r 150. MIDDELRURGSCHE COURANT. s%!"JJ Dingsdag 1857. 15 December. Acmkonöigtngm tSinnmlanhselic tijöingcn. Deïo courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zutmdags. Binnen deze gemeenteen Vli»- i De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekenri sken geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. j makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. De abonnementsprijs per drie maanden is 8franco per post f 8,40. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. Voor elke plaatsing moet 85 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van maandag avond 8 ure. TAS OEI RIJKSBESTUUR,PROVINCIALE EU GEMEENTEBESTCREA Dekeiidinakiiig- De burgemeester en wethouders van Ylissingen Doen te wetendat door den raad dier gemeente in zijue ver gadering van den 24 october 1857, is vastgesteld de volgende VERORDENING, houdende wijziging in de verordening van algemeene plaatselijke policie in de gemeente Vlissingen. Wijaiging van art. 3 der door den gemeenteraad op den 21 julij 1856 vastgestelde verordening van algemeene plaatselijke policie. Art. 3 aÜEtpa 2. Zonneschermen zijn hiervan uitgesloten, mits ter hoogte van 1 en 9 palmen uit den beganen grond. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen, den 24 october 1857. De burgemeester, J. W. CALLENEELS. De secretaris, MABILO T. Zijnde deze verordening aan de gedeputeerde staten van Zee land, volgens hue berigt van den 7 november 1857 no. 8, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort. Vlissingen, den 13 november 1857. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, J. W. CALLENEELS. De secretaris, MABILOT. middelburg; 14 december. Voor de arrondissements regtbank alhier is sedert eenigen tijd een regtsgeding aanhangig, ,dat ongetwijfeld veler belang stelling trekt. Door den heer W. Onder de Wijngaart Canzius, te George town, agendaris van directeur en commissarissen eener negoti- atie, ten behoeve van diverse planters in Rio Essequebo en Dcmerary, opgerigt te Middelburg in 1766, is namelijk op den 11 maart 1848 een wissel afgegeven, betaalbaar een maand na dato, groot 10,162 dollars 50 cents, op directeur en commissa rissen dier negotiatie. Die wissel is door de koloniale bank van Engeland in disconto genomen en onbetaald terug gekomen. Vervolgens is, krachtens vonnis vau hetHoogerhof van bur gerlijke justitie is Britsck Guyana, zoo veel doenlijk verhaald op de plantagien en eigendommen der negotiatie, terwijl de ge noemde koloniale bank beweert dat haar ten slotte nog compe teert 9214 dollars 25 cents. Voor de voldoening daarvan heeft zij thans in regten geroepenjhr. W. R. Boddaert alhier, hande lende onder de firma Boddaert comp., als zich qualificerende directeur van opgemelde negotiatie, en die in der tijd de beta ling weigerde, ofschoon de bank aanvoert dat zij te gereedec gezegd papier heeft gedisconteerd, omdat bereids vroeger ach tervolgens voor een bedrag van f 68,500 aan soortgelijke wis sels geregeld was gehonoreerd, en bij dagvaard beweert dat de gedaagde van den trekker in de jaren 1838 tot 1840 ruim f 1,400,000 ten behoeve dier negotiatie had ontvangen. Door den advocaat van den gedaagde, inr. Ph. vau den Broecke, is in dit geding allereerst opgeworpen eene exceptie van non-qualificatie. In de zitting der regtbank van 9 dezer is door genoemden raadsman die exceptie toegelicht, opgrond van art. 160 no. 3, wetboek vau burgerlijke regtsvorderiug, en aangezien de gedaagde, jhr. W. R. Boddaert, in eene vergade ring van geïnteresseerden der meergemelde negotiatie, alhier gehouden den 12 december 1848, heeft verklaard afstand te doen van zijne betrekking van directeur, welke hoedanigheid hij dus beweert sedert niet meer te bezitten. Namens de eischeresse, de koloniale bank, is die exceptie be streden door den heer mr. P. J. G. van Diggelen, mede advo caat alhier, die, onaangezien de afstand van het directeurschap door den gedaagde (waarvan het fegtsgeldige of tijdige alsnog in het midden is gelaten), diens aansprakelijkheid betoogde, als voerende de firma Boddaert en compagnie, aan welke handels firma pleiter het directeurschap verbonden achtte, zoo als dan ook de gedaagde, jhr. W. R. Boddaert, reeds dadelijk na den dood zijns vaders, zonder speciale magtiging van geïnteresseer den (welke eerst later gevolgd is) optrad in die betrekking. De conclusie, in deze door het openbaar ministerie te nemen, werd bepaald op 30 dezer. Den 9 dezer is door de commissie tot het examineren van varenslieden te Dordrecht, na voorafgaand examen toegelaten als tweeden stuurman voor de groote vaart, Gilles Johannes Schutters, van Middelburg. Men bespeurt bij het departement van binnenlandsche zaken met name bij de afdeeliugen waterstaat en onderwijs, onge- meene bedrijvigheid en werkzaamheid. De spoorwegen maken de zorg en inspanning van de eerstgenoemde afdeeling uit, en de regeling van het lager onderwij» die van de laatstgenoemde. De benoemingen van de provinciale inspecteurs en de school opzieners zijn spoedig te wachten. Zoodra deze zaken geregeld zijn, zal er aan het departement van binnenlandsche zaken met het zamenstellen van het ontwerp van wet op het middelbaar en hooger onderwijs een aanvang gemaakt worden. Zoo als men zich voorstelt, zal de aanbieding daarvan in den loop van het aanstaande jaar volgen. Men wil als zeer zeker weten dat jhr. H.J. van der Heim, commies-griflier bij de eerste kamer, zou worden benoemd tot inspecteur voor het onderwijs voor de provincie Zuid-Holland. Naar men verneemt, is de kolonel C. T. van Meurs, directeur der 1ste artillerie directie, benoemd tot minister van oorlog. Een berigt uit Batavia ran 25 october, door middel van den telegraaf over Triest bij de regering ontvangen, meldt dataller- wege in de koloniën orde heerschte, dat de expeditie naar Timor met een gewenschten uitslag bekroond was, en dat de tot die expeditie gebezigde troepen op Java teruggekeerd waren. Jl. donderdag zijn in de garnizoens ziekenzaal te 's Hage ge keurd 25 manschappen bestemd voor den procureur-generaal in West Indie, ten dienste der policie aldaar. Aan deze betrek king is verbonden eene jaarwedde van f600, als handgeld f80 en een voorschot tot uitrusting. Zij zullen nog in dep loop dezer maand derwaarts vertrekken. llenoeiniuKen en besluiten. Bij koninklijk besluit van 9 december is o. a. benoemd tot ontvanger van de directe belastingen, in- en uitgaande regten en accijnsen te Wieringen, de heer L. A. H. Crommelin, te Middelburg. Benoemd bij besluiten van 11 dezer tot 2de luits. bij het wa pen der infanterie, de sergeanten P. M.J. Kamerling, W. Q,. E. Vetter, J. J.Y. van Londen, J. C. Palier, J. L. Engelhart, A. J. E. Rochell, G. L. Sterk, C. C. L. de Gee, H.T. Mulder, J. L. Mulder. E. H. A. Rijnders, A. P. Soetens, C. E. Sepp, T. J. Ivoentze, J. van Wessem, J. A. K. 11. W. Vogel, H. A. Harms, J. L. H. Beijens, P. E. Kraal, G. J. Sas, H. J. Opscholtens, Q,. M. Hoogeveen, A. Boomgaart, P. A. Jansen, J. R. dePlönnies, II. H.E. Salomon, A. James, H. E. Kleijn, W. Weijtingh, W; J. Vervloet, A. M. van der Heide, S. A.Vermeulen, E. G. Ot- t jrbein, J. M. Gourtois, II. Kroon, C. L. Lankenau, W. G. I Rotnpelman. J. A.deGrnaff, J.G. Dockhccr. J. A. Kmijt. g/ M. Hermanni, A. W. H. Veldhorst, jhr. H. Bowier, J. D. Saueressig, D. H. J. D. Millioen, J. H. Burghgraef, E. C. C. Bloem, J. J.Logger, S. Visser, H. H. Engelkensen M. J. Mos; bij het wapen der kavallerie: de wachtmeesters K. J. D. Wijn hof!, C. E. H. baron van Pallandt, J. M. G. Randhave, J. C. Rijubende, J. Dijckmeester, jhr. H. K. J.Meijer, E. J. baron van Heeckereu en C. H. M. Verniers van derLoeff; bij het wapen der artillerie: de sergeant W. M. Dinaux; bij'het korps ponteniersH. J. Krautz en J. E. van Grasveldbij het wapen der artillerie van het leger in Oost-Indie: G. Geertsemaen H. van den Hoek. Overgeplaatst bij het leger in Oost Iudie de officier van ge zondheid 3de klasse H. D. Roskes, en de officier van gezondheid 3de klasse E. X. J. van Opdorp, bestemd voor de dienst in Oost Indie, in zijnen rang overgeplaatst bij de zeemagt, met bepaling, dat hij zal rangschikken onder aan de lijst van de officieren van gezondheid 3de klasse thans bij de zeemagt dienende. Ontslagen eervol uit 's rijks zeedienst op ziju verzoek de luitenant ter zee 2de klasse J. J. C. lteeder, met den laatster, dezer. Z. M. heeft tot belooning dergenen van de zee- en landmagt in Nederlandsch Indie, die zich bijzonder hebben onderscheiden bij de in de maand april jl- plaats gehad hebbende expeditie naar de noordkust van het eiland Elores, en meer bepaaldelijk bij gelegenheid van de landing in de baai van Rioem en het daar plaats gehad hebbende gevecht tegen zeeroovers op den 21 april jl., benoemd tot ridders 4de kl. van de Militaire Willemsorde, den luit. ter zee 1ste kl. J. Andreae, komm.vandeschroefschoo- ner Montrado; den luit. ter zee 2de kl. E. H. P^yan Alphen, 1ste offic. aan boord van de schroefschooner Montrado; den luit. ter zee 2de kl. P. Roodzant, 1ste offic. aan boord van het stoom schip Samarang; den marinier 3de kl. A-;.Oppen. dienende aavx boord van het stoomschip Samarang; en den 2den luit. E. C. P. Varkevisser, van het wapen der iWf: van het leger in Oost-Indie; en eervol doen vermelden, bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indie als in Nederland; den luit. ter zee 1st© kl. J. van Ommen, komm. vau het stoomschip Samarang., den luit. ter zee 2de kl. J. P. Uyttenhooven, den offic. van gez. 2de kl. H. L. Vernhout, denlsten bootsman J. D. Goppel en den korporaal der mariniers S. P. Sterkmau, allen dienende aan boord van de schroefschoo ner Montrado, den lsten bootsmansmaat A. W. Kruisweg, den vuurstoker2de kl E. Philips en den matroos 2de kl. J. B. Keut- gens, allen behooreude tot de rolle van het stoomschip Sama rang, mitsgaders den serg. C. Kraaikamp, van het wapen der int van het leger in Oost-Indie. Vergunning verleend bij besluit van den 11 december aan de heeren mr. R. W. baron van Lijnden, buitengewoon kamer heer en lid der gedeputeerde staten van Gelderland, mr. L. A. J. W. baron Sioet, griffier der staten van Gelderland, en H. E. Eijnje, hoofdingenieur van den waterstaat in Gelderland, tot het aannemen der onderscheidingsteekenen van ridder der orde van den Rooden adelaar 3de klasse, respectivelijk aan ieder hunner door Z. M. den koning van Pruissen geschonken. IVffairine en leger. Zr. Ms. korvet Pallas, afgetuigd liggende te Hellevoetsluis zal eerstdaags naar Vlissingen worden gesleept om in het drooge dok nagezien en verder voor de indieuststelhng gereed gemaakt worden, om het begin des volgenden jaars naar Java te zeilen. De état major is nog niet bekend. Sedert 1 januari] jl. tot op heden zijn naar de beide Indien vertrokken 3682 onderofficieren en manschappen, dus ruim 1000 man meer dan het contingent voor dit jaar was vastgesteld. Durgerlijke staoil. Middelburg. Eerste huwelijks,-afkondigilig 'den 13 dezer: Jhr. mr. TT. J'.mrc, jr.ï üf T F* w g I

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 1