Éjanöebberigtm. ittiööetm unit urm oer. 2töurrtrtttirn. DEPARTEMENT VAN MARINE. iVclbabigljciö. BELANGRIJKE VEBKOOPING VAN BOEKEN ENZ. van den minister van binnenlandsche zaken, opdat die minister ia overweging neme de gevraagde verbeteringen in de onder- deelen van het wetsontwerp, dat door het gouvernement aan de kamer zal worden voorgelegd in de tegenwoordige zitting. Een der hier verschijnende dagbladen heeft een gerucht medegedeeld dat bijzondere sensatie verwekt, hoewel het nog niets meer dan een los gerucht is. Men zegt namelijk dat de heer Barrot, minister van Frankrijk by dit hof, in de volgende week zijn post zou gaan verlaten, ten gevolge van eeue persoon lijke verkoeling tusschen hem en het door hem vertegenwoor digde kabinet. Frankrijk. Parijs 27 maart. De Moniteur spreekt de geruchten van op handen zijnde ministeriele wijzigingen tegen. De voorgestelde strafbepaling tegen het onbevoegdelijk voeren van adellijke titels heeft bij het onderzoek in de afdee- lingen van het wetgevend ligchaam vrij wat tegenbedenkingen ontmoet, vooral wegens de moeijelijkheden waartoe hare toe passing aanleiding zou kunnen geven, indien ieder adellijke in de noodzakelijkheid gebragt zou kunnen worden om zijnen adeldom voor den regter met authentieke bewijsstukken te staven. De meerderheid echter van de leden acht zulkeene bepaling thans volstrekt noodig, en velen meenen dat het voor stel der regering nog niet ver genoeg gaat. Zij hebben dan ook bij wijze van amendement eeue strafbepaling voorgesteld tegen een ieder die eigenmagtig het woordje de voor zijn naam plaatst of zijnen naam door eenen anderen, al is het ook geen adellijken, vervangt of vermeerdert. Eerstdaags verschijnt eene nieuwe brochure, welke zich bij het bekende vlugschrift Napoleon III en Engeland aansluit. Zij bestaat in eene ontwikkeling van de voornaamste zinsneden van het eerstgenoemde geschrift, zonder juist iets nieuws of bijzonders te behelzen, tenzij men daarvan uitzondert, dat zij vrij duidelijk de noodzakelijkheid betoogt, om gevaarlijke vreemdelingen van het fransche grondgebied te verwijderen. De wierook, die in de laatste brochure aan Napoleon III rijke lijk toegezwaaid wordt, versterkt de meening, dat de vorige brochure door den keizer zeiven in de pen gegeven is, daar deze in dit opzigt spaarzaam was. De Moniteur behelst in zijn nommer van gisteren weder om een artikel, strekkende tot geruststelling der gemoederen. Het blad zegt dat kwaadwilligen de toepassing der onlangs tot verzekering der algemeene veiligheid gemaakte wetsbepalingen gebruiken als eene gelegenheid om onder het publiek bezorgd heid te verwekken, maar dat daarvoor geen grond bestaat, zijn de voor het behoud der algemeene rust niet anders noodig ge weest dan de arrestatie van eenige woelgeesten, terwijl de genen welke door vroegere vergrijpen in de termen dier wetsbepalin gen vallen, maar zich thans goed gedragen, niets van de over heid te duchten hebben. Ten aanzien der maatregelen betreffende het paswezen zegt dat blad, dat de regering zich tot het uitvoeren der bestaande verordeningen bepaalt, en geene nieuwe of strengere bepalin gen dienaangaande gemaakt heeft. De benoeming van den maarschalk Pólissier tot. fransch gezant bij het engelsche hof heeft alhier bij het publiek alge meene verwondering en hier en daar bezorgdheid gebaard. Som migen vreesden dat de toon en manieren van dien krijgsman niet zouden dienen om de vriendschapsbetrekking tusschen de twee landen aan te kweeken, en om het op zoo vele punten tus schen dezelve bestaande verschil van denkwijze en van belang te vereffenen. Doch uit de taal der ministeriele dagbladen blijkt dat het gouvernement de benoeming van den maarschalk als een nieuw blijk van vriendschap voor Engeland aangemerkt wil hebben. La patrie behelst in haar jongste nommer een hoofd artikel, waarin Engeland op vrij scherpen toon gelaakt wordt wegens het bezet houden van het eiland Perim in deRoodczee, hetwelk door de porte, naar de meening van dat blad, met alle regt terug gevorderd wordt. Berigten uit Canton van 14 februarij melden, dat de man darijn Pekwi en de tartaarsche generaal, van verraad verdacht, in hechtenis zijn genomen. De fransche en engelsche eskaders zullen zich naar Peking begeven, vermitsde noodzakelijkheid daartoe is erkend. De admiralen hebben aan de burgerlijke vreemdelingen verboden om te Canton te overnachten. irctijöingrn. Sedert vrijdag tot zondag avond zijn ter reede van Vlissin- gen gepasseerd voor Antwerpen bestemd: St. Anne, gez. Le Bideau, Havre: Confidencegez. F. Jarvis, llartleypoolErnes tine, gez. D. Behrmann, Bnenos-AyresAmaryllis, gez. Giton, Bordeaux; Blanche Mariegez. Den mat, RoquejadeMarie Amélie, gez. Ilaman, St. VincentTrois Alrccnes, gez. Legoff, Aurayen voor Gent bestemdClemens, gez. H. Persoon, Enge land. Graanmarkten. Rotterdam 29 maart. Tarwe, haver en boekweit 20 cent, gerst en paardeboonen 10 cent, bruine boonenf I, witteboonen en erwten 50 cent hooger, anders alles de zelfde prijzen. Beekrapprljzen. Rotterdam 29 maart. Er werd heden veel geveild tot iets lager pryzen; en er werd meer gedaan. Onberoofde gold 24 a f 26. ft'rijzen van effecten. N B. Het beursberigt van heden was heden avond ten 7 ure nog niet ontvangen. Amsterdam 27 maart. Nederland. Werkelijke schuld2$ pet. dito dito 3 dito dito 4 Aand. Handelmaatschappij 4$ Obl. Maatschappij van weldadigheid 4 Rusland. Oblig. 1789/18165 dito Hope co4 dito dito 1855, 6de serie 5 Certificaten6 Spoorweg Obügatien1$ Binnenlandsch3 Coupons bewijzen Crediet instelling Obligatien (schoon) Oosteurijk. Obligatien5 Amsterdamsche5 Nationale5 1847/18522j Bank actiën3 bij Rothschild2$ Obligatien3 u nieuwe Venezuela. 4$ Mexico 3 Illinois. 7 Spanje. Grenada. Belgie. Portugal. 63 J 75| 96£ 133J 631 104| 64Ï 25J 37A 72| 751 37+4 45J 18 j 85 Beurs van Londen, 27 maart, ten 12 ure. Consols 974 Beurs van Weenen, 27 maart, (slotprijzen.) Metalliek 5 pet. 81. Beurs van Parijs, 27 maart, (slotprijzen.)41 pet. comp 3 pet.. 69,85. Prijzen van coupon» en losbare obligatien. Amsterdam 25 maart. Metalliek f 2S.15Napelsche fDiverse engelsche in f11,621-; Engelsche Russen f 11,62$; Fransche f55,25 Belgische f55,75; Pruissische f 34,50; Spaansche piasters f2,33; Spaansche coupons per fr. f Hamb. Russen f33,75; Russische in zilveren roebels f34,182; Poolsche in fl f 26,87$- Nationale metalliek f29,65; Dollars f Tnsscken Middelburg en Rotterdan Uren van vertrek in maart april. Van Middelburg Van Rotterdam Woensdag 31 's morg. 5 ure. Donderdag 1 's mors. 9,30 Vrijdag 2 u 6 Vrijdag 2 9,30 Zaturdag 3 u 6 Zaturdag 3 10,15 Zondag 4 H 6 Zondag 4 10,15 Maandag 5 ,i 6 Maandag 5 10,15 Dingsdag 6 a 6 Dingsdag 6 11 ure. Donderdag 8 a 6,30 Woensdag 7 's midd. 12 Vrijdag 9 a 7.30 Vrijdag 9 's morg. 6 Zaturdag 10 a 8,30 Zaturdag 10 6 Zondag 11 9,30 Zondag 11 7 I Onder dankbetuiging aan den edelen gever, berigten parnas- sijns armverzorgers der nederduitsche israelitische hoofdsyna goge de ontvangst van 6 coupons ten gezamenlijke bedrage vau f 24.25$, bij den tweeden ondergeteekende ten behoeve der israelitische armen bezorgd. Middelburg 29 maart 1858. J. METZ, president. K. JAKOBSON Sz. A. R. HARTLOOPER, l.s. Ondertrouwd Middelburg, den 27 Maart 1858. J. VERMEULEN C. A. POLEY. Bevallen van een' Zoon C. VAN SPRANG-MAANDAG. Neuzen, 27 Maart 1858. Kennisgeving zoo binnen als buiten de Stad. Heden beviel voorspoedig van eene welgeschapene Dochter M. L. VAN HEUSDENgeliefde Echtgenoot van Middelburg, J. VAN NEDEllVEEN. den 27 Maart 1858. De Kinderen en Behuwdkinderen van wijlen den Heer CHRISTIAAN FREDERIK KOSTER betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen vau deelneming, in de ziekte en bij het overlijden van hunnen geliefden Vader ondervonden. "Uit aller naam F. KOSTER. Ouder nadere goedkeuriug van Zijne Excellentie den Mi nister van Marine zal op Woensdag den 31 Maart 1858, aan 's Kijks Werf te Vlissingenbij inschrijving worden aanbesteed: lflet SLOOFFHf van de voor 's Rijk» dienst afgekeurde Brik JOe Koerrier. De Inschrijvingsbiljetten zullenbehoorlijk en duidelijk op Zegel geschrevenmoeten bevatten de namen en woon plaats van den Aannemer en de aannemingssomin schrijf letters cn verzegeld, uiterlijk des voormiddags ten elf ure vau den dag der besteding, aan de Secretarie der Marine te Vlissingen moeten zijn bezorgd. De Voorwaarden, waarnaar deze Aanbesteding zal plaats hebben, liggen ter lezing van de Gegadigden ter Secretarie van het Ministerie van Marine te 's Gravenhage en de Directie der Marine te Vlissingen, op eenige plaatsen en Logementen te Middelburg en Vlissingen, en ten Bureele van den lloofd-Ingenieur der Marine, bij wien alle verdere inlichtingen kunnen verkregen worden. Vlissingen, den 15 Maart 1858. De Directeur en Kommandant der Marine, de SMIT v. d. BROECKE. Van Vlissingen op Rotterdam. Vastgestelde uren van vertrek Van Vlissingen des Maandags, Woensdags en Vrijdags, des morgens om 8 ure. Van Rotterdam des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags, des morgens om 9$ ure. In verbinding met de diligences van Zijpc naar Zierikzeevan Wolfaartsdijk naar Goes en met het, Veer van Sloe naar Middelburg, en zoo veel mogelijk met de beide spoorwegen. Diakenen der evang. lutli gemeente berigten met dankbare blijdschap de ontvangst eener som van f 64,25 zijnde dc zuivere opbrengst der giften gevonden in de bussen bij gelegenheid der voorlezingen, gehouden doords. Pekelharing in de evang. luth. kerk alhier. Middelburg 27 maart 1S58. Fr. CREDÉ, pres. J. VOS, diaken. De Notaris D. J. VAN DER HORST SERLË zal op Woensdag deu 31 Maart 1858, des voormiddags ten tien ure, iu de Gemeente Nieuw- en Sint Jooslandop de Hofstede bewoond door ANTHON1S DE KRAKER, in het openbaar aan de meestbiedenden verkoopen: acht Werkpaarden, acht Melkkoeijen, eene Varekoe, twee Kalf- dragende Vaarzen, zeven Vaarzen in soort., zes Kweekkal- vers, drie Varkens, een Karnhond; voorts twee Menwagens, Ploegen, Eggen, Zolder-, Bouw-, en Melkgereedschap, Paar- denwandeene partij Hooi, Meubelen, Huisraad enz.; als mede een nagenoeg nieuwe met Laken beklecde SPEEL- WA€iEAr, met IJzeren Assen en Kussen-Banken op Veereu en Lederen Schoot. Op Maandag den 12 April en volgende dagen zal door W. P. VAN STOCKUMte 's Gravenhage, verkocht worden eene aanzienlijke verzameling BOËK-E2V, in verschillende talen en vakkeu van wetenschap, kunst en smaak, waaronder vele der beste en meest gezochte, zoo oude als nieuwe Schrijvers, over Godgeleerdheid, Geschie denis, Natuur-, Wis-, en Geneeskunde, Regtsgeieerdheiil en Slaatsregt., Wetenschappen, Schoone Kunsten, Prent werken, Taal- en Letterkunde euz.; voorts Globcn, Atlassen en Kaarten, benevens klassieke en nieuwe jffiizijïi voor Zang en diverse Instrumentenen eindelijk eeu £on-ft2ikroskoo]» van Onder de Wijngaard Cantius en twee keurig bewerkte Modellen van Schut-

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 3