Öuitcnlanösclje tijdingen. regement dragonders, voor het redden van een jongeling in zin kenden toestand, uit eene der grachten te 's Gravenhage, op 16 augustus 1857; aan Hermina Iiense, dienstmaagd te Breda, voor het redden eener oude vrouw uit de Oude Vest aldaar, die buiten staat verkeerde zich zelve te redden, op 27 October 1857 R er It- en sclioolnieuwü. Door den algemeenen kerkeraad der nederduitsche hervormde gemeente te Zwolle is 11. dingsdag avond, ter benoeming van een ze.sden predikant, een twaalftal opgemaakt, waarop in alpha bet ischc orde gesteld voorkomen: dd. H. G. Fabius te Broek in Waterland, B.ter Haar te Delden, C.L.Klein teKorienhoef, J. J. L. ten Kate te Middelburg, F. W. Merens te Baarn c. a., N. Osti te Delfshaven, J. G. van llhijn te Amersfoort, L. Stein- forl te Bloemendaal, W. Scheffer te Enschedé, J.G, Schuuring to Hoorn, K. E. Ternooy Apel te Koog aan de Zaan, en J. C. Yerhoeff te Sluis. De bijeenkomsten van de inspecteurs voor hot, lager onder wijs, welke den 16 dezer aan het ministerie van binnenlandsche zaken zijn begonnen, zijn 11. vrijdag afgeloopcu. Marine en leger. Men verneemt, dat de minister van oorlog eene circulaire aan het leger heeft gerigt, inhoudende, dat er voor onder-offi cieren de gelegenheid bestaat, om eenmaal bij de rijks veld - wacht geplaatst te worden en eene zoodanige plaatsing inde militaire dienst af te wachten. Door den minister van oorlog is bepaald, dat de 1ste serie betreffende de normaal-schietschool zal aanvangen den 15 april aanstaande en eindigen den 10 julij daaraanvolgendedat aan gemelde serie zullen deelnemen de tirailleurs-compagniën van de 1ste, 2de, 3de en 4de regementen infanterie en de tirail leurs compagniën van de 2de en 4de bataillons van liet regement grenadiers en jagers. Van iedere tirailleurs-compagnie zal bij gemelde schietschool tot genoemd tijdstip gedetacheerd worden een luitenant, een sergeant, een korporaal en twee soldaten. De 2de serie is bepaald in de legerplaats van Zeist, van 15 julij tot 1 oclober daaraanvolgende. Daaraan zullen deelnemen de 5de 6.1e, 7de en Sste regementen infanterie, alsmede de 1ste en 3de bataillons van het regement grenadiers en jagers. ESuirgerSiijjlie stantl. Middelburg. Eerste huwelijks afkondiging den 28 dezer: J. Vermeulen, jm. 24 j. met C. A. Poley, jd. 20 j. Vlissingen, van 20 tot 27 maart. Bevallen: J. Tielrooy geb. Dronkers, d. B. J. Weijens geb. Kuyl.z. E. Schenk geb. de Gans, z. M. Willeinsen geb. Mo- keri, z. J. den Herder geb. Pujol, z. J. E. Harting geb. Hen- driksen, z. A. Prince geb. Lagaay, z. Overleden: W. H. Dijkgraaf, z l7m. A. Hubregtse, man van C. de Wit, 60 j. J. van de Steeg, vrouw van 11. E. Grimei- jer, 30 j. M. B. de Schot, vrouw van H. Macs, 3S j. Goes, van 20 tot 27 maart. Bevallen S. C. Harinck geb. Pické, d. M. Lindenbcrg geb- Polderman, z. Overleden C. van Boven, z. 6 m. P. J. Meyler, z. 2 m. J. Kraamcr, wed. P. Camerlink, 41 j. P. van der Hoeff, z. 17 d. J. Linthout, d. 13 d. Zierikzee, van 20 tot 27 maart. Bevallen: L.Trijselaar geb. Nestier,d. M. Scboonengeb. de Waal, z. E. Specht geb. Schoenmaker d. Overleden: A. van Pelt, man van A.Jagt, 63 j. E. Bodt, wed. van H. Voorloop, 82 j. ASSoogi verkoopingen cai aanliestciiiugen. Middelburg 27 maart. Ten overstaan van den ontvanger der registratie en domei nen heeft heden ouder nadere goedkeuring plaats gehad de openbare aanbesteding bij enkele inschrijving van hel driejarig onderhoud der domaniale gebouwen, gelegen onder het kantoor der registratie te Middelburg, mei bijlevering van materialen. Daarvan is aannemer geworden de heer A. Schijf voor f 2,490. Vlissingen 26 maart. Een huis en erve, slaande en gelegen in de Palingstraat, wijk K no. 163. Verkocht voor f416. Veere 25 maart. lieden heeft alhier plaats gehad de aanbesteding van liet, eenjarig onderhoud der metsel- en timmerwerken alhier onder liet beheer der genie, hetwelk is aangenomen door den heer A. Rinclers te Brcskens, voor de som van f 2,2S0, en het onderhoud jlet^ardeWerken aldaar, aangenomen door den heer J. Brouwer 'te Vëere,. veörde som van f 660. Neuzen 26 maart. TIedén heeftjalhierde aanbesteding plaatsgehad van het een jarig ondcrlictfjfi der metsel- en timmerwerken, hetwelk is aan- gcnomeiv.ddor den heer S. van Rees te Neuzen, voor f2,420; het eenjarig onderhoud der aardewerken aldaar, aangenomen door clpp heer A.Hinders te Breskens, voor de som van f 1,130; het onderhoud der zeeweringen aldaar, aangenomen door den zelfden, voorde som van f2,700. 's Heer Abtskerke 27 maart. Bij de aanbesteding van het bouwen eener nieuwe en het af breken der oude pastorie te 's Heer Abtskerke, is, onderboo- gere goedkeuring, aannemer geworden E. W.Goossen, te Goes, voor f 10,200. Meteorologische waarnemingen 9 gedaan op 's rijks werf te Vlissingen, des middags 12 ure. Maart 1858. Wiud. •1 a Laagste -g O E N- a temperat. a RÜ enverschil Aanmerkingen. tb 3 15 "3 a a pi met de Pi W W P co* hoogste. 21 West. 1 776.7 8.2 0.71 5.97 0.0 3.0 fl 0.0 helder. 22 N. NO. l 773.6 7.6 0.85 6.86 0.0 2.0 «12.(1 helder. 23 W.ZW. 3 776.6 7.4 0.79 6.34 0.0 2.0 «12.0 helder. 24 Z.t.W. 3 76S.1 7-6 0.84 6.86 0.0 5.0 5.0 hcijig. 2o N.t.O. 2 768.5 6.2 0.84 6 23 0.0 3.5 0.0 bewolkt. 26 West. 3 769.5 4.9 0.71 4.89 0.0 1.5 3.5 betrokken. 27 ZWest. 3 767.6 5.5 0.90 6.44 0.0 3.0 3.5 betrokken. Kn^eland. Londen 27 maart. De kanselier van de schatkist heeft giste ren avond in het lagerhuis het wetsontwerp tot regeling van het indisch bestuur aangeboden. Bij dit ontwerp wordt o. a. het volgende bepaald De te benoemen secretaris van staat (minister) zal worden de president van den raad van Indie, met de bevoegdheid een vice-president te benoemen. De raad van Indie zal bestaan uit achttien leden, voor de eene helft door de kroon benoemd, en voor de andere helft gekozen. Onder de negen leden door de kroon te beuoemen zal er een moeten zijn die tien jaren eene burgerlijke staatsbetrekking in Opper Indie, één die tien jaren eene burgerlijke staatsbetrekking in Benga len heeft bekleed een derde moet van Bombay, een vierde van Madras wezen het vijfde lid moet minstens vijfjaren als resi dent hebben gediendde overigen moeten tien jaren in het leger der koningin, of in de legers van Bengalen, Bombay en Madras gediend hebben. De namen der te benoemen leden zul len in de wet, wanneer zij wordt vastgesteld, worden opgeno men. De negen leden, die gekozen worden, moeten tien jaren in dienst van de koningin of van de compaguie hebben ge staan, of gedurende vijftien jaren op het gebied van landbouw, handel of nijverheid werkzaam zijn geweest. Deze leden zullen moeten gekozen worden als volgt: vier door'kieseollegiën, be staande uit indische eigenaren of deelhebbers der tegenwoor dige oostindische compagnie, en vijf door kiescollegien zamen- gesteld uit kiezers van Londen, Manchester, Liverpool, Glasgow en Belfast. Voor de eerste maal zullen de namen der gekozen léden in de wet worden opgenomen, als deze wordt afgekondigd. De bill werd voor de eerste maal gelezen de tweede lezing is op 19 april bepaald. Lord Malmesbury heeft benoemd tot gezant te Weenen lord August Loftus, thans gezantschapssecretaris te Berlijn tot gezant te Petersburg, sir George Eiennes Crampton, thans te Hannover; tot gezant te Madrid, den heer Andrew Bucha nan, thans te Kopenhagen, en tot gezant te Kopenhagen de heer Elliott. In de zit ting van het hoogerliuis van donderdag is door den minister van buitenlandsche zaken medegedeeld, dat Watt, de in Napels vervolgde Engelschman, zoo even in Engeland was teruggekomen, dat zijn gezondheidsstaat vrij wat was ver beterd, en dat zijn lotgenoot, Parks, door denapelscheoverheid op aanhouden van eenen gelastigde van Engeland, uit de gevan genis ontslagen en in de woning van den britschen consul te Napels gehuisvest was, onder verpligting om op de eerste op roeping weder voor den napelschen regter te verschijnen, waartoe hij zich door belofte en borgstelling verbonden had. De minister zeide dat het hem verheugde, deze goede tijdingen te kunnen mededeelen, omdat het engelsche volk levendig be lang in het lot dier twee landgenooten slelde. De zaak dier lieden, waarbij niet alleen de betrekking lus- schcn twee staten maar ook gewigtige beginselen van het vol- kenregt betrokken zijn, is donderdag ook in het lagerhuis ter sprake gekomen. De heer Griffith vroeg of, indien de aanhou ding van de Cagliari door de regtsgeleerdc raadslieden der britsche kroon verklaard wierd van den beginne af onwettig geweest te zijn, Harer Majesteits gouvernement van Napels volie en ruime vergoeding voor Watt en Parks zou vorderen wegens de voor hunne ziels- en ligchaamsgesteldheid duurzaam nadeelige behandeling, welke zij, onderdanen der koningin, in Napels ondergaan hadden. De heer Disraeli antwoordde dat het, gouvernement het definitieve advies van de regtsgclcerden der kroon nog niet ontvangen had, en dat liet op louter hypo thetische vragen liefst het antwoord schuldig wilde blijven: immers het had reeds genoeg te doen met inlichtingen betrek kelijk bestaande gevallen te geven; en over onderstelde geval len zich uit te laten was doorgaans niet voorzigtig. In dit antwoord berustte de heer Griffith en de vergadering. Bij de beslissende stemming overlord John Itussells bill tot toelating van Israëlieten als parlementsleden (zie ons vorig nommer), hebben vier van de bewindslieden voordien liberalen maatregel gestemd, terwijl minstens negentien andere zich nu of bij vroegere gelegenheden daartegen hebben verklaard. Die stemming wordt alzoo door tegenpartijders van lord Derby aangemerkt als een nederlaag voor het kabinet, en als een be wijs dat het daarin aan onderlinge eenstemmigheid ontbreekt. In het lagerhuis is een voorstel van den heer Roebuck, om het. ambt van lord luitenant van Ierland af te schaffen en te vervangen door een secretaris van staat, verworpen met 243 te gen 116 stemmen. The times beschouwt de benoeming van den maarschalk Pélissier tot fransch gezant alhier, uit een gunstig oogpunt. Zij zegt te gelooven, dat Engeland zich met die benoeming ge luk kan wenschen, daar zij als eene hulde kan worden aange merkt aan de alliantie, die de engelsche en fransche legers in de Krim heeft vereenigd. De roem des maarschalks is verworven in een oorlog, waarin Frankrijk en Engeland naast elkander streden, en wanneer de keizer inderdaad eene hulde aan die alliantie heeft willen brengen, dan kon hij geen betere keuze gedaan hebben. Het blad hoopt dat de komst des maarschalks gevolgd zal worden door het herstel dier hartelijke verstandhouding, welke door de laatste gebeurtenissen in gevaar gebragt is; want voegt het er bij, welk onderscheid er ook gelegen zij in de in stellingen der beide landen, het is hun belang om met elkander op goeden voet te blijven. Aan het slot zegt het, dat alle redelijke wenschen eener vreemde mogendheid, in opregte en verzoenende bewoordingen vervat, door Engeland met aandacht overwogen zullen worden, en dat mededeelingen, die den zelfden geest van verzoening ademen, een beter onthaal zullen vinden dan dubbelzinnige nota's of dreigende aanspraken. In dit artikel wordt overigens hulde gebragt aan den graaf de Persigny, die steeds een voorstander geweest is van de engel sche alliantie en haar bevorderd heeft. Na het bovenstaande behoeft het niet gezegd te worden, dat de inhoud zeer afsteekt bij de laatste scherpe artikelen van The times tegen Frankrijk. De geldleening voor de Oost-indische compagnie is nu uitgeschreven. Het verlangd kapitaal is 5.000,000, p. st. ver deeld in aandeelen van 500 p. st. en 1000 p. st., welke vijfjaren te loopen hebben en eene reute van 4 ten honderd geven zullen. Geen aanbod beneden de 5000 p. st. zal worden aangenomen, De stortingen zijn aldus bepaald 20 pet. op S april, 15 pet. op 10 mei, 15 pet., op 10 junij, 20 pet. op 9 julij, 15 pet. op 10 augustus en het overige deti 10 september. Voor de betaling in eens wordt 3 pet. korting verleend. De inschrijvingen worden den 1 april ontvangen. Uuitscliland. Weenen 25 maart. In den boezem der europcsche commissie voor de zaak der Donau-vorslendommen heeft zich een nieuw incident opgedaan, juist op het oogenblik dat men dacht, dat hare werkzaamheden ten einde zouden loopen. De zeven com missarissen, na het gedeelte van hun rapport betrekkelijk de politieke organisatie der beide vorstendommen voltooid te heb ben, zijn oneens geweest nopens de vraag: of zij zich ook met de kwestien betreffende de administratieve organisatie hadden bezig te houden. De vertegenwoordigers van Engeland, Frank rijk, Rusland en Sardinië zouden dit bevestigend hebben beant woord, terwijl die van Oostenrijk, Pruissen en Turkye zouden volhouden, dat er alle reden bestaat, de oplossing dezer geheel binnenlandsche vraagstukken aan de aanslaande autoriteiten der vorstendommen over te laten. Men voegt er bij, dat de werkzaamheden der commissie geschorst zijn, in afwachting dat de commissarissen, die de minderheid uitmaken, nieuwe instruc tion van hunne gouvernementen zullen hebben ontvangen. Iutusschen deelen brieven uit Konstantinopel, van den 21 mede, dat de porte de gezanten der groote mogendheden offi cieel heeft uitgenoodigd, bij de commissarissen aan te dringen op eene spoedige beëindiging van hun rapport. ISelgie. Brussel 27 maart. De kamer van volksvertegenwoordigers heeft in hare laatste zitting voor het reces een besluit genomen, waardoor een einde gemaakt wordt aan de kwestie die sedert lang de gemoederen in bijzondere beweging heeft gebragt., en het onderwerp heeft uitgemaakt van een aanhoudend petitione- ment, namelijk de wet op de nationale militie. Met eene belangrijke meerderheid (76 tegen 5 stemmen) is aangenomen eene gemotiveerde orde van den dag van den heer Thiéfry, hoofdzakelijk inhoudende dat de vergadering, zonder stil te staan bij den door eenige petitionnarissen uitgedrukten wensch om voor goed de conscriptie en de loting te zien afge schaft, al de verzoekschriften onderwerpt aan het onderzoek

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 2