MIDDELBÜRGSCHE N°' 60. Donderdag 1858. COURANT. 20 Mei. 2tmtlionöighujcn OPROEPING VAN SOLLICITANTEN. öinnrnlrtnöscljf tijöingm. Deze couraut verschijnt des dingsdagsdonderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlissin- gen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekendma- kingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van woensdag avond 8 ure. VAN BET RIJKSBESTÜUR.PROVINCIALE EK GEMEENTEBESTCREN. Provincie Zeeland. Herbesteding. De minister van binnenlandsche zaken verwittigt de gega digden, dat de bestedingen van 1. het vierde, vijfde en acht en twintigste (éde. 5de, 28ste) perceel, van de gewone aard-, kram-, rijs- en steenglooijing- werken, aan de zeedijken der calamiteuse polders van Zeeland» in het jaar 1858, met het onderhoud der werken tot den 1 mei 1859 en het leveren der benoodigde materialen, en 2. de drie perceelen derjaarlijksche beplanting der domaniale duinen langs de westkust van het eiland Schouwen, met helm, stroo en riet, benevens het onderhoud dier beplanting, aanvan gende met den dag der goedkeuring en eindigende den 1 mei 1859, met het leveren van alle benoodigde materialen, op grond van de zeer liooge aannemingssommen zijn afge keurd, en dat eene herbesteding van die zes perceelen is vastge steld op vrijdag den 28 mei 1S58, des voormiddags ten 10 ure, aan het locaal van het provinciaal bestuur te Middelburg. De besteding zal, met wijziging van art. 16 van het bestek no. 43, en van art. 6 van het bestek no. 44, beide goedgekeurd onder dagteekening van den 25 maart jl„ plaats hebben bij en kele inschrijviug, voor elk perceél afzonderlijk. Te dien einde zullen uiterlijk 24 uren vóór de besteding, aan het locaal van het provinciaal bestuur van Zeeland, te Middel burg, moeten zijn ingekomen de op gezegeld papier geschreven door den inschrijver en zijne borgen onderteekende, behoorlijk gesloten inschrijvingsbiljetten, bevattende de voluit geschre ven som in nederlandsche guldens, waarvoor de inschrijver zich verbindt een der perceelen uit te voeren, mitsgaders de namen, voornamen en woonplaatsen, voluit geschreven, zoo wel van den aannemer als van de twee borgen. De inschrijvingsbiljetten zullen op het bepaalde tijdstip der aanbesteding in het openbaar ontzegeld en ten aanhooren der op de besteding zich bevindende gegadigden afgelezen worden. Bijaldien twee of meer gegadigden de laagste inschrijvers mogten zijn, zullen al de aanwezige gegadigden, op nieuw, da delijk, mits voor eene lagere som, kunnen inschrijven. Indien zij hiertoe ongenegen zijn, of wel bij eene tweede in schrijving de zelfde uitkomst wordt verkregen, zal het lot tus- schen de gelijke minste inschrijvers beslissen. 's Gravenhage, den 11 mei 1858. VAN TETS. De post van gemeentebouwmeester, waaraan eene jaarwedde van duizend gulden is verbonden, met denl juhj dezes jaars zullende openvallen, zoo worden alle de genen die bij de vervulling dier betrekking verlangen in aanmerking te komen, en vermeenen daartoe de vereischte bekwaamheden te bezitten, verzocht om zich in persoon of auders franco bij geschrifte, onder overlegging van de noodige bewijzen van bekwaamheid en goed gedrag, aan te melden bij het gemeentebestuur van Vlissingen, uiterlijk vóór den lsten junij aanstaande. Vlissingen den 24 april 1858. Burgemeester en wethouders van Vlissingen, J. "W. CALLENFELS. De secretaris, M A B I L O T. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, Zullen op dingsdag den 15 junij aanstaande, des namiddags ten twee ure, in eene der zalen van het raadhuis aldaar, in het openbaar aan de meestbiedenden bij inschrijving en opbod aan besteden of verpachtenhet reinigen van de straten, kaaijen, havens en pleinen in die gemeente, benevens alles wat tot de dienst der mestspecien betrekking heeft, en zulks voor den tijd van zeven achtereenvolgeude jaren, in te gaan met denl julij dezes jaars en te eindigen met den 30 junij 1865. De conditiën waarop de voorschreven aanbesteding zal ge schieden, liggen ter lezing van de gegadigden ter secretarie der gemeente, van en met den 26 dezer maand, van des voormid dags 9 tot des namiddags 3 ure, zon-en feestdagen uitgezon derd, tot op den dag der aanbesteding. Vlissingen, den 15 mei 1858. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENFELS. De secretaris, M A BI L O T. De heer A. Geluk JAz„ grondeigenaar en landbouwer onder Tkolen, is dezer dagen benoemd tot vice-president voor het buitenland van het Institut historique des expositions univer- selles et nationales, te Londen. Bfiddetlmrg 19 mei. Bij de gisteren gehoudene herstemming voor een lid van de tweede kamer der staten generaal in het kiesdistrict 's Graven hage, tusschen de heeren J. C. Delprat en mr. L. Metman, is de eerstgenoemde herkozen met 631 stemmen, tegen 599 die op den heer mr. L. Metman waren uitgebragt. In de heden gehoudene zitting van den gemeenteraad is o. a., conform het rapport der commissie, in welker handen gesteld was een adres van neringdoende ingezetenen, besloten de ker mis in deze gemeente onder nadere goedkeuring van gedepu teerde staten, weder te doeu aari vangen op den vierden maandag der maand julij en eindigen den tweeden zalurdag daaraanvol gende. Voorts is door de commissie van financiën verslag uitge bragt op het voorstel van burgemeester en wethouders tot wederinvoering met 1859 van den plaatselijkeu accijns op het gemaal, waarbij is overgelegd een adres van 66 ingezetenen die op die wederinvoering aandringen. De slotsom van dat rapport behelst het eenstemmig advies van de financiële com missie en de daaraan toegevoegde raadsleden, om dien gemeen te-accijns voor 1859 weder te heffen, waarvan de zuivere op brengst wordt geschat op/32,260, benevens een hoofdelijken omslag ten bedrage van ƒ25,000, van welke laatste belasting zouden zijn vrijgesteld personen wier inkomen minder dan ƒ900 bedraagt. De beslissing hierop is aangehouden. Van het bestuur over de godshuizen is ingekomen de voor- dragt van een dubbeltal, ter voorziening in de vacature van secretaris-penningmeester, bestaande uit de heeren W. J. Zip en mr. D. A. Berdenis van Berlekom. Met 8 tegen 6 stemmen is besloten dit onderwerp aan te houden en burgemeester en wethouders uit te uoodigen inmiddels met dat bestuur in over leg te treden, ten aanzien der kosten van dat beheer. Bij de op gisteren alhier plaats gehad hebbende opening der stembus voor de verkiezing van een lid van den gemeenteraad, is gebleken dat van de 761 kiezers, 233 hunne stem hebben uit gebragt. Vier biljetten waren van onwaarde, zoo dat het getal geldige stemmen 229 en de volstrekte meerderheid 115 was. Daarvan zijn uitgebragt op de heeren A. li. G. Fokker 110, H. J. üronkers 44, mr. D. A. Berdenis van Berlekom 41, J. P. van Visvliet 10, mr. W. C. Borsius 8, P. de Maret Tak 4. J. J. Iman Sprenger 4, W. J. Muller 3 stemmen, en op vijf personen 1 stem. Er moet alzoo eene herstemming plaats hebben tusschen de heeren A. H. G. Fokker en H. J. Dronkers, welke bereids is vastgesteld op maandag 31 dezer. Behalve de drie voor Middelburg bestemde schepen, waarvan wij de bevrachting door de Nederlandsche handelmaatschappij reeds in ons vorig no. hebben medegedeeld, zijn door haar dezer dagen nog 27 schepen bevracht, als 15 voor Amsterdam, 11 voor Rotterdam en 1 voor Schiedam. Uit eene opgave van wege het departement van financien blijkt, dat de rijksmiddelen, gedurende de vier eerste maanden van dit loopende jaar 1858, hebben opgebragt f18,698,021, en dat deze opbrengst gedurende een gelijk tijdsverloop van het vorige jaar 1857 heeft bedragen f 18,850,561. Aide hoofdrubrieken, met uitzondering alleen van de indi recte belastingen, hebben minder opgeleverd. Van de directe belastingen hebben echter de personele belasting en het middel van patent meer opgebragt. Van de in-en uitgaande regten hebben de scheepvaartsregten alleen iets meer opgeleverd. Van de accijnsen is het eindcijfer geweest f 5,683.866 tegen f5,826,417 in 1857. Van de onderdeelen hebben minder opge leverd de suiker (f395,972 tegen f 529,315), de wijn, het bin- nenlandsch gedistilleerd, het geslagt, het zout, de steenkolen; meer: het buitenlandsch gedistilleerd, de zeep en de turf. Van de indirecte belastingen hebben meer geleverd het zegel, de hypotheekregten en de successie; minderde registratieregten. Bij Zr. Ms. besluit is vrijdom van port toegekend aan de briefwisseling die, over dienstzaken en onder de gewone bepa lingen van kruisband en contreseign, gevoerd wordt tusschen de ontvangers der registratie en de rijksveldwachters in hun ressort. De burgemeesters in de provincie Utrecht hebben den heer commissaris des kouings, baron van Heemstra, een prachtig geschenk aangeboden, tot aandenken bij zijn vertrek uit die provincie. Het bestaat uit twee zijveren schalen met kristal Ic n kanuen, voorzien van inscriptien en wapenen. De advocaat generaal Romer heeft in de zitting van den hoogen raad van maandag geconcludeerd tot verwerping van het beroep van den Maleijer Sidin c. s. tegen het veroordeelend arrest van het hof in Gelderland. De uitspraak is bepaald op 1 junij. Eenigen tijd geleden is door het collegie voor de zeevissche- rijen eene circulaire gezonden aan reeders, handelaren en ver dere belanghebbenden bij de zeevisseherijen, waarin het hunne medewerking inroept tot volledige uitvoering der wet van 13 junij 1857 (staatsblad no. S6). Van zijne zijde geeft het colle gie de verklaring dat het, binnen de grenzen zijner bevoegdheid, aan de belangen der visscherijen zijne beste krachten zal wijden. De reeders enz. zijn verzocht, het collegie aan te merken en als het orgaan waardoor zij hunne wenschen, beschouwingen en klagten aan de hooge regering kunnen mededeelen, en als het middel om de inlichtingen te erlangen, welke hun ontbreken mogten. De ingenieur van den waterstaat Schneitter is naar Gelder land en Overijssel vertrokken, om met het noodige personeel de opnemingen te doen voor den spoorweg van Arnhem naar Har- lingen. Voor weinige dagen vertrok van Rotterdam naar Japan het stoomschip Nangasaki, onder kommando van den kapitein Jones. Dit is de laatste der drie stoombooten, welke voor reke ning van het japansche gouvernement in ons land gebouwd zijn. In een brief uit Hongkong, door de Arnhemsche courant medegedeeld, leest men onderanderen.dat een engelseh stoom schip, The coromandel, met 2 andere stoomschepen en kanon- neerbooten van Japan zullen vertrekken om het stoomjagt Emperor uit naam der koningin van Engeland den keizer aan te bieden. De Emperor was eene der beste en schoonste vaar tuigen, welke immer in de Chinesche zee zich vertoond heeft.

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 1