*3uitcnlanöscl)c tijDingcn. BrrtijMngm. ijanfcrlsbfrigtm. Bij monde van dien zelfden heer, wordt alsnog rapport uitge- bragt na mens de commissie, ia welker haaden gesteld is het vernieuwd rekwest van directeuren over de hier gevestigde 8toom-rijstpellerij en meelfabriek, die verzoeken dat hun ver zoek betrekkelijk de op molenstecnen gehevene belasting van bouwmaterialen, worde gerenvoijeerdaan burgemeester en wet houders, daar zij den raad niet als de bevoegde magt beschouwen om ten deze te beslissen maar alleen burgemeester en wethou ders. De commissie kan niet anders dan dit argument, met het oog op art. 1796 der gemeentewet, ten volle beamen, hoewel zij er vroeger niet op verdacht waswaarom zij voorstelt alles deze zaak betreffende te renvoijeren aan burgemeester en wet houders, daaronder begrepen een reeds door baar ingewonnen rapport, dat in de vroeger aangekleefde zienswijze reeds be langrijke wijziging had gebragt. Met die conclusie vercenigt de raad zich eenparig. Door den heer Verbrugge wordt, mede namens de hccren Lantsheer en van Deinse, uitgebragt een zeer uitvoerig gemo tiveerd rapport, betrekkelijk de verpligting der gemeente om aan den commissaris van policie te vergoeden kosten van schrijf- loonen, in zijne betrekking van ambtenaar van bet openbaar ministerie bij het kantongeregt. Met het oog op de wet, die primitief de vervulling van die betrekking aan de tnaires beeft opgedragen en ze dus ten laste der gemeenten bragt, gelooft de meerderheid der commissie dat dien ambtenaar eene vergoeding zal moeten worden toegekend van minstens f 10 en hoogstens f 15 per jaar. De beslissing hierop wordt aangehouden. Alsnu worden benoemd in het stembureau voor de op 2 novem ber e. k. bepaalde verkiezing van een raadslid in plaats van den heer Vis, tot leden de heeren Rekker cn CalaDd, en tot plaats vervangers de heeren Lantsheer, van Uije en Snijder. De openbare zitting wordt hierop gesloten. Engeland. Londen 5 October. The times zegt: De expeditie langs de kusten van China, die een honderdtal volkrijke steden, vloten van zeeroovers, groote groepen van eilanden en eene zee vol vis- schers met schrik vervullen en zelfs van de torens van Peking af aanschouwd worden moest, is plotseling verlamd geworden. Te naauwernood hebben wij onze toorn door een stelsel van verachtelijke represailles kunnen lucht geven, door eenige oor logsjonken en eenige forten langs de rivieren te vernielen, zon der eeuig ander gevolg dan de stad Canton in nog erger toestand te laten dan toen wij haar verlieten. Niemand had zoodanige uitkomst, die werkelijk eene groote teleurstelling is, kunnen verwachten. Maar zie hier waarin onze troost gelegen ishet schijnt dat, zefs wanneer lord Elgin tienduizend man troepen en eene daaraan geëvenredigde vloot te zijner beschikking gehad had, wij toch genoodzaakt zouden ziju de expeditie uitte stellen. Lord Elgin toch was van een brief voorden franschen admiraal voorzien, dien hij zich in gemoede verbeeldde geen ander doel te hebben dan hem het bevel over te brengen om ons met zijne krachtdadige medewerking bij te staan. Maar toen de admiraal den brief opende, zag hij dat deze hem op de stelligste wijze voorschreef zich tot geenen prijs te verroeren voor de aankomst van den franschen gevolmagtigde, die niet vóór in de tegen woordige maand daar ter plaatse aan zou komen. De maand Oc tober is eene ongeschikte maand om krijgsverrigtiugen Ie water in China te ondernemen, en het is niet onmogelijk dat, wanneer de fransche gevolmagtigde in het gezigt der chinesche kust zal gekomen zijn, die ambtenaar eenigen tijd zal verlangen te wachten om te onderzoeken wat er gedaan moet worden. Even min is het onwaarschijnlijk dat, gelijk de soldaten eenigen tijd op hem hebben moeten wachten, hij althans eenigen tijd naar de soldaten wachten moet. De slotsom is dat vijandelijke operatien, en zelfs eene gewapende onderhandeling, de eenige onderhandeling die tot iets kan leiden, voor onbepaaldeu tijd verdaagd zijn. Er beerscht bij den handelsstand en onder de speculanten, thans weder veel bezorgdheid wegens den staat der geldmarkt, welke in het overige van dit jaar nog niet beter schijnt te zullen worden. Onder de gronden voor die bezorgdheid noemt men ook de groote uitgaven voor het herstel der heerschappij in Indie, welke vroeger of later eenegeldleening noodzakelijk zul len maken, alsmede het gedeeltelijk mislukken van den aardap peloogst. Ifititschlaiid. Weenen 6 october. Onlangs is gemeid dat net gouvernement besloten had zijne krijgsmagt in den kerkdijken staat aanmer kelijk te verminderen of naar het aan dien staat palende gedeelte van zijn eigen grondgebied te verplaatsen. Thans ontvangt men berigt. uit Bologna, dat het oostenrijksche garni zoen die stad den 30slen september jl. verlaten heeft. Zoo als men weet heeft, onze gezant te Petersburg, graaf Esterhazy, tengevolge van de vijandelijke verhouding tusschen de beide kabinetten, in den vorm van een verlof, zijn ontslag verzocht, daar zijn toestand aan het petersbnrgcr kabinet niet houdbaar was. Sedert is aan vele diplomaten die betrekking aangeboden, doch zonder gevolg. Th aas verzekert, men, dat graaf Callorcdo, nu als zoodanig te Rome werkzaam, voor die hrmgo betrekking is bestemd. Sedert de conferentie te Wei raar, zal die waarschijnlijk minder moeijelijkheden opleveren, ofschoon de kwestie der vorstendommen noggeenzins uit den weg is geruimd. Als een gevolg van de keizerlijke conferentien wil men thans weten, dat er een permanent europeesch congres zou tot stand komen, aan welks oordeel alle kwestieuse zaken zouden onderworpen worden. Reeds zegt men, dat de kwestie der hertog- en vorstendommen, de toestand van Italië en eene ver mindering van de legers het eerst behandeld zullen worden. Dit plan is niet nieuw en reeds gedurende de zitting van het parijsche congres ter sprake gekomen. Uit Rome wordt aan de Kölniscbe Zeitunggeschreven De door Z. M. den keizer Alexander aan de katholieke kerk in Rusland verleende gunsten zijn in het vatikaan aangemerkt als een onderpand voor belangrijke bewilligiogen in die rigting, en men vertrouwt dat de keizer met het hem eigen gevoel van billijkheid ter regter tijd het noodige verordenen zal om de bis schoppelijke zetels geheel van de bauden der bureaucratie te be vrijden. Dat dit nog niet heeft plaats gehad, is te betreuren en, voegt de berigtgever uit Rome erbij, ofschoon tot dus verre op kerkelijk gebied in Rusland zich noggeene onrust en onte vredenheid vertoonen, dreigt dit toch, volgens zekere berigten vandaar, het geval te zullen worden, wanneer men ten aanzien der roomschc kerk ter halver wege wilde bijven staan. Frankrijk. Parijs 7 october. De Moniteur berigt dat den 28stensepteni- ber j 1. te Kopenhagen eene overeenkomst tusschen Denemarken en Erankrijk gesloten is, strekkende om aan het algemeene verdrag tot afkoop van den Sondtol uitvoering te geven voor zoo veel Erankrijk betreft. Daaruit blijkt dat het gouverne ment geen gebruik wil maken van de bij het algemeene verdrag voorbehouden bevoegdheid om zijn aandeel in de afkoopsom dadelijk in eens te voldoen, maar dat het zich daarvan in veertig halfjarige termijnen zal kwijten. Volgens een gerucht zou de minister van staat van den keizer den last ontvangen hebben om zich naar Algerie te bege ven, ten einde op de plaats zelve de behoeften der koloniën te onderzoeken met betrekking tot de aan te leggen spoorwegen. Le pays zegt: Onze verwachtingen aangaande het lot van het spaansche kabinet schijnen op het punt te zijn van zich te verwezenlijken. Wij hebben gezegd dat men te Madrid dacht dat het ministerie Narvaez niet tot de opening van de zitting der cortes zou stand houden. Wij vernemen nu, dat het ge- heele kabinet den 1 october zijn ontslag had aangeboden en volgens latere berigten, gisteren alhier ontvangen, zou de maarschalk Narvaez den 3den de ambtelijke woning verlaten hebben. Wie in zijn plaats zal treden, weten wij nietdienaan gaande hebben wij geenestellige narigten ontvangen. Men dacht dat, om het bedenkelijke der krisis te verminderen, het voorzit terschap van den ministerraad voorloopig aan een der voor naamste leden van het tegenwoordige kabinet opgedragen zou worden. De heer Bravo Murillo, die zich op het oogenblik alhier bevond, is naar Madrid vertrokken. In de tegenwoordige tijds omstandigheden zullen waarschijnlijk de uitstekende mannen van aile partijen zich vcrpligt achten om zich rondom den troon te scharen en zich voor 's lands dienst beschikbaar te houden. De aftreding des kabiuets is, zoo ver wij weten, niet door eenig nieuw voorval te weeg gebragtde aard der zaken heeft de ministers tot dat eindbesluit gedrongen. Zij hadden verschei den maatregelen van gewigt voorgesteld; eu deze waren dooi de koningin achtereenvolgens schier zonder discussie aaugeno- men. Zoo had H. M. zich vereeuigd met de keuze van den generaal Mirasol tot vervanging van den generaal Cor.cha in het bestuur over Cuba. Het kabinet had eene benoeming van nieuwe senaatsleden dienstig geacht, en daarvoor dertig per sonen voorgedragen: de koniugin heeft de geheele voordragt goedgekeurd, maar alleen aan de benoeming van den heer No- cedal, den vader des ministers van binnenlaudsche zaken, hare bekrachtiging geweigerd. Eindelijk stelde de maarschalk Narvaez voor, zijnen boezemvriend, den generaal La Hera, tot voorzitter des senaats te benoemenook hierin bewilligde H. M. liet. kabinet was, zoo wij deze vergelijking bezigen mogen in den zelfden t oestand als een stervende, aan wien men niets weigert en wiens grillen ook ingewilligd worden. Dat hebben de ministers begrepen, en zij gevoelden dat zulk een toestand ondragelijk en voor het. hoog gezag vernederend was: daarom hebben zij heldeliuitieve besluit genomen om gezamenlijk af te treden. Er moet nog een maand verloopen voor dat de cortes bijeen komen. Het is te wenschen dat de kroon van den tusschcnt'yd gebruik make tot het vormen van een ministerie van genoegza me sterkteen achtbaarheid om eene duurzame meerderheid voor zich le kunnen winnen. In Spanje heeft cïe geschiedenis der laatste jaren genoegzaam liet gevaarlijke getoond van die gedu rige omwentelingen in het. hoogc bewind, welke'hiet altijd aan de rigting der publieke opinie of aan 's lands ware belangen beantwoorden. Eergisteren ter reede van Ylissingen gearriveerd voor Ant werpen bestemd Fikingen, gez. Zernahow, Rangoon; Charles Henrygez. Cramer, Buenos-AyresOlive, gez. Alsop, Londen; Harmina, gez. Jansen, Danzig; en gisteren Murgareth Mary gez. Rowbothan, Pentuan. Eergisteren de Schelde afgekomen en naar zee gezeild: Athene, gez. Larsen, YenetieNestor, gez. White, Sunderland Tritongez. Niemann, Avontuur; Ellen, gez. Eastwood, Ports mouth Deborahgez. Abbot, Londen; Kil dare, gez. Shanklin, LiverpoolThemis, gez. Pritorius, Venetie: Eugene, gez. Guco- vich,Smyrna; Alexandrinegez. Vagt, Hartlepool; (s.) Comel, gez. Barends, Hamburg; Adler, gez. Scheibenhuber, Meme/; Clemensgez. Stasse, Noorwegen. Rotterdam 7 october. Heden is afgedaan de lading rijst per Rotterdam, circa 6800 balen Java, tot f 7en circa 1600 balen dito tot f81. (Reeds aan de geabonneerden op ons bulletin medegedbeld.J Overzïgt der weeft. Rotterdam 9 october. In koffij is weinig handel en geene verandering. Thee stil in afwachting der veilingen. Specerijen niets omgaande. Heden is verkocht de lading circa 9300 balen rangoon rijst, per Nederwaard. Prijs geheim. IHeehraitprijzen. Avignon 3 october. De prijs voor alizaris is een weinig gestegenmen betaalde fr. 49 a 50 voor rosé, fr. 55 a 56 voor palud op 30 maanden en fr. 54 voor dito op 18 maanden. Er is weinig voorraad gereed, dc wortelen zijn tot heden in prijs gestegen naar gelang zij ge reed kwamen, ofschoon er in den laatsten tijd weinig kooplust was, waaruit blijkt dat er geen overvloed is geweest gelijk men verwachtte en dat inderdaad de opbrengst van den oogst wei- ligt nog geringer zal zijr. dan men dacht. Oude gemalen wordt gehouden op fr. 64 a 65 voor SEEF rosé en op fr. 6S a 70 voor SEFE palud. fSraaomarliten. Amsterdam 9 october. Tarwe prijshoudend. Gerst onveranderd. Raapolie op zes weken /46^, Lijnolie op zes weken /45f. Koolzaad (dadelijk) 80 p. vl. Oostburg 7 october. Op de markt van heden bleven de prijzen nagenoeg als voren. De aanvoer was niet ruim en koopers weinig geanimeerd. Ja rige tarwe was iets meer begadigd.Er is verkocht nieuwe tarwe voor f II. f10,75, f 10,50, f 10, f9,50 en f9. Jarigefi0af9, Rogge f 7 a f 6,60. Winter gerst f7 a f 6,75, zomer gerst f 6,60 a f 6,30, Haver f3,75. Paardebooneri f7,80 a f7,50. Groene en graauwe erwten f 9 a f 8,25. Zaden niet getoond. Middelburg 8 october. De aanvoer was heden algemeen kleiner dan voorgaande week, veroorzaakt door de drukte der landlieden met den veld arbeid. waardoor handen ter dorsching te kort komeu. Er be stond heden algemeen eene meerdere vraag naar tarwe, jarige aan ruim vorige prijzen, doch voor de nieuwe waren geen koo pers dan aan lager prijzen, waardoor daar weinig in om ging^ Puike jarige zeeuwsche tarwe f 10, mindere f9,75 a f 9,50 uaar kwaliteit; puike nieuwe zeeuwsche tarwe f 10.75, mindere f 10,50 a flO verkocht. Puike jarige walchersche tarwe f 11,25, f 11, f 10,75. miudere soorten hadden geen koopers pnike wal chersche nieuwe tarwe hield men meestal op f 11.50 af 12, doch daarvoor waren geen koopers, men bood echter meestal f 10,75 a f 11, zonder zaken te kunnen doen. Rogge bijna geheel verla ten, aau f7,25 was puike zeeuwsche te koop; jarige werd aan f7 verlaten. Wintergerst weinig ter veil en echter 15 a 20 cent lager gekocht, men heeft daarvoor f 6,55 bedongen. Zomer- gerst werd algemeen gevraagd, aan f 6,50 zouden daarvoor koo pers geweest zijn, doch zij was niet. aan de markt. Walchersche witteboonen met grage koopers begin beurs kocht men een enkel monster aan f 13,10, doch later kocht men volop aan f 13 de mud, dito paardeboonen bijna niet ter veil, men hield die meestal op f8.25. doch meer als f8 werd daarvoor niet. geboden dito bruinehooncn zijn voor f 10,25 a f10 dc mud gekocht Walchersche groene erwten zijn in puike soort fS,50, enkele f 8,75, groote f 9,75 a f 9,50 de mud betaald. Zeeuwsche poar- deboonen noch erwten waren er ter veil. Koolzaad bleef bij weinig handel in ceu doen. Raapolie f 19. vet en! cl-e f51.25.

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 3