Terwijl alzoo de infanterie regementen slechts uit drie batail- lons zullen bestaan, zal de sterkste der compagnien tot op 80 man verminderd, zoodat elk regement niet veel meer dan de helft der vroegere sterkte zal hebben. Daar het op die wijze vermin derde leger in hetLombardo venetiaansche koningrijk niet meer in de gewone garnizoensdienst zal kunnen voorzien, zal het tweede armeecorps met een der thans in de duitsche provinciën staande regementen vermeerderd worden. Alleen de weinige regementen, die zich in de Romagua en te Ancona bevinden, biijven voorloopigopden ouden voet. Voor het overige strekt de vermindering zich ook tot de officieren uitniet minder dan dertig generaals zijn voorgedragen om op pensioen te worden gesteld. Genoemd blad voegt er bij dat door dezen maatregel de uitgaven voor het krijgswezen met ruim vijftig millioen gulden in het jaar verminderd zullen worden, en dat men langs dien weg stellig vertrouwt reeds in 1859 het volmaakt even- wigt tusschen de inkomsten en de uitgaven van den staat te zullen herstellen. BelgSe. Brussel 2 november. Een alhier verschijnend dagblad, be- hoorende tot de hoofdorganen der liberale partij, zegt in zijn nommer van den 3den dezerIn de ministeriele crisis is sedert gisteren geene verandering gekomen. De heer Charles Rogier wordt heden avond uit Parijs alhier verwacht. liet besluit om af te treden schijnt aauvankelijk tegenkan ting bij eeuige leden des kabinets gevonden te hebben. Indien wij wel onderrigt zijn, gelijk wij alle redeu hebben om te denken dan zouden zich drie verschillende gevoelens in het kabinet voorgedaan hebbende heereu Vilain X1III eu Dedecker zouden de redenen, die hen noopten om af le treden, nadruk kelijk hebben aangedrongen; de heeren Dumon en Greiudl zou den zich gezind getoond hebben om zich te vcrcenigen met het gevoelen waarvoor de meerderheid zich zou verklaren; terwijl de heeren Nothomb en Mercier trots de openlijke blijken van afkeuring op hunnen post wilden blijven. De laatstgenoemden waren moeijelijk over te halen, maar ten laatste had het gevoe len der eerstgenoemden de bovenhand. De aftreding van het ministerie, eeu noodwendig gevolg van den uitslag der gemeentelijke verkiezingen, is eene schrede nader tot wegruiming der bezwaren welke sedert eenigen tijd den gang onzer biimenlaudsche staatkunde belemmeren. Het kabinet heeft ingezien dat liet, na die wettelijke verklaring van de denkwijze der natie, zich niet langer verantwoordelijk kon stellen voor eenen staat van zaken, die met eiken dag moeije- lijkcr zou geworden zijn. De verkiezingen der vorige week hebben bewezen dat er niet de minste overeenstemming meer tusschen de meerderheid der wetgevende kamers eu de meer derheid der natie beslaat; en een liberaal ministerie zal moeten beginnen met ontbinding der kamers. Wel wordt er aan den. kant onzer tegenpartijders beweerd dat de natie de opschud ding der verkiezingen" moede is; doch het tegeudeel heeft men bij de afgeloopen verkiezingen gezien ;j de deelneming der kiezers was toen grooter dan ooit, maar nergens is de minste opschudding of verstoring der openbare rust voorgevallen hoe scherp onze tegenpartijders ook toezagen, zij konden bij de afgeloopen verkiezingen geen enkele onbehoorlijkheid aanwij. zen: door eene innige en heldere overtuiging geleid, hebben de burgers hunnen pligt met indrukwekkende kalmte en plegtigen ernst vervuld." Uit zekere bron put men evenwel het feit-, dat de koning tot dusverre elk voorstel tot ontbinding van het ministerie en de kamers, van de hand wijst en zich zelf ten stelligste daar tegen verklaart. Hij zal daartoe ook zijne toestemming niet geven, tenzij hij er door de magt der omstandigheden toe ge dwongen wordt. Het duldt wel is waar geen tegenspraak, dat de heer de Brouckère werkelijk met de zamenstelling van een kabinet belast is, maar alleen in den geest dien hij gisteren avond openlijk kenbaar maakte, namelijk een ministerie van overgang. De heer de Brouckère moet overigens reeds ten halve in de vorming van een ministerie geslaagd zijn, dat aldus zoude zaaragesteld wezenHeuri de Brouckère, president van het ka binet eu minister van buitenlandsche zaken; Licdts, biunen- Jandsche zaken; Faider, justitie, Renard, oorlog, en Quoilin thans secretaris-generaal aan het ministerie van financiën,finan. ciën. Er moest dan alleenlijk nog een titularis gevonden worden voor de portefeuille van openbare werken. Een groot en tweede ongeluk heeft maandag te Antwer pen plaats gehad. Ten G£ ure is het magazijn van wapens en kruid, toebehoorende aan den heer Yerpoorteu en gelegen op den hoek van het Meirsplein, gesprongen. Het huis van de wis selaars Goddcris-frcrcs en de restauratie van den heer Bertrand, die zich daarnaast bevinden, zijn ook gedeeltelijk vernield. Men verneemt-, dat een groot gedeelten der waarden en munten van de TIH. Godderis-frères verloren is. Een brand was het gevolg van dit ongeluk. De vrouw en het kind van den heer Verpoor ten en ook eene of twee voorbijgangers zijn zwaar gewond. Franhrijh» Parijs 3 november. Men gelooft dat Jules Favre de kandi daat der oppositie zal zijn bij de verkiezing van een afgevaardig de in het departement la Sarthe voor het wetgevend ligchaam. Volgens sommigen zou daarentegen de heer Favre de kandi daat der oppositie zijn bij de nieuwe keuze, die alhier moet ge daan worden ten gevolge van het overlijden van generaal Ca- Sedert eenigen tijd werd verzekerd dat het eiland For mosa, in de chinesehe wateren gelegen en tot het chinesche rijk behoorende, door de Vereenigde staten in bezit genomen was. Dat belangrijk berigt wordt thans door den Moniteur delaflotte bevestigd; volgens dit heeft de commodore Armstrong in de maand februari)]!, op dat eiland, en wel aan de Apenbaai, de vlag der Vereenigde staten geheschen en de bewaking daarvan aan den kapitein Simpson met eene oorlogsbrik opgedragen. Het genoemde blad meent dat Formosa ,geene benijdens waardige aanwinst voor de Vereenigde staten is, daar het, met uitzondering der noordwestkust, geeue voor oorlogschepen ge schikte haven heeft. Met dat al ziet men in dien stap van het washingtonsche kabinet een bewijs dat de Vereenigde staten zich op de tegen over liggende kust van den Stillen Oceaan krachtig willen doen gelden, en niet gezind zijn om aan de europesche mogendheden in Achter-Azie de handen vrij te laten. Le pays zegt: Door berigten uit Hongkong van S septem ber vernemen svij, dat de onderkoning Yeh tegen deu 15den uit Peking te Canton terugkomen zou. Hij had den eeretitel van keizerlijk stedehouder ontvangen, welke anders door den keizer alleen aan prinsen van den bloede, die met eene zending belast zijn, verleend wordt. Hij had, naar men zeide, in last aan de Engelschen den oorlog te verklaren, indien zij zich niet van Canton wilden verwijderen. Vooruitzigt op eene minnelijke vereffening der chinesche aangelegenheid bestond er nog niet. Tegen den 20sten of 25sten september zouden de gevolgmag- tigden van Frankrijk en Engeland, lord Elgin en baron Gros, teliongkougzijn; dan eerst zou er een bepaald besluit omtrent de te nemen maatregelen genomen kunnen worden." Het wordt thans als zeker gemeld, dat de markies Jules Migeon, lid van het wetgevend ligchaam, in hooger beroep is gekomen van het vonnis der correctionele regt'oank, waarbij hij is veroordeeld tot. eene maand gevangenisstraf, wegens het. on wettig dragen der decoratie van het Legioen van Eer. Spanje. Men weet zeker dat de onderhandelingen van den heer Mon, namens liet spaansche gouvernement met den heiligen stoel gevoerd, het gcwenscble doel bereikt hebben. De verkoopen van goederen der geestelijkheid, die in 1855 eu 1856 hebben plaats gehad, zullen goedgekeurd worden. Er zal eene overeen komst wegens den verkoop van deze goederen worden gesloten, waarbij eene schadeloosstelling, aan de geestelijkheid te verlee- nen, zal worden bepaald. 3cetijDmgcn. Den 4 dezer ter reede van Vlissingen gearriveerd eu voor Antwerpen bestemd: Uelene, gez. H.Tito, Malaga; Clemence, gez. J. Muyllaert, Villaiiovaeu 5 dezer (s.) Cheribon, gez Croonstaat. Den 5 dezer is de Schelde afgekomen en naar zee gezeild: Ilagemeister Lutiingdorf gez. Voss, NewcastleJohanna Maria, gez. Torjesen, Zweden; Samaritangez. Bradley, Londen; Fanny, gez. Chretien, Duinkerken; Lowe, sez. Brauer, avon tuur \Alfried, gez. Hawkworlh, Londen; Lady Elisabeth, gez. Hadysou, Londen; Sjouka, gez. Egberts, Lubeck; Rose, gez. Rhodes, Londen; De Haven, gez. J. G. Koning, Huil. Door schipper P. van der Staal is in het engelsche kanaal drijvende gevonden en te Vlissingen onder het beheer van den burgemeester gesteld, eene scheepskist, aan de binnenzijde op het deksel gemerkt: A. F. W. TRAPP aus STEPENITZ. Inhoudende eenige kleedingstukken en kleinigheden alsmede eenige certificaten van monstering, waarouder een in dato 14 julij 1857, ten name van Aug. Fried. Wilhelm Trapp, aange mousterd te Stettiu, aan boord van het schip Paulinegez. Christ. Fred. Wieucke, voor eeue reis naar Bordeaux. örtalmos xuttt coupons. De coupons der certificaten van 6 pet. Russische fondsen administratie Stadnitski van Ileukelom, verschenen 1/13 julij 1857» wordeu betaaldde coupons van de G pet. in assig- nal ien groot R. 30 met f 15.7G, en de coupons van de 6 pet, in zilver groot R. 15 met f27,57. tjanörlstomgtm. Ih'vrzijfi lies1 weeli. Rotlerdam G november. Door de steeds voortdurende geldschaarste blijft den handel zeer gedrukt en zijn cr geen zaken van belang te vermelden in de door ons gewooniijk opgegeven wordende artikelen. (üraanimarkten. Amsterdam 6 november. Tarwe en gerst f 20 lager. Raapolie op zes weken /40. Lijnolie op zes weken /39J-. Koolzaad (dadelijk) 69& p. vl. Oostburg 4 november. De graanmarkt was heden ruimer voorzien dan vorige weken en er bestond vrij wat kooplust voor tarwe en gerst; ofschoon de prijzen aanmerkelijk lager aan te nemen zijn. Voor tarwe is besteed f9,25,1 9. fS,75, f8,50 en f7,75 naar kwaliteit. Rogge bij kleine voorraad en uiterst beperkte vraag, niet boven f 6,25 te verkoopen. Wintergerst, waarvan een ruimen voorraad bij levendige vraag f G a f 6,10 verkocht, puik goed f G,20, f6,25. Zomergerst almede goed te verkoopeu van af f5,60 tot f5,30 naar deugd. Zaden waren niet ter markt, ook haver, paardeboo- nen en erwten met kleinen voorraad en daarvan alleen paarde- boonen met eenige navraag van f7 tot f 7,10, erwten f 7,75 en haver f 3,50 a f 4,25 waardig. Middelburg 5 november. De aanvoer van heden was weder niet groot, en op de ver laagde hollandsche berigten waren houders meestal ongenegen ter verkoop, daar zij de vorige weekprijzen wilden, dit was oor zaak dat er weinig in den handel omging, de iutusschen ver kochte tarwe is 50 cent lager te noteren. Jarige zeeuwsche tarwe niet ter veil, puike nieuwe f9,50, mindere f 9.25 af9. Puike jarige walchersche tarwe f 10 af 10,50, puike nieuwe begin beurs f9,50, later f9,75 a f 10 de mud, mindere soorten hadden geen koopers, daar men die boven koers hield. Puike zeeuwsche roggewerd dringend geveild aan f 6,75, doch meer dan f 6,50 was er bij partij niet te bedingen. Gerst algemeen be geerd, puike zeeuwsche winter bragt willig f 6,40 en dito zomer f 6,30 a f 6,40 op, walchersche f 6,50 per mud. Walchersche witteboonen waarvan de aanvoer veel afneemt, hadden weder grage koopers, reeds bij den aanvang der beurs kocht men aan f 12,50 en later aan f 12,75 per mud, dito paardebooneu hield men meestal op f7,50 vast, dito bruineboonen f10 betaald. Walchersche groene erwten zijn begin beurs f 8,25 later f8,50 gekocht, groote dito f 9 a f 9,50. Zeeuwsche paardebooneu bij na niet aan en tot f 7 door gebruikers gekocht, dito groene erwten f8. Koolzaad bijna zonder haudel, aan f 13,50 a f 14 zijn eenige monsters genomen. Raapolie f45, patentolie f47,25, lijnolie f 46 per vat. bemiddelde mariitprilzen. per ned. mud. i per ned. mud. farwe oude/ 9,50 a/10,jBruineboon. 9,75a/10, Dito nieuwe - 9,a -10.jPaardeboonen - 7,a - 7,2b' Rogge oude - 6,75 è- 6,75 (Gr. erwten - 8,25 a- 9,50 Gerst wint. - 6,40 a- 6,50 IGraanwe erwta- Dito zom.- 6,30 a- 6,30 Koolenraapz.-14,a-14, Haver aAard. nieuwe - 2,a. - 2,20 Boekweit a-per ned. pond. Witteboon. - 12,50 a - 12,75 Yersche boter 1,06 a 1.10 Middelprïjzen van bakbare tarwe9,60 en rogge 6,60. IL*irSjzen van eïfecten, Amsterdam 6 november. Rusland. Spanje. dito dito dito dito dito dito dito dito Spoorweg Oblig. Coupons bewijzen Crediet instelling. Grenada. Oblig Nationale Belgie. Portugal. Venezuela. Mexico. Illinois. pet.. 621 3 4 9ojj 4J u 1393 4 u 5 n 103 5 4 S34 4 5 973 5 n 6 H 24 ff 3 364 414 31 16g 5 70 4 o u 831 5 n 73 24 3 24 504 Obligation3 c nieuwe 41 3 7 42 264 171 751 Beurs van Londen, 4 uov. ten 12 ure. Consols S9 Beurs van Weenen, 4 nov. (slotprijzen.) Metalliek 5 pet. 81J. Beurs van Parijs, 4 uov. (slotprijzen.) 41 pet. corapt, 3 pet. 67, UMöaïfigljrtö. Middelburg 6 november 1857. Het collegie van diakeuen der nederduitsche hervormde ge meente alhier vermeldt bij deze, met hartelijke dankzegging aan den edelen gever, dat op gisteren bij den heer Rocll bezorgd is een baukbillet, groot f60, met een daarbij gevoegd briefje //voor de hervormde diakonie van C. P." Talrijk zijn de armen, groot, zijn de behoeften, dan de bekende weldadigheid van Middelburgs ingezetenen heeft diakenen nog immer in de gelegenheid gesteld redelijke ondersteuning uit te reiken, hoopvol blijven zij vertrouwen, die liefdadigheid, ook in liet naderend wintflrsaisoen niet achter zal blijven. Hut collegie van diakenen voornoemd, J. H. SNIJDERS, voorzitter. W. J. MULLER, secretaris.

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 3