Is Hendrik Bulder, Jan Fop Vcgter en Pieter Storm, beschul digd van moord en mishandeling, op een stuurman aan boord van het nederlandsch kofschip Henriette, zijn zaturdag door het provinciaal geregtshof in Noord Holland vrijgesproken, op grond, dat de beschuldiging steunde op de verklaring van een enkelen getuige, wiens getuigenis bovendien om verschillende redenen, o. a. ook wegens strijd in de eigene opgaven, niet aan nemelijk is. Jl. zaturdag morgen zijn de graaf van Randwijck en mevr. de douairière van der Oudermeulen, grootmeester en grootmees- leresse van H. M. de koningin, uit de residentie naar Sfuttgardt vertrokken. De aandeelhouders van het Crédit-mobilier te Parijs hebben bepaald, dat over 1857 geen dividend zai worden verstrekt. Benoemingen en besiniten. Pensioen verleend aan den luitenant-kolonel, adjudant in het provinciaal kommandement, van Zeeland, P. Pistorius, door M. benoemd, bij besluit, vart 2 april, tot mililiecommissaris in .Noordholland (standplaats Amsterdam), a f 1500 zijnde te vens, bij besluit van 29 april, hem den rang van kolonel toege kend; den majoor, provincialen adjudant van Groningen en Drenthe, L. A. Joost, a f 1300; den kolonel C. P. Fraritzman, aflSOO; den luilenant kolonel J. H. Salomon, a f1500; den majoor M. Hanjoel, af1300; den kolonel A. van Hoey, op verzoek, met toekenning van den rang van ceneraal-majoor, a f 1S00den majoor D. Pet ter, a f 130Öde kapiteins YV. R. A. Geil flOSO, C. Eberhart f1005, F. Kneppers f1005 en W. van der Goes, op verzoek, f 900. Pensioen verleend bij besluit van 2S april, op zijne aanvrage, aan den kapitein S. J. Oostingh,directeur van bet. garnizoens hospitaal te Viissiugen, ad f900; en benoemd tot directeur van liet garnizoens hospitaal aldaar, de kapitein kwartiermees ter G. J. Berlenbach.van het 2de regement infanterie. Benoemd, bij besluit van 30 april, tot plaatsvervangend kan- tonregter te Middelburg, jlir. mr. L. F. van Paiihuys, advocaat aldaar. Benoemd, hij besluit van 28 april, tot ontvanger der accijn- sen wegens wijn en binnen-en buitenlandsch gedistilleerd (1ste kantoor) te Amsterdam, de lieer M. M. A. Hyinans, thans hoofdcontroleur der rijks belastingen aldaar. Benoemd, bij besluit van 29 april tot surnumcrairen der registratie en domeinen, de iieeren: jlir. M. H. Mollerus te Arnhem; J. A. Molhuijsen, te 's Bosch; A. K. üaneels van Wijkhuyse, te Medemblik H. Schaafsma, ie Leeuwarden ;J. P. van Dunne, te Heerenveenjlir. A.N.P. Flugi van Asper- mont, te Zwolle A. C. van Steenbergen te Zwolle; 11. Budde. ie Deventer. Benoemd, bij besluit, van 29 april, bij den provincialen staf. tot. majoor en provincialen adjudant, in hel limburgsehe de ka pitein der 1 kis se A. C. Camerlingh, van het hataillon mineurs en sapeurs; tot majoor en adjudant in het, provinciaal komman dement van Zeeland de kapitein der lsic klasse C. A. Lan<r- guth, van het 4de regement infanterie; bij den plaatselijken staf, tot kolonel en plaatseiyken kommaiidaut, der 1ste klasse te Amsterdam de luitenant-kolonel L. J L. de Moulin, van het 5de regement, infanterie; tot kolonel de luitenant-kolonel A.W. P. Tuckermauii, plaatselijkeu kommandant der 2de klasse te Breda tot luitenant-kolonel en plaatselijken kommandant, der 2de klasse de majoor P. A.Beelaerts van Blokland, plaatselij ke kommandant der 3de klasse !e Nijmegen; tot majoor en plaatselijken kommandant. der 3de klasse te Bergen op Zoom de kapitein M. Lalour, plaatselijke adjudant der lste klasse te Naarden; tot. majoor en plaatselijke konim.mdant der 3de klasse te Grave, de kapitein der lste klasse, H. Benier, van het regement grenadiers en jagers; lot lslen luitenant de 2de lui tenant J. A. P. C. Keuclienius, plaatselijke adjudant der 2de klasse te Maastricht; tot 2den luitenant en plaatselijken adju dant der 2de klasse te Maastricht de sergeant P. R. van Naers- sen.van het 5 regement infanterie; hij het wapen der infanterie: bij het. regement grenadiers en jagers lol luitenant kolonel de majoor L. A. C. de. Bock, van liet corps; bij het lste regement tot. kolonel dc luitenant kolonel C. li. Happé, kom mandant van bet. corps; bij het 2de regement. lot kolonel de luitenant.-kolonel J. G. van Coehoorn van Houwerda. komman dant van «het corps; bij het. 4de regement tot kolonel en kom mandant van het corps de luitenant, kolonel C. P. Winckel. van liet regementtot luitenant-kolonel de majoor J. G. A. Be ij er, van het 5de regement. infanterie, bij het 5de regement tot lui tenant-kolonel de majoor L. Sweemer, van hef regement gre nadiers en jagers; bij het Ssle regement tot kolonel de hiite- nant-koloucl J. P. Scharlen, kommandant van het corps :en op non-activilcit gesteld, de majoor C. D. van Naersseu, van hot 3tle regement infanterie, in afwachting dat omtrent hem nader zal worden beschikt. Benoemd, bij het. zelfde besluit, lot '1sten luitenant kwartier meester de 2de luitenant-kwartiermeester A. Hes la, van het corps. Pensioen verleend aan den officier van administratie der lste klasse C. W. Uhlenbeck, ad f 1000 en met ingang van den lsten junij a. s. bevorderd: tot officier van "admini stratie der lste klasse, de officier van administratie der 2de klasse A. A. Lagaaij; 1ot officier van administratie der 2de klasse, de officier van administratie der 3de klasse i*l P. de Timmerman; en tot officier van administratie der 3de klasse de adjunct-administrateur C. C. M. Bervoets. Pensioen verleend, bij onderscheidene hesluiten, aandeheeren mrs. A. G. A. ridder van Rappard, afgetreden minister van bin- nenlandsche zaken, ad f 4000; J. J. L. van der Erugghen, als voormalig minister van justitie, ad f 2440. en J. P. P. baron'van Zuylen van Nyevelt, laatst minister van buitenlandsche zaken, ad f511. Eervol ontslag verleend, bij besluit van 26 april, op zijn ver zoek, aan den heer Hugo Bunge, als nederlandsch consul te Buenos-Ayresen aan den scheepsklerk H. P. van Lier, mede op zijn verzoek, thans met verlof in Oost-Indie, met den laatsten der maand, waarin dit besluit ter zijner kennis zal worden ge- bragt. Vergunning verleend, bij besluit van 28 april, aan den heer M. Vestieu, administrateur der generale t hesaurie bij het depar tement van financien, tot het aannemen en dragen der onder- scheidingsteekenen van kommandeur der Danebrogs-orde, hem door Z. M. den koning van Denemarken geschonken. jtfeerolojfie Vrijdag 11. is te Gent in 71 jarigen ouderdom overleden graaf Charles Joseph d'Hane de Steenhuyse, gewezen kamerheer van Z. M. Willem I, koning der Nederlanden, lid der voormalige ridderschap van Oost-Vlaanderen en van de belgische kamer der vertegenwoordigers, scheperf der stad Gent enz. enz. Men berigt dat de heer ingenieur W. C. Brade, ontwer per van den eersten in Nederland aangelegden spoorweg, is overleden. Iterk- en sclaooïnïeuwM. De zittingen van de algemeenèsynode zullen den 7 julij a. s. aanvangen. De zittingen van de synodale commissie zullen den 5 mei aanstaande worden geopend. Marine ei» leger. Naar men verneemt wordt. Zr. Ms.oorlogsfregat metschroef- stoomvermogen Evertseu met 1 junij a. s. in dienst gesteld. Zr. Ms. schroefstoomschip De vice-admiraal Koopman is, in den namiddag van den 29 april jl., op 's rijks werf te Am sterdam, met. goed gevolg te water gebragt. Den 4 maart jl. is ter reede van Batavia aangekomen Zr. Ms. brik De cachelot, onder bevel van den kapit.-luitenanfc ter zee A.E. Siedenburg, van Vlissin gen. Burgerlijke staind. Middelburg. Eerste huwelijksafkondiging den 2 dezer: G.J.Gobius du Sart, jm. 25 j. met M. W. Schorer, jd. 25 j. T. G. Briels, jm. 28 j. met. E. van Heusden, jd. 35 j. 1. H. Somon, weduwn. 41 j. met. J. A. Jansen, jd. 29 j. A. T. Termijn, jm. 33 j. met. M.E. Rouffaer, jd. 31 j. 11. Gnddë, jm. 21 j. met E. M. van Boven, jd. 24 j. J. Melse. jm. 2a j. met M. Ij- Mulder, jd. 30 j. 11. de Kat,jm. 25 j. met R. van I4ecke, jd 80 j. J. C. van Oers, wedn. 34 j. met A. van Well, jd. 39 j. G. R. Hiskemuller. jm. 33 j. met J. J. Douazel.jd. 25 j. A. J. Sturm, jm. 23 j. met D. A. Pappe- gaay, jd. 42 jaar. Vlissingen, van 24 april tot 1 mei. GehuwdE. Hcndrikse, jm. 23 j. met J. Vyane, jd. 26 j. Bevallen A. van Zweden geb. van der Graan, z. J. L. Cor- belijn geb. Simmons, d. C. D. Wanrooy geb. Mets, z. E. Huser geb van der Eyk, d. A.E. van Dijk geb. Kuoper, d.(doodgeb.) A. A. Kemeling geb. Paap, dochter. Overleden: J. van der Steen, man van P. M. Iluybregtse, 61 j. G. van der Kamp, weduwn. van J. Roelse. 69 j. J. Kreu- peliug, weduwn. van J. Grammon, 74j. A. J. Kloprogge, d. 3 j. 11. Focke, d. 3 m. J. Vetten, man van A. B. Brandhoff, 65 j. Goes, van 24 april tot 1 mei. Gehuwd: B. M. den Boer, weduwn. 28 j. met M. Dekker, jd. 22 j. L. Pukken, jm. 23 j. met C. J. Scheele, jd. 24 j. W. Polderman, weduwn. 50 j. niet T. v. d. Visse, wed. 52 j. Bevallen: G. Prank geb. Boom, d. D. Ossewaarde geb.de Vreugd, z. K.. Luyks geb. Moerland, d. Overleden Z. van Wijk, wed. van H. de Jonge, Cfi j. Zierikzeevan 24 april tot 1 mei. Gehuwd: A. Timmermans, jm. 31 j., met M. E.Trance,jd. 23 j. K. Loene, jm. 26 j., met L. Ilennans. jd. 34 j. Bevallen: J. Corbeel geb. van der Dnff. z. C. Smits geb. Tuyten, d. J. Mabels geb. Keuters, d. C. Diets geb. Hofman, z. C. Rothuys geb. Ango, z. Overleden; M. Kuipers, z. Sm. A. Appels, huisvrouw van M. Reyncnberg, 23 j. E. van Rassewa, huisvrouw van M. Moe- leker, 64 j. A. Kuypers cl. 4j. L. M. llanse, ongeil, man, 65 j. J. van der Daff, huisvrouw van J.Corbeel, 36 j. J. J. de Vos jd. 23 j. A. de Klerk, man van M. de Does, 56 j. Afloop verkoopingen en annliesteilingen. Middelburg 1 mei. Heden voormiddag is ter griffie van het provinciaal bestuur te Middelburg aanbesteed, met inbegrip van het leveren van alie benoodigcle materialen: 1. het maken der gewone aarde-, kram-, rijs- en steenglooijingwerken,aan de zeedijken der cala- miteuse polders van Zeeland, in het jaar 1858, met het onder houd van al de werken tot den 1 mei 1S59, en zulks in 36 perceelen van aanbesteding; en 2. het beplanten der domaniale duinen langs de westkust van liet. eiland Schouwen met helm, st.roo cn riet, benevens het onderhoud tot den 1 mei 1859, en zulks in 3 perceelen van aanbesteding. Deze werken zijn, bij inschrijving en opbod, aangenomen door verschillende personen, voor het eerste perceel ten beloope van f 430,533,en voor het tweede f 2690, Oostburg 30 april. 1. Een woonhuis, genaamd Den ploeg, met annexe schuur en wagenhuis enz. Verkocht voor'.f 1100 2. Eene partij bouwland, gelegen in den Henricuspolder te Oostburg, groot 1 bunder, 72 roeden, 90 ellen. Verkocht voor f3300; 3. Eene partij weiland, gelegen in den Veerhoekpolder aldaar, groot 1 bunder. 18 roeden, 30 ellen. Verkocht voor f 2500, be halve de waardig gestelde som van f 1400, voor de daarop staan de olmen boomen 4. Eene partij bouwland, groot 45 roeden, 40 ellen, gelegen in het 13de begin der watering van Zuidzande. Verkocht voor f1100; 5. De vrouwe zitplaats in de stoelen no. 133, in de hervormde kerk Sint Eloy te Oostburg. Verkocht voor f 11 6. Een woonhuis en stalletje, Zuidstraat aldaar. Verkocht voor f 260, en 7. Een woonhuisje en gevolgen, mede in de Zuidstraat aldaar. Verkocht voor f 160. Vlissingen 30 april. Een winkelhuis in het Lange Groenewoud, wijk I, no. 5, Verkocht voor f 1400. Meteorologische waarnemingen 9 gedaan op 's rijks werf te Vlissingen, des middags 12 ure. April mei 1858. E P Wind tij _n to 5 Kracht. lo S iü Ê-< Betrekkelijke vochtigheid. Spanning van den damp. 1 Laagste temperat. enverschil met de hoogste. Aanmerkingen 251W. t. Z. 2 76G.2 10.8 0.84 8.39 0.0 8.0 9.0 betrokken. 26 N. t. O. 2 765.G 12.5 0.74 8.10 0.0 7.0 "12.0 bijna helder. 27 Noord. 4 765.-1 8.8 0.83 7-23 0.0 5.0 «10.0 betrokken. 28 ZWest. 3 766.2 8.4 0.86 7-36 0.0 5.5 8.5 betrokken. 21) ZWest. 3 754.8 12.2 0.74 7-93 0.0 6.5 «13.0 bewolkt. 30 Z. t. W. 2 746.1 8.4 0.01 7-80 0.5 8.0 8.0 dikke. 1 Z. ZW. 4 743.9 9.6 0.71 6.54 0.2 5.0 «12.0 buijig. Staten-generaa 1. (Overzigt der zittingen van de tweede kamer van vrijdag en zaturdag). In de zitting welke vrijdag door de tweede kamer gehouden is, is ingekomen een wetsontwerp tot amortisatie van nationale schuld, ingekocht, krachtens de wet van 13 augustus 1857 (Staatsblad no. 101) benevens de 'oeantwoordingvanz.exe. den minister van biunenlandsche zaken op de bedenkingen gemaakt ten aauzien van het wetsontwerp tot verliooging cler slants begrooting voor dit jaar, voor de verlenging van het Apel- doornsehe kanaal naar den IJssel bij Dieren (waarover de be raadslagingen heden, maandag, zullen voortgezet worden), en eene overeenkomst met Mecklenburg Schwerin gesloten, tot wederkeerige uitlevering van boosdoeners. Vervolgens is in beraadslaging gebragt cn met algemeene stemmen aangenomen het wetsontwerp tot goedkeuring der overeenkomst tusschen den staat en de provincie Utrecht, strekkende tot. beëindiging van het geschil, bestaande over de aanspraak welke de provincie Ul recht maakt op een aandeel in de voordeelcn. voortvloeijende voor den staat uit de ver- koopirig van den polder der lste bedijking van de mijdrechtsche droogmakerij; nadat de minister van financiën zich heeft ver- eenigd met eene opmerking nopens den vorm. Daarna worden de beraadslagingen geopend over het ont- I werp van wet tot verhooging van hoofdstuk V der staatsbe- grooting voor 1S58. (Bijdrage voor den aanleg van een kanaal ter verbinding van de drentsche hoofdvaart, te Assen met de haven te Groningen.) üok dit ontwerp is na eene korte discussie eenstemmig goed gekeurd. Nadat de heer Dommer van Poldersveldt. namens de commis sie voor de verzoekschriften verslag had uilgebragt op onder scheidene verzoekschriften, die meerendeels betrekking hebben op de verbetering der middelen van communicatie, heeft de lieer Elout van Soeterwoude de aandacht van den minister van biunenlandsche zaken gevestigd op eene sedert lang uit Brussel ontvangene aanvraag lot concessie voor den aanleg van eene belangrijke lijn, en zoo mogelijk omtrent den stand dier zaak eeuige inlichting verzocht. De minister heeft daarop zijn leed wezen betuigd op dit oogenhlik niet in staat te zijn om aan dat verlangen te voldoen, doch de verzekering gegeven dat zoowel die aanvrage als vele anderen met belangstelling door hem wor den overwogen. Zaturdag zijn achlervolgens zonder beraadslaging aangeno men 1. de conclusie van het rapport der commissie tot onder zoek der opgaven wegens den verkoop van domeinen, domani ale tienden enz. in 1857, strekkende om die opgaven voor kennisgeving aan te nemen en ter griffie neder te leggen, en van liet verslag der commissie een exemplaar te doen zenden aan den minister van financiën; 2. de conclusie, voorgesteld door de meerderheid der commissie tot onderzoek der inlichtingen op het adres van H. E. J. Rup, betrekkelijk het erlangen van den doctorsgraad, welke meerderheid daarbij voorstelde, liet gevoelen uit te spreken, dat de inlichtingen de kamer niet heb ben overtuigd van de regtmatigheid der afwijzing van het ge daan verzoek; maar dat zij van oordeel is dat de adressant, overeenkomstig het voorschrift van artt. 8 en 9 der wet van 12 maart 1818 moet worden toegelaten tot het afleggen van een nader examen door de geneeskundige faculteit van eene der hoogescholen des rijks af Ie nemen, en zich uitstrekkende over den geheelen omvang der geneeskundige wetenschappen enz.

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 2