temberg is zeer voordeelig uitgevallen; men schat de waarde daarvan op 12 h 16 millioen florijnen. l)e Zeit berigt dat zich te Damascus onder de arraenische bevolking eene kleine protestantsche gemeente gevormd heeft, welke 42 leden en daaronder 18 huisvaders telt, en onder de leiding staat van eeuen uit Konstantinopel derwaarts gekomen protestantscli armeriischen geestelijke. Na dat deze lieden door den armenischcn bisschop driemaal vruchteloos aangemaand waren om ouder zijn bisschoppelijk gezag terug te keeren, waren hunne namen in al de armenische kerken der stad openlijk afge kondigd en zij zeiven vervolgens onder de gebruikelijke ver vloekingen in den ban gedaan. Gedurende eenigen tijd had deze nieuwe kleine gemeente hare bijeenkomsten in de woning van haren leeraar gehouden, maar laatstelijk verzocht, daartoe van het in Damascus bestaande engelsche kerkje gebruik te mogen maken. BSelgie. Brussel 10 november. Het officiële blad van het gouverne ment behelst in zijn nommer van heden verscheidene konink lijke besluiten, alle gedagteekend den 9 dezer, waarbij de heeren Dedecker en zijne ambtgenooten op hun verzoek ontslagen en andere ministers benoemd worden. Het nieuwe kabinet is juist zoo zamengcsteld als wij in de t weede editie van ons vorig nom mer reeds gemeld hebbende heer Rogier is minister v. binnen, landsche zaken, de heer Tesch v. justitie, de heer Yrière v. bui- tenlandsche zaken, de heer Frère-Orban van financien, de gene" raal-majoor Berten van oorlog; terwijl de portefeuille van open bare werken voorloopig aan den secretaris generaal van dat ■departement, den heer Partoes, opgedragen is. De heeren Rogier en Erère stonden ook aan het hoofd van het liberale kabinet hetwelk in 1847 opgetreden enden in 1848 over Europa losgebroken storm met glans doorgekomen is. maar bezweek toen Europa en inzonderheid Erankrijk weder tot kalmte kwamen. De heer Tesch was ook lid van dat kabinet, en de drie genoemde staatsmannen nemen thans ieder de por tefeuille weder op, die zij vroeger in handen gehad hebben. De heer de Vrière is vroeger in de diplomatieke loopbaan geweest en heeft Beigie bij een der zuidelijke hoven van Europa verte genwoordigd, sedert was hij achtereenvolgens gouverneur van drie provinciën, en nu laatstelijk van West-Ylaanderen. De heer Berten was, toen hij lot minister benoemd werd, plaats- komrnanaant van Brussel. De liberale bladen zijn opgetogen van blijdschap. Zoo zegt L'indépendancen Er is een nieuw ministerie opgetreden, en daarmede is de leiding van 's lands aangelegenheden weder op de liberale partij overgegaau. Op nieuw is alzoo gebleken, hoe innig en onwankelbaar de overeenstemming tusschen Belgie en zijnen koning is, en met welke bewonderenswaardige schran derheid Leopold I de regelen der constitutionele staatshuishou ding toepast. Door 's konings wijsheid is ons land gelukkig uit hoogst moeijelijke omstandigheden gered." Dat het nieuwe bewind met de ontbinding van de wetgevende kamers of althans van die der volksafgevaardigden beginnen zal is nog niet officieel gebleken, maar L'émancipation, een orgaan van het aftredende ministerie, zegt in zijn nommer van woensd. Men mag verwachten dat de kamer van volksvertegenwoordi gers binnen kort ontbonden wordt., dat de generaal Capiaumont van de hooge regering eene openlijke berisping ontvangt, we gens dc diensten die hij te Gent zonder goedvinden van den gemeenteraad aan de zaak der openbare orde bewezen heeft, en dat verscheidene ambtenaren afgezet worden en een groot aan tal personen ridderteekens outvangen. Het nieuwe bestuur heeft zoo veel wrok te koelen, zoo veel begeerigen tevreden te stellen Ten onregte is door een dagblad berigt, dat staatsmannen van de regterzijde bij den koning ontboden zijn, geen lid van de meerderheid is in den loop der ministeriele crisis geraadpleegd. Dc zegen der linkerzijde is grooter nog dan zij zelve gehoopt en wij verwacht hadden. Niet alleen verkrijgt zij het hoog ge zag, het bestendige doel harer eerzucht; zij werpt ook zonder slag of stoot en zonder naar de regelen der constitutionele staats huishouding te vragen, de parlementaire meerderheid omver, en doet de volksoploopen van de laatste dagen der maand mei min of meer wettigen. Deze zege van het geweld over het regt is de meest bedroe vende gebeurtenis, welke Belgie sedert de vestiging zijner on afhankelijkheid beleefd heeft." "Woensdag is de zitting der wetgevende kamers zonder eenige plegtigheid geopend. Het was vroeger nog maar een maal gebeurd, dat er bij deze gelegenheid geene troonrede uit gesproken werd. In den senaat is, nadat de geloofsbrieven van twee nieuwe leden onderzocht eu in orde bevouden waren, door den minister vau binnenlandsche zaken kennisgegeven van een koninklijk besluit van den zelfden dag, waarbij de zitting der kamers voor ccnen oubepaalden tijd verdaagd wordt. In de kamer van vplksafgevaardigden is dat besluit nog vódr het on derzoek der geloofsbrieven van een nieuw lid voorgelezen, een lid van de regterzijde vroeg daarop het woord, zich beroepende op de constitutie, welke zijns inziens wilde dat de kamer, alvo rens eenige mededeeliug te outvangen, de geloofsbrieven on derzocht en zich zelve constitueerde, maar de voorzitter wei gerde hem het woord. Franbrijki Parijs 11 november. De Moniteur deelt een brief mede van den keizer aan den heer Magne, minister van financien, waarin Z. M. verklaart met leedwezen gezien te hebben, dat men thans door een hersenschimmige vrees nadeel aan het crediet toe brengten door het aangeven van geneesmiddelen een denkbeel dig kwaad wil te keer gaan. Z. M. zegt hoezeer door den vol doenden staat van den oogst en de nieuwe wet op de bank, de tegenwoordige toestand beter is dan die in voorgaande jaren, en noodigt derhalve den minister uit openlijk de verontrustende en ongerijmde ontwerpen te logenstraffen, die men aan de rege ring toeschrijft. //Frankrijk," aldus wordt daarin verder gezegd, is het land, waar het openbaar crediet op de hechtste grond slagen rust. Verzekert aan hen, die verontrust zijn, dat ik vast besloten heb, tot geen empirische middelen de toevlugt te ne men, die alleen aangewend worden, wanneer een land door on voorziene catastrophen geteisterd wordt. Heden deelt de Moniteur mede, dat de twee decreten, waarbij de uitvoer van granen, aardappeleu en groenten, en de distille ring van geestrijke dranken uit granen, zijn verboden, inge trokken worden. De bank heeft het disconto voor papier dat 30 dagen te loopen heeft, op 8 pet.dat 60 dagen te loopen heeft, op 9 pet. en dat 90 dagen te loopen heeft, op 0 pet. gebragt. Men weet dat Frankrijk zich geroepen acht om in de Le vant niet alleen maar ook in het verre oosten zich als bescher mer der katholieke christenen te doen gelden, en dat onlangs een schip van het eskader, hetwelk in de chinesche zee dienst doet, naar Tonkin gezonden is om ten behoeve der vervolgde christenen in Cochin China minnelijk tusschen beidete komen^ Thans meldt Le pays dat. het gouvernement geschenken toe zendt aan den vorst van Kambodscha, in Achter-Azie, welke blijken heeft gegeven van welwillendheid jegens de christenen en van zucht om met de westersche mogendheden betrekkingen aan te knoopen. Deze geschenken worden aan boord genomen door een transportschip der marine, hetwelk omstreeks het mid den dezer maand naar Indie eu China vertrekt. Een schrijven uit Konstanliuopelvan30octoberjl.be- vestigt het berigt dat de frausche gezant zijn misnoegen over de jongste verandering van het turksche ministerie openlijk aan den dag legde en weigerde met den nieuwen groot-vesier Re- schid-Pacha in persoonlijke aanraking te treden. Er werd vau den kant der porte moeite gedaan om den verbolgen diplomaat tevreden te stellen; dit was tot nog toe niet gelukt, maar men hoopte dat hij meer inschikkelijk zou worden uit ontzag voor den sultan, daar de kabinetsverandering ditmaal uitsluitend het werk van zijne hoogheid zelve geweest was. Overigens scheen het kabinet kans op duurzaamheid te hebben, dewijl de tusschen deszelfs leden vroeger bestaande veeten bijgelegd waren. Ten gevolge der veelvuldige klagten van het publiek is de nieuwe verordening op de huurrijtuigen weder buiten wer king gesteld en zijn gelijktijdig de bepalingen der vroegere ver ordening op nieuw van kracht gemaakt. Londen; Adam, gez. Arrana, Havana; Policy, gez. Rerrich, Belfast; Abeille. gez. Page, Swansea; -Alma, gez. H. Bowbeys, van Vlissingen naar Sunderland. iketijömgm. Den 9 ter reede van Vlissingen gearriveerd voor Antwerpen bestemd: Sophia Klazinatrez. Wolthekker, Camillas; Hendrika May, gez. Glim, Danzig; Sallandl, gez. Jonker, Riga3 Soslcrne, gez. Rochebie, Gotheburg; Equity, gez. J. Brauford, Newcas tle; 10 dezer Maria, gez. Jongbloed, RigaMatliilde Helenc gez. P. Voss, Riga; Triiongez. J. R. Nagel, Riga; Rensina, gez. Prak, Riga; Sutley, gez. J. Sunclair, Akyab; Katharina, gez. B. H. Kramer. RigaHeinrich Emil, gez. Alm, Riga Lituania, gez. Riekeles, RigaEos, gez. Schroder, RigaOcean, gez. Gruber, Memel; John Dunlop, gez. Elliot, Archangel; Royal Williamgez.Olley,Sunderland; Johannes, gez.Niemann, Riga; Bcllerophon, gez. Trapp, Memel; Pauline, gez. Paulse, Riojaueiro; 11 dezer llumbold. gez. H. YVrilcke, Riga; Catha- rinegez. J. J. de Boer, Riga; Magnet,gez. M. H. Zeplien, Riga; voor Gend bestemd, 12 dezer Christine gez. Dethloff; Riga Irene, gez. M. Budde, Memel; Estclle Marie, gez. Follet, Bor deaux; India, gez. J. Walliug. Akyab; Agnes, gez. Adamson, Dundee; E. Norris, gez. W. A.Follanshee, Callao. Den 9dezer Enchantress, gez. A. Leake, Newcastle; 10dezerBercndina Hugens, gez. H. K. Bekkering, Newcastle, beide voor Middel burg bestemd. Den 10 dezer de Schelde afgekomen en naar zee gezeild: Tugend, gez. Fretwnrst, avontuur; Prosper, gez. Darganaire, Newcastle; Euplirasie, gez. Delalande, Bilbao: Unity, gez. Ger man. Londen; Transit, gez. Geering, SunderlandAlert, gez. Dreijer, Venetie; Wilhelmus, gez. Smuller, GenuaRonta, gez. Marchese, Genua; Helena, gez. Brandt, Varel; Scbastopol, gez. Baynes, Newcastle; Calharitia, gez. Haydn, Ncwyork; 11 dezer Achell, gez. llarmstrong, LondenDakar, gez. Abott, öi'tatmö nan coupons. De coupons der certificaten 6 pet. Rusland, administratie kantoor Van Vloten de Gijselaar c. s., verschenen 1 julij 1857, zijn betaalbaar: die der certificaten 6 pet. in assignatien met f 15,69 en der certificaten 6 pet. in zilver met f27,45. üjanöflsbrriötm. «Jverzïjjt «Ier week. Rotterdam 13 november. De voortdurende behoefte aan geld drukt den handel geheel ter neder, er heerscht in alle artikelen een volkomen stilstand, zoo dat er niets belangrijks te vermelden is. (ïraiinmarliten. Amsterdam 13 november. Tarwe en gerst onveranderd. Raapolie op zes weken /40L Lijnolie op zes weken 39J. Koolzaad (dadelijk) 671 p. vl Oostburg II november. De aanvoer van granen was heden weder tamelijk ruim en er bestond goede vraag voor tarwe, wintergerst enpaardeboonen. Met rogge en erwten blijft het slap, en beide deze artikelen blij ven steeds te hoog gehouden. In tarwe is veel verkocht van f8.75 tot f9. Eenige puike monsters nog iets daarboven. Rogge f 6,50gevraagd en fOa f 6,10gebodeu. Wintergerstmetgraagtc a f6 gekocht, de beste monsters f 6,10 en f 6.20. Zomer dito bijna niet getoond. Mooije is f 5,50 a f 5,60 betaald. Haver f 3, f 3,25 en f4 naar deugd. Paardeboonen f 7 a f 7,10. Erwten met eenige koopers a f8 eu f8,25. Graauwe erwten zonder koopers. Middelburg 12 november. De aanvoer was heden weder niet groot en weinig tarwe was er ter veil, zoo wel uit onze naburige eilanden als ook uit Wal cheren, de kooplust was ook zeer beperkten daar de orders voor verzending te laag gelimiteerd waren, zoo is er alleen door de consumtie gekocht. Puike nieuwe zeenwsche tarwe f9, ge wone f8,75 a f8,50, mindere fS,40 per mud. Puike jarige walchersche tarwe f 10 a f9,50. Puike nieuwe f9,50 a f 9, naar kwaliteit, in afwijkende soorteu is niets afgedaan. Puike zecuw- sche rogge f7 a f 6,75 doch niet dan hoog benoodigden koch ten. Gerst lager afgegeven. Puike winter f 6,30, dito zomer f6,10 a f6. Walchersche witteboouen weinig meer ter veil, aan f 12,50 af 12,75 per mud waren er weder grage koopers. Walchersche paardeboonen werden meestal op f7,25 gehouden doch meer als f 7 werd niet geboden, dito bruineboonen f 9,75ja f9,50. Walchersche groene erwten gingen tamelijk wel af aan f8,25 a f8,40 de mud. Zeeuwsche paardeboonen zijn aan f7 genomen, dito groene erwten f7.S0. Koolzaad bleef heden zonder vraag, prijzen worden daardoor onveranderd genolcerd. Raapolie f 43,50. Patentolie f 45,75. Lijnolie f 45 per vat. Gemiddelde innrktprilzen. Middelburg 12 november, per ned. mud. Tarwe oude/ 9,25 a/ 9,50 Dito nieuwe - 8.75 a- 9,75 Rogge oude - 6,75 a- 7, Gerst wint. - 6,30 h- 6,30 Dito zom.- 6,a Haver - a - Boekweit a - Witt.eboou. -12,50 a - 12,50 per ned. mud Bruiueboon. 9,50a/ 9,75 Paardeboonen - 7,a - 7,25 Gr. erwten - 8,a- 9,40 Graauwe erwta Kool en raapz.a Aard. nieuwe - 2,a- 2,20 per ned. pond. Versche boter 1,06 a 1,10 Middelprijzen van bakbare tarwe/9,50 en rogge 6,60. Prijzen van ellecten. Amsterdam 13 november. Nederland. Werkelijke schuld dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij Obl.Maatschappij van weldadigheid Rusland. Oblig. 1789/1816 dito 1828/1829 dito Hope co dito Stieglitz dito dito dito dito Certific Spoorweg Spanje. Oblig Binnenlandsch Coupons bewijzen Crediet instelling Grenada. Oblig Oostenrijk. Oblig Amsterdamsche Nationale 1847/1852 Bank actiën Belgie. bij Rothschild Portugal. Obligatien v nieuwe 2£ pet 6H 3 4 95i 41 13ÖJ 4 K 5 102$ 5 4 S3 4 /r 5 94! 5 96* 6 lè 24! 3 i/ 36! H 5 5 5 2* 3 2è 3 4i 3 7 16! 70& 82! 72! 1055 42! 42i 17 Venezuela. Mexico Illinois. Beurs van Londen, llnov. ten 12 ure. Consols S9J Beurs van Weenen, llnov. (slotprijzen.) Metalliek 5 pet. 80^. Beurs van Parijs, 11 nov. (slotprijzen.) 4| pet. compt, 3 pet. 66,75

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 3