Men weet dat de hamburger regering in de vorige week besloten heeft tot de daarstelling van eene staats-discontokas met een kapitaal van 15 millioen mark, waarvan 5 millioen, be staande in aan de stad toebeboorende effecten onverwijld ter beschikking gesteld zijn, terwijl de regering gemagtigd werd om de overige 10 miilioenelders op te nemen. Thans wordt uit Weenen gemeld dat de oostcnrijksche bank door den keizer gemagtigd is geworden om de bedoelde 10 millioen tegen eene rente van 6 pet.en op voorwaarde van terugbetaling in zilver, voor den tijd van een jaar aan de hamburger regering voor te schieten. Terwijl men gisteren morgen nog meende te mogen hopen dat de financiële crisis weldra geëindigd zou zijn, ook nadat de firma van dendeenschen consul generaal Pontoppidan alles had afbetaald, hebben de zaken onverwachts op nieuw eene zeer treurige wending genomen. De meest gevestigde huizen schij nen bedreigd te worden. De senaat is blijvend vergaderd en de vergadering der gezeten burgers ten vierden male bijeengeroe pen. Blelgic. Brussel 11 december. De uitslag der verkiezingen in het gansche land is bekend. Onder de 108 gekozen volksvertegen woordigers zijn 69 liberalen en 39 klerikalen. De klerikale partij heeft de meeste van hare vaanvoerders en aanzienlijkste leden verloren, zoo als de heeren Mercier (gewezen minister van finan ciën), Nothomb (gewezen minister van justitie), Dumon (gewe zen minister van openbare werken), Delehaye (gewezen burge meester van Gent, voorzitter der ontbonden kamer), Dechamps, Osyenz. Alom in liet land heerscht vreugde; de rust is nergens gestoord geworden; het volk heeft zich loffelijk gedragen. In 't geheel verliest deklerikale partij 26 barer leden, de libe rale partij heeft die allen gewonnen, en slechts een harer leden van de ontbonden kamer is uitgevallen, de heer Perceval, die te Mechelen, den zetel van het hoofd der kerk in Belgie, niet is ingekozen. Dat de strijd overigens warm is geweest,blijkt onder anderen daaruit, dat te Namen bijv. de partijen zich zoo in slemnien- aantal naderden, dat er een liberaal en een klerikaal werd geko zen en over het '3de lid moest herstemd worden. De verhouding der stemmen tusschen den liberaal, die het minste, en den kle- ricaal, die het meeste aantal stemmen op zich vereenigde, was te Antwerpen .2830 en 2703, te Gent 2805 en 2650, te Brugge 1057 en 1014, te Nivèlles 1056 en 1050; te Luik daarentegen verkregen de liberale leden van 3000 tot 2900, en de klerikalen slechts omtrent 800 stemmen, en te Brussel bekwam de liberale lijst 5910 tot 5676, de klerikale slechts 2321 totl910stemmen. Onder de gekozen liberale leden zijn al de leden van het kabi net, die zich kandidaat hadden gesteld. In elk opzigt is dus da overwinning glorierijk. Daar de handelscrisis zich ook te Antwerpen doet ge voelen, is er van de zijde van den handelsstand moeite gedaan om de hooge regering tot regtstreeksclie tusschenkomst te bewegen. Deze poging schijnt niet gelukt te zijn, en thans is erdoor toedoen van eenigegroote kooplieden en kapitalisten eene vereeniging opgerigt, welke door voorschotten op koop- warende in ongelegenheid verkeerende handelaars zal tegemoet komen. Zij zal, indien zij de koninklijke bekrachtiging zoo .spoedig ontvangt, aanstaanden maandag hare operatien aan vangen. FranhrijU. Parijs 10 december. De toenadering tusschen den heer de Thouvenel en Reschid pacba schijnt nu toch zoo ver gevorderd te zijn, dat men weldra eene volkomen verzoening te gemoet kan zien. De kwestie van het kanaal door de landengte van Suez gaf onzen gezant het middel, om, zonder zich te veel bloot te geven, met den turkschen minister op een beteren voet te komen. De invloed van lord Stratford de Redcliffe op de beslui ten van Reschid pacha, had echter bijna uit dit middel lot ver zoening een nieuw beginsel van twist gemaakt, daar Reschid op lord Stratfords raadalleen op een officiële nota der regering wilde antwoorden, wat hij iu de aangelegenheid van den heer de Lesseps dacht te doen. De van wege Frankrijk aangevangen onderhandelingen bleven daardoor eenigen tijd slepende, doch moeien nu, zoo als gezegd, een bevredigenden uitslag beloven. Bij een besluit van keizer Napoleon van den 5den dezer zijn alle nog aau uitvoerregten onderworpen artikelen daarvan ontheven, behalve eene reeks in het besluit opgenoemde goede ren. Dit wordt door de voorstanders der handelsvrijheid als eene niet onbelangrijke schrede voorwaarts beschouwd. De heer de Cambacórès. die de vorige week niet als lid van het wetgevend ügchaam is toegelaten, omdat hij den ge vorderden leeftijd nog niet bereikt had, heeft zich thans op nieuw verkiesbaar gesteld, daar hij thans den vereischten ouder dom heeft. Sfftijïiittgm. Door het engelsche stoomschip is den 12 dezer des middags op de hoogte van Westkapellegepraaid: het Neder- landsche barkschip Susanna en Plizabeth, gez. Ouwehand, ten anker liggende wegens stilte van wind en dikte van mist. Alles wel aan boord en van eenen loods voorzieu. Den 11 dezerjter reede van Vlissingen gearriveerd voor Antwerpen bestemd Octaviegez. Jepsen, Para(s.)Sultana, gezNewcastle; '12 dezer Pieterdina Marf/areiha, gez. Klein, Newcastle; Juliegez. van der Steene, Falmouth13 dezer Philipp, gez. 11. C. de Jong, Riga. Buiten de reeds opgegevene 177, zijn er nog 69 fusten palmolie uit het op den Banjaard gestrande schoonepschip Afrikaan, ge borgen, zoo dat er nu in het geheel 246 vaten ge reden te Zierikzee aaugebragt zijn. Men verwachtte zaturdag namiddag 1 uur te Brouwershaven, dat er nog meer zouden aankomen. fRiööclcn nan nmmer. ITOOHBOOTIHKKSTEÜ'. VnsAcIien iWlddelburg en Rotterdam. Uren van vertrek in december. Van Middelburg Woensdag 16 's morg. 11,30 Vrijdag 18 Zondag 20 Woensdag 23 Vrijdag 25 Zondag 27 Van Vlissingen op Rotterdam Vastgestelde uren van vertrek. 5 ure. 5,30 6 6,30 8,30 Van Rotterdam Donderdag 17 's morg. 7 ure. Zaturdag 19 8 Dingsdag 22 9 Donderdag 24 10 Zaturdag 26 t 11,30 Dingsdag 29 6 ÉjanöflsbrriQtm. ^Seekrapprijzen. Avignon 9 december. Deroséracine is gevraagd vanfr. 47 a 48, maar men vindt dezelve weinig. Naar paiuds is minder vraag: deze zijn nog te bekomen tot fr. 51 a 52 op IS maanden. Doorde zeldzaamheid van datartikel behoudt het eene neiging tot rijzen, hoe weinig er van verkocht worde. Er zijn eenige partijen van vaten rosé verhandeld tot fr. 60 a 6L. Rotterdam 14 december. Meekrap werd heden weinig geveild; de prijzen werden iets hooger gehoudener is echter weinig gedaan. Kraanmarliien. Amsterdam 14 december. Tarwe en gerst onveranderd. Raapolie op zes weken 4li. Lijnolie op zes weken 34 J. Koolzaad (dadelijk) 69 p. vl Rotterdam 14 december. Tarwe 60, gerst 50, rogge 20, haver 30, erwten 75 cents en wit zaad f 1,50 lageranders alles de zelfde prijzen. a'rBjzen van effecten. Amsterdam 14 december. Nederland. Werkelijke schuld dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij übl. Maatschappij van weldadigheid Rusland. Oblig. 179S/1816 dito 182S/J 829 dito Hope co dito Stieglitz dito dito 5de serie dito dito 1855, 6de serie Certificaten Spoorweg übligatien Binnenlandsch Coupons bewijzen Crediet instelling Obiigatien (schoon) Obligatieu Amsterdamsche Nationale .1847/185-2 Bank actiën bij Rothschild Obligat.ien nieuwe Van Viissfngeu des Maandags, Woensdags en Vrijdags, 's morgens 84 ure, na aankomst der stoomboot De Schelde, van Breskens. Spanje. Grenada. Oostenrijk, Belgie. Portugal. 2J pet,, 3 4 4* Venezuela. Mexico. Illinois. 17! 5 70! 5 S3! 5 72! 2J 3 r 24 3 u 43! 44 25 i 3 17! 7 814 62g 74J 1361 1028 S2 sif 93! 963 Beurs van Londen, 12 dec. ten 12 ure. Consols 91! Beurs van Weenen, 12 dec. fslotprijzen.) Metalliek 5 pet. 85 Beui'3 van Parijs, 12 dec. (slotprijzen.) 4J pet. compt, pet.. 66,50. Prijzen vam cociposis ea Soshare obligatieu. Amsterdam 10 december. Metalliek f 27,10; Napclsche fDiverse engelsche in £f 11,70; Engelsche Russen f 11.70; Fransche f55.25 Belgische f 55,50; Pruissische f 34,75; Spaansche piasters fSpaansche coupons per fr. f llamb. Russen f35,25; Russische in zilveren roebels f 32,874 Poolsche in fif26,Nationale metalliek fDollars f Van Rotterdam des DingsdagsDonderdags eu Zaturdags, 's morg. 84 ure, na aankomst van den lsten trein over den Rijnspoorweg. ttMöaötjjl]riïr. De Directie der Vereeniging lot. het bezoeken der Armen maakt bekend, dat op Dingsdag den 15 dezer van harent wege eene collecte aan de huizen der Ingezetenen zal plaats hebben, waarvan de opbrengst zal strekken voor eene buitengewone bedeeling op Nieuwjaarsdag. De gun stige uitslag waarmede reeds eenmaal deze poging der Vereeniging, om de op dien dag gebruikelijke bedelarij te gen te gaan, is bekroond, geeft haar hoop dat ook thans deze maatregel door de Ingezetenen van Middelburg zal worden ondersteund. Zij heeft daarbij niet alleen op het oog de giften der milddadigheid, maar ook de zedelijke on dersteuning, door het niet geven van aalmoezen aan bede laars, die zulks noch verdienen noch behoeven. Zij ont veinst het echter niet, dat de ten vorige jaren ontvangen giften slechts eene zeer karige bedeeling veroorloofden, en noodigt mitsdien met aandrang allen, die iu het welslagen van den maatregel belangstellen, uit, om door ruime bij dragen de Wijkbezoekers in staat te stellen eene mildere werkelijk buitengewone bedeeling aan de armen te verschaffen De Directie voornoemd, J. J. DE KANTER, Voorzitter. 1>. A. BERDEN [S VAN BERLEKOM, Secretaris. De onaergeleekenden hebben het genoegen ter kennis te brengen van hunne geachte, zoo militaire als burgerlijke, mede ingezetenen, welke van hunne belangstelling in het lot der ar men daadwerkelijk hebben blijk gegeven, dat de onlangs open gestelde inschrijving ter uitdeeling van warm voedsel gedurende dezen winter, reeds heeft opgeleverd de som van f 905,S6, toe reikend voor 12530 porlien. Door hunne vereenigde liefdadige handeling is het mitsdien mogelijk geworden om, gelijk in vorige jaren, de gezamenlijke armbesturen krachtig op zijde te staan tot het lenigen van den nood der zoodanigen die, zonder den bijstand der ruimer be deelden, de toekomstige wintermaanden met de uiterste bekom meringzouden te gemoet gaan. De gedachte hieraan zal u, men&chenvrienden eene voldoe ning schenken, welke ruim opweegt tegen het geldelijk offer dat gij u wel wildet get roosten. Bij den tweeden ondergeleekeude zijn voortdurend kaartjes verkrijgbaar. Vlissingen 12 december 1857. J. A. SCHMIDT. J. C. OCKERS. N. A. VAN GOETHEM. Veere, den 11 december 1857. Diakenen der hervormde gemeente te Veere maken bij deze dankbare melding eener op beden van den heer Kuiler alhier, namens X uit Middelburg, ontvaugene gift voor buitengewone bedoeling van f 50, zijnde de helft van een bankbiljet groot f 100. Zij hopen nog meermalen den a&ngeh'amen pligt te moeten vervullen, blijken van liefdadigheid kenbaar te maken, en ouder den indruk van 't bovenstaande, bevelen zij hunne armen met; vertrouwen aau de belangstelling der gegoeden aan. Diakenen voornoemd, Namens dezelve, A. A. DE BRUÏNE, diaken. G. 11. J. GllOUW, diaken-adm. Veere, den 11 december 1857. Wij hebben het genoegen dankbare melding te maken eener bij ons op beden van den heer J. M. Kuiler alhier, namens X

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 3