MIDDELBÜRGSCHE COURANT. i\°- 132. Dingsdag 1857. 3 November. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zatiiidags. Binnen deze gemeente en Vlis singen gescliiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is f 8franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien nre des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advejcentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekend- raakingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling gescliiedt kontant. Editie van maandag avond 8 ure. Thtnlionöigmgcn f AS BEI RIJKSBESTUUR,PROVIMALE ES GElIEESTEBESTtlRES. B*aJBL,ICATaiË. De burgemeester en. wethouders van Vlissingen Gelet hebbende op het koninklijk besluit van den 9 november 1851 (Staatsblad no. 142); Maken bekend: 1. Dat op woensdag den 25 november aanstaande eene ver gadering van kiesgeregtigden in eene der benedenzalen van het raadhuis aldaar zal gehouden worden, om de plaatsen aan te vullen der leden van de kamer van koophandel en fabrieken, die met het einde dezes jaars aan de beurt van aftreding zijn, of om andere oorzaken zullen zijn uitgevallen 2. dat de lijst der kiesgeregtigden ter inzage ligt ter secre tarie dezer gemeenteterwijl de ingezetenen, indien zij tegen die lijst bezwaren mogten hebben, die kunnen inleveren van den 28 dezer tot en met den 10 der volgende maand. Vlissingen, den 23 october 1857. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENFELS. De secretaris, MABILO T. Publicatie. De burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend, dat op vrijdag den 20 november 1857, des namiddags ten twee ure precies, op het raadhuis aldaar, de openbare aanbesteding, onder nadere goedkeuring van den ge meenteraad, zal plaats hebben van Het metselen van eenen overwelfden steeneu beerput, benevens Het maken van eeuen ringmuuraaa tien mestput, gelegen aan Het eind der Hariuelia- ven te Vlissingen, met de bijlevering van alle de daartoe benoodigde ma terialen. De voorwaarden waarop die aanbesteding zal geschieden, zuilen van af den 2 tot en met den 19 november aanstaande, van des morgens tien tot des namiddags drie ure, ter gemeente secretarie ter lezing liggen (zon- en feestdagen uitgezonderd) zullende aanwijzing door den gemeentebouwmeester in loco plaats hebben, op den dag vóór de besteding, te beginnen des morgens ten tien ure, bij weiken ambtenaar intussehen nadere inlichtingen zijn te bekomen. Vlissingen den 30 october 1857. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENFELS. De secretaris, MABILO T. 2S e k e ml onak in g De burgemeester en wethouders van Vlissingen Doen te wetendat door den raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 29 april 1854, het volgeude besluit is vast gesteld, hetwelk bij koninklijk besluit van den 3 augustus 1857, no. 57, is goedgekeurd De gemeenteraad van Vlissingen, Overwegende dat bij het meer en meer toenemen van het houden van openbare verkoopingen van roerende goederen van allerlei aard, door ondernemers van openbare verkoopingen in deze gemeente, de behoefte bestaat dat de aandacht van den raad zich in het belang van de publieke orde en veiligheid op dat onderwerp vestige, en dat van zijnentwege maatregelen worden genomen dat niet in elk gebouw, daartoe geschikt of ongeschikt, opeenhoopiugeu van ter verkoop bijeenverzamelde goederen van zeer ongelijksoortigen en soms ligt ontvlambaren aard, plaats hebben, Overwegeude ai verder, dat bij de onzekerheid van den oor sprong der goederen, het van belang is, dat dezelve gedurende eenen bepaalden tijd vóór de veiling op eene onzijdige plaats worden ter bezigtiging gelegd of gesield, om aldaar ook door of van wege de policie te worden nagezien en onderzocht, Gezien de artt. 135,1G1,238 en 254 der gemeentewet, BESLUIT: Art. I. Van wege de gemeente zal worden daargesteld en aangewezen een lokaal tot het uitsluitend houden van alle open bare verkoopingen van roerende goederen, waartoe het ministe rie van eenen openbaren ambtenaar wordt gebezigd. Art. 2. Voor het gebruik van gezegd lokaal zal moeten wor den betaald f 12 per dag, gedeelten voor een geheel gerekend. Art. 3. De betaling zal moeten geschieden ten kantore van den gemeente ontvanger, bij voorbetaling berekend naar den presumtieven tijd van liet gebruik. Art. 4. De art. 25S262 der gemeentewet worden geacht alhier te zijn geinsereerd, en op de nvordering van deze heffing toepasselijk verklaard. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad voornoemd, den 29 april 1854. De burgemeester, j. W. CALLENFELS. De secretaris. M A B I L O T. Behoort bij het kouiuklijk besluit van den 3 augustus 1857, no. 57- Mij bekend, De minister van binneulandsche zaken, (get.) A. G. A. VAN RAPPARD. Accordeert met het origineel. De secretaris-generaal bij het ministerie van bin- nenlandsche zaken, (get.) J. SCHRöDER. Voor eensluidend afschrift, zoo veel het geëxtraheerde aan gaat, De secretaris generaal, (get.) J. SCHRöDER. Voor extract conform, De griffier der staten van Zeeland, (get.) S. VAN DER SWALME. En is hiervan afkondigiug geschied waar het behoort, den 28 augustus 1S57. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, De burgemeester. J. W. CALLENFELS. De secretaris. MABILOT. Bekendmaking. De burgemeester en wethouders van Vlissingen Doen te wetendat door den raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 19 augustus 1857» is vastgesteld de vol gende VERORDENING voor maatregelen van policie ter zake van het gebruik van het lokaal tot het houden van openbare verkoopingen in de gemeente Vlissiugen. Art.]. Alle openbare verkoopingen van roerende goederen, waartoe een openbaar ambtenaar zijn ministerie leent, zulleu voortaan uitsluitend moeten worden gehouden in een daartoe van wege het gemeentebestuur aan te wijzen lokaal. Art. 2. De te verkoopen goederen zullen, gedurende twee maal vier en twintig uren, de veiling voorafgaande, voor een ieder ter bezigtiging moeten worden gesteld of gelegd, van des voormiddags tien tot twaalf uren en van des namiddags, gedu rende de wintermaanden van twee tot vier uren, en gedurende den overigen tijd van het jaar van twee tot vijf uren. Art. 3. Het is verboden tot den verkoop over te gaan, zoo lang niet zijn betaald de kosten op het gebruik van gezegd lo kaal vastgesteld, bij besluit van deu gemeenteraad van den 29 april 1854. Art. 4. De verkooper die in strijd handelt met de voren staande bepalingen, zal verbeuren eene boete van tien tot vijf en twintig gulden, ten behoeve der gemeente. Art. 5. Van de vorenstaande bepalingen zijn vrijgesteld alle openbare verkoopingen van boedels, tengevolge van overlijden, faillissement of kwitering van affaire aan de sterfhuizen of aan de huizen der gefailleerden en eigenaars of bewoners zei ven, we gens afbraak van schepen alhier verkocht of van gebouwen die worden gesloopt, alsmede van avarij of strandgoederen. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen, den 19 augustus 1S57. De burgemeester, J. W. CALLENFELS. De secretaris, MABILOT. Zijnde deze verordening aan de gedeputeerde staten van Zee land, volgens hun berigt van 28 augustus 1857, no. n n"0"^-;>.i47 in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort. Te Vlissingen den 28 augustus 1857. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, De burgemeester, J. W. CALLENFELS. De secretaris, MABILOT. töimu'nlcmösclir tijïringnt. Middelburg; november. Wederom is tegen elf personen in deze en naburige gemeen ten, proces verbaal opgemaakt, ter zake van het voorhanden hebben van niet, of niet behoorlijk geijkte maten en gewigten. ~h Jl. vrijdagavond is te Zierikzee eene vergadering gehou den van de leden der Vereeniging voor zeeuwsche muziekfees ten. Daarin is besloten dat het Vijfde zeeuwsch muziekfeest in den zomer van 1858 te Zierikzee zal gehouden worden. Naar wij vernemen is in die zelfde vergadering benoemd tot directeur de heer Carl Eisner, muziekmeester aldaar, terwijl tevens de leden voor het comité tot feestregeling zijn verkozen. De uit te voerene stukken zullen onder anderen bestaan uit Handels oratorium Samson, Drie hymnen van L. van Beethoven, en Psalm XLII vanF\ Mendelssohn Bartholdy. Men verwacht dat de tweede kamer der staten-generaal omstreeks de helft van de maand november aanstaande hare werkzaamheden zal hervatten. Men wil weten dat HH. KK. HH. prins en prinses Frederib eerst na nieuwjaar van Berlijn te 's Gravenhage worden terug verwacht. In het bijblad tot de Uittreksels uit vreemde tijdschriften voor de leden van het Koninklijk instituut voor ingenieurs, 1857 1858, no. 1, augustus, komt voor het navolgeude overzigt van prijzen van lichtgas, per 1000 engelsche teeriing voet, volgens de overeenkomsten met de rijks telegraafkantoren in de voornaamste steden van Nederland gesloten: te Amster dam f 4, Arnhem f 6,50, Dordrecht f 6,23, 's Gravenhage f 5.95, Leyden f 5,50, Groningen f5,66, 's Hertogenbosch f 5,95, Mid delburg f7,36. Nijmegen f6,50, Rotterdam f4,50, Utrecht f 6,50 en Zwolle f 6,50. Volgens partikuliere, zeer geloofwaardige berigten uit Java, bevindt zich de kinakuituur aldaar in een zeer gunstigen staat, en worden daardoor de ongunstige geruchten, welke hier te lande dienaangaande nu en dan rondliepen, ten eenemale wederlegd. De konings-kina (cinckona-calisaya) en andere soorten stonden sedert eenigen tijd reeds in vollen bloei, zoodat door te wachten zaden eene groote uitbreiding van deze kuituur zal verkregen worden. Deze zoo buitengewoon voorspoedige ontwikkeling levert bovendien het meest overtuigende bewijs, dat het bergklimaat van Java voor den groei der kinaboomen bij uitstek geschikt is. Naar men verneemt zal eerstdaags eene nieuwe promotie bij het leger plaats hebben. Onder anderen noemt men den luite nant kolonel jkr. van de Poll, van het 4de regement dragon ders, te 's Gravenhage in garnizoen, aan wien het kommando over een regement zou worden opgedragen. De sardinische regering heeft eene bijzondere legatie te 's Gra venhage ingesteld. Tot dus verre vertegenwoordigde één zaak gelastigde het hof van Sardinië bij de hoven van Nederland en Belgie. Graaf de Montalto, de tegenwoordige titularis dezer dubbele betrekking, en die gewoonlijk te Brussel verblijf hield, blijft bij koning Leopold geaccrediteerd, en tot zaakgelastigde bij het nederlandsche hof is benoemd de markies Migliorati, die een gelijken post ad interim te Rome heeft bekleed. Te Hiudelopen heeft zich met goed gevolg eene commissie gevormd, om arme jongens, die lust voor de scheepvaart gevoe len, daartoe op te leiden, en op goede schepen te doen plaatsen. Zoowel van den koning als van prins Frederik heeft de com missie welwillende ondersteuning ontvangen. Benoemingen en besluiten. Benoemd, bij besluit van 30 october jl., tot gewoon hoog- eeraar in de faculteit der bespiegelende wijsbegeerte en letteren aan de hoogeschool te Leyden, de heer J. G. Hulleman, con rector aan het gymnasium te Amsterdam.

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 1