MIDDELBURGSCHE COURANT. L\°- 29. Dingsdag 1858. 9 Maart. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Linnen deze gemeente en Vlis- •tagen geschiedt de uitgave den avond te voren (en 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der nitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekend- makingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van maandag avond 8 ure. vimthcmöttjingcu V.O UETRÜKSBESICLR.PRtlVl\ClALK ES «SEfflEBiSMEÜ. ESekendc'taüiiug. De burgemeester der gemeente Schore en Vlake, maakt be kend, dat Z. M. de koning, bij besluit van den éfebruarij 11. no 41, in het publiek belang van den slaat, ten algemeenen nutte,, krachtens de wet van 13 junij II. (Staatsblad no. 57) heeft aan gewezen de perceeien welke onteigend moeten worden ten name van de Nederlaudsche maatschappij tot indijking der op- en aanwassen in de Ooster-Schcldc, feu behoeve van den aanleg van een kanaal door Zuidbeveiaud van llansweerd naar We- meldinge, welke bestaan in de hierna vermelde eigendommen in deze gemeente, aangeduid in de plans cn kaarten, welke in gevolge art. 12 der wet, ter inzage van een ieder hebben gelegen en door de Maatschappij niet in der minne konden, worden ver kregen als Gemeente Schore c. a. Te out- Vau de percecleu bij hei kadaster bekend genen ootte. grootte 3 als van 5? ten name van "2 g "V3 C S O O w O) 25 49 bosch 33 20 257 257 bis Glerum (Jan Pie- terse), 01 4S bouwland 95 10 n 524 den zelfden 25 S3 idem 1 59 40 n 255 den zelfden 16 29 idem 1 19 70 525 den zelfden 79 96 idem 86 20 2S1 den zelfden 59 95 idem 86 00 n 283 den zelfden 68 47 idem 8b 30 0 284 dun zelfden 02 66 wegeling 02 98 H 530 den zelfden 11 15 bouwland 37 75 n 520 den zelfden 14 65 idem 1 77 30 317 den zelfden 11 00 idem 55 60 0 435 den zelfden 79 60 idem 1 25 90 437 den zelfden OS 05 weiland 1 81 60 u 426 den zelfden 03 27 bouwland 81 50 H 417 deu zelfden 27 14 weiland 63 60 A. 210 den zelfden 15 06 idein 69 10 209 den zelfden 00 52 idem 62 70 20S den zelfden S6 63 bouwland 1 12 20 D. 316 Mock (jhr. Johan 1 nes) 56 03 idem 67 70 438 den zelfden 58 76 weiland 77 00 425 den zelfden 60 56 idem 1 41 90 42 L deu zelfden 36 67 bouwland 86 70 422 deu zelfden 70 38 weiland 1 71 10 414 den zelfden 52 17 idem 2 75 30 A. 109 BotldaertlPauline Peronnc Cornc- lie) wed. vanJ. C. de Bruijn. 05 84 wegeling als weiland 27 60 midis de zelfde Op dat niemand hiervan onwetendheid kunne voorwenden zal deze op de gewone wijze worden gepubliceerd, mitsgaders in de Staats-courant, in de Provinciale zeeuwsche cn Middel- burgsche stads-courant, in de Middelburgsche en Goesche couranten, worden openbaar gemaakt. Gedaan te Schore den 1 maart 185S. De burgemeester voornoemd, W.J.JANSSEN. De burgemeester eri wethouders van Vlissingen, Gezien het besluit van den raad clier gemeente, dd. 20 februa- rij 1858, maken bekend: Dat op vrijdag den 12 maart aanstaande, des namiddags ten twee ure, op het raadhuis aldaar, onder nadere goedkeuring van genoemden raad, zal worden overgegaan tot de openbare aan besteding van: Het opvoegen met geringe bemefseliiig, van al de liaaiauureu liet scliooniualien en teven van de lioutezi liesclioeijiiig'eii, benevens liet herstellen van het bescha digde muurwerk in de onderscheidene haven* binnen de gemeente Vlissing-en niet liet onderhond van dien ingaande primo nneï 1§.>8 en eindigende ultimo april 1§.»9. De voorwaardcu waarop die aanbesteding zal geschieden, zullen, van af den 27 dezer maand tot en met den 11 maart a.s., ter gemeente-secretarie en hij den gemeentebouwmeester ter lezing liggen, van des voormiddags ten tien tot des namiddags ten drie ure (zon- en feestdagen uitgezonderd); zullende de aanwijzing in loco plaats hebben op maandag den S bevorens, te beginnen des voormiddags ten tien ure, door genoemden bouwmeester, bij wicn inmiddels nadere inlichtingen te beko men zijn. Vlissingenden 23 februarij 1S5S. De burgemeester en wethouders voornoemd J. W. CALLENEELS De secretaris MAB1LOT. Üinneiilan&sct]c tijöingm. middelburg 0 uianrt. Tot op het oogenbük van het ter pcr3e leggen dezer, is de hollandschc post van gisteren avond nog niet aan gekomen. Na liet indienen van het vcrzoet*'om ontslag van de minis ters van financien en justitie, hebben ook de overige ministers verklaard hunne porlefeuilles ter beschikking van don koning te stellen. Men houdt het er thans algemeen voor, dat het ont slag aan al de ministers zal worden verleend, en dat het nieuwe kabinet geheel uit mannen van bekende liberaledenkwijze zal zijn zamengesleld. De heer Rochusscn, aan wien door den koning de zamcnslelliug was opgedragen, schijnt niet geslaagd te zijn; doch inmiddels blijft het meest, de aandacht gevesligd op de heeren van Bosse, van Znylen van Nyevelt, Mees, secre taris der nederlandsche bank, eu van Tets van Goudriaan, com missaris des konings in deze provincie, welke laatste, naar de residentie ontboden, heden derwaarts is vertrokken. Ter leregtzitling voor correctionele appelzaken van het pro vinciaal geregtshof, is heden alhier behandeld het hcoger be roep, door het openbaar ministerie ingesteld van een vonnis der arrondissements-reglbank alhier van 30 december 1857, waarbij P. Adriaanse en J. de Rijke, beklaagd van eenvoudigen diefstal en D. Adriaanse van medepligtigheid daaraan, zijn ontslagen van alle regtsvervolging. Wij hebben reeds een en andermaal melding gemaakt van de feiten die tot dit geding aanleiding gaven, namelijk liet in no vember jl. vinden van een aanzienlijke geldsom, bij hel delven van cene sloot op een perceel land nabij deze gemeente. Nadat door den raadsheer jhr. Schuurbeque Boefje, rapport uitgebragt, en de heer J. ilebbeling, tweede commissaris van policie, andermaal als getuige gehoord was, heeft, de lieer pro cureur-generaal betoogd dat ten deze niet aan eeu schat moet gedacht worden, doch ook zelfs al ware dat het geval, diefstal gepleegd is Daarom rekwireerde hij, erkennende dat ten deze zeer ver zachtende omstandigheden beslaan, de schuldigverklaring van alle drie beklaagdcu aan de hun te laste gelegde feiten, en de veroordeelitig van ieder tot eene tuchthuisstraf van één lot- vijf jaren en de kosten van beide instantien, invorderbaar bij lijfs dwang, het aan de beslissing van het hof overlatende of er spra ke kan zijn van toepassing van art. 20 der wet van 29 junij 1848 (Staatsblad no. 102), en eindelijk met. last van teruggave der overtuiging stukken aan den eigenaar of reglhebbbende. Door den heer mr. A. J. van Eekelen, verdediger van de be klaagden, werd hoofdzakelijk als ter eerste instantie betoogd, dat de gevondene gelden niet anders dan als een schat zijn aan te merkendat volgens de feiten gccne ontvreemding plaats heeft gehad, en in het algemeen geene ontvreemding kan geschie den van de helft in den eigendom van een onverdeeld geheel, en dat hier allerminst aan arglist kan gedacht worden. Uit dien hoofde concludeerde hij tot bevestiging van het vonnis. De uitspraak is bepaald op lieden over acht dagen. De gepasseerden nachtgewoed hebbende hevige storm heeft hier en in de omstreken nog al schade aan daken en schoor- steenen van verscheidene huizen toegebragf. Vooral hebben de daken der in aanbouw zijnde roomsch katholieke kerk te Vlis singen en naastgelegen huizen daardoor veel geleden, terwijl de voor die kerk geplaatste stelling mede gedeeltelijk is omge waaid. Van schade aan dc dijkwerken veroorzaakt, is ons tot heden nog niets bekend. Gisteren avond heeft er op de Schouwvegerssingel eeuc vechtpartij plaats gehad tusschen drie personen, bij welke ge legenheid een hunner, te Vlissingen woonachtig, eene ernstige verwonding aan het hoofd heeft bekomen. De verwonde is on- middclijk naar het gasthuis, eu de beide anderen zijn naar het huis van arrest overgebragt. Het gewoon en buitengewoon kontingent van de onderschei dene gemeenten in deze provincie voor de ligting der nationale militie van het loopende jaar, is door gedeputeerde staten dezer provincie geregeld, (provinciaal blad no. 20). Het bedraagt voor het geheele gewestgewoon 465 eu buitengewoon 35, cn o. a. voor Middelburg, gewoon 45 en buitengewoon 5. Door het provinciaal geregtshof is iot deurwaarder benoemd bij de arrondissements regtbank te Goes, standplaats Goes, dc heer J. yEgidius Elzevier Slokmans. Men schrijft ons uit Zierikzee van 3 dezer -f- Het op gisteren door de hier bestaande zangvereeniging van de afdeeling der Maatschappij van toonkunst, ten voordeele der armen gegeven concert, heeft in alle opzigten de ver wachting verre overtroffen; financieel, daar de zuivere opbrengst naar wij vernemen, ruim f200 bedraagt, en wat de uitvoering betreft, daar deze zeer goed was. Immers inogt men de ver wachting niet te sterk spannen, daar zeer kort voor den bepaal den dag eerst bekend werd dat twee heeren van elders die huunc medewerking hadden toegezegd, door verschillende omstandig heden werden verhinderd tc komen, zoo dat twee solo's voor tenor en een obligaat voor piano met accompagnement r an vol orchest, die reeds op het programma vermeld waren, deer anderen moesten vervangen worden. De zangpartijen zijn door twee heeren dilettanten, leden van het koor, eu de piano obli gaat door eene verdienstelijke dilettante, tot algemeen genoe gen vervuldzoo wel aan hen ais aan dc overige solisten werd dan ook wel verdiende hulde bewezen. Eenigc gezinnen maken zich in Schouwen gereed om naar Brazilië te verhuizen, waar hun door cene belgische kolonisa tie maatschappij gunstige vooruilziglen zijn geopend. De voor waarden zijn zoo gunstig dat voor een gezin van man, vrouw cn 8 kinderen, niet meer dan f 20 wordt gevraagd om de passage naar Antwerpen, van waar zij vrij overtogt hebben, te bestrijden. Dezer dagen is Ie Scheveningen overleden de man, die prins Willem V in 1795 op de schouderen naar de pink heeft gebragt, welke Zijne Hoogheid destijds naar Engeland heeft gevoerd. In de zitting van den lioogen raad der Nederlanden (burger lijke kamer), heeft de procureur-generaal van Maanen conclu sie genomen in dc zaak van mr. O. C. E. d'Engelbronner, eervol ontslagen secretaris-generaal bij het ministerie van justitie, tegen den staat der Nederlanden. De procureur-generaal was van oordeel, dat deregterlijke magt onbevoegd was in deze zaak regt te spreken, maar dat, al ware zij bevoegd, de vordering moest worden afgewezen, daar de eischcr geen regt op wacht geld had, doordien op zijn eigen verzoek het besluit, waarbij hem wachtgeld was toegekend, is ingetrokken. Daar de prceu-

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 5