Omtrent de communicatiemiddelen wordt alleen gezegd, dat I kerkhof gekomen, werd de lijkbaar nedergezet, en sprak de op> de spoorwegen zijn uitgebreid; over verdere aansluiting met perrabbijn een hebreeuwsch en fransch gebed uit, waarna de het buitenland wordt niet gesproken, In de laatste dagen is, gelijk men zich herinnert, veel over en weder geschreven over eene tusschen Oostenrijken En geland gesloten alliantie, waarvan het bestaan door Le spec- tateur beweerd werd, terwijl de ministeriele bladen zijne bewe ringen ten stelligste tegenspraken. De veelal goed onderrigte weeuer correspondent van een voornaam hamburgsch blad deelt thans dienaangaande het volgende mede: "Wanneer de half officiële fransche drukpers Le spectateur zoo eenstemmig logenstraft, dan heeft zij bepaald ongelijk, daar hetgeen Le spec tateur aan zijne lezers aangaande het bestaan van eenc oosten- rijksch-engelsclie overeeukomst verhaald heeft, volstrekt geen verzinsel is. Maar het démenti der officieuse fransche bladen zoude gegrond zijn geweest, wanneer zij Lespecteteur hadden doen opmerken, dat de tusschen Oostenrijk en Engeland ge- slotene overeenkomst verouderd is en voor het tegenwoordige geene praktische waarde meer heeft. Er is een oogenblik ge weest waarop Frankrijk met opzigt tot de kwestie der Donau- vorsteudommen eene houding aannam, als of het een ieder, die zich tegen de unie der vorstendommen durfde verklaren, zou willen vernielen. Dat oogenblik was tevens het tijdstip der volmaakte toenadering tusschen Oostenrijk en Engeland, en destijds had eene wederkeerig aangegane verpligting om zich door Frankrijk geen gevoelen omtrent de doelmatigste instel lingen voor de vorstendommen te laten opdriugen, eene prak tische beteekeuis. Thans, nu de verwarde knoop van het vraag stuk der Donau-vorstendommen zich met eene onvoorziene ge makkelijkheid van zelf ontwart, blijft wel de oude goede ver standhouding tusschen Weenen en Londen in wezenmaar de bindende verpligtingen, welke men voor een gegeven geval wederkeerig op zich genomen had, behooren thans nog maar tot het gebied der geschiedenis." Luxemburg'. De zitting van de kamer der gedeputeerden is den 9 dezer gesloten, ofschoon de werkzaamheden niet geheel ten einde zijn gebragt. De begvootingen zijn wel goedgekeuvd, maar er moet nog eene tweede overweging volgen, waarvoor eene bui tengewone vergadering zal worden gehouden. In de laatste dagen zijn de debatten dik werf vrij levendig geweest, inzonder heid als het betrof het toestaan van gelden, welke noodig zijn ingevolge inden laatst cn tijd genomen besluiten. Bfielffïe. Brussel 12 janu&ry. L'indépeadance van heden behelst het volgende berigtWij rncenen te weten dat de moeijelijkhcden, die gezegd worden ten aanzien van den kolonel Charras opge rezen te zijn, en welke door eenige dagbladen opzettelijk vergroot waren, vereffend zijn op eenc wijze, welke alleu ge noegen moet doen die wenschen dat Belgie zijnen alouden roem van gastvrijheid ophoude, zonder aan zijne verpligtingen jegens andere volken te kort te doen. Frankrijk- Parijs 13 januarij. Blijkens een telegram uit Konstantinopel, medegedeeld in den Moniteur van heden, is Ali pacha tol groot-visier benoemd en als minister van buiteulandsche zaken vervangen door Fuad-pacha, in wiens plaats Mehemet-Kiu- berly-pacha, gewezen minister van oorlog, tot voorzitter van den hoogen raad van justitie benoemd is. In deze benoemingen vindt men geene aanduiding van eenige veranderiug in de staat kunde der porte ten aanzien der europesche aangelegenheden. Een ander berigt zegt dat de sultan besloten heeft een ge- denkteeken tot eer van den overleden groot-visier Reschid- pacha te stichten. Gisteren heeft de aangekondigde begrafenis van Rachel Félix plaats gehad. De toegestroomde menigte was ontzet tend, zoodat de omheining rondom het kerkhof omver werd geloopen en twee escadrons ruiterij de menigte niet kon den tegenhouden. Al wat de letterkunde en het tooneel aan zienlijks bezit, was bij die plegtigheid tegenwoordig, als de heeren Scribe, Alfred de Yigny, Sainte-Beuve, Emile Augier, Legouvé, Viennet en andere leden der fransche academie: Ca- mille Doucet en Cabanis, minister van staat, Félix Solar, Emile de Girardin, Halévy, Alexander Dumas, Méry, Léon Gozlan, Théophile Gautier, Adolphe Dumas, Arsène lloussaye, Michel Lévy, Duprez, enz. Ten twaalf ure zette zich de lijkstoet in bewegiugde lijkkoets werd getrokken door zes paarden. De kist was overdekt met een wit kleed, bezaaid met zilveren ster ren, waarop een tak van inmortellen gelegd was. Onmiddelijk achter de lijkkoets volgde de opperrabbijn dezer hoofdstad; achter dezen de vader, broeder en de jongste der beide zonen der ^overledene. De slippen werden gedragen door de heeren Dumas (den vader), den baron Taylor, den heer Auguste Maquet, voorzitter der sociëteit voor tooneelschrijvers, en Geffroy, lid van de Comédie franqaise. De stoet bestond uit 15 rouw- en een aantai volgkoetsen. Aan den ingang van het I baar naar het graf werd gebragt, terwijl de opperrabbijn den 91sten psalm las. Nadat het lijk in de groeve was nedergelaten, sprak de zelfde geestelijke het gebed voor de rust der ziel van de overledene uit en daarna een ander gebed in het fransch. De opperrabbijn heeft ook eene korte rede gehouden, om het gerucht tegen te spreken, dat de overledene van geloof zon zijn veranderd. Er werden nog aanspraken gedaan door de heeren Auguste Maquet, Jules Janin en Bataille, waarna de opperrab- biju de eerste schop aarde op de lijkkist wierp, hetgeen door de bloedverwanten en genoodigden werd gevolgd. Vervolgens is door den geestelijke een laatst gebed gedaan. Men verzekert dat de heer Fould eene buste der beroemde tooneelspeelster voor de Comédie-franfaise heeft besteld. Dien avond werd aldaar geene voorstelling gegeven. De indische brievenmaal heeft tijdingen uit Bombay van 18 december te Marseille aangebragt. De langs den weg van Trieste reeds bekende bijzonderheden worden bevestigd, met bijvoeging hoe de oorzaak van het aan de op marsch zijnde europesche regementen gegeven bevel om te Benares halt te houden zijnen grond had in de ontvangene tijdingen dat het 150,000 man sterke leger van Oude Lucknow naderde. Spanje. Den 10 dezer is de zitting der cortes door de koningin in per soon geopend. Het was de eerste maal na de geboorte van eenen mannelijken erfgenaam der kroon, dat H. M. in het midden der volksvertegenwoordiging verscheen, en zij is bij deze gele genheid met ongemeene geestdrift ontvangen. De koningin heeft de vergadering geopend met eene rede, die eenen gematigd liberalen en verzoenenden geest ademde. Zij heeft medegedeeld dat haar gouvernement de bemiddeling van Frankrijk en Engeland in liet geschil met Mexico aangenomen heeft, en dat de paus iu den verkoop van kerkelijke goederen, welke ouder het bewind der progressistenpartij in Spanje heeft plaats gehad, wilde berusten. Verder heeft H. M. aangekondigd dat haar gouvernement voordragtcn zou doen strekkende, om de zeemagt te verster ken, om het financieel eveinvigt te herstellen en eindelijk om de constitutie door organieke bepaliugen op de drukpers cn op liet kiesregl aan tc vullen. De Epoca meent te weten dat de mexicaansche regering ein- i delijk tot, het besluit gekomen is om de bemiddeling van Enge land en Frankrijk in het. geschil met' Spanje onvoorwaardelijk aan te nemen. De kamer van afgevaardigden heeft den lieer Bravo Mu- rillo, den candidaat der reactionaire partij, tegen den wensch der regering, met 126 tegen 118 stemmen tot voorzitter geko zen. Madrid 14 januarij. Het ministerie is gezamenlijk afgetre den. Srctijöinijcn. Volgens alhier ontvangen berigt heeft het barkschip Mercu- rins, gez. F. Nepperus, op 9 november jl.de reis van Pat,jitan herwaarts aangenomen. Op 21 november was het clippersehip Zelandiagez. W. Blaakhert, beladen en gereed de rei6 via Batavia naar Middel burg aan te vangen. Alles was wel aan boord. Den 19 novcmberjl. is te Batavia gearriveerd het bark schip Pauline, gez. B. J. Postalles in goeden staat. Volgens opgaaf in de nieuwsbladen gedurende het afge- loopen jaar zijn in dal tijdsbestek verongelukt, verbrand, afge keurd, vermist of gesloopt 115 koopvaardijschepen onder nederlandsche vlag, benevens een te huis behoorende in Oost- Indie, alsmede drie stoombooten en het oorlogstoomschip Borneo, welk laatste op eene kruistogt'in de Sabas rivier is ge strand. Voor 25 november jl. is te Batavia van Vlissingen gearri veerd de hollandsche bark Ida Maria de Raath, gez. J. de Boer. Den 1-1 dezer ter reede van Vlissingen gearriveerd van Neuzen, en den volgenden dag naar zee gezeildde engelsche brik Zealous, gez. Adler, naar Sunderland. Den 13 dezer uit zee te Vlissingen binnengekomende ne derlandsche schooner Alma, gez. Bowbyes, Engeland14 dezer de nederlandsche hoeker Adriana Francisca, gez. van Eyk, Engelandeerstgemelde voor Middelburg, de laatste voor Vlis singen bestemd, beide met steenkolen. Cjcmöclsbmgtftt. SEeekrapprijzen. Avjgnon 9 januarij. Er zijn dezer dagen nog koopers voor racine geweest tot J fr. 44 a 45 rosé, fr. 47 a 48 palud. Het artikel is schaars en de houders geven slechts met moeite af. Er zijn eenige partijen in vaten S F F F ordinair rosé a fr. 58 verhandeld. Oraanmarkten, Amsterdam 15 januarij. Tarwe en gerst onveranderd. Raapolie op zes weken y 41J-. Lijnolie op zes weken /33j. Koolzaad (dadelijk) 71 p. vl Ooslburg 13 januarij. De markt was heden van de meeste graansoorten goed voor zien, terwijl veel kooplust bestond, inzonderheid voor gerst en paardeboonen, van welke artikelen de prijs dan ook 30 a 40 cent hooger aan te nemen is, ook voor tarwe was meer vraag en wer den iets beter prijzen ingewilligd; men betaalde voor tarwe f8,50, f8,25, f8 naar kwaliteit, blaauwe dito f7,80, f7,50, 7,25. Rogge op f 6 gehouden en f5,50 a f5,75 geboden. Win- tergerst f 5,60, f 5,80, zomer dito f 5,10 a f f 5,40. Haver f 2,70, f3, f3,50. Paardeb. f5,60, f5,90. Groene erwten f 7 a f7,25. Middelburg 14 januarij. Onze haven en kaden zijn weder geheel bevrijd van ijs, waar door wij eenigen aanvoer uit onze naburige eilanden hadden en ook uit Walcheren was er meer dan vorige week ter veil, maar het gepasseerde in den handel was van weinige beteekenis, daar de bestaande orders te laag gelimiteerd waren en houders meestal op vorige prijzen hielden;de consumtie moest toegeven, daar zij in hare behoefte moest voorzien. Gemiddelde niarktprijzea. Middelburg 14 januarij. per ned. mud. IBrtiineboon- /IQ,a 10, j Paardeboonen - fra- 6,30 Gr. erwten - 7.a- 8f— Graauwe erwt- a - Kool en raapz. -13,a -14. Aardappelen - 2,30 a - 2,50 per ned. pond. Versche boter ,96 a 1,04 Middelprijzen van bakbare tarwe/9,en rogge 6,25. per ned. mud. Tarwe oude/ a Dito nieuwe - 8,25 a - 9,30 Rogge oude - 6,h - 6,25 Gerst wint. - 5,50'a- 5,50 Dito zom.- 5,ii - 5, Haver a Boekweit a - Witteboon. - 12,50 a -12,50 Rusland. Spanje. Grenada. Oostenrijk. Belgie. Portugal. Venezuela. Mexico Illinois. Prijzen van efïecten. Amsterdam 15 januarij. Werkelijke schuld dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij Obl.Maatschappij van weldadigheid Oblig. 1789/1816 dito 1828/1829 dito Hope co dito Stieglitz dito dito 5de serie dito dito 1855, 6de serie Certificaten Spoorweg Obligatien Binnenlandsch Coupons bewijzen Crediet instelling Obligatien (schoon) Obligatien Amsterdamsche Nationale 1847/1852 Bank actiën bij Rothschild Obligatien nieuwe 2£ pet 3 4 4 4 4 5 5 4 4 5 5 6 H 3 3 n 3 4J 3 63g 96? 136 1041 84 834 764 258 374 198 734 86 754- 441 29 198 844 Beurs van Londen, 15 januarij. ten 12 ure. Consols 948 Beurs van Weenen, 11 januarij. (slotprijzen.) Metalliek 5 pet. 82. Beurs van Parijs, 14 januarij. (slotprijzen.) 44 pet. comp. pet. 70, IHiiïbrtcn unit timmer. ST O 3JTO O TT 5 1E Bi S T E X Tngftdien Middelburg en Rotterdam. Uren van vertrek in januarij. Van Middelburg Zondag 17 's morg. 5,30 Woensdag 20 f 7 ure. Vrijdag 22 7 Zondag 24 7 Woensdag 27 9,30 Vrijdag 29 11 Van Rotterdam Dingsdag 19 's morg. 9 ure. Donderdag 21 Zaturdag 23 Dingsdag 26 Donderdag 28 Zaturdag 30 9 10 6 7 7

Middelburgsche Courant | 1858 | | pagina 3