MIDDELBURGSCHE COURANT. N°' 51. Donderdag 1858. 29 April. OPROEPING VAN SOLLICITANTEN. <3inncnlanösrl]f tijdingen. Deze courant verschijnt des dingsdagsdonderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlissin gen gescliiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is f 3, franco per post f 3,4-0. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekendma- kingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. "Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van woensdag avond 8 ure. Jtanlionïrigmgm VAYilET MJBBESTBDLPOTDICIALE EA GEIIEE.ÏÏEBESTüBEil. Rekendiimliing;. De burgemeester en wethouders van Vlissingen Maken bekend dat op vrijdag den 7 mei 1858 des namiddags ten twee ure precies op het raadhuis aldaar, ouder nadere goedkeuring van den gemeenteraad, de aanbesteding bij in schrijving aan den minst iugeschreven hebbende zal plaats hebben van Het wegbreken en opruimen van <le oinde kouten ophaalbrug bij de Qleurs te Vlissingen, liet doen van de benoo- digde metsel-, steenbouwers- en tim merwerken aan de bawighoofden, bene vens het leveren, stellen en gangbaar maken van een ijzeren draaibrug, met de levering van al de daartoe lienoo- digde materialen. Deze aanbesteding zal geschieden in twee perceelen, als: het ló perceel, de metsel- en timmerwerken, en het 2e perceel, het leveren, stellen en gangbaar maken van de ijzeren draaibrug; zullende naar het 2e perceel alleen ijzergieters mogen mededingen, welke reeds vroeger diergelijke werken hebben daargesteld. De voorwaarden waarop die aanbestedingzal geschieden, zul len van af den 21 april tot en met den 6 mei a. s. (zon- en feest- dageu uitgezonderd) van des morgens tien tot des namiddags 3 ure ter gemeente secretarie ter inzage liggen, zullende de aanwijzing door den gemeentebouwmeester in loco plaats hebben op den dag vóór de besteding, te beginnen des morgens ten 9 ure, bij wien intusschen nadere inlichtingen te bekomen zijn. Vlissingen den 23 april 1S58. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENEELS, De secretaris, M A B I L O T. vervulling dier betrekking verlangen in aanmerking te komen, en vermeenen daartoe de vereischte bekwaamheden te bezitten, verzocht om zich in persoon of anders franco bij geschrifte, onder overlegging van de uoocfige bewijzen van bekwaamheid en goed gedrag, aan te melden bij het gemeentebestuur van Vlissingen, uiterlijk vóór den lsten junij aanstaande. Vlissingen den 24- april 1858. Burgemeester en wethouders van Vlissingen, J. TV. CALLENEELS. De secretaris, M A B I L O T. BSekentlmakiug. De burgemeester en wethouders van Vlissingen Maken bekend dat, op vrijdagden 7 mei 1858, des namiddags ten half drie ure precies, op het raadhuis aldaar de openbare aanbesteding, bij inschrijving aan den minst ingeschrevenen, onder nadere goedkeuring van den gemeenteraad zal plaats heb ben van: BBel vernieuwen van het hoofclriool in de S'aling* en in de BBaardenstraat te Vlissingen, met de levering- van alle de daartoe Itcnoodigde materialen. De voorwaarden waarop die aanbesteding zal geschieden, zullen van af den 24 april tot en met 6 mei a. s. (zon- en feest dagen uitgezonderd), van des morgens 10 tot des namiddags 3 ure ter gemeente secretarie ter inzage liggen, zullende de aan wijzing door den gemeentebouwmeester in loco plaats hebben op den dag vóór de besteding, te beginnen des morgens ten 10 ure, bij wien intusschen nadere inlichtingen te bekomen zijn. Vlissingen den 23 april 1858. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENEELS, De secretaris, M A B I L O T. De post van gemeentebouwmeest.er, waaraan eene jaarwedde van «luizend gnïilen is verbonden, met den 1 julij dezes jaars zullende opeuvallen, zoo worden alle de genen die bij de Door het provinciaal geregtshof te 's Hertogenbosch is de burgemeester van Rwegens knevelarij, door hem als ambtenaar van den burgerlijken stand gepleegd, tot een jaar correctionele gevangenisstraf veroordeeld. Zaturdag heeft zich te 's Hage een milicien van de ligtirig van dit jaar, die bij het regement dragonders was ingedeeld, moedwillig den wijsvinger der reglerhand afgekapt, ten einde van de dienst te worden ontslagen, tlij is naar het hospitaal overgebragt om aldaar verpleegd te worden. laiilieüteding. Burgemeester en wethouders van Wesikapelle zullen, onder nadere goedkeuring, HIJ EXK.EOS IX- SCHfilUUXCS trachten aan te besteden: HHet inrigten van een g-eileelte der Caïï- cots-weverij aldaar tot Kazerne voor de ÜSarechaussée. Het bestek en de teekening daarvan zullen van heden af ter inzage liggen in de herberg bij H. Minderhoud. De inschrijvingsbiljetten zullen uiterlijk op den 7 mei e. k. aan den secretaris der gemeente portvrij moeten zijn ingezon den. met het woord inschrijvingsbiljet" op het adres. De opening derzelve zal plaats hebben op zaturdag, den S mei a. s. des namiddags ten 3 ure, in het gemeentehuis, waarbij de inschrijvers des verkiezende zullen kunnen tegenwoordig zijn. Westkapelle Burgemeester en wethouders 27 april 1858. voornoemd, AG. PEPER, burgemeester, P. DE VOS, secretaris. De heer Dunkier, kapelmeester van het corps muziekanten van het regement grenadiers en jagers, zou, naar men verzekert, met dit corps in den loop der maand mei te Parijs een concert geven, als wanneer H. M. dc koningin zich aldaar zal bevinden. Gelijk gemeld wordt is de vergunning daartoe van Z. M. den koning verzocht, even als tot het geven van concerten te Brus sel en te Antwerpen. Jtlld «Iel burg 28 april. Maandag avond arriveerde te Vlissingen uit Engeland eene nieuwe sleepstoomboot, gebouwd voor rekening van de Stoora- sleepdienst op de Wester Schelde, onder administratie van de heeren Spoors en Sprenger te Middelburg, welke den naam zal dragen van Union II en in vereenigiug met de sleepboot Union I. thans op de Schelde werkzaam, ten dienste zullen staan van de te Vlissingen binnenvallende en uitgaande schepen. Uit Aardenburg wordt ons gemeld, dat dezer dagen op een stuk land van den heer burgemeester te Eede is gevonden een gouden muntstuk, zeer goed geconserveerd en duidelijk be schreven in het werk: Notice sur les anciennes nonnaies des comtes de Elandres parE. den Duyts a Gand, als realoflouis de Elandre de Louis II. dit de Male, frappé a Gand vers 1356 (plaat 2 no. 13). De tegenwoordige eigenaar heeft een dubbel exemplaar, ook gevonden in de buurt der hofstede van gezegden heer burgemeester van Eede. Men verzekert dat de tweede kamer nog ecnige zittingen zal houden, en dat zij afhandelen za! de wetsontwerpen die spoed vereischen. zoo als: begrooting van oorlog voor.]858, amortisa- tiewet, en dergelijke; maar dat zij daarna tot. september zal uit een gaan, ten einde het ministerie in de gelegenheid te stellen, zijne voordragten over gewigtige onderwerpen in gereedheid te brengen. Men wil weten, dat de groote meerderheid der kamer de aangebodene begroot ing voor oorlog als eene transitoire be schouwd en alzoo geueigd is, in afwachting eener definitieve begrooting vau den nieuwen minister voor den jarelS59,aan die voor 1858 hare goedkeuring te schenken.. Men spreekt te 's Hage van de aanstaande komst van prinses Marianne der Nederlanden eu van HD. voornemen, om een korten tijd op Rusthof door te brengen. Vrijdag is te Hellevoetsluis gearriveerd eene portugceschc oorlogsstoomboot, onder bevel van den kapitein ter zee Valle, van Southamptondeze boot is van daar naar Rotterdam ge stoomd, om aldaar eerstdaags scheep te nemen de hooge bruid, de prinses van Hohenzollern-Sigmaringen, dieiu het. huwelijk zal treden met den koning Dom Pedro van Portugal. Men ver wacht nog een eskader van drie schepen, om HD. te vergezelIen. ■Beiaoeminijgeii en besluiten. Eervol uit 's rijks zeedienst ontslagen de officier van gezond heid der 3de. klasse G. A. Magnin, dienende op het stoomschip Samarang in Oost-Indie. Pensioen verleend, aan den kapitein W. E. Del Campo. ge naamd Camp, van het corps ingenieurs, mineurs en sapcurs, thans op non-activiteit ad f974. Eervol ontslag verleend, aan den lsten luitenant R. J. A. Kallenberg van den Bosch, van het corps ingenieurs, mineurs en sappeurs, thans op non-activiteit. Kerli- en scEiuolnieuwM. Men schrijft ons uit Koudekerke van jl. zondag Heden werd de vacature bij de nederduitsche hervormde gemeente alhier vervuld door de bevestiging van den tot leer- aar beroepen kandidaat J. Vermeer, Az.waartoe in liet morgen uur de laatst van hier naar Vianen vertrokken ds. L. Schouten optrad,eu hem bevestigde met de woorden uit Hand. 18: 9i, 10«: Zijt niet bevreesd, maar spreek en zwijg niet, want ik ben met; u;" terwijl de nieuwe leeraar in het namiddaguur zich verbond, tot grondslag zijuer rede hebbende gelegd de woorden, uit Je- remia I: G 9: //Toen zeide ik aeh, lieere, Tleerezie ik kan niet spreken, want ik ben jong. Maar de Reere zeide tot mij zeg niet. ik ben jong, want overal waarheen ik u zenden za! zult gij gaan, en alles wat ik u gebieden zal. zult gij spreken vrees niet voor hun aangezigt, want ik ben met u, om u te red den, spreekt de Heere. En de Heer stak zijne hand uit, en roerde mijn mond aan, en de Heere zeide tot mijZie ik geef mijne woorden in uwe mond." Bij beide plegtighedea was eene zeer talrijke schare toegevloeid'. Marine en leg-er. Z. M. oorlogschooner Atalante is maandag van Vlissingen vertrokken naar Willemsoord', ten einde manschappen af tc halen bestemd om voorloopig op het wachtschip geplaatst te worden. Bij Zoutelande is het schip echter omhoog geraakt, doch gis teren heeft men, na weder in vlot water te zijn gekomen, de reis kunnen vervolgen. Bij de tweede serie der normaal schietschool, welke in liet kamp bij Zeyst oefeningen zal houden, zullen verschillende luitenants van het oost indisehe leger worden gedetacheerd, welke eerstdaags van de Koninklijke akademie zullen worden benoemd. Naar wij vernemen js het metselwerk aan het nieuw te ma ken marinedok te Willemsoord, na cenige schikkingen, gegund aan de heeren Visser, en zal het werk weldra weder, aanvangen. De kanonneerboot tio. 64, op 11 dezer'leNieuwediep ir, \CL: "6

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 1