopel; Agnes, gez. Kog, ValparaisoMarie Célestinegez. Levailiant, avontuur, Jolin 8f Janegez. Hast, Yarmouth; Mark that, gez. Dary, Ilull; Joliu Sf Sarah, gez. Jackson, HullProvidence, gez. Payne, Sunder land; Ilarburger, gez. Parsatl, Siinderland; Anture, gez. Fok- ner, Liverpool; Isidore, gez. Stapper, Napels; Martha Allen, gez. Ingwersen, Bombay. Den 2 dezer is van de reeae van Veere naar zee gezeild de schooner Enio, gez. T. Bedlington, Newcastle, en de brik Chance, gez. J. Martin, Scaham, beide van Middelburg met ballast. tjamu'lslvevifltm. Sleekrapprijzeu. Avignon 29 mei. Racine blijft onveranderdde handel is stil en evenwel hou den de prijzen goed staande, omdat de voorraad zeer geredu ceerd is en men buitendien eenen kleinen oogst verwacht. Gemalen vindt koopers tot fr. 55 a fr. 56 voor SEEE rosé ordi nair, fr. 57 a fr. 58 voor SEEE rosé goede kwaliteit, fr. 60 a fr. 62 voor SEEF demi palud, en fr. 63 a fr. 65 voor SEEE palud. Graanmarkten. Amsterdam 4 junij. Tarwe en gerst prijshoudend. Raapolie op zes weken 46i Lijnolie op zes weken 36J. Koolzaad 82 p. vl. Oostburg 2junij. De aanvoer van graneu was heden zeer ruim en de kooplust levendig, hoewel voor tarwe niet ten volle vorigen weekprijs werd betaald. Men besteedde voor puike f 8,25, gewone f 8,10 a f8, blaauwe en gemeenef7 a 17,80. Rogge metgeriugen voorraad f5,50, f5,60. Wintergerstf 5,50, f5,60, f5,70, en kele monsters f5,80, zomer dito f 5,30, f 5,50 naar kwaliteit. Haver zeer weiuig ter innrkt. Paardeboonen mede schaarsch en met veel koopers. Erwten niet getoond. Middelburg 3 junij. De aanvoer van tarwe uit ouze naburige eilanden was heden klein, en echter kon die niet dan met moeite vorigen weekprijs opbrengen, men kocht de beste die er ter veil was f8,20, voorts f 8,10, f 8 per mucl. Waichersche tarwe, ofschoou meer ter veil, werd echter door de landlieden meestal op vorige prij zen gehoudenkoopers echter wilden daar moeijelijk aan, voor extra puike waichersche tarwe is f 8,40 en voor gewone f8,25 a f 8,15 betaald, mindere en onzuivere had geen koopers. Rogge ging tamelijk wel af, puike zeeuwsche f 6,10, mindere f 6. Win- tergerst f5,80, zomer f 5,40, mindere f5,30 per mud, echter m et weinig kooplust.Waichersche witteboonen werden vruchte loos voor f 13, aangeboden. Waichersche paardeboonen komen weinig meer voor f 7was de koopprijs, doch meestal hield men op f7,25. Bruineboonen komen niet meer voor. Waichersche kookerwten ziet men niet meer. Boekweit niet ter veil. Kool zaad bleef zonder handel, daar men op f 15 het puike zaad hield - Raapolie f 47,50. Patentolie f49,75. Lijnolie f39,50 per vat, harde lijnkoeken f 12 per 104 stuks. Gemiddelde marktprijzen Middelburg 3 junij. per ned. mud. 7,90 a/ 8,40 Tarwe Dito Rogge oude - 6,h- 6,10 Gerst wint. - 5,80 a- 5,80 Dito zom.- 5,40 a - 5,40 Haver -a- Boekweit a - Witt.eboon.a - per ned. mud Bruineboon. a/ Paardeboonen - 7,a - 7. Gr. erwten - 7.25 Ji- 7,25 Graauwe erwta - Kool en raapz.a - Aardappelen - 3,a - 3,50 per ned. pond. Versche boter/ ,70 a ,80. Middelprijzen van bakbare tarwe/8,10 en rogge 5,75. Rusland. Spanje. Grenada. Oostenrijk, Belgie. Portugal. Venezuela. Mexico Illinois. I"rïjzen van efifecten. Arasterdam 4 junij. Werkelijke schuld dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij Obl.Maatschappij van weldadigheid Oblig. 1789/1816 dito Hope co dito dito 1855, 6de serie Certificaten Spoorweg Obligatien Binnenlandsch Coupons bewijzen Crediet instelling Obligatien (schoon) Obligatien Amsterdamsche Nationale 1847/1852 Bank actiën bij Rothschild Obligatien nieuwe 2} pet 3 4 -/ 4j ff 4 ff 5 4 5 ff 6 H 3 5 5 5 2* 3 2-1 3 4j 3 7 63 1411 1051 86} 101} 65} 72 26} 37} 63} i9 i 75} 86} 52} 46} 36} 18} 86 Beurs van Londen, 3 junij ten 12 «re. Consols 97}. Beurs van Weenen, 2 junij. (slotprijzen.) Metalliek 5 pet. 82}. Beurs van Parijs, 3 junij. (slotprijzen.) 4} pet. compt. 93,50 3 pet. 69.45. l'U toDclm turn urruorr. TusHchen KlidUiuilturg en Stntterdam Uren van vertrek in junij. Van Middelburg Zaturdag 5 Zondag 6 Maandag 7 Dingsdag 8 Woensdag 9 Donderdag 10 Vrijdag 11 Zaturdag 12 Zondag 13 Maandag 14 Dingsdag 15 Woensdag 16 Donderdag 17 Vrijdag 18 KB. 's morg. 6 ure. ff 6 7,30 ff 8 ff 9,30 10 11 's midd. 12 ff 12,30 's morg. 6 6 Van Rotterdam 's midd. 12 ure. 12 Zaturdag 5 Zondag 6 Maandag 7 Dingsdag 8 Woensdag 9 Donderdag 10 Vrijdag 11 Zaturdag 12 Zondag 13 Maandag 14 s morg. 12,30 6 6 7 8,30 9.30 9,30 10,15 Dingsdag 15 's midd. 12 6 Woensdag 16 n 12 6 Donderdag 17 12 6 Vrijdag 18 a 12 Ter voorkoming van eenige verwarring, daar in een vorig no. der courant het afvaartuur ten 7 ure is ver meld, zij men indachtig dat de Stoomboot op Maandag den 7den Junij van Middelburg zal afvaren teii 7 ure, 3© minuten. Van Vlissingen op Rotterdam. Vastgestelde uren van vertrek. Van Vliosingeu des Maandags, Woensdags en Vrijdags, des morgens om 8 ure. Van Rotterdam des Dingsdags, Donderdags eu Zaturdags, des morgens oin 9} ure. In verbinding met de diligences van Zijpe naar Zierikzee, van Wolfaartsdijk naar Goes en met het Veer van Sloe uaat Middelburgen zoo veel mogelijk met de beide spoorwegen. 2Urarrtmtim. Heden verloste met Gods hulp zeer voorspoedig van eene welgeschapene Dochter C. M. KNUPPEL, geliefde Echt genoot van VlissingenC. J. VAN DALSUM- den 3 Junij 1858.

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 3