u straatweg, aan te leggen van af Nieuw Millingen, langs genoem de plaatsen op de Yeluwe, tot aan den reeds lang bestaanden amsterdamscheu weg bij Arnhem. Te Luxemburg zijn aide candidaten der oppositie (zes)ver- kozen, te Mersch de beide candidaten der oppositie. De verkiezingen zijn te Diekirch ter gunste van de oppositie uitgevallen; hare vier candidaten zijn gekozen. Te Grevenma- chevu zijn gekozen tivee regeringscaudidateu en een candidaat der oppositie. ISeitoeuiiiig-en en besluiten. Bij beschikking van den 16 dezer heeft de minister van bin- nenlaudsclie zaken weder vijftien jongelieden als leerlingen voor de teiegratie toegelaten, waaronder de lieer J. C. Pilaar te Goes. Eervol ontslag verleend a!s commies der posterijen 2de klasse opzyn verzoek, aan den heer 11. Schade van Westrum benoemd tot commies der posterijen lst.e kl., de heer A. Bos, thans 2de kl., tot commiesen der posterijen 2de kl., de heeren J. E. W. Eaulliaber en A. M. Molhuizen, thans commiesen 3de kl., tot commiesen der posterijen 3de kl., de heeren L. C. van der Eeltz en A. J. Schregardus, surnumerairs bij dat vak van administratie; tot surnumerairs der posterijen, de heer J. J. Eer- Ie man, te 's Gravenhage. Vergunning verleend bij besluit van 10 en 18 dezer aan den heer L. E. d'Arripe, vice-consul van Spanje te Amsterdam, tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder der orde van Isabella la Catolica, liern door tl. M. de koningin van Span je geschonken, en aau den oost-indisclien ambtenaar E. tü.J. Netscher, laatstelijk resident van Tappanolie (Sumatra's west kust) thans met verlof in Nederland, tot het aaunemeu en dra gen der versierselen van ridder der 4de klasse van de Guelpheii orde, hem door Z. M. den koning van Hannover geschonken. Erkend bij bealuit van 10 en 14 dezer de heer A. J. Machiels, te Amsterdam, als consul van hel hertogdom Saksen-Coburg- Gotiia in het koningrijk der Nederlanden, en de heer J. Smith, als vice-consul van Alecklenburg-Schwerin, te Rotterdam. Goedgevonden bij besluit van 15 dezer den lsteu luitenant J. A. Hiifeli, van het 8ste regem. inf., in rang en ancienneteit over te plaatsen bij het wapen der inf. van het leger in Oost-ludie. Gedetacheerd bij het wapen der artillerie van liet leger in Oost-Indie, de 2de luit. G. E. W. Borel, van het 2de regem. vesting-artillerie, voor den tijd van vijfjaren. Marine en leger. Krachtens Zr. Ms. besluit van 17 dezer, worden de brik de Cachelot en de schoonerbrik Makassar, liggende te Vlissin- gen, met den 16 october aanstaande in dienst gesteld, met be stemming naar Oost-Indie, en wordt het bevel over eerstgemel- den bodem opgedragen aan den kapitein-luitenant ter zee, A. E. Siedenburg en over laatstgenoemden bodem aau den luite nant ter zee der 1ste klasse J. Vos. Wordende voorts, met dien datum, geplaatst op de brik de Cacheiol: de luitenant Ier zee der 1ste klasse J. J. A. D. Phaff, als lsle officierde luitenants (er zee der 2de klasse H. J. baron van Boecop, H. D. baron van Reede van Oudtshoorn en jhr. J. EI. P. von Schmidt auf Altenstadt, de officier van gezondheid der 2de klasse li. E. Thepass, de officier van administratie der 2de klasse J. W. van der Wulp en de scheepsklerk F. T. Cou rier dit Dubikart; en op de schoonerbrik Makassar: de luite nant der zee der 1ste klasse C. A. B. D. Rijk, als 1ste officier, de luitenant ter zee der 2de klasse C. A. E. Eauckey, de adelborst der 1ste klasse L. C. Eloltzapfiel, de officier van gezondheid der 2de klasse A. Petersen de officier van administratie der 3de klasse E. A. Marinkelle. Van het Nicuwediep schrijft men den 13 dezer: Heden kwam alhier op de reede Zr. Ms. instructiebrik Zee hond, komm.M. C. van Vreeland, komende van Lissabon. Mor gen komtdeze bodem in de haven, om de adelborsten te debar- keren, die bij verwisseling van Zr. Ms. schepen uil de Middel- landsche zee zich aan boord bevinden. Deze adelborsten zijn jhr. C. C. Six, G. Kruys, S. KraaijenhofF van de Leur, A. J. Vis ser, C. A. Jeekel, J. L. baron van Isselmudeu, J. C. Schotel, jhr. C. C. van der Wyck, I. H. Commijs, L. G. C. van Wachendorff van llijn. A. baron Collot d'Escury, jhr. G. A. van Nispen, en G. A. L.de Haan. IJiipgerlijlie stand. Middelburg. Eerste huwelijks afkondiging den 20 dezer: J. Ruwaldcr, jm. 24 j. met. A. Magielse, jd. 23j. G. Korsman, jm. 25 j. met K. Jobse, jd. 23 j. N. Taylor Kraay, jm. 26 j. met C. Tollenaar, jd.25j. Vlissingen, van 12 t.ofc 19 september. BevallenM. Vader geb. Puype, d. S. J. Bowbyes geb. Nij- land, z. A. M. M. Tijsenraad geb. Bentvelt, z. M.CJ. Ereuks geb. Geyp, d. C. Wouterse geb. Stroo, d. C. Rochol! geb. de Vries, z. Overleden: J. P. Simonse, d. II m. C. Caljé. d. 4 m. .T. Kraaije, man van L. Louwerse, 38 j, E. Matt hijs, vrouw vau'J. van^der Plaa, 49 j. J. E. Clouting, d. 6 m. J. Maandag, z. 14 d. J. Born, z. 4 j. w Goes, van 12 tot 19 september. Gehuwd H. Boddingius, vveduwn.53 j. met J. I. de Bij, jd. 38 jaren. Bevallen C. Mange geb. Steenbakker, z. C. Kramer geb. Laven, d. A. G* de Jonge geb. Does,z. W. de Witte geb.de Kievit, d. Overleden: M. C. de Broekert, wed. A. de Haas, 58j. E Passieux, jm. 9 j. M. Donk,d.3m. S. A. de Hond, d. 3 j. A- A. den Boer, d. 3 j. J. P. Jansen, z. 2 w. J. v. d. Broeke, d. 15 j. C. van Zweden, d. 2 m. Zierikzee, van 12 tot 19 september. Gehuwd: J. Goedegebuure. jm. 32j. met M.Bolier, jd. 33 j. Bevallen: C. M. van denEudegeb. de Hijcke.z. A.Thibout geb. de Waard. z. N. de Haas geb. van der Weele, d. J. H. Ribbens geb. Viersma, d. M. Waardenburg geb. Morijn. d. M. J. Klaasse ge'o. Wittenburg. z. D. J. Verbiert geb. de Maze, z. OverledenM. de Bie, man van A. Anker, 55 j. G. Lokker, d. 3 w. W. Weedu, man van C. van den Berge, 62 j. F. Trijze- laar, man van A. P. Reuzen, 63 j. G. H. Pieter, man van S. C. de Lozanne, 40 j. J. Bogers, d. 7 m. J. M. Janse, man van P. van Heiningen, 66 j. Afloop verkoopingeii en aanbestedingen, Arnemuiden 19 september. Een woonhuis en erf, Westdijkstaal, A no. 75. Verkocht voor f 461. Meteorologische waarnemingen gedaan op 's rijks werf te Vlissingen, des middags 12 ure. September 1857. Wind. a I Laagste n temperat. a ja to -2 rd to jenverschil AanmcrJcin'jet s§ a g co pZ met de hoogste. 13 Zuid. 2 761.7 19.0 10.86 13-86 0.0 15.5 ,+5.5 betrokken. 14. W. Zw. 3 766.1 18.4 0.86 13.49 0.0'15.5 «4.5 heijig. 15 W.t.N. 2 769.8 20.5 0.83 14.3? 0-2 15.51 «G.O dik bewolkt. 16 Zw.t.W 1 770.8 21.0 0.84 15-39 0.0115.51 «8.0 helder. 17 Z. t. O. 2 770.4 21.6 0.81 15-3510-0 15.5 «8.0 helder. 18 Z. Zw. 3 767.2 19.3 0.87 14.88 0.0) 17.0; «5.5 heijig en bew. lü NOost. 4. 770.9 j 18.4 0.71 11.07 i 0.1114.5] «6.5 bewolkt. ÖuitmUwtöacljc tijbincjen. Kngelani!. Londen 18 september. De met de landmail den 9 dezer te Suez aangebragte berigten uit Calcutta luiden ongunstiger ten aanzien van den staat van zaken in Indie, dan die welke een paar dagen vroeger uit Bombay ontvangen zijn. Men heeft den inhoud der eerstgemelde alhier voorloopig leeren kennen door twee telegraphische depêches welke aan het gouvernement ge- rigt en door hetzelve openbaar gemaakt zijn. De eerste derzelve is door den admiraal Stopford uit Cagliari afgezonden en behelst het volgende Lord Elgin is den 8 augustus, aan hoord van den Shannon en vergezeld door de Pearl te Calcutta aangekomen; aan boord van die vaartuigen bevonden zich 300 mariniers en 300 man landtroepen. Na den opstand te Dinapore iseene afdeeling van omstreeks 400 man van het 10de en 37ste europesclie regement afgezon den, om de Europeanen te ontzetten, die te Arrali door de op standelingen belegerd werden. Deze expeditie is mislukt, en wij hebben eer. aanzienlijk verlies te betreuren. De generaal Lloyd is van het bevel ontzet, en de generaal Outram met het kommando in de districten van Dinapore en Cawnpore belast. liet 63steiulandscbeinfanteric-regementis den 1 augustus te Berampore ontwapend. Gelijke maatregel is genomen ten aanzien van het 11 regement ongeregelde ruiterij en van de lijf wacht des gouverneurs-generaal. De tweede depêche is door den brilschen consul te Alexan dre afgezonden en van den volgenden inhoud De generaal Hovelock was 25 mijlen ver van Cuwnpore naar Luclcuow opgeruktmaar na den vijand in drie gevechten ver slagen en hem 21 kanonnen afgenomen te hebben, is hij verpligt geweest naar Cawnpore terug te keeren, ten einde er zijne door liet uit barsten der cholera zeer vermeerderde zieken achter te laten, en versterkingen af te wachten. Te Agra waren de opstandelingen geheel verstrooid. Een detachement van Hr. Ms. 10de en 37ste regemenlcn, 300 man sterk, had bij nacht eenen aanval gedaan op de muite lingen van de 8ste en 40ste inlandsche regeinenten, die uit Dinapore gevlugt waren, maar was met een verlies van 200 dooden teruggeslagen. Te Segowlie waren de ongeregelde troepen aan hel muiten geslagen en hadden hunne officieren vennoord. Te Miduapore was een aanslag ontdekt, om de Europeanen te lessore en Benares te vermoorden. In Behar was de krijgs wet afgekondigd. Te Calcutta hecrschle groote vrees voor eencn opstand bij gelegenheid van het Mohurrumfecstde lijfwaclit van den gou verneur-generaal was ontwapend; men heeft haar echter de paarden laten behoudeu. Lord Elgin was den 8 augustus met 400 mariniers en eene kompagnie van het 59ste regement te Calcutta aangekomen. De stoomboot, welke met de mail uit Calcutta vertrokken is, heeftopde rivier twee schepen ontmoet, die troepen aanbragten. Aan liet. slot van deze depêche wordt nog gezegd, dat de'tij- ding van den teruglogt des generaals llavelock door middel van den telegraaf uit Suez ontvangen is, maar dat dc calculta- sclie dagbladen van 8 augustus daarvan geene melding maken Op grond van deze laatste bijzonderheid en van het st ilz wijgen der eerste depêche over eene omstandigheid van zoo veel gewigt. schijnt men nog aan de juistheid van de opgave aangaande de rugwaartsche beweging des generaals Hveloek, die den val van Lucknow ten gevolge zou moeten hebben, te twijfelen. In alle gevalle troost de ministeriele Globe zich met het denkbeeld, dat de oogenblikkelijke terugtogt van dien generaal, zoo het berigt zich mogt bevestigen, alleen ten doel heeft hem in staat te stel len om zijne evrdere voorwaartsche bewegingen met te meerder spoed te kunnen vervolgen. Volgens een particulieren brief in de city ontvangen, heeft de de engelsche krijgsmagt het beleg voor Delhi opgebro ken en zich op Agra teruggetrokken. De generaal Reed was aan de cholera overleden. De lords der admiraliteit, die op dit oogenblik eenen in- speclietogt langs onze kusten doen, hebben volgens de North british mail besloten op drie punten der kust. als teKilcreggan, Battary Point en Greenock, geduchie versterkingen te doen aanleggen. lïuitschland. Weenen 17 september. Volgens eene mededceling van het officiële dagblad van Venetie heeft de keizer bevolen, dat de kosten van deoostenrijksche bezetting in de kerkelijke staten, welke tot dus verre door de pauselijke regering vergoed werden, voortaan geheel door Oostenrijk zullen gedragen worden. Die kosten, welke in 1850 nog 800,000 scudi beliepen, hebben in het vorige jaar. ten gevolge van de vermindering in dc sterkte der troepen, 230,000 scudi bedragen. Z. M. de keizer van Rusland is gisteren over den spoor weg van Kassei aangekomen en dadelijk naar Darmstad ver trokken. Uit Stuttgart wordt gemeld, dat keizer Napoleon den 26steu aldaar verwacht werd. Eïetgie. Uit Gent wordt van den I5den dezer gemeld dat een groot aantal fabriekarbeiders, hoofdzakelijk wevers, sedert eenige dagen hun werk gestaakt hebben en 40 p. c. verhooging van loon eischen. Tot dus verre hebben de fabriekanten aan den eisch niet toegegeven, maar de bemiddeliug van het stedelijk bestuur ingeroepen en audere pogingen gedaan om dc misleide werk lieden aangaande hun waar belang en het verkeerde hunner handelwijze in te lichten. De iu Belgie heerschende partijgeest uit zich ook weder bij deze gelegenheid, daar de liberalen en clericalen elkander wederkeerig beschuldigden van lu-t gent- sche werkvolk tot bevordering hunner oogmerken te hebben opgeruid. Frankrijh. Parijs 18 september. De hertog van Cambridge is gisteren in het kamp van Chalons aangekomen en zal er eenige dagen doorbrengen. Het schijnt thans als zeker te kunnen aangenomen worden dat, aangezien de keizerin van Rusland om reden van gezond heid haren gemaal niet naar Stutgart kan vergezellen, de twee keizers alleen elkander in die stad zullen ontmoeten. Er worden thans nadere opgaven aangaande den uitslag van de verkiezingen der geestelijkheid en der groote grond eigenaars in Moldavië medegedeeld, waaruit blijkt dat door dc geestelijkheid 9 voorstanders der unie, tegen 1 tegenstauder derzelve gekozen zijn, terwijl de grondeigenaars 22 voorstan ders en 4 tegenstanders der unie verkozen hebben. In weerwil van dezen aanvankelijk gunstigen uitslag schijnen de verdedi gers van de vereeniging der vorstendommen nog niet gerust omtrent het eindresultaat der verkiezingen te zijn. Volgens een door Le constitut,ionnel medegedeeld schrijven uit Konstantinopel zou er laatstelijk iu de denkwijze van den kaimakam Vogorides eene merkbare verandering hebben plaats gehad, en zou hij thans even zeer voor de vereeniging der beide vorstendommen gestemd zijn, als hij vroeger daartegen geijverd heeft. Spanje. Het ministirie Narvaez beeft van de koningin het.ontslag van den gouverneur van Cuba en de verwijdering van de aan hetzel ve vijandige personen in de hofhouding verlangd en op de wei gering der koningin, gezamenlijk de portcfenlles nedergelegd. Mag men de geruchten gelooven, dat zou deze ministeriele cri sis weder zijn uit den weggeruimd en eene schikking zijn getrof fen. waarbij zoo wel de ministers als de generaal concha te Cu ba op hunne post, blijven. ■dffttjöiitgcn. Het barkschip Stad Middelburg, gezagv. D. D. Ou welland, had te Onrust 150 ton steenkolen ingenomen en zou den 26 julij met, troepen naar Timor vertrekken. tjanöflslifriijtcn. SEeeBira pp rijzen. Rotterdam 21 september. Meekrap was -heden zeer vast; mooije kwaliteiten zeer ge zocht. Nieuw goed gold f 32a.F33 voor puik, ordinair was niet te plaatsen.

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 3