MIDDELBÜRGSCHE COURANT. r 20. Dingsdag 1858. 16 Februarij. Vliö- Dete courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zatmdags. Binnen deze gemeente mngen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is f 3franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave, De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekend- makingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij iuneraen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van maandag avond 8 ure. .Hanliottïrigtngm UI HET RIJKSBESTL'L'R.PRO VLVC1ALE EKEMJiTEBESTtMN. De gedeputeerde staten van Zeeland, Gezien cle verklaring van den rijks-en provincialen veearts Ch. Mazure, uit welke de noodzakelijkheid blijkt der onteige ning van de runderen, behoorende aan A. van Haaften, le St. JPhilipsland. welke thans zijn gestald in den van Haaflenpolder, ouder de gemeente Oud Vossemeer, en waaronder zich eenige bevinden die blijkbaar door de besmettelijke longziekte zijn aangetast Gelet op art. 69 en volgende der wet van den 28 augustus 1851 (staatsblad no. 125) Besluiten: 1. De na te melden runderen, toebehoorende aan A.van Haaf ten, en thans gestald in den van Haaflenpolder, onder de ge meente Oud-Vossemeer, zullen worden onteigend, als: Eene roodbonte koe, oud G jaren; eene zwartbonte 4jarige kalfvaars; eene grijsboute 4jarige kalfvaars; eene zwartbonte 3jarige kalfvaars; eene zwartbonte 3jarige kalfvaars; eene zwartbonte 2jarige vaarseen zwartbonte 2jarige os; een wit- bonte 2jarige os; eene zwartbonte 2jarige vaars; een bijna zwarte 3jarige oseen bijna zwarte Sjarige vaarseene zwart bonte 2jarige vaars; een wilbonte 2jarige os; eene witbonte jarige vaars; eene roode jarige vaars; een roodbont stierkalf met witte rug, oud 8 maanden, en een roodbont stierkalf, oud 6 maanden. 2. De uitvoering van het tegenwoordig besluit wordt opge dragen aan het gemeentebestuur van Oud-Vossemeer. Dit besluit zal worden medegedeeld aan burgemeester en wethouders' van "Oud-'Vossemeer en voorts inde Middelburg- sche. Provinciale zeeuwsclieeri Zicrikzeeschc couranten worden geplaatst. Middelburg, 12 februarij 1S5S. De gedeputeerde staten voornoemd, VAN T E T S, voorzitter. S. VAN DELISWALME, griffier. Aanbesteding, Het. gemeentebestuur van Sint. Kruis zal op dingsdag den 9 maart 1858. des namiddags ten 2 ure, in zijne vergaderkamer aldaar, aanbesteden Kenige belangrijke IiersteRingen aan «lest toren «lier gemeente, met levering van aSïe daartoe henoodigde iiiaterialen en gfereedscBiappen. De aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. De aanwijzing in loco zal plaats hebben des middags 12 ure van den zelfden dag, terwijl bestek en voorwaarden van lieden ter secretarie ter inzage liggen. Het gemeentebestuur voornoemd, M. C. DE DIE, burgemeester. E. A. VER MERE, secretaris. 6tnneitlcmftsef)f tijöingcn. Jlidileiburji,' 15 februarij. De gemeenteraad alhier zal aanstaanden woensdag, des na middags één ure. eene openbare vergadering houden, Ier behan deling van de volgende onderwerpenBeraadslagingen bij resumtie op verordeningen makelaars en geneeskundige dienst en uitgifte erfpacht. Voor den aanvang der gewone bijeenkomst van het muziek gezelschap Uit kunstliefde op jl. donderdag, werd door den voorzitter van het bestuur, den lieer R. C. Engelberls, in weini ge doch hartelijke woorden, hulde gebragt. aan de nagedachte nis van den heer J. 14. llam, dezer dagen alhier overleden. In den overledene wordt namelijk door het gezelschap een man betreurd, die behoorde onder de oprigters van liet muziek gezelschap, hetwelk reeds sedert meer dan 30 jaren onder den tegen w oor dig en naam bestaat, en die zich steeds heeft, onder scheiden door eene volijverige medewerking, zoo wel als wer kend lid als in zijne hoedanigheid van bestuurder gedurende de laatste tien jaren. Te Bath is tot lid van den gemeenteraad benoemd de heer J. Jv Piek. Een zaturdag te 's Gravenhage uit Triest ontvangen telegram meldt, dat de met de landmail aldaar aangebragte berigten uit Batavia van 25 december, geeue nieuwstijdingen van belang inhouden Naar men verneemt heeft Z. M. de koning, beschikkende op de ',uit Groningen opgezondene adressen aangaande de ver plaatsing der buskruidmagazijnen uit die vesting, goedgevon den te bepalen, dat die magazijnen naar elders zullen verplaatst worden, wanneer door de gemeente daartoe eene subsidie worde verleend van f 6000. Te Deventer is tijding ontvangen, dat Z. M. de koning heeft beslist, dat de betrekking van hoogleeraar aan het athenaeum niet vereenigbaar is met het lidmaatschap van den gemeente raad, zoodat de verkiezingen van de heeren Cop en Duymaer van Twist als niet geldig moeten worden beschouwd en tot eene nieuwe stemming moet worden overgegaan. Jl. donderdag avond werd bij H. M. de koningin eene bui tengewone soirée gehouden, waarop een SOtal personen, waar onder van het corps diplomatiek de oostenrijksche en de engelsche gezant met hanne dames, en de pauselijke internun tius, 3 waren genoodigd. De aanwezigen werden op deze soirée ten hoogste verrast door de óptreding van mevrouw Ristori. Deze beroemde treurspelspeelstcr had nog den vorigen avond te Hannover eene soirée bijgewoond, en had zich van daar uit sluitend herwaarts begeven om aan llare Majesteits verzoek gevolg te geven, Zij drQeg in hetltaliaansch een stuk voor uil. de Plièdre van Racine en Ha folfe van Bêsitzza. Alge meen was de bewondering over het groote talent van deze kunstenares, die naar veler oordeel niet voor Rachel behoeft achter te staan, wat liet. gevoel en de declamatie aangaat. H. M. betuigde dan ook op de vleijendste wijze hare bijzondere tevre denheid aan mevrouw Ristori, die vrijdag morgen naar Parijs is teruggekeerd, waar zij zaturdag avond werderom zou optreden. Het is inderdaad te bejammeren, dat het publiek van de hoofd en hofstad ook niet in de gelegenheid is geweest, de gaven van de uitstekende kunstenares op prijs te kunnen stellen. Uit Luxemburg wordt gemeld, dat alle politiek leven uitge storven schijnt, sedert de vergadering der staten uiteen is ge gaan. De resultaten der laatste zittingzijn ver van bevredigend. De bereidwilligheid, waarmede de meerderheid zich voor den wil der regering heeft gebogen, heeft zelfs de regering eeniger- mate verrast. Sedert dien tijd regent het grootkruisen, sterren en kommandeurskruisen der orde van de Eikenkroon. Er mogt verwacht worden, dat de regering den weg van verzoening zou hebben ingeslagen. Niets minder is echter het geval. Onder de nieuw benoemde burgemeesters en scliepenen worden alleen de zulken aangetroffen, die met hart en ziel de belangen der re gering zijn toegedaan. Dit heeft cle bestaande ontevredenheid niet weinig doen toenemen. In sommige gemeenten, bijvoor beeld te Wille en Clerf. heeft zij zich genoodzaakt gezien tegen standers te benoemen, dewijl zij aldaar geeue aanhangers hoe genaamd telde. Uit eene statistiek der te Luxemburg gelezen wordende bladen, van wege de regering opgemaakt, blijkt dat na L'indépendance de Köllnische Zeilung het meest verspreid wordt. Voor de arrondissemeuts regtbank te Amsterdam, stond jl. donderdag te regt P. M. van Cleef Jzn., uitgever en boekdruk ker t e Hilversum, ter zake van bet in de jaren 1857 drukken, uitgeven en verkoopen van het eerste deel van een boekwerk getiteld: //Verspreide dicht- en prozawerken van II. Tollens Czn., verzameld door G. Engelberts Gerrils," als hebbende de dichter Tollens gedurende zijn leven hel regt van kopij dierge dichten aan zich behouden en den herdruk derzelven steeds verboden en gekeerd, en bij uitersten wil aan zijne kinderen nadrukkelijk opgedragen, om tegen liet herdrukken of op nieuw uitgeven dezer dichtwerken niet zorg te waken. liet openbaar ministerie rekwireerde na toelichting de schuldigverklaring van den beklaagde aan nadruk, en zijne ver- oordeeliug tot eene boete van f 100 tot f 1000, ten behoeve der armen van Hilversum en tot betaling aan de beleedigde partij van de waarde van 2000 exemplaren naar den boekverkoopers- prijs van den wettigen druk berekend, met verbeurdverklaring der ongedebiteerde exemplaren ten behoeve der beleedigde partij. De uitspraak is bepaald op 4 maart. De luitenant-generaal, adjudant-generaal des konings, baron Forslner van Dambenoy, belast geweest met de overbrenging van^Zr. Ms. gelnkwensching aan keizer Napoleon III, wegens de ontkoming aan den aanslag op 14 januarij beproefd, is door den keizer benoemd tot groot-officier van het Legioen van Eer. Luidens de met de jongste mail bij het departement van koloniën van de nederlandsche bezittingen ter kuste van Guinea ontvangen berigten, gedagteekend St.George d'Elmina, 9 janu arij jl., was de gezondheidstoestand der ambtenaren en officieren even als die der bevolking, zeer voldoende. De handel was luttel, hoofdzakelijk wegens liet gebrek aan artikelen. Ook ten gevolge van het nieuwejaarsfcesl stond de plaatselijke handel geheel stil. Het baarde verwondering dat er zoo weinig regtstrceksche aanvoeren uit Europa of Amerika kwamen. Gedurende de maan den julij, augustus en september waren er slechts zes schepen ter reede van Elmina geankerd geweest die regtstreeks uit die werelddeeleu kwamen. ESenoeining-en en Ssesl tasiesa. In gevolge Zr. Sis. besluit van'12 dezer, is de luitenant ter zee der lste kl. R. C. Sloos, met den laat.slen dezer maand, op zijn verzoek eervol ontheven van het bevel over het transport schip Merwede, en dat bevel met den I maart aanstaande opge dragen aan den kapitein luitenant ter zee J. van der Meersch. Vergunning verleend, bij besluit van 10 dezer, aan mr. A. A. J. Meylink, lid van de tweede kamer der staten generaal, tot liet aannemen der ouderscheidingsteekenen van ridder komman- deur der orde van den heiligen Gregorius den Groote, hem door paus geschonken. Vergunning verleend, bij besluit van 10 dezer, aan den staats raad in buitengewone dienst, den heer mr. I. Boeije, hoofd admi nistrateur bij het departement van financien, tot het aannemen en dragen der ondorscheidingsleekeneu van kommaudeur der Dannebrogsorde, hem door Z. M. den koning van Denemarken Z. H. den geschonken. Benoemd, bij besluit van 6 dezer, bij liet grootboek der natio nale schuld, tol tweeden commies, de heer J. Backer jr., thans eerste klerk; tot. eersten klerk, de heer J. C. de Boer, thans tweede klerktot tweede klerk, de lieer J.E. W.Smits Verburg, thans als surnumerair werkzaam bij het groot boek der nationale schuld. Bevorderd, bij besluit van 10 dezer, bij dc directie der marine te Hellevoetsluis, tot boekhouder, de adjunct-commies J. J. A. Bedloo de Bronovo; tot. adjunct-commies, de klerk D. F. Hoorns van den Berg, en benoemd tot klerk, E. P,L Steup, gewezen opzigler over liet kustlicht te Kijkduin, thans op wachtgeld. STeeiroBog-ae. Te Gend is den 2 dezer, op 54 jarigen leeftijd overleden de heer Hippolyle Charles Lammens, ridder der Leopoldsorde, advocaat en lid van den gemeenteraad aldaar, afstammeling van wijlen den luitenant-generaal graaf van Dammc. Wij ver nemen dat door hem onder anderen is gelegateerd, vrij van suc cessie, aan de burgerlijke godshuizen en het bureau van welda digheidzijner woonplaats, ruim f 150,000. Zijn afsterven wordt door velen, ook in het voormalig 4de district dezer provincie waar hij als grondeigenaar en mede concessionaris tot indijking uitgebreide relafiën had, zeer ^betreurd. Berk-jen schoohiieuws. Uit Wolpb'aarlsdyk herig t-ljien ons, dat ds. II, van Skiën, predikant bij de hervormde.geflje<?hte te Scherpenisse c. a., voor I liet beroep naar:ecrstgemeldè plaais heeft bedankt.

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 1