3f£tijöingcn. Staling van roupvits. tjanörlsberigtm. St&uertftttim. itliööclm nan nmwr. MAATSCHAPPIJ VAX LAXDB01IW. Het eenige antwoord van Orsini was, hem tot kalmte aan te tnanen. Volgens het arrest, moesten de veroordeelden zich blootvoets en het gelaat meteen sluyer bedekt, naar de straf plaats begeven. Pierri hield niet op met allerlei zwetserijen, lerwijl die formaliteiten werden vervuld. Toen men hemde voeten ontblootte, zeide hij dat het gelukkig was, dat hij die had gewasschen. Toen men den zwarten sluijer bragt, riep hij uit: //hang mij die om als of ik eene oude coquette ware." Ver volgens hief hij het lied der Giroudins aan, hetwelk hij luide vervolgde tot voor het schavot, ofschoon nu en dan zijne be vende stem zijne inwendige aandoening verraadde. Toen de beulsknecht hem aangreep om hem aan de wipplank vast te gespen, riep hij uit: leve Italië! Orsini heeft tot het laatste oogenblik zijne kalmte bewaard. Op het oogenblik dat hem de zwarte sluijer werd afgenomen, heeft hij een blik op de menigte geslagen, welke achter de troepen stond. Hij besteeg vervol gens, zonder trots, doch ook zonder zwakheid, het schavot, met eene heldere siem uitroepende: leve Italië! leve Frankrijk Eenige minuten voor acht ure was de executie afgeloopen. De abtHugon en de abt Nottelet hebben de beide veroordeelden tot op het laatste oogenblik bijgestaan. Men zegt dat Orsini in de gevangenis berouw heeft doen blijken, over de misdadige middelen, welke hij heeft gebezigd, om zijne zaak te doen zege vieren. Het aantal personen, die ten gevolge van den aanslag van den 14 januarij het leven hebben verloren, bedraagt 14. De bij die gelegenheid gewonde commissarissen van policie Louet en Hébert, benevens eenige andere personen, die zich daarbij in het bijzonder hebben onderscheiden, zijn door den hertog van Saksen-Coburg-Gotha met de orde van den H. Ernest begiftigd. In het regeringsblad leest men//Wij maken met genoe gen gewag van een feit, dat bewijst met welke edele gevoelens in Engeland de officieren bezield zijn, die met de onze den oor log in de Kritn hebben gevoerd. Het committé der club voor het leger en de marine te Londen, vernomen hebbende dat men aan kolonels van het fransche leger eene karrikatuurplaat had gezonden, waaronder zich beleedigende woorden bevonden, met een voorgewenden geleiclebrief der club, heeft 50 p. st. be looning uitgeloofd aan hem, die den bedrijver van dit feit bekend zal maken, hierdoor toonde hoe verontwaardigd de leden welke deze vereeniging vormen, waren over eene zoo lage beleedi- ging." Het ultramontanismus verklaart zich heden omtrent het vlugschrift//Napoleon III en Engeland" door L'univers, die een betoog behelst vau den heer Louis Veuillot, waarin deze den schrijver van het bedoelde vlugschrift vereert, op grond, dat door hem zeer te regt Engeland is voorgesteld als een roofnest van moordenaren, en de verwachting is uitgedrukt, datEngeland tegemoet zal willen komen aan de billijke eischen van Frankrijk. De heer Veuillot laat zich bij deze gelegenheid weder zeer hevig uit over Engeland. Hij zegt zonder omwegen, dat er tussclien de fransche en engelsche natiën een gevoel van nationalen hartstogt bestaat, 't welk door verloop van eeuwen welligt kan worden uitgedoofd, maar in een oogenblik kan ont branden. Voor Engeland is het te hopen, dat dit oogenblik nooit zal aanbreken. Dat land toch heeft gemcene zaak ge maakt met de revolutie, en daardoor de aanhangers verloren, welke het in het begin dezer eeuw telde. De laatste jaren heb ben verder het prestige van Waterloo niet weinig verminderd, en hij, die thans aan 't hoofd van Frankrijk is geplaatst, weet zeer goed, dat Engeland geene krachten meer put uit zijne vroegere zegepralen, terwijl bij de fransche natie het gevoel van verbittering, uit die zelfde zegepralen voortspruitende, niets in levendigheid heeft verloren. De keizer heeft alzoo het voiste regt om met fierheid op te treden als de erfgenaam van Sint Hele na." Eene zonderlinge toevalligheid mag het worden genoemd, dat nog weinige dagen geleden de heer de la Guéronnière door den heer Veuillot allerhevigst is aangevallen, omdat deze staats man zijne vertoogen had doen bekend maken, als geschreven door de Brémont, en de clericaie publicist thans zich geroepen gevoelt om een vlugschrift te prijzeu, 't welk aan keizer Napo leon zeiven wordt toegeschreven en door den heer de la Gué ronnière is onderteekend. Tegen de brochure van den heer de la Guéronnière, hoe gematigd die ook zij, zal eerstdaags te Londen een antwoord het licht zien. De heer De Lamartine is met zijne familie alhier aange komen, en bevindt zich, ten gevolge van zijne verregaande zor geloosheid en milddadigheid, in de uiterste geldelijke verlegen heid. Spanje. Het spaansch kabinet heeft van het congres der gedeputeer den het votum van vertrouwen bekomen dat het gevraagd had. Een telegrafisch berigt uit Madrid van zaturdag meldt, dat die vergadering magtigiug heeft verleend tot het in werkiug bren gen der ontwerpbegrooting van 1858, zoo als die doorliet ministerie was opgemaakt. De zelfde depêche zegt, dat- de heer Isturitz eene belangrijke verklaring heeft afgelegd ten aanzien van het geschil tussclien Spanje en Mexico, daar de voorzitter van den ministerraad heeft aangekondigd, dat de mexicaansche regering voldoening aan Spanje beloofd heeft. Volgens schrijven van den gez. K. Hoek, was hij den 28 januari) met liet barkschip Walcheren te St. Helena aangeko men om water in te nemen, hij dacht de reis naar Middelburg den volgenden dag voort te zetten. Schip en equipage waren in den besten staat. Den 16 dezer van Engeland met steenkolen te Vlissin- gen gearriveerd Sine Nomine, gez. Verheul. Sedert den 15 dezer ter reede van Vlissingen gepasseerd, voor Antwerpen bestemd, een vijftiental schepen allen onder vreemde vlag. Het engelsche sloepschip genaamd Luna, gevoerd door gez. J. Beacher van Londen komende en naar Duinkerken be stemd met eene lading vlas, is heden ochtend in de koopmans haven te Viissiugen binnengeloopen met zware lekkagie, ver lies van touwwerk, ankers en kettingen benevens meerdere zeeschade. De lading wordt gelost om dien bodem te kunnen repareren. De coupons der 5 pets. russische certificaten in zilver. 3de serie, administratie Hope& co., Ketwich Voombergh enWed. W. Borski, verschenen 1/13 december 1857, worden betaald met f 20,96. <*rannmarUteu, Amsterdam 17 maart. Tarwe en gerst prijshoudend. Raapolie op zes weken 40£ Lijnolie op zes weken /34J. Koolzaad (april) 691 P- vb Prijzen van effecten. Amsterdam 17 maart. Nederland. Werkelijke schuld2.1 pet.j 63$ dito dito 3 dito dito 4 971 Aand. Handelmaatschappij 41 j 1351 Obl. Maatschappij van weldadigheid 4 n Rusland. Oblig. 1798/1816 5 1044 dito Hope co4 u 841 dito dito 1855, 6de serie 5 99 j Certificaten 6 65 Spoorweg74 Spanje. Obligatien11 Biimenlandsch3 37-1^ Coupons bewijzen Crediet instelling731 Grenada. Obligatien (schoon) Oostenrijk. Obligatien5 Amsierdamsche5 86§ Nationale5 76$ 1847/1852 21 Bank actiën 3 Belgie. bij Rothschild21 Portugal. Obligatien3 45 nieuwe Venezuela. n 41 Mexico. m 3 Illinois. 7 861 Beurs van Londen, 16 maart, ten 12 ure. Consols 97 Beurs van Weenen, 16 maart, (slotprijzen.) Metalliek 5 pet. 8I4. Beurs van Parijs, 10 maart, (slotprijzen.)4J pet. comp 3 pet. 67,45. Prijzen van congtons en losbare obligatien. Amsterdam 15 maart. Metalliek f28,15; Napelsche f24.90; Diverse engelsche in £f 11,60; Engelsche Russen f 11,60; Fransche f 55,371 Belgische f55,75; Pruissische f34.50; Spaansche piasters f2.33; Spaansche coupons per fr. f Hamb. Russen f33,75; Russische in zilveren roebels f 34,124 Poolschein (l f 26,75. Nationale metalliek f29,65; Dollars f fiVoonnooTDiKniSTEW. Tngflchen .TGiddellnirg en Stotterclan»- Uren van vertrek in maart. Van Middelburg Vrijdag 19 's morg. 6 ure. Zondag 21 6 Woensdag 24 f 7 Vrijdag 26 9 Zondag 28 10,30 Woensdag 31 u 5 Van Rotterdam Zaturdag 20 's morg. 10,15 Dingsaag 23 's midd. 12 ure. Donderdag 25 's morg. 6 Zaturdag 2 7*7 Dingsdag 30 9 Van Vlissingen op Rotterdam. Vastgestelde uren van vertrek Van Vlissingen des Maandags, Woensdags en Vrijdags, des morgeus om 8 ure. Van Rotterdam des DingsdagsDonderdags en Zaturdags, des morgeus oin 9$ ure. In verbinding met de diligences van Zijpe naar Zierikzeevan Wolfaarlsdijk naar Goes en met het, Veer van Sloe naar Middelburgen zoo veel mogelijk met de beide spoorwegen. Geregtelijke Aankondiging. Heden den 12den Maart 1858, heb ik WILLEM ZOEL- LER, Deurwaarder bij de Arrondissements-Regtbank te Middelburg, wonende aldaar, als zoodanig gepatenteerd; Ten verzoeke van WILHELMINA MARIA HART MAN, zonder beroep, wonende te Middelburg, Huisvrouw van FELIX LODE WIJK VAN DE WEGHE, thans af wezig; kiezende zij domicilie te Middelburg, ten Kantore van den Heer HUBERTUS REKKER, Procureur bij de Arrondissements-Regtbank te Middelburg, wonende aldaar in de Bogaardstraat, wijk D no. 34/35, die voor de Re- quirante in regten heeft geoccupeerd. Zijnde zij bij beschik king der gemelde Regtbank van den 25 February 1857, geregistreerd, toegelaten om in dezen kosteloos te procederen Aan FELIX LODE WIJK VAN 1)E WEGHE boven genoemd, wiens tegenwoordige woonplaats is onbekend diensvolgens voor hem Exploit doende bij aanplakking aan de voorname deur der Vergaderzaal van de Arrondisse ments-Regtbank te Middelburg, en voorts door afgifte van eene tweede copie aan den Heer Officier van Justitie bij gemelde Regtbank; mijn Exploit doende ten Parket te vau Zijn Edel Achtbare, ten Stadhuize te Middelburg, en aldaar sprekende tot den Edel Achtbaren Heer Substituut-Officier van Justitie in persoon, die het origineel dezes voor gezien heeft geteekend Beteekend: En bij dezen afschrift overgeleverd van den staat van kosten, waarin de Geïnsinueerde bij geregistreerd Vonnis, gewezen door de Arrondissements-Regtbank te Middelburg, den 4 November 1857, is veroordeeld, ter zake van het ge ding, voor gemelde Regtbank, tussclien de Requiranle als Eischeresse en den Geïnsinueerde als Gedaagde aanhangig geweest. Zijnde die Staat geregistreerd te Middelburg, den 10 Maart 1858, deel 7, folio 1 recto, vak 6, 4 bladen zon der renvooi. Verschuldigd voor regt SO cent, met de 38 Opcenten f 1,104. De Ontvanger, (get.) RÖELL. Geschiedende deze beteekening als naar regten; wordende de Geïnsinueerde tevens, ten verzoeke van, Exploit doende op de wijze en sprekende tot als boven; Gesommeerd Om binnen 14 dagen na heden aanbod te doen van zoo danige som van Proceskosten als hij zal te rade worden met aanzegging tevens, dat bij gebreke van zulks te doen, het voormelde Vonnis zal worden ten uitvoer gelegd voor het bedrag der som, waarop de voormelde kosten door do Requirante bij den ten deze beteekenden Staat zijn be groot, of voor zoodanig bedrag waarop die kosten door den Regter zullen worden getauxeerd, met verdere kennisge ving dat de Procureur HUBERTUS REKKER in dezen verder voor de Requirante zal blijve occuperen. Afschrift van gemelden Staat van kosten benevens van dit Exploit, heb ik voor den Geïnsinueerde, Exploit doende op de wijze bovengemeld, gelaten. De kosten zijn in debet de som van drie Gulden vijftien cent. (Get.) ZOELLER, Deurwaarder. Gezien door ons Officier van Justitie te Middelburg, het origineel van dit Exploitwaarvan aan ons, alsmede van den beteekenden Staat, copie gelaten is. Middelburg, den 12 Maart 1858. (Get.) VAN SON, Subst. In debet geregistreerd te Middelburg, den 12 Maart 1858, deel 29, folio 153 verso, vak 3, houdende één blad en 2 renvooijen. Verschuldigd voor regt 80 cent, makende met de 3S Opcenten f 1,104. De Ontvanger, (Get.) RÖELL. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den Boedel van wijlen den HeerS. Jl. VAN DIG GELEN, in leven Notaris te Axel, worden opgeroepen om vóór 21 Maart eerstk. hunne pretentien in te dienen of hun verschuldigde te voldoen aan den ondergeteekende, ten Slerfhuize van den overledene te Axel. Mr. H. C. VAN DIGGELEN. Aan de Landlieden in Walcheren.NTia uw - en Sint- JoosJand, tevens Leden der bovengenoemde Maatschappij, wordt bij deze ter kennis gebragt, dat voor rekening vau het Afdeelingsbestuur is ontboden en later zal worden ver krijgbaar gesteld: echte Peruaaiischc £ua»o, mits men zich daartoe vóór 1 April aanmelde bij den Heer A. DEN BOER, op de Zuidzijde van deu Dam. Middelburg, den lSden Maart 1858. Namens het Bestuur, W. Pil. VIS.

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 3