Hurgïerlijke Stand. Hulst, van 16 tot 31 maart. Bevallen P. J. Lauwereijs geb. Lossie, z. V. Macs geb. de Bakker, d. Overleden C. P. Volleman, 11 j. T. P. Janssen, man van F. dc Weert, 29 j. F. de Vilder, man van J. P. Servaes, 56 j. Ingeschreven in de registers van den burgerlijken stand gedurende de maand maart ISöS: In de gemeente Middelburg, als: Gehuwd 6 paren. Geboren 42 kinderen, 20 van liet mannelijke en 22 van het vrouwelijke geslacht. Overleden 52 personen, 29 van het mannelijke en 23 van het vrouwelijke geslacht. Een der overledenen is elders gestorven. Levenloos aangegeven kinderen 2. L)c ouderdom bij het overlijden was: beneden hel jaar 11, van 1 tot 5 1 van 5 tot 10 2, van 10 tot 15 1, van 15 tot 20 .1 van 20 tot 25 J van 25 tot 30 1, van 30 tot 35 0 van 35 tot 40 2, van 40 tot 45 2, van 45 tot 50 5 van 50 tot 55 3 van 55 tot 60 8, van 00 tot 65 2, van 65 tot 70 5, van 70 tot 75 2, van 75 tot 80 3, van 80 tot 85 1 van S5 tot 90 1. In de gemeente Vlissingen, als: Gehuwd 7 paren. Geboren 36 kinderen, 19 van het mannelijke en 17 van het vrouwelijke geslacht. Overleden 25 personen, 12 van hei mannelijke en 13 van het vrouwelijke geslacht. Levenloos aangegeven kinderen 3. De ouderdom bij het overlijden was: beneden het jaar 2, van 1 tot 5 4, van 5 tot 10 1, van 10 tot 15 0, van 15 tot 20 0, van 20 tot 25 0 van 25 tot 30 1, van 30 tot 35 0, van 35 tot 40 3, van 40 tot 45 1, van 45 tot 50 2van 50 tot 55 0van 55 tot 60 4, van 60 tot 65 1 van 65 lot 70 4, vau 70 tot 75 1, H-an 75 tot 80 1. In de gemeente Goss alsGehuwd geene. Geboren 28 kinderen, 14 van liet mannelijke en 14 van het vrouwe lijke geslacht.. Oveileden i7 personen, 10 van het manne lijke en 7 van het vrouwelijke geslacht. Levenloos aangegeveue kinderen 1. De ouderdom bij het overlijden was: beneden het jaar 7, van 1 tot 5 1 van 5 tot 10 1 van 10 tot 15 0, van 15 lot 20 0, van 20 tot 25 0, van 25 tot 30 0, van 30 tot 35 2 van 35 tot 40 0, van 40 tot 45 2, van 43 tot 50 3, van 50 tot 55 0, van 55 tot 60 0, van 60 lot 63 0, van 65 tot 70 0, van 70 tot 75 0, van 75 tot 80 1. In de gemeente Hulst, als: Gehuwd geenc. Geboren 7 kinderen, 3 van het mannelijke en 4 van het vrouwelijke geslacht. Overleden 9 personen6 van hel mannelijke en 3 van het vrouwelijke geslacht. De ouderdom bij hel overlijden was: beneden het jaar 3, van 10 tot 13 i van 15 tot 20 2 van 25 tot 30 1, van 45 tot 50 1 van 55 tot GO 1. Uuitrnt mösdje tifhingcu. KKntf eland. Londen 3 april. Het departement van builenlandsche zaken heeft eene depeclio van lord Cowicy aan den graaf van Malmes- bury bekend gemaakt, houdende dat de bevoegde autoriteiten zullen worden gemagtigd om voortaan even als tot dus ver, pas poorten af te geven aan bnlsehe onderdanen, in Frankrijk hun verblijf hebbende, om door de binnendeelen vau Frankrijk te reizen, gelijk mede in dringende gevallen pasponrlen Ie veriee- nen aan britsche onderdanen om naar Engeland lerugtekeeren. The morning lierald zegt dat in de vergadering der alder men van de cily op 30 maart, de secretaris kennis heeft gegeven i van een brief welke hij van den lord-kansclier had ontvangen, en waarin deze zijn voornemen te kennen geeft om eenespeciale commissie te benoemen, belast met uitspraak te doen in de zaak vau den bekenden Bernard. De voorbereidende werkzaamheden voor liet. leggen van den transallantisclien telegraaf-kabel, worden met. ijver voort gezet. Tot gisteren had de Niagara reeds 8 J-en de Agamemnon 320 mijlen van den kahei aan boord genomen. Op liet einde van mei zullen de beide schepen ongeveer 300 mijlen ten westen van Ierland in open zee eene proef nemen met den toestel om don kirhiilie laten zinken. Uil Amerika verwachtmen nog eene om bij het leggen van den draad tegenwoordig /i;i zijlni^isiTle utyvoering vau de onderneming zelve zullen nog liyfc" i>ngidsefce JniaSherikaansclie oorlogschepen deel nemen. ?l'fhe iur-cs geest in een hoofdartikel over de cliiuesche aan- gêJege'n,hfc®iVaangord Elgin den raad, om in geval het hof van schikking geneigd is of uitviugten zoekt, ou- verwijktóWviu te doen bezeilen, te meer d.w Hongkong pooi de behoeften der Engelschen ouvoldoende is. Wij moeten Chusan nemen, zegt The limes verder, en gevoelen onze fran- sclie naburen lust daartoe, dan kunnen zij eveneens ecu punt in de chinesclie wateren bezetten. De uitvoer van zijde uit China naar Jfnuikrijk is zeer groot en hoewel de handel voornamelijk, thidr mu-idcLvau eugelsche en amerikaauscha schepen gedreven wordt, Tiehbeii cle Fraiischen toch regt op het bezit van een •plekgronds vo'or eene nederzetting. i)c cd;respondent te Canton van The limes geeft aan dat bJad c6ir verslag van den staat, waarin de gevangenen in die stad verkeeren, welken toestand men te weten is gekomen, doordien de curopesche commissarissen zich wilden vergewis sen of de amnestie, doorPhe-Kwe uitgevaardigd ten gunste dier Chinezen, welke met de vregqjdelingen haudel gedreven hebben, behoorlijk nagekomen is. "Uit dat verslag blijkt nu, dat de gevangenen allcroumenschelijkst behandeld worden. Zij hadden zelfs in vier dagen geen voedsel ontvangen, terwijl die genen hunner, welke door den honger hunne kreten niet langer konden bedwingen, op nieuw door slagen mishandeld werden. De commissarissen verlieten eindelijk, diep getroffen de gevan genissen, nadat zij 6000 gevangenen bezocht hadden. Alhier ziet men met ongeduld de volgende brievenmail uit Indie te gemoet. omdat zij denkelijk tijding zal brengen van den beslissenden strijd in Oude, waarvoor volgens de jongst ontvangen|berigten alles gereed stond^Gelukkig is de uilslag van dezen strijd, zegt The times, meiischeJijkerwijze gesproken, buiten twijfel. De sterkte der onzen en de zwakheid der muiters namen met eiken dag in gelijke mate toe. Wel spreken de be- rigten van 200,000 weerbare mannen in Lucknow vereenigd, van hunne barricaden en van hun wauhopig besluit om tot het uiterste vol te houden maar wij weten uit eene goede bron, dat gebrek aan orde en eend ragt hunne strijdkracht verzwakte, en van alle kanten kwamen er berigteu van de nederlaag hunner medestanders, waar deze zicli ook mogten vertoonen. Lucknow is door de geduchte artillerie van ons indisch leger omringd, en ingesloten door de sterkste krijgsmagt die ooit in Hindostan gezien is. Iu zulk eeneu toestaud moet de stad zich op genade overgeven, of zal zij tot gruis geschoten wordenen schijnt het eerste zelfs aan onze overheden verkieslijk, dan zijn daarvoor zeer goede redenen aan te voeren. Immers wij hebben in Oude twee verschillende klassen van vijanden voor onsde muitende Cipayers, die in vele gevallen gruwelijke moorden en althans schending van den krijgseed op het geweten hebben, en de op gestane inwoners der landstreek, die naauweiijks onze onderda nen geworden waren, en niet zonder aarzeling onze vijanden geworden zijn. Men zegt dan ook, dat er onderhandelingen tus- sclien den gouverneur generaal en deinlandsche grondeigenaren van Oude aangeknoopt zijnis dit werkelijk liet geval, dan is het eene handelwijze zoo als welligl door den staaL der zaken, juist beschouwd, vereischt werd. Voor Nena Saliib en zijne snoode rotgezellen is er natuurlijk geene genade; maar indien lord Canning en sir Colin Campbell de te wapen geioopen inwoners der landstreek kunnen losmaken van de bengaalsclie muiters, dan kunnen zij te gelijk liet werk der geregtigheid bevorderen en de opoffering van m^nsclienlevens verminderen. Zulk een afloop is niet onwaarschijnlijk. De generaal Outram. die geble ken is zoo goed met. den toestand en de bewegingen des vijands bekend te zijn, meent dat de opstandelingen alle hoop op de zege verloren hebben en in schikking wenschen te treden, ter wijl dat zelfde denkbeeld ook in de dralende en wachtende houding van onzen opperbevelhebber schijnt door te stralen. Doch men weet, datde besluiten van aziatisch krijgsvolk dik wijls plotselinge opwellingen of gevolgen van het. toeval zijn. Met de volgende brievenmail kunnen wij vernemen, dat. de op standelingen zich zonder slag of sloot hebben overgegeven, maar ook dat zij zieli tol. den laatsten man toe verweerd, of wel de stad ontruimd hebben. Toen dejongste koerier Lucknow verliet, slonden de onzen met de lont bij het kanon; en ter. zij de omzigtige staatkunde der britsche overheden in de onder werping des vijands haar loon heeft bekomen, zullen de hoofd daders van den grooten iudischeu opstand thans reeds onder het puin van hun laatste bolwerk bedolven zijn door een ge schutvuur van niet minder kracht dan bij den val van Sebasto- pol gehoord is." Een der dagbladen van New-York laat zich volgender- wijze uit over den tegenwoordigen staat der financiële en com merciële zaken aldaar. Eigenlijk nieuws kan omtrent de cornmcrciele aangelegenhe den niet medegedeeld worden. In bijna alle takken van handel blijven de omzettingen beperkt, en deze stagnatie, te midden j van overvloed aan geld, moet daaraan toegeschreven worden, dat onderscheidene huizen, bij de vele en onzekere verbindte- nissen waarin zij reeds betrokken zijn, niet geneigd of niet in staat zijn op nieuw belangrijke transactiën aan te gaan. De schok, dien het erediet gekregen heeft, is tevens eene oorzaak van de tegenwoordige stagnatie. De handel is vau dien schok nog niet genoeg bekomen, otu met zijne gewone regelmatigheid en vertrouwen de zaken te hervatten. Doch beide oorzaken moeten weldra ophouden. Het vertrouwen, de ziel des handels, keert gaandeweg terug; de saldos zullen spoedig vereffend wor de. i, en onze natie, welke zich immer ais verjongd uit rampspoe den weet te verheffen, zal door hare energie de sporen van alle onheilen uit wissclien die onzen handel kortelings getroffen heb ben. Dc overvloed aan geld, welke zelfs zoo groot is dat daar van bijna geen voorbeeld beslaat, kan als het. beste bewijs worden aangemerkt dat de paniek niet genoegzaam gemotiveerd was geweest. Do weinigen die bezadigd genoeg waren om den slaat van zaken aandachtig gade te slaan, zijn dan ook tot. het inzigt gekomen dat er geene wezenlijke redenen voor de bestaan heb bende bezorgdheid aanwezig waren, en dat de aandrang om geld tienmaal grooter is geworden door de vrees welke de ge moederen had bevangen. Het is nutteloos thans op nieuw te spreken van de rampen welke men aan die vrees te wijten heeft» van de opofferingen die de handelaren zich hebben moeten ge troosten, ten einde aan hunne verbindtenissen te voldoen, of van de faillissementen dier huizen, wier actief, hoewel meer dan voldoende, ónmogelijk gerealiseerd kon worden. De t ijd welke al die rampen heeft aangebragt, is voorbij en wij zijn thans iu staat met juistheid na te gaan hoe zeer met der daad in de Vereenigde staten en in andere landen de rijkdom gedurende de laatste jaren is toegenomen, een rijkdom die een soliden en niet te ver nietigen grondslag van erediet en vertrouwen geeft of behoort te geven. Itosland. Uit Petersburg wordt gemeld, dat de adel van nog zes gou vernementen, als Kiew, Podolie, Volhynie, Samara, Simbirsk en Saratow, verlof heeft verzocht en verkregen om plaatse lijke commissien in te stellen ter overweging van de te nemen maatregelen, teneindeaan.de opheffing van het lijfeigenschap eenegewenschte uitvoering te verzekeren, en voor de drie eerst genoemde gouvernementen nog eene algemeene commissie te benoemen, welke in Kiew zal gevestigd worden. Van de zijde van Rusland is de turksche regering indachtig gemaakt op den toestand der christelijke bevolking in hare staten, en met het oog op het gebeurde in Bosnië an de Herzegowina, op het ge brekkige, hetwelk de verordeningen vau de turksche overheden, bij voortduring opleveren, ten einde die bevolking in het ge not der regten testellen, welke aan deze zijn toegekend. De russische agenten in Turkije ziju gelast geworden, om zooveel mogelijk daadzaken op te sporen en bekend te maken, welke kunnen strekken om dit beklag toe te lichten. Beriglen uit Siberie gewagen van de vorderingen, welke de grieksch russische kerk in die streken maakt.. Zoo heeft de bisschop van Tomsk 3800 zielen der afgevallen secte van Bas- koloeks in den schoot der kerk terug gebragt. In Kamschatka zal eene nieuwe diocese der grieksch russische kerk worden gesticht, met twee vicariaten te Jokoetsk en Niceuo Arehan- gelsk. DuitscEilauil. Weenen 2 april. Volgens gerucht zouden in onderscheidene takken van bestuur veranderingen plaats hebben. Zoo zou de aartshertog Wilhelm, die als alter ego des keizers met het op perbevel des legers is belast, den aartshertog Albrecht a/s gouverneur van Hongarije vervangen, gedurende den lijd van een jaar, welken deze met verlof buitenslands zou doorbrengen. Frankrijk. Parijs 5 april. De inwijding van den boulevard Scbastopoi heeft gisteren plaatsgehad in tegenwoordigheid des keizers,die te paard en gevolgd door een schitterenden staf. met de keizerin in een open rijtuig gezeten, den geheelen weg afgelegd heeft tot aan het station van den Oosterspoorweg. De maarschalken hertog van Malakoff, Vaillant, Magnan en de minister van bin- nenlandsclie zaken vergezelden den keizer, die aan het begin van den nieuwen boulevard door de beide prefecten en de voor naamste stedelijke ambtenaren ontvangen werd. De rijk met vlaggen versierde weg, de vele monteringen en de menigvuldige wapenen der soldaten hierbij tegenwoordig maakten eene schit terende uitwerking, terwijl de geestdrift van de toeschouwers vrij algemeen was. De militairen die geen dienst bij de plegtig- heid deden, waren in hunne kazernen geconsigneerd, en eenige arrestatie» zijn bewerkstelligd bij wijze van voorzorg; de orde is echter niet verstoord geworden. Te Passy heeft onder het voorzitterschap van den minis ter van landbouw, koophandel en openbare werken, de uitrei kingplaats gehad der prijzen aan de inzenders op dejaarlijksche algemeene ten toonstelling van slagtvee. Het tentoongestelde vee overtrof niet alleen in aantal, maar ook in voortreffelijkheid verre dat van de vroegere tentoonstellingen. In de rede, welke de minister bij deze gelegenheid uitsprak, wees hij op het toene mend vleeschverbruikten vorigen jare maakte hij de opmerking dat liet verbruik van rund- en varkenvleeseh te Parijs in tien jaren tijds van 62 tot 84 milliocn ned. ponden 's jaars geklom men was, zoo dat het verbruik voor iederen inwoner 16 a 17 per cent gestegen was; deze vooruitgang heeft, voortgeduurd, daar in liet jaar 1S57 hel. vleescliverbruik klom lol S5,507.021 pd. en lot bijna 73 pd. per hoofd. De zelfde vermeerdering greep ook in de departementen plaats. Doch het verbruik is nog voor meerdere uitbreiding vatbaar, want wanneer de consumtie van Parijs ook al die van Weenen en Berlijn ruim overtreft, blijft zij nog verre bij die van Londen achter, zoo dat voor de vee fokkerij nog een ruim veld open blijft. De minister wees ook op het vele dat door den keizer voor elen landbouw gedaan wordt. Het departement van marine houdt tegenwoordig

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 2