uiten l nnD sclje tijöi ntjen. Benoemingen en besluiten. Benoemd, bij besluit van 17 dezer, tot voorzitter van de eer- j ste kamer der staten-generaal, gedurende de zitting van 1857 I tot 185S, de heer mr. J. A. Philipse, lid dier kamer. Benoemd bij koninklijk besluit van 12 dezer bij den raad van I slate: tot referendaris van de 1ste klasse, de heer jhr. mr. W. j Quarles van TJfford, thans referendaris van de 2de klasse; tot. i referendaris van de 2de klasse, de heer mr. L. P. Op den Hooff, thans commies van staat; tot commiesen van staat, de lieeren mr. J. A. baron Taets van Amerougen en mr. H. A. Piepers, advocaten bij den hoogen raad. Benoemd: bij besluit van 9 dezer, de heer dr. J. L. Klaup- recht, directeur der polytechnische school en bestuurder van de school voor de houtvesterij tc Karlsruhe, tol ridder der orde van der Nederlandschen leeuw. E&epïi- en selaoolaiietaws. Op dingsdag 11. werd te St.. Anna ter Mniden door den oud sten wethouder J. de Die, de eerste steen gelegd van het nieuwe schoolgebouw, zoo dat eerlang het oude, bijna onbruikbare lokaal door een nieuw zal vervangen worden, dat in alle opzig- tcn aan de behoeften des tijds zal voldoen. JZ»n*ïiïe esi leger. Gisteren zijn biuuen door te Vlissingen aangekomen van Hellevoetsluis Zr. Ms. brik De koerrieren schoouerbrik Makas sar, welke aldaar met den meesten spoed zullen worden in ge reedheid gebragt voor de dienst. Men verzekert dat laatstge- rnelde bodem bereids met den 15 dezer zal worden in dienst gesteld. Zr. Ms. fregat Admiraal van Wassenaer is den 9 dezer ter reede van Barcelona aangekomen, na den 2 dezer van Lissabon tc zijn vertrokken. Aan boord was alles wel. Z. li. PI. de prins van Oranje werd met het stoomschip Gro ningen den 13 of 1-i dezer ter eerstgemelde plaats verwacht. In een brief uit. Ilellevoetsluis van den 17 sept.. leest men: De drukte alhier op de marine-werf is voortdurend zoo groot, dat PO limmeijieden van "Vlissingen herwaarts zijn gekomen, zoo dat alhier gezamenlijk nu 70 timmerlieden meer werkzaam zijn dan naar gewoonte, hetgeen nog al veel voordeel voor deze kleine gemeente afwerpt. Aanboord van Zr. Ms. kostschip de Arend. Ie Rotterdam is geplaatst de ofticier van gezondheid 2de klasse W. Peters. Afloop vevkoopingen aatiliesteilingeu. Middelburg 1G september. Een huis en erve met pakhuis in de Abdij, A no. 50. Opge- h oudenop f 1900. tfsesïEoajKlejpaïul van Zitting van 16 september. Voorzitter de lieer Bijleveld van Serooskerke. Afwezig de heeren Paspoort van Grijpskerke, van Diggelen, Dam mé, van Deinse, Caland en Borsius. Voor kennisgeving aangenomen zijnde de mededeeling dat opgemelde leden zijn verhinderd deze zitting bij te wonen, de beide eersten door ongesteldheid, de derde door ambtsbezighe den en de drie laatsten door afwezigheid, worden de notulen der vorige zitting goedgekeurd. Aan de orde is het bij resumtie delibereren over: a. de missive van gedeputeerde staten, houdende mededee ling der bij het ministerie van binnenlandsche zaken gerezene bedenkingen tegen de dezerzijds vastgestelde tarieven van reg- ïen en loonen, welk stuk ter inzage heeft, gelegen van de leden met de memorie van beantwoording, waarbij die bedenkingen zijn opgelost en te gemoet gekomen door de commissie van financiën. Eenparig vereenigt men zich mei laatstgemelde me morie, die door de zorg van burgemeester en wethouders zal worden ingezonden b. het voorstel van burgemeester en wet houders tot wijziging van de plaatselijke belasling op slagtvee en roet, welk voor- p ter visie gelegen. van-,liet besluit tot heffing van plaatselijke belas- ï)ng(?n épjvpQrwèrpen van verbruik is namelijk thans bepaald dat'eëne ;belasfting zal worden geheven bij wege van honderd wpcénfenyau den rijks accijns op het geslacht, en eeue als eigen middel,'óp jAnd en kalfsvleesch bij invoer van elders, en in vei'baud daarmede tevens op raauw en gesmolten roeten kaar sen (art. 16). Aangezien thans de rijkstarievenzyn verhoogd ra gevolgélijlc de genieeten opce te ook vermeerderen, behoort het eigen middel dien overeenkomstig verhoogd te worden, zoo nut het ingevoerde rund- en kalfvleesch van af 1 october zal vorden belast met 4} in plaats van 3 cent per pond voor versch en gezóujeit, en van 6 in plaats van 4 cent voor gedroogd en gerookt, raadw roet met 4.) in plaats van 3 cent, en gesmolten i odt en kaarien met 6 in plaats van 4 cent per pond. Bij concept resolul ie wordt zulks eenstemmig aangenomen, yjjnde ya&rls aan burgemeester en wethouders, op voorstel van heer-Lr: nis heer, opgedrageu der commissie van financiën te verzoeken dat zij het, na dat hierop de koninklijke goedkeu- ring is verkregen, tot een onderwerp van haar opzettelijk en j naauwgezet onderzoek make of, als equivalent voor de uit deze wijziging voortvloeiende meerdere opbrengst (welke hij op om- i treeks f 3500 begroot) niet op de begroot ing van het dienst jaar 1S58 tot. de afschaffing of vermindering van eenigerlei au- i dere plaatselijke belasting zou kunnen worden overgegaan c. de rekening der administratie over de bank van leening over het dienstjaar 1856, met, het goedkeurend rapport daarover van de commissie van financien. Het nadeelig saldo over dat j jaar bedraagt f5316, waaronder begrepen is f1981,32:} voor j kosten van inrigting der lokalen. Overeenkomstig gemeld rap port eenparig goedgekeurd d. het voorstel van burgemeester en wethouders om over te gaan tot de openbaren verkoop van de twee aan de gemeente toebehoorende windkoreumolens, dat ook voor de leden heeft ter inzage gelegen en thans niet algemeene stemmen wordt aan genomen. De openbare zitting wordt hierop gesloten. De gemeenteraad hield heden middag ten twee ure eene openbare zitting, waarin alleen, op voorstel van burgemeester en wethouders is besloten om de eigenaresse van het parceel wijk B. no. l5t in den Langcndelft, welk huis tijdens denjong- sten brand is moeten worden uitgebroken.schadeloos te stellen in dier voege dat zij gemagtigd wordt, om het huis in den toe stand waarin het zich thans bevindt te verkoopen. zullende door de gemeente worden toebetaald wat het minder mogt gelden dan f 1000, op welk bedrag het perceel voorliet uitbreken van den brand werd getaxeerd,zoo naar het oordeel van den gemeen- teboumeester als van de erfscheidcrs. Omtrent den uitslag zal nader rapport worden gedaan aan den raad en daarbij tevens opgave kunnen geschieden van de verdere kosten, terzake van schadevergoeding aan spuiten enz. uit deze en andere gemeenten, welke omstreeks f 600 zullen bedragen. Ku^eland. Londen 18 september. In afwachting van de meer omstan dige berigten welke men binnen weinige dagen te gemoet ziet, trachten onze bladen uit devernielde door den telegraaf mede gedeelde opgaven, welke ais gewoonlijk vrij onduidelijk zijn, ccn algemeen overzigt op te maken van den staat van zaken, zoo als die bij de afzending der laatste tijdingen was, en dien zij over het algemeen als niet ongunstig doen voorkomen. //Wel is waar, zegt The globe, vernemen wij dat op nieuw vier regementen van het bengaalsche leger en zelfs een regement van dat van Bombay aan het muiten zijn geslagen, maar de opstand te Dinapore was lang voorzien, men was erop gewa pend, en het 10de regement koninklijke infanterie heeft de muiters onverwijld getuchtigd en hen meteen verlies van 800 dooden uiteen gejaagd. De andere muiterij heeft plaats gehad in het tot dus verre zoo getrouw gebleven leger van Bombay, waarvan het 27ste inlandsche regement te Kolapore is opge staan; europesclie troepen zijn tegen hetzelve afgezonden en men wilde weten dat deze den opstand onderdrukt hadden. Tevens vernemen wij dat eene zamenspanning in de districten, die Kolapore omringen, ontdekt, is, en dat twee inlandsche vor sten te dier zake in hechtenis genomen zijn. Deze maatregelen zullen waarschijnlijk een heilzamen indruk in het landschap Bombay te weeg brengen, te meer daar de eerste versterkingen van europesche troepen aldaar in het begin van augustus zijn aangekomen. Tot dit weinige bepaalt zich het ongunstige in de ontvangen berigten, en ofschoon de opstand zich niet langer tot het bengaalsche alleen beperkt, werden zij zelfs te Bombay als geruststellend aangemerkt. De kolonne van den overste Stewart heeft de groote moeije- lijkheden van den marsch van Malegaum naar Miiow en Indore schitterend overwonnen. Door deze beweging is ons gezag in liet midden van Indie hersteld, en is de veiligheid der kleine europesche detachementen te Mhow en elders verzekerd. Dit resultaat is van groot gewigt, vermits daardoor een onoverko melijke hinderpaal wordt daargesteld voor de uitbreiding van den opstand van Bengalen naar Deccan en verder zuidwaarts. De vrees, welke men voor Agra koesterde, is gelukkig niet bevestigd geworden. Het kleine garnizoen dier plaats, wel voorzien van levensmiddelen en ammunitie, hield het fort steeds bezet, ofschoon met verlangen naar versterkingen uitziende. Wat het beleg van Delhi betreft, zag men niet meer mei zoo veel ongeduld een resultaat le gemoethet uitstel is geheel in ons voordeel. Onze magt aldaar was sterk genoeg om de uitvallen der belegerden af te slaan en langzaam met de bele geringswerken voort te gaan; bovendien begon zij versterkin gen uit Puwjaub te ontvangen. liet bevel over de troepen voor Delhi is van den generaal Reid, wiens gezondheid veel geleden heeft, op den brigadier Wilson overgegaan. Gelukkig is sir Colin Campbell te Calcutta aangekomen, en waarschijnlijk zal de volgende mail de tijding aanbrengen, dat deze aan het hoofd van talrijke versterkingen naar Delhi vertrokken is, om het bevel over de belegeringstroepen fe aanvaarden. De gunstige tijdingen zijn die aangaande de verrigtingen van den generaal Havelock. Ofschoon de telegrafische depe- che te dien opzigte niet zoo duidelijk is als men zou kunnen wenschen, blijkt daaruit toch voldoende, dnt die generaal op nieuw twee maal met de muitelingen, waarschijnlijk ouder Nena Saliib, den moordenaar van Cawnpore slaags geweest is en hem overwonnen heeft. De vorige mail bragt ons de tijdingen van de op 17 juiij door den generaal Havelock behaalde zege, waar door Cawnpore herwonnen werd. Thans vinden wij hem op den 29 en 30 july andermaal als overwinnaar, maar de onduidelijk heid der namen in de telegrafische depeche belet ons juist na t.e gaan, waar hij gevochten heeft. Abopoor aan den Ganges zal waarschijnlijk Bithoor moeten heeten. Maar indien liet tweede gevecht op den 30 julij te Bithoor heeft plaats gehad, hetwelk meer dan zestig mijlen van Luknow ligt, dan is het volstrekt onmogelijk dat de generaal Havelock den 31 julij laatstgenoem de plaats zou hebben kunnen bereiken, gelijk in de depeche als waarschijnlijk wordt opgegeven. Wanneer daarentegen het eerste gevecht te Bithoor en het tweede op eene andere plaats, eenen dagmarsch nader bij Luknow gelegen, is voorgevallen, dan kannen wij aannemen dat hij er door eene schier ongeloof lijke inspanning van krachten in geslaagd kan zijn om den ma joor Banks den 30 julij of 1 augustus te Luknow te ontzetten. In allen gevalle mogen wij verwachten dat hij dit doel zal bereiken, daar het bekend was dat de bezetting van Luknow zich in staat rekende om het tot den 6 augustus uit te houden. The times besluit, zijn overzigt met de woorden Wij gelooven, dat, hoe dreigend de zaken zich aanvankelijk ook lieten aanzien, wij thans het ergste van den storm doorgestaan hebben." Alhier ontvangen telegrafische berigten melden nog het volgende nopens de Indische lijdingen: De bezetting van Delhi deed den 14,18 en 23 julij uitvallen, waarbij 600 Engel- schen sneuvelden of gekwetst werden; de opstandelingen van Numuch waren te Delhi aangekomen en hadden de bezetting versterkt; den 15 augustus werd het leger van den generaal Nicholson voor die stad gewacht. De generaal ITaveloek gaf liet, aan den Ganges gelegen fort Bilt hoon aan de vlammen prijs, Irok daarna de rivier over, verst rooide een leger van 10,000 op standelingen en trok daarna met den generaal Neil tot, ontzet, van Lucknow op. Nena-Saib zou zich mei zijne geheele familie van het, leven hebben beroofd. Jl. woensdag werd de Polytechnic institution te Glasgow door een brand geheel vernield. De schade wordt op 30,000 p. st. geschat. Onder de voorwerpen-die verloren zijn gegaan bevindt zich het eerste stoomwerktuig door James Watt ver vaardigd. Men heeft alhier berigten uit New York tot den 2 dezer ontvangen, naar luid van welke aldaar, ten gevolge van onder scheidene aanzienlijke bankroeten, eene groote verslagenheid onder den handelstand hecrschte. Onder de faillissementen noemde men die van eene groote assurantie-maatschappij, en van een huis tc Boston, hetwelk zijne betalingen geschorst had met, een passief van meer dan 15 millioen dollars. In alle han delszaken had eene stremming plaats, die voorbeeldeloos ge noemd wordt en men vreesde voor hel behoud van verscheidene banken. Bij de algemeene belangstelling die door de gebeurlenissen in China verlevendigd is, zullen de volgende bijzonderheden aan gaande den tegenwoordigen beheerscher van dat oudste en uit- gestrekste keizerrijk der wereld niet onwelkom zijn. Hij is de zevende keizer uit de dynastie der Maulchoms, die ten jare 1644 den troon beklom, nadat zich de laatste keizer uit de dynastie der Mings, door het opperhoofd der Manlchous verraden, in zijn paleis te Peking hel leven benomen had. De thans regerende keizer ontving, bij zijne troonsbestijging in fe bruarij 1850, den naam van Hien-Eiug, hetwelkvolkomen overvloed" beteekent. Hij is 37 jaren oud, bruin van kleur en van een edel voorkomen. Zijn mond en zijne oogen teekeneu welwillendheid, maar zijne houding fierheid en vastberadenheid. Zijn vader Tao-Kuang (de volmaaktste rede) had diepe smart door het verlies van drie zijner zonen ondervonden, weshalve hij de zorg voor den vierden, die zijn opvolger zijn moest, aan eene grieksche gouvernante van russische afkomst toevertrouw de. Hien Fing, of zoo als hij met den pekingschen tongval ge naamd wordt, llwan-Phing, spreekt verschillende oostersche talen en verstaat het rnssisch zeer goed. In alle krijgsoefenin gen is hij zeer ervaren en het vermaak der jagt heeft veel tot versterking van zijn ligcluiam bijgedragen. Zonder den invloed der Mandarijnen, die hem, even als wijlen zijn vader, bestendig tegen de vreemdelingen opzetten, zou hij ccn uiterst verdraag zaam vorst zijn. Nogtans zal hij denkelijk alle pogingen der

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 2