6uitcnlanösrl)c tijöintjcn. De minister van justitie heeft den 7 dezer eene resolutie geno men omtrent de benaming der rangen van de rijks veldwachters, hunne kleeding en wapening. Die van de 1ste klasse zullen voortaan den titel ran brigadier-majoor, die van de 2de klasse dien van brigadier voeren. Bij resolutie van den 12 dezer heeft, zijne excellentie de stand plaatsen van de rijks veldwachters geregeld. Zij worden over het; gcheele rijk in brigades ingedeeld. Iedere brigade vornit oenen bewakingskring. In het voormalig 4de en 5de district (provincie Zeeland), zijn alleen ryks veldwachters, opzieners der jagt en visscherij aanwezig. De indeeling voor de provincie Zeeland is geregeld als volgt Arrondissement Middelburg. Brigade Middelburg, (de kan tons Middelburg en Vlissingeu). StandplaatsenMiddelburg, Westkapelle, Vlissiugen, Nieuwland, Veere en Serooskerke. Arrondissement Goes. Brigade Goes, (de kantons Goes en Cortgene). Standplaatsen: Goes, Bath, Wilhelminadorp, Yer- sekendam, Kruiningen en Wissenkerke. Brigade Heinkcnszand, (kanton Heinkenszand.) Standplaat sen: HeinkenszandjEllewoutsdijk, lloedekenskerkeen Borssele. Arrondissement Zierikzec. Brigade Zierikzee, (de kantons Zierikzee en Brouwershaven.) Standplaatsen Zierikzee, Brou wershaven, Renesse, Serooskerke en Oosterland. Brigade Tholen, (het kanton Tholen.) StandplaatsenTho- len, St. Annaiand, Philipsland en Seherpenisse. Brigade Sas van Geut, (de kantons Sluis, Oostburg, x\xel en Hulst.) Standplaatsen: Sas van Gent, Sluis. Oostburg, Axel en Hulst. Dc minister van binnenlandsche zaken heeft bepaald, dat van nu aan van rijkswege geen gelden meer beschikbaar worden gesteld voor den aanbouw of de verbetering van schoollokalen enz., aangezien de onlangs in werking gekomen wet op het lager onderwijs niet gedoogt, dat voor enkele behoeften van rijkswege ondersteuning wordt verleend. Op de zelfde gronden eu met het zelfde doel zal ook voorlaan gecne toekenning meer geschieden van nieuwe rijks-jaarwedden, noch verhooging van reeds verleende, ten behoeve van gemeente-onderwijzers. Al leen zal, in overeenstemming met het slot van art. 70 der even- genoemde wet, in de gemeenten, die van den driejarigen termijn gebruik maken, de uitbetaling der rijks jaarwedden en toelagen op den legenwoordigeu voet worden voortgezet, terwijl de vraag, of die betaling ook zal geschieden in de gemeenten welke van dien termijn slechts gedeeltelijk of in het geheel niet ge bruik zullen maken, alsnog een onderwerp van overweging bij de regering uitmaakt. Volgens een bij hel departement van koloniën ontvangen telegrafisch berigl, gedagleekend Batavia 11 december 1857, hccrschte in de nederlanchch indische bezittingen allerwcge eene gewenschte rust. De tijdingen uit Japan waren zeer be vredigend. Een addit ioneel traclaat was met die mogendheid gesloten. liet nieuwe gedeelte aan de oostzijde van Rotterdam is maan dag jl. voor aanlegplaatsen van sloomboolen in gebruik gesteld; er is daardoor in eene groolc behoefte voorzien, daar de vori ge ligplaats, buiten liet oiKlehoofd, zoo gebrekkig was, dat somtijds sloomboolen of op stroom heen en weder varen, tot anderen plaatsgemaakt hadden, of men zich getroosten moest passagiers en goederen over 2 en 3 sloomboolen in de breedte liggende aan boord te nemen er zijn dan ook verschillende on gelukken aan deze vroegere ondoelmatige ligplaats toe te schrijven. Door dit nieuw aangelegde gedeelte aan de oostzijde bekomt Rotterdam van de Maaszijde een aanmerkelijk breeder aanzien, terwijl de wandelingen langs dat gedeelte voor dc lief hebbers veel uitlokkends aanbieden. II. K. li. prinses Hendrik liacl maandag een vrij rustigen nacht doorgebragt, waardoor 11D. toestand iels is verbeterd. Als een bewijs van hoe grooten invloed algemeene gezond heidsmaatregelen op den duur van het menschelijk leven zijn, wordt door den engclschen hoogleeraar Buchanan eene statis tiek medegedeeld, welke als hoogst, belangrijk kan worden beschouwd. In de laatste helft der 15de eeuw stierf de helft der menscheri beneden de 5 jaren, en de middelbare leeftijd der geheele bevol king was slechts IS jaar. In de I7de eeuw stierf de helft vóór dat het 12de levensjaar bereikt was. In de eerste helft der 18de eeuw bereikte dc Jieift der bevolking 27 jaar, en in de tweede helft. 34 jaar. De middelbare leeftijd is thans reeds tot 35 jaar geslegen, terwijl die verhouding op den duur nog gunstiger wordt vooral in do groote sleden. Opmerkelijk is dit Vooral te Louden en in Interen tijd ook Ie Parijs. De vele millioenen, uitgegeven tot verbetering van stralen, grachten en woningen, Jfiijken de heilzaamste vrucht én !e dragen. Dc geneeskundige faculteit aan do hoogeschool te Leyden c efi den heer P. Q. B rond geest, phil. nat. cand. en med, stud. te Utrecht, schrijver van het antwoord op de prijsvraag over de dierlijke warmte, onder het, motto: Nihilum ex nihilo, eene eer volle melding waardig gekeurd. fieRueitiin^eii en besluiten. Benoemd tot. ridder der orde van don Nedcrlandschen leeuw de heer mr. G. Umbgrovc, hoofdinspecteur van financien in Nederlandsch Indie. Bij besluit, van den 22stcn januarij 185S, heeft. Z. M.goedge vonden den luitenant I er zee 1ste kl. bij het sedentaire zeewezen in Nederlandsch Indie E. II. Bcom, laatstelijk haven- en equi pagemeester te Samaraug, thans met. verlof in Nederland, als nog te benoemen tot ridder der 4de klasse van de militaire Willemsorde, tot belooning voor zijne lofwaardige gedragin gen bij verschillende gelegenheden, doch in het bijzonder voor zijn moedig en beleidvol gedrag, bij gelegenheid van een gevecht, op den 5den julij 1842, door de schooner Krokodil met zeven rooverspraauweu op do kust van Bali gevoerd. Bij besluit van den Ssten januarij 1S58, i3 aan den gepensio neerden kolonel der infanterie van hel leger in Nederlandsch Indie, II. E. Buschkens, waarnemend resident van Soerakarta, verleend de titulaire rang van generaal majoor. Merk- en scfiaoolnïeuvt'M. Naar men verneemt heeft de heer G. H. van Lingen, onder wijzer der bijzondere school 1ste klasse te Goes, als zoodanig eene roeping ontvangen naar Bedum, bij Groningen, en zal met mei aanstaande derwaarts vertrekken. Reeds zijn sollicitanten voor de aanstaande vacature opgeroepen. De kerkeraad der waalsclie gemeente te Groningen, welke gemeente tot nu toe nog geen eigen kerkgebouw bezit, heeft eene prijsvraag uitgeschreven, betreffende het leveren van een geschikt ontwerp voor een kerkgebouw. De uitgeloofde prijs is 1'200, de premie f 50. Mariene en leger. Volgens eene gisteren van den koinmandant van Zr. Ms. fregat de Ruyter ontvangen telegrafische depeche was dat fre gat in de haven van Cagliari binnengeioopen. De tegenwind waarmede men van Cadix af te worstelen had, heeft belet Port Mahon te bereiken. Alles was in goeden staat. Als blijvende maatregel is door hot ministerie van oorlog vastgesteld, dat aan de onderofficieren, die met de medaille voorl2jarige trouwe dienst, eu de verdere militairen, die met de medaille van 24jarige dienst zijn vereerd, doorloopend ver gunning kan worden verleend om één uur na het avond-appel buiten de kazerne te blijven; kunnende die vergunning op zon en feestdagen ook gegeven worden aan de onderofficieren, die zes jaren gediend hebben, en de verdere militairen, beneden dien rang, die met de medaille voor 12jarige trouwe dienst zijn gedekoreerd. AfiSoojp ves-itoopieu aantiestediugcu. Oostsouhurg 20 januarij. Een huis ca erf mei tuin, op hel dorp, gemeikl no. 8, ver kocht voor f 1450. Westkapelle 26 januarij. 1. Een woonhuis, eene schuur met stalling en welgelegen erve zijnde de heiberg De oranjeboom aldaar, verkocht voor f8100. 2. 52 roeden, 60 ellen bouwland, verkocht voor f 561. 3. 48 roeden, 90 ellen bouwland, verkocht, voor f570. Ü'oord-Aiiterika. Dc berigten uil New-York van 9 dezer houden in dat de pre sident. derVereeuigdestaten,in gevolgehetdienaangaandedoor liet. congres genomen besluit, 7dezer eene boodschap heeft inge zonden, waarin inlichtingen gegeven worden omtrent het aan houden van den vrijbuiter W. Walker, door den commandeur Paulding, alsmede omtrent de aangelegenheden van Nicaragua. Iu dat stuk verklaart dc president dat de commandeur Paul ding een misslag heeft, begaan door Walker en diens medgezel- len, nadat zij in Nicaragua geland waren, op dat vreemde grond gebied te arresteren; maar dat dit blijkbaar met een goed en vaderlandslievend oogmerk geschied is. ten einde de belangen van de unie te bevorderen en hare eer te handhavendat die daad bovendien te meer verschoonbaar is, omdat daardoor aan Nicaragua geen nadeel is toegehragt, maar deze staat veeleer van ecu gevaarlijken inval verlost is. Voor 't overige verklaart dc president in deze boodschap dat hij de uitvoering der neu- t ral it oils wel ten van de Vereenigde staten steeds ais een gebie denden pligt beschouwt, en dezen pligtzal blijven vervullen met al dc volgens de constitutie in zijne magt. staande midde len dat dc gewapende invallen der vrijbuiters in vreemde stalen nietsiechls misdadig zijn, maar ook inbreuk maken op het regt van het gouvernement der unie, deszelfs werking ten aanzien van Centraal-Amerika en andere landen (ongetwijfeld wordt hierbij op Cuba gedoeld) belemmeren en dc uitbreiding der magt van de Vereenigde staten tegengaan dal deze magt op vredelievende wijze, door middel van landverhuizing én zede» lijken invloed, behoort plaats te hebben en ook zal geschie den enz. Na eenige discussie, waarbij de beschouwingen van den president door eenigen bestreden, door anderen verdedigd wer den, is de meciedeeling in handen gesteld van de commissie voor de buitenlandsche aangelegenheden. De dagbladen bet uigen hunne tevredenheid over de door den president Buchanan iu zijne boodschap ontwikkelde meaning, doch voegen er de opmerking bij, dat die bewindsman, om zich gelijk fc blijven, ook eene regfsvcrvolging tegen Walker had behooren te gelasten, en niet moest dulden, dat deze gelukzoe ker, die 's lands wet bij herhaling overtreden heeft, op vrije voeten blijft en aanstalten voor een nieuwen inval in Cent raai - Amerika maakt. De laatste tijdingen omtrent de militaire expeditie tegen Utah zijn van 26 november, en luiden zeer ongunstig voorde krijgsmagt tier Vereenigde staten. De troepen hadden destijds fort Bridger, aan den ingang der tot de Zout meerstad leidende bergpassen, bereikt, doch verkeerden in een zeer hagchelijkeu toestand. Dc Mormons hadden al de grasvelden verwoest, en dien ten gevolge stierven dagelijks omstreeks lOOstuks van de last- en trekdieren. In de bedoelde bergpassen had de vijand, naar men verzeke r e.zich verschanst. Enselanil. Londen 25 januarij. Het bestuur der Oost-indische compag nie stelt nu alle middelen te werk om de publieke opinie in te nemen tegen de van net gouvernement te verwachten voordragt tot hervorming van het bestuur over Indie, hoewel de inhoud dier bill nog niet zeker noch volledig bekend is. Wanneer het bestuur over Indie uitsluitend aan dc verantwoordelijke minis ters der kroon opgedragen wierd, gelijk het gouvernement wil voorstellen, dan zou de magt van het ministerie en teveus de eenheid in het algemeen bestuur toenemen, en het beleid der indische zaken meer afhankelijk worden van den staat der par tijen in het parlement, waaraan het ministerie ondergeschikt is. Hierop wijzende, roepen de voorstanders der compagnie den iu Engeland heerschenden afkeer van centralisatie en de beducht heid voor al te groote uitbreiding der ministeriele magt inin zonderheid zeggen zij, dat door het regt lot begeving van de tallooze posten in Indie en door de beschikking over het indische leger, de magt der engelsche regering eene voorde volksvrijheid gevaarlijke uitbreiding zou bekomen. Uit dit oogpunt zijn ook vele voorstanders van radicale begrippen tegen de voorgenomen hervorming van het indische bestuur, zoo lang zij niet gepaard gaat met eene doortastende parlemcntshervorming, waardoor het volk eene meer volledige vertegenwoordiging en meer mid delen om zijne inzigten te doen gelden, zou verkrijgen. Dc bedenking dat de leiding der indische aangelegenheden, welke tot nog toe gelukkig meestal buiten den strijd der engelsche staatspartijen gehouden is, door de voorgenomen reorganisatie eene partijzaak wordeu zou, onderhevig aan de wisselingen der- parlementaire meerderheid en daardoor de noodige bestendig heid en vasten gang missende, weegt ook zwaar bij velen die met het bestuur der Oost indische compagnie overigens niet ingenomen zijn. De staat der bank van Engeland is sedert de laatste da gen zeer gunstig, met het vooruitzigt op toenemende verbe tering, zoodat eerlang eene nieuwe vermindering van het dis conto tc gemoet wordt gezien. De policie tc Birmingham heeft eene herhaalde huiszoe king in de woning van Pierri gedaan, die, gelijk men weef, daar als taalmeester verblijf hield. Het huis was zeer armelijk ge meubeld. Sporen der vervaardiging van moordtuig of chemi sche preparaten zijn er hoegenaamd niet gevonden. Maar bij het eerste bezoek ontdekte men, in een gesloten koffer, een uit gebreide briefwisseling, die mei het jaar 184S aanving en met talrijke personen, zoo in als buiten Engeland, gevoerd is. By de tweede huiszoeking vond men in dc ladeeeuer met. een kleed overdekte tafel wederom eene lias met brieven van bier en in ver schillende andere landen verblijf houdende personen. Het adres van sommige daarvan luidde aan den majoor, dat der overigen aan den kolonel Pierri. Deze laatste brieven, in het italiaansch, fransch of engelsch geschreven, zijn alle van versche dagtce- kening eu schijnen eenig meerder licht over den bewusten aan slag Ie verspreiden. Bovendien vond men een boek, dat over de vervaardiging van grenaten en andere ontploffende voorwerpen handelde. Al deze stukken zijn aan den minister van binnen landsche zaken sir George Grey opgezonden. Uit een later onderzoek schijnt het met zekerheid te blijken, dat de te Parijs gebezigde granaten niet to Birmingham waren vervaardigd, voorts dat Gomez herhaalde bezoeken bij Pierri heeft afgelegd en dat ook Orsini die stad heeft bezocht. De toestand der fabrieken te Manchester en Saldorf ver betert gaande weg. In de eerste plaats bedraagt liet. zonder arbeid zijnde werkvolk nog slechts 8191 en in dc laatste plaats 3000.

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 2