MIDDELBURGSCHE COURANT. Na- 40. Zaturdag 1858. 3 April. öinnenlanösclje tijöingm. Deze courant verschijnt des dingsdag», donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlissm- jen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is f 3franeo per post f 8,4-0. De inzendiug van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekendrna- kingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Yoor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van vrijdag avond 8 ure. S(i<I«Ielbur£ 3 april. Wij vernemen dal. de heer mr. W. C. Borsius zijn ontslag heeft ingezonden als lid van den gemeenteraad alhier. Gisteren avond werd door het muziekkorps der dienstdoende schutterij te Vlissingen, eeue serenade gehragt aan den heer H. G. Jansen, als een blijk van belangstelling in zijne door Z. M. gedane benoeming tot hoofdingenieur bij de marine. Uit Vlissingen werd ons donderdag geschreven Gisteren avond werd alhier door het kader onderofficieren en korporaals der dienstdoende schutterij, bij gelegenheid van het door den majoor kommandant gehouden examen naar de ge maakte vorderingen in de theoretische en practische winter- oefeningen, een feest en soupé gegeven, hetwelk werd bijge woond door den kommandant. en verdere officieren, waarbij werd herdacht de instelling door Z. M. den koning van het eere- teeken vau trouwe dienst voor leden der schutterij. De zaal was versierd met het levensgroote portret, in olie- verw.van Z. M. den koning, alsmede van het insigne van trouwe dienst bij de schutterij, met trophéen van wapenen en vaandels, ten blijke van de hooge waarde die de schutterij deze instelling toedraagt-, alsmede het portret van den admiraal de Ruyter, omringd van de namen van de elf vlissiugsche admiraals die voor het vaderland gesneuveld zijn, welke decoratien zijn ver vaardigd door de sergeanten majoor Lannoy en Maandag, die onlangs met het eereteeken van 15 jaren trouwe dienst zijn versierd. Vele toasten werden er op het welzijn van den geëerbiedig- den koning en het vaderland gedronken eene gulle gepaste vrolijkheid heersehte bij dit feest, dat nog lang eenen nangena- men indruk zal achter laten. Men meldt ons uil Arnemuiden.dat op woensdag ll.de eerste steen is gelegd voor het nieuwe kerkgebouw der herv. gemeente. Op het raadhuis vereenigden zich tot dat einde de leden der regering en de kerk- en armbesturen, daartoe opzettelijk uitge- noodigd. Ten elf ure begaf men zich van daar naar de plaats, waar de plegtigheid geschieden zoude, die intusschen rijkelijk met vlaggen versierd was. Het leggen van den eersten steen werd door den geachten burgemeester, den heer C. J. Baars, in tegenwoordigheid van den heer ingenieur van den water staat to Middelburg, en eene talrijke schare ingezetenen, on der zeer gepaste bewoordingen volbragt, terwijl de waardige leeraar insgelijks eene korte doch hartelijke toespraak deed, waarna men zich weder op het raadhuis vcreenigde, ouder het genot van een zeer gul onthaal. Tot in den avond bleef een groot gedeelte der vergadering onder genoegelijke gesprekken, bijeen, terwijl bij het-einde de zer bijeenkomst, nog eene betrekkelijk aanzienlijke som ten behoeve der armen, door de aanwezigen blijmoedig werd bijeen gebragl. In de zitting van den gemeenteraad te Zierikzee van jl. dings- dag (waarvan wij het gehcelc verslag door plaatsgebrek tot een volgend no. moeten laten liggen) is o. a. besloten aan Z. M. den koning de oprigting eener kamer van koophandel en fabrieken aldaar te verzoeken. Voorts is ingekomen een voorstel van vijf raadsleden, om door daarstelling van een dok, aan groote sche pen de gelegenheid te geven aldaar gerepareerd te worden hetwelk is aangehouden tot de volgende zitting. Uit Zierikzee schrijft men ons, onder dagleekening vau 31 maart jl: De gisteren alhier geveilde vischsloep Diana, welke vroeger te Ostende te huis behoorde cn in november des vorigen jaars op den Banjaard gestrand, doch later binnen deze haven gebragt is, ging daarbij in eigendom over aan den heer II. A. vau Ussel- steyn jr. alhier. Wij vernemen dat die aankoop is geschied namens een tiental iugezeteueu dezer gemeente, die het voor nemen hebben opgevat om dit vaartuig ter vischvangst van hier uit te rusten. Op de 11. maandag te Oostburg gehoudeue veemarkt waren aangebragt 115 stuks hoornvee, 11 paarden, 53 groote varkens en omtrent 100 biggen. Van hoornvee is nagenoeg alles ver kocht. Ook in varkens werd veel gedaan, doch van paarden vond naauwlijks de helft koopers. De prijzen voor het hoorn vee waren vare koeijen f fiO a f SO, 2jarige runders f 40 a f 60, 1 jarige f 15 a f32, paarden f30 af 150, groote varkens f8 a f 25, biggen f 2,50 a f 6. Jl. woensdag arriveerde te Rotterdam van Harderwijk over Amsterdam per spoor een detachement suppietie-troepen, sterk 125 onderofficieren en manschappen, onder bevel van den lsten luitenant der infanterie E. J. Bol, medegeleider de 2de luite nantder artillerie 11. v. d. Hoek. Terstond naar de Willems kade gemarcheerd, zijn deze overgegaan aan boord van het daartoe gereed liggende nieuw gebouwde barkschip Regina Maris, gezagvoerder S. Ouwehand, van de reederij der heeren den Bouwmeester, Borsius cn van der Leyé, te Middelburg, waarmede de reis naar Java onmiddelijk is aanvaard. De amsterdamsche bladen van jl. woensdag melden, dat Z. M.de koning de hoofdstad in september zal bezoeken, verge zeld van Z. K. II. den prins van Oranje, die alsdan het tijdperk zijner meerderjarigheid zal bereikt hebben. Uit 's Hage schrijft men van den 30 maart: Naar men verneemt zijn, op last van Z. M., de luitenant- kolonel van Motzen, de kapitein Enderleiu van den generalen staf, beuevens de kapitein Prince van de genie, naar liet kamp te Beverlo in Belgie gezonden, ten einde het op te nemen en te zien, iu hoe verre de inriglingcn daar aangetroffen van toepas sing zouden kunnen zijn op het van wege Z. M. in aanbouw zijnde groote kamp op de heide in de nabuurschap van Apel- doorn. Voor de verkiezing van een lid der tweede kamer, op den 7 april aanstaande te Rotterdam, worden als candidaten gesteld de heeren mr. P. Mijer, oud minister van koloniën en mr. N. Olivier, wethouder te Leydeu. Uil Enschedé wordt het volgende gemeldMen verneemt, dat van de zijde der betrokken regeringen nog in deze maand eene laatste poging zou worden aangewend, om tot overeen stemming te geraken over de aansluiting van den Zevenaar- rheiueschen spoorweg. Men is hier niet. vreemd aan het deukbeeld, dat Pruissen eigenlijk ongenegen is te Rheine met Nederland aan te sluiten, en om dit te verhinderen eene rigting voorslaat over Gronau, in steiligen strijd inct het vroeger met Hanover gesloten tractaat. Voor de palmpaardenmarkt van den 29 maart werden te Utrecht aangegeven 954 paarden. De handel was, even als den vorigen dag aan de Bilt, niet zeer leveudig, daar de prijzen veelal hoog werden gehouden- Voorleden jaar waren op de palmmarkt slechts 722 stuks aangegeven. De gemeentebesturen in Beijeren worden door de regering opmerkzaam gemaakt op een beproefd middel tegen de honds dolheid. Het is zeer eenvoudig en kan door ieder gebruikt wor den. Men doet namelijk eenige sneden ter plaatse waarde lijder gebeten is, bestrooit die met poeder van spaansclie vliegen, en bedekt dan het geheel met eene pleister van spaansclie vliegen. Benoemingen en besluiten. Benoemd bij besluit van 31 maart, met ingang van den 1 junij aanst., tot commissaris des konings in de provincie Zeeland de heer mr. S. baron van Heemstra, onder toekenning van eervol ontslag uit de betrekking van 's konings commissaris in de pro vincie Utrecht. (Reeds aan de geabonneerden op ons bulletin medegedeeld.) Onlslag verleend, bij besluit van 30 maart, op de meest eer volle wijze, op zijn verzoek, aan den heer mr. C. II. B. Boot, mi nister van justitie, als voorzitter der hoofdcommissie van de Westiudische maatschappij, gevestigd te Amsterdam, onder dankbetuiging voor Je door hem iu die betrekking bewezene gewigtige en trouwe diensten. Eervol onlslag verleend, bij besluit van 29 maart, aan den minister van staat, tevens minister van koloniën J. J. Roebus sen, op het daartoe te kennen gegeven verlangen, als 's konings commissaris bij de Nederlaudsche handelmaatschappij, onder dankbetuiging voor de gewigtige en trouwe diensten door hem in die betrekking bewezen. Goedgevonden, bij besluit van 29 maart, aan den kolonel der artillerie E. van Löben-Sels, adjudant in buitengewone dienst van Z. K. II. prins E red er ik der Nederlanden cn chef van het. bureau dor artillerie bij het departement van oorlog, op het daartoe door hem te kennen gegeven verlangen, een eervol ont slag uit laatstgemelde betrekking tc verleenen, onder dankbe tuiging voor de vele diensten doorhem in gemelde betrekking bewezen, en hem mede op zijn daartoe gedaan verzoek op non- activiteit. gesteld. Benoemd, lot, generaal-majoor, bij den staf van het wapen der infanterie, de kolonel J. L. Coenegracht, kommandant van de 1ste brigade infanterie, tevens belast met het opperbevelheb berschap der vesting Maastricht en der troepen in het Limburg- sche eu met de functien van provincialen kommandant aldaar, voorzoo veel de werkzaamheden der nationale militie betrefr en bij den staf van het wapen der artillerie, de kolonel J. M. Eugelberls, directeur in de 2de artillerie directie; alsmede lot generaal-majoor te bevorderen de kolonels op non-activiteit E. van Löben-Sels en I. P. Delprat, de eerste van het wapen der artillerie en de tweede van het korps ingenieurs, mineurs en sapcurs, met bepaiing, voor zoo veel de beide laatslgcmeldeu betreft, dat zij in hunnen verhoogden rang het traktement van non-activiteit als kolonel zullen genieten, en den generaal- majoor op non-activiteit E. van Löben-Sels te benoemen tot, Zr. Als. adjudant in buitengewone dienst en hem in verband daarmede eervol te ontheffen uit de betrekking van adjudant iu buitengewone dienst vau Z. K. prins Erederik der Neder landen. Beuoeind tot greot-officier der orde van de Eikenkroon de generaal majoor jhr.C. D. P. Singendonck, inspecteur van het wapen der artillerie. Benoemd, tot ridder der orde van de Eikenkroon, de heer Eikens, inspecteur van policie te Werden (district Dusseldurf Eervol ontslag verleend, bij besluit van 29 maart, aan den heer II. Bierman, op zijn verzoek, als ontvanger der directe be lastingen en accijnsen te Hyuni, behoudens aanspraak op pen sioen. Eervol ontslag verleend, bij besluit van den 30 dier maand, aan den heer C. A. Bevei lij, mede op zijn verzoek, als ontvanger der directe belastingen te Arnhem, behoudens aanspraak op pensioen. Eervol ontslag verleendbij besluit van dien datum, aan de heer C. J. Brand, op zijn verzoek, als ontvanger der directe be lastingen, in- eu uitgaande regten en accijnsen te Zaandam, behoudens aanspraak op pensioen. Erkend, als vice-consul van Frankrijk te Paramaribo de hees- Barnet Lyon. Eervol ontslag verleend, bij besluit van 10 maart, op het daartoe door hom gedaan verzoek, aan den met. verlof uit Neder- landsch Indie teruggekeerden kapitein T. M. Bieler, van het wapen der infanterie van het leger aldaar, onder toekenning van pensioen. By beschikking 'van den minister van binnenlandsche zaken is aan den opzigler van den waterstaat der 3de klasse W. Sprln- ger jr., op zijn verzoek, met ingang van den 1 dezer, een eervol i ontslag verleend, en tot op zigter van den waterstaat der-3de klasse, bevorderd J. Berkhout, thans opzigler der 4de klasse-

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 1