MIDDELBURGSCHE COURANT. M N"- 49. Zaturdag 4858. 24 April. Stcmkortöigingm VAN OEI RIJKSBESTUUR,PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTUREN NEUZEN Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en "Vlissin- fcn geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 nre. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post 3,4-0. Do inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodhekenJma- kingcn enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van vrijdag avond 8 uro. Bekendmaking:. De burgemeester en wethouders van Vlissingen Maken bekend dat op vrijdag den 7 mei 1858 des namiddags ten twee ure precies op het raadhuis aldaar, ouder nadere goedkeuring van den gemeenteraad, de aanbesteding bij in schrijving aan den minst ingeschreven hebbende zal plaats hebben van Hei wegbreken en opruimen van de oude kouten ophaalbrug bij de Beurs te Vlissingen, ket doen van de benoo- digde metsel,- steenhouwers- en tim merwerken aan de brugkoofden, bene vens liet leveren, stellen en gangbaar maken van een ijzeren draaibrug, met de levering van al de daartoe benoo- digdc materialen. Deze aanbesteding zal geschieden in twee perceeleu, als het le perceel, de metsel- en timmerwerken, en het 2e perceel, het leveren, stellen en gangbaar maken van de ijzeren draaibrug; zullende naar het 2e perceel alleen ijzergieters mogen mededingen, welke reeds vroeger diergelijke werken hebben daargesteld. De voorwaarden waarop die aanbesteding zal geschieden, zul len van af den 24 april tot en met den 6 mei a. s. (zon- en feest dagen uitgezonderd) van des morgens tien tot des namiddags 3 ure ter gemeente secretarie ter inzage liggen, zullende de aanwijzing door deu gemeenlebouwmeestcr in loco plaats hebben op den dag vóór de besteding, te beginnen des morgens ten 9 ure, bij wien intusschen nadere inlichtingen te bekomen zijn. Vlissingen den 23 april 1858. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENEELS, De secretaris, MABILOT. dat de eerste in die gemeente te houden Paarden-en Veemarkt zal plaats hebben op Woensdag den 5 Mei aanstaande, aan te vangen der voormiddags ten negen ure en te eindigen des namiddags drie ure. Ieder eigenaar of aanbrenger van Vee za! gehouden zijn, bij zijne aankomst zich bij de marktmeester aan te melden met opgaaf van het getal en de soort van het door hem ter markt gebragte. Zieke paarden of ziek rundvee zullen ter markt niet worden toegelaten. De keuring van het over de Schelde aangevoerd wordende vee geschiedt voor rekening der gemeente. De volgende premiën zullen worden uitgereikt Het schoonste paard beneden de 7 jaar f 5, Het grootste getal paarden- 7, Het schoonste stuk rundvee5, Het gtoofste getal rundvee- 7, Schapen boven de tien stuks- 3, Het grootst getal varkens boven de zes stuks - 3, Aan den kooper van het grootste getal paarden. - 5, idem idem rundvee - 5, Volgens de daarop gestelde voorwaarden. Neuzen den 16 april 1858. Burgemeester en wethouders]voornoemd, J. P. DRONKERS. De secretaris, J. DIELEMAN. Bekendmaking. De burgemeester en wethouders van Vlissingen Maken bekend dat, op vrijdag den 7 mei 1858, des namiddags ten half drie ure precies, op het raadhuis aldaar de openbare aanbesteding, onder nadere goedkeuring van den gemeenteraad, zal plaats hebben van: Hei vernieuwen van liet Itoofdriool in de l'aliug:- eu in de Paardenstraat te Vlissingen, niet de levering: van alle de daartoe bcnoodigde materialen. De voorwaarden waarop die aanbesteding zal geschieden, zullen van af den 24 april tot en met 6 mei a. s. (zon- en feest dagen uitgezonderd), van des morgens 10 tot des namiddags 3 ure ter gemeente secretarie ter inzage liggen, zullende do aan wijzing door den gemeentebouwmeester iu loco plaats hebben op deu dag vóór de besteding, te beginnen des morgens ten 10 ure, bij wien intusschen nadere inlichtingen te bekomen zijn. Vlissingen den 23 april 1858. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENEELS, De secretaris, MABILOT. EERSTE PAARDEN- EN VEEMARKT WOKXSUAR den 5 Hei 1353. Burgemeester en wethouders van Neuzen maken bekend C3tnnenlcmDscI)e tijöingm. middelburg: 23 april. Voor het provinciaal geregtshof in Zeeland alhier is heden de behandeling aangevangen der zaak van Pieler Panny, huur koetsier en herbergier te Goes, beschuldigd van het moedwillig toebrengen van schoppen en stampen, waardoor inwendige beleedigingen zijn ontstaan, welken den vijfden dag daarna den dood des verwonden hebben ten gevolge gehad, en mitsdien ter zake van moedwilligen doodslag; misdrijf, voorzien bij artt. 295 en 301 tweede lid wetboek van strafregt, en art. 2 der wet van 29 junij 1834 (staatsblad no. 102.) Reeds in het no. onzer courant van 24 november 1857 hebben wij melding gemaakt van dit voorval, dat op zondag den 15 bevorens ten huize van den beschuldigde heeft plaats gehad. De verslagene was ge naamd J. L. Polfliet van 's Heer Arendskerke. Door den be schuldigde is tot zijnen verdediger gekozen de heer mr. P. J. G van Diggelen, advocaat alhier. Door het openbaar ministerie, zijn in deze zaak 21 getuigen gedagvaard (waarvan 20 ter teregtzitting van heden zijn verschenen) en door den beschul digde twee. Nadat het getuigenverhoor afgeloopen en de zitting voor eenigeu tijd geschorst was, heeft het openbaar ministerie bij monde van den procureur-generaal de beschuldiging volgehou» den en gerequireerd dat de beschuldigde zal worden veroordeeld tot ecne tuchthuisstraf voor een door het hof te bepalen tijd, mits niet minder dan vijf en niet meer dan twintig jaren, in de kosten van den processe met aanplakking van het arrest enz. Daarop is het woord verleend aan den verdediger. Na re en dupliek werd de uitspraak bepaald op aanstaauden maandag, des voormiddags ten tien ure. Gisteren namiddag omstreeks half twee ure werd er brand ontdekt op de hofstede de Geer, gelegen onder de gemeente Se- rooskerke, toebehoorende aan Adriaan Adriaanse en bewoond door diens schoonzoon W. de Wolf. De schuur, waarin de brand was ontslaan, tijdens de bewoner zich naar de markt herwaarts had begeven, is al spoedig, zoo wel als het daaraan grenzend wagenhuis met de zich daarin be vindende twee paarden, zes koeijen, twee kalveren en vijf stuks kleiu vee, landbouwersgereedschappen, een voorraad hooi enz., een prooi der vlammen geworden. Door spoedig aangebragte hulp der brandspuiteu van Se- rooskerke, alsmede die der gemeenten Oostkapelle, Gapinge» Vrouwepolder, St. Laurens, Domburg, Grijpskerke en Aagtc- kerke, is het mogen gelukken het woonhuis en varkenshok met twee varkens, te behouden. De oorzaak is tot hiertoe onbekend. Wij vernemen dat van het verbrande alleen de schuur tegen brandschade verzekerd is bij de onderlinge brandwaarborg maatschappij alhier. Het wagenhuis en de onroerende goederen waren echter niet verwaarborgd. Eergisteren heeft alhier door de daartoe benoemde commis; sie, bestaaude uit de heeren E. Muller, president der sociëteit Liunasus van Brussel, president; J. Verdickt, van Brusseldr. G. van Hennekeler, te Middelburg, secretaris; G. van den Brink, hortulanus te Utrecht; P. C. Bourceret, te Vlissingen, de beoordeeling plaats gehad der voortbrengselen van tuin bouw, ter mededinging iugezonden voor de achtste tentoon stelling van de Vereeniging tot bevordering van den tuinbouw in de provincie Zeeland. Eene zilveren vergulden medaille is toegekend aan A. Blaas Ez., alhier, voor de prachtigste Gn,uii> gebreidste verzameling bloeijende planten tot versiering der tentoonstelling; eene voor de prachtigste verzameling cam- mellia japonica in bloeien eene voor de schoonst en mildst bloeijende mimosa of accacia; aan J. J. Vroom, te Kralingen, voor de prachtigste verzameling azalea indica iu bloei. Zilve ren: aan C. van de Putte Cz., alhier, voor de prachtigste en uitgebreidste verzameling bloeijende plauten tot versiering der tentoonstelling; aan J. en M. Been te Rotterdam, voor d-N prachtigste verzameling azalea indica in bloei; aan C. Corne- lissen, tuinbaas bij den heer M. Fak Brouwer, wegens schoone kweeking, voor de 10 best gekweekte groote azalea's indica in bloei; aan J. J. Vroom, te Kralingen, voor de schoonst bloeijende azalea indica; eene voor de schoonst eu mildst bloeijende mimosa of accacia; eene voor de prachtigste epacrissen en diosmas in bloeien eeue voor de prachtigste verzameling kas- en oranjerie-gewassen in bloei; en aanjhr. W. R. Boddaert te Middelburg, voor de 20schoonste pelargo niums in bloei. Bronzen: aan J.J. Vroom, te Kralingen, voor de 4 grootste best gekweekte bloeijende oranjerie plauten, met uitzondering der gevraagde van no. 2 tot 6; en eene voorde 20 schoouste pelargouiumsin bloeien eene voor de beste ver zameling bloeijende bolgewassenaan A. Blaas Ez., te Middel burg, voor de schoonst, bloeijende cammellia japonica; aan C. van de Putte Cz., te Middelburg, voor de prachtigste epacris sen en diosmas in bloei. Nog zijn toegewezen de volgende door het bestuur beschik baar gestelde medailles, te welende zilveren medaiile, ge schonken door jbr. mr. F. A. L. ridder van Rappard, te 's Gra- venhage, met algemeene stemmen, aan de verzameling kas-en oranjerie planten in bloei, ingezonden door jhr. mr. J. P. Boii- daert te Middelburg; aan de verzameling cat. no. 11,ter eere van deMiddelburgsche dames, iugezonden door R. C. Af- fourtit Jz., te Ulrecht; aan de verzameling sierplanten ingezonden door J. P. Langejan, tuinbaas bij jongvr. C. G. S. Ackermans. Bronzen medailles eene aan de verzameling proleacaeae, ingezonden door C. Wilte te Rotterdam; eene j aan de verzameling cineraria's en calceolaria's, ingezonden door J. Wisse, tuinbaas bij jbr. mr. Paspoort van Grijps- kerke; aan de verzameling rhododendrum camille de rohau en diverse sierplanten, ingezonden door mr. J. W. de Bruyn I van Melis- en Mariekerke; aan de verzameling koudekas- en oranjerieplanten in bloei, ingezonden door J. A. van der j Leyé; eene aan de verzameling oranjerieplanten in bloei, inge zonden door W. R. Boddaert, en eene aan de verzameling cat. no. 32, ingezonden door mr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet. Eergisteren .heeft te Goès de verkiezing voor leden van de kamer van/koö'phandël en fabrieken plaats gehad. Het geheel© getal kiezers bedraagt 102, waarvan 15 hunne slem.uitgebragt hebben dé volstrekte meerderheid was bij gevolg 8.:.Hiervan

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 1