6uitcnlanö$c[)c tijïïmgm. Engeland. Londen 2 december. Uit Australië zijn alhier berigten ont vangen, welke gunstig voor de vooruitzigten der geldmarkt luiden de onderscheidene goudgroeven daar te lande leverden eene ruime opbrengt als ooit, en buitendien waren er eenige nieuwe mijuen ontdekt. In julijjl. was 2G5,734 en in de vol gende maand 230,694 oneen gouds uit Australië naar Europa ingescheept. Hierbij komt dat het gouvernement vooreerst niet voornemens schijnt te zijn om eene geldleening voor Indie of eenigen anderen financielen maatregel voor te dragen, en dat maandag 11. aan de beurs geene nieuwe faillissementen bekend geworden zijn. Al deze omstandigheden werken gunstig en bevorderen het aanvankelijk herlevende vertrouwen in de handelswereld. The daily news deelt een brief uit Honkong van den 16 October jl. mede, waarin stellig verzekerd wordt dat de britsche gevolmagtigde, lord Elgin, den weg tot onderhandeling met het chinesche gouvernement afgesneden ziende, in overleg met den bevelhebber van het britsche eskader maatregelen lot bestor ming en vermeestering der stad Canton beraamd had, in de hoop dat het verlies dier belangrijke positie het pekingsche hof tot inschikkelijkheid zou stemmen de aanval op Canton zou, naar jhet scheen, den 31 october plaats hebben en waarschijn lijk door de fransche, welligt ook door de russische zeemagt on dersteund worden. nuitscliland. Berlijn 1 december. De europesche conferentie, die eerlang te Parijs bijeenkomt, zal zich behalve met de zaak der interna tionale Donau commissie ook met het ontwerp-verdrag, door de commissie voor de oeverstaten.die teWeenen zitting gehou den heeft, opgemaakt, bezig te houden hebben. Eene belangrijke bankbreuk in Hamburg, van het huis Ulberg en Cramer, baart om der gevolgen willen geene geringe bekommering. De schade welke de duitsche bond door de ramp te Mainz geleden heeft en wat tot herstelling daarvan vereischt wordt schat men op ongeveer 185,000 florijnen. Intusschen betoont de algenieene deelneming in het lot der burgers welke door dat ongeluk alles verloren hebben zich zeer sterk. Onder anderen heeft het korps officieren te Wiesbaden een dag gage en ieder der manschappen, uit eigene beweging, een dag soldij daarvoor afgestaan.Tot dat zelfde doei is door den aartshertog Albert van Oostenrijk voor 1000 weener gulden en door de aartshertogen Karei Berdinand, Willem, Joseph, Leopold, Ernst, Sigismun dus, Reinier en Hendrik ieder voor 500 weener gulden ingeschre ven. De consulgeneraal van Griekenland te Weenen heeft eene gift van 3000 en de consulgeneraal der Nederlanden eene gift van 500 gulden geschonken. Siiixemliurg. Ter uitvoering van de nieuwe constitutie, heeft er eene be langrijke wijziging in het bestuur van het groothertogdom plaats gehad. De algenieene bestuurders, de heeren Servais, Eyschen envon Scherff, zijn eervol ontslagen; laatstgemeldezal evenwel tot nadere beslissing, zijne betrekking van algemeen bestuurder der spoorwegen blijven waarnemen, en tevens stem in den raad hebben. Het bestuur is thans zamengesteld uit den heer Simons, met den titel van minisler van staat, en de heeren Wurth-Paquet. en Augustin, algemeene directeuren. De staats raad is mede geconstitueerd. De heer de la Fontaine, oud gou verneur van het groothertogdom, is tot voorzitter benoemd gedurendd den tijd bij de organieke wet bepaald. Destaats- raad is overigeus zamengesteld uit de heeren Willmar, UI veling Jurion, Servais, Thilges, Eyschen, gewezen leden van hot be stuur; Ferdinand Pescatore, Wirz, hoofd-ingenieurden graaf d'Ansembourg en den heer Mersch, burgerlijk ingenieur. Het nieuwe gouvernement en de staatsraad zijn door Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden geinstalleerd geworden. De zit tingder staten is maandag geopend. Onder toezigt van het gouvernement zal een dagblad het licht zien, onder den titel van Journal de Luxembourghet zal eene soort van officiële Moniteur zijn, terwijl het Memorial al leen ecu bulletin der wetten bevatten zal. Erankrijk. Parijs 2 deomber. Het wetgevend ligchaam is heden in do afdeelingen vergaderd geweest, weinig verkiezingen worden betwisten de meeste protesten zullen geen gevolg hebben. Reeds is het bekend, dat 29 departementen zich voor de uitvoering van het plan, betreffende hetSuez-kanaal verklaard hebben. Men verwacht dat ook eerstdaags zich het departe ment der Seine daarvoor zal verklaren. Zoo wel Le constitutional als La patrie spreken de ge ruchten tegen, betreffende gewisselde nota's en onderhandelin gen tusschen onze regering en die van den kerkelijken staat aaugaande de door onzen gezaut verlangde hervormingen, die door den H. stoel geweigerd waren. La patrie voegt er bij, dat de diplomatische betrekkingen tnsschen beide staten niets te wenschen over laten. Volgens brieven, die La presse zegt uit China te hebben ontvangen, zijn de fransche, eugelsche en russische gevolmag- tigden eindelijk inde chinesche wateren vereenigd en verwacht men het begin der vijandelijkheden tegen het einde van decem ber. Het chinesche gouvernement schijnt zich tot een krachti- gen tegenstand voor te bereiden en hoopt zelfs de Europeanen van de kusten te verdrijven. Ten gevolge van vreeselijke stortregens is het water in de nabijheid van Avignon plotseling sterk gestegen. De Ardêche is buiten hare oevers getreden en het departement, dat dezen naam draagt, daardoor op nieuw zwaar geteisterd vele werken welke sedert de laatste overstroomiug begonnen waren, zijn weder vernield. Het blijkt nader, dathetberigt nopens het zenden van een paspoort aan den generaal de Lamoricière, eenigzins onjuist was. Eerst heden is er bevel gegeven, den generaaleen paspoort te zenden, onder bijvoeging, dat liet besluit nopens zijne ver banning ingetrokken is. Men meent, dat ook aan de generaals Bedeau enChangarnier verlof zal worden veneend om naar Frankrijk terug te keeren. 3rfttjöingcn. Den 2 en 3 december zijn ter reede van Vlissingen voor Ant werpen bestemd gearriveerd: Constantinogez. Guircovich, Scalanova; Anna, gez. Th. N. Wibe, Arendahl; Alertgez. Kirk, Londen ,Enriqueta Hamel, Qjinaga, Havana, Cés ar, Cou- dère, Rio-Janeiro, Christian Louis, W. Debos, Buenos-Ayros, Wybrandus Udo, Kirsch, Scala Nova,Saone, Karstens, Boston, CoquetteG. Gay, Dublin, Cauchoise, Durier, Sevilla, Phfeil, Spiesfery, Montevideo, Christina Alida, Weiger, Palermo, Bio grande, M. Cabaret, Falmouth. tfjanDxlsbcrigten. Graanmarkten. Amsterdam 4 december. In tarwe ging niets om. Gerst flaauw. Raapolie op zes weken 40}. Lijnolie op zes weken 36. Koolzaad (dadelijk) 66i p. vl Oostburg 2 december. Wij hadden heden een grooten aanvoer van tarwe en gerst en voor beide artikelen goede vraag, liet eerste tegen iels hooger, h«t tweede iels lager prijzen, van beste tarwe was goed f 9 te maken, gewone en mindere f 8,80 a f 8.50. doch alzoo moeijelijk te bekomen. Blaauwe waarvan enkele monsters geloond gold f7,80 a f7,25 naar kwaliteit. Rogge f6 en daaromtrent met meer kooplust. Wiulergerst hoogstens f5,90, voorts f5,80, f5,70 f5,60, zomer dito f 5,40, 1' 5,30. Haver alleen in geringe kwaliteit aangebragt en verkocht f3 af3,2ó. Paardeboonen f 6, f 6,20, f 6,30. Groene erwten f 7,50, f 7,70, beide artikelen met geringe voorraad en kleine vraag. Middelburg 3 december. De aanvoeren zoowel uit onze naburige eilanden als ook uit Walcheren blijven bij voortduring klein, en inzonderheid was er zeer weinig tarwe aan de markt, en daar er eenige vraag be stond, en de consumtie zich moest, voorzien, zoo heeft men om te kunnen koopen 25 ceut boven vorige weekprijzen moeien betalen. Puike zeeuwsche tarwe f9,30 a f9,25, gewone f9, mindere f 8.75 de mud. Puike jarige walchersche tarwe f9,50. Puike nieuwe dito f 10, f9.75 a f 9,50, mindere f9,40 a f 9,25 naar deugd. Zeeuwsche rogge weder zeer weinig ter veil en al gemeen gevraagd en f 6,50 werd gaarne betaald, die op f 6,75 hielden konden niet verkoopen. Gerst met weinig handel, eerst bij het afgaan der beurs is verkocht puike winter f 6, dito zomer f 5,65, mindere f 5,50 per mud. Walchersche witteboonen meer gevraagd, en zeer weinig ter veil, men hield algemeen op f 12,50 vast, aan f 12,25 zijn echter nog eenige partijtjes gekocht, dito paardeboonen werden op f6,50 gehouden en f 6,25 geboden, dito bruineboouen f 10 a f9,75. Walchersche groene erwten meer gevraagd, puike soort f8,10 a f S, mindere f7,80, groote dito f9 a f 8,50 naar deugd. Zeeuwsche paardeboonen weinig aan en f6,25 a f6,15 gekocht, dito groene erwten f 7,75 de mud. Koolzaad bleef stil iu een doen, aan f 13.50 kou men koopen. Raapolie f43,50. Pateutolie f45,75. Lijnolie f 43 per vat. Gemiddelde marktprijzen. Middelburg 3 december. per ned. mud. Bruineboon. 9,50 a/10, Paardeboonen - 6,25 a - 6,25 Gr. erwten - 7,75 ii - 9, Graauwe erwt Kool en raapz.a. Aardappelen - 2,10 a - 2,40 per ned. pond. Versche boter 1,10 a 1,20 per ned. mud. Tarwe oude f 9,50 a 9,50 Dito nieuwe - 9,a-10, Rogge oude - 6,50 h - 6,50 Gerst wint. - 6,a - 6, Dito zom.- 5,50 U - 5,65 Haver - a - Boekweit - a - Witteboon. -12,a-12,50 Middelprijzen van bakbare tarwe/9,65 en rogge 6,25. JPrijzen van effecten. Amsterdam 4 december. 2} pet. 61} dito dito 3 4 f 94} Aand. Handelmaatschappij 4} 139} Obl. Maatschappij van weldadigheid 4 Spanje. Rusland. Oblig. 1798/1816 5 102} dito 1828/1829 5 dito Hope co4 n 83 dito Stieglitz4 u 813 dito dito 5de serie5 93} dito dito 1855, 6de serie 5 96} Certificaten6 u Spoorweg Obligatien1} n 24} Binnenlandsch3 n 36} Coupons bewijzen Crediet instelling84} Grenada. Obligatien (schoon)18} Oostenrijk. Obligatien5 h 70} Amsterdamsche5 84§ Nationale5 72} 1847/1852 2} Bank actiën3 Belgie. bij Rothschild2} n Portugal. Obligatien3 43} h nieuwe Venezuela. u 4} n - Mexico. m 3 Illinois. h 7 82 Beurs van Londen, 2 dec. ten 12 ure. Consols 91} Beurs van Weenen, 2 dec. (slotprijzen.) Metalliek 5 pet. 80 J. Beurs van Parijs, 2 dec. (slotprijzen.) 4} pet. compt. pet. 67,45. JHiüöclm nan nrrnoxr. STOOmiOOTDIEl'STElV. Vutigclien i?Eieldeliturg en Rotterdam- Uren van vertrek in december. Van Middelburg Zondag 6 's morg. 5 ure. Woensdag 9 n 6,30 Vrijdag 11 7,30 Zondag 13 9,30 Woensdag 16 h 11,30 Vrijdag 18 5 Van Rotterdam Dingsdag 8 's morg. 10,30 Donderdag 10 Zaturdag 12 Dingsdag 15 Donderdagl7 Zaturdag 19 11,30 5.30 6,30 7 ure. Van Vlissingen op Rotterdam. Vastgestelde uren van vertrek. Van Vlissingen des Maandags, Woensdags en Vrijdags, 's morgens 8} ure, na aankomst der stoomboot De Schelde, van Breskens. Van Rotterdam des DingsdagsDonderdags en Zaturdags, 's morg. 8} ure, na aankomst van den lstea trein over den Rijnspoorweg. Tl&uertmticn. Ondertrouwd J. BALL Middelburg, en den 3 December 1857. C. W. WIESSNER. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, tot groote droefheid zijner Ouders en verdere Betrekkingenonze veel geliefde jongste Zoon WILHELM CHRISTOFFEL, in den nog jeugdigen leef- tijdv an 29 jaren. Vrienden en Bekenden gelieven deze algemeene ook als bijzondere kennisgeving aan te nemen. Middelburg, J. C. MEIJER, den 3 December 1857. J. MEIJER, geb. Sterk. A A IV 54. O U1GIKG. De Curator in het Faillissement van JACOBUS ZITMAN» Koopmau en Winkelier te Vlissingenzal op Woensdag den drie-en-twintigsten December 1857, des namiddags ten half- twee ure, in de Raadkamer der Arroudissements-Regtbank te Middelburg, ten Stadhuize aldaar, Rekening en Verant woording afleggen, en worden de Schuldeischers in dat Faillissement opgeroepen die te doene Rekeningen Verant woording te komen aanhooren. De Curator voornoemd J. M. BRIEVE, Procureur. Onder dankbetuiging voor de op mij uitgebragte stemmen bij de Verkiezing van Leden voor de Kamer van Koop handel alhier, verzoek ik evenwel beleefdelyk bij de her stemming niet in aanmerking te komen. Middelburg, 4 December 1857. J. O. LUTEYN. OPENBARE VERK00PING AAN 'S RIJKS WERF DER MARINE TE VLISSINGEN, op Vrijdag H December 1857 van eene partij Brandhout, Schalen, Spaanders, Afbraak, ligte Vaartuigen, Magazijusgoedereu en Gereedsehappeu en wat verder zal worden aangeboden.

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 3